CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: masterpotato

Bila kemudahan jadi beban sebab kasihankan kawan

motipppp? tak mati pon tak kawan dgn org gtu.. akk pon pernah kena situasi gini... memang akk mengelak dari dia.. siap tukar grop lagi n pindah umah.. hujung2 dia mai berkawan balik dgn akk.. akk mmg idakla rapat dah dengan dia.. kawan gtu2 jek.. sebab kawan2 lain lagi best dari dia..

sadisnye kisah adik ni.. lepas ni buat2  x layan je la dik..zaman skang kene pentingkan diri sendiri dlu baru kisahkan kt oram lain.

tp bang sagoo xde transport, boleh tlg pickup x nnt?

ko luah perasaan kat sini 4nov

nanti 4dec aku bukak blik benang ni baca, nak tau apa ko punya action ye dik

sokong jugak pendapat abaikan dia tu. mase iols belajar perangai kesian kat orang la menjerat iols. tp iols malas nk cerita bende yang da lepas. masa belajar ni xpe jadi loner. tak pun join aktiviti yang boleh upkan nilai tambah diri sbg graduan. busykan diri dengan activity yg u suka dan jangan terkongkong. tak lama pun housemate/roomate u nak 'bermanja' dengan u. cekalkan hati u okey.. iols faham jiwa cepat kesian ni kdg2 cannot help but just ignore k.

Jangan baik sangat dengan orang, especially if buat something untok orang tapi tak ikhlas. Nanti sundri merana sakit hati.

kalau aku, aku tendang je dia keluar dr umah.. xpun aku cari je umah lain.. asalkan hati aku tenang xyah hadap spesies selfish mcm dia.. lagi 1, pesan kat mak bapak dia, yg ko ni bukan penjaga anak diorg.. kalau dah x harap sangat anak berdikari, sila kawinkan anak tu ASAP.... make sure laki tu sanggup melayan karenah anak dan mak bapak yg over protective tu..

Follow Us
Ajar dia guna uber.
Manja taik sangat unless bapak dia bayar ko jadi driver dia

Ada kawan camni dulu, annoying  

Lps ni ko mampos kan je clasmate x guna kau tu.jgn baik sgt dah.lantak pi dia lah..putus kawan lg bagis dr mengadap perangai x tau malu dia tu

lahanatnya kawan macam ni
i bukan nak generalize, tp mesti kawan ko tu ala2 lembut n ayu
character mcm ni aku mmg susah nak terima jadi kawan
sbb banyak yg menyusahkan dan bukan menyenangkan

ko putus kawan je la dari kawan lahanat ko tu
sakit pulak hati aku baca cerita ko ni
macam aku plak yg berada kt tempat ko...errrr

mizz_aurora replied at 6-11-2017 02:25 PM
lahanatnya kawan macam ni
i bukan nak generalize, tp mesti kawan ko tu ala2 lembut n ayu
character ...

Yup. Memg nampak mcm pijak semut pun tak mati.

Hari ni rasa macam dah tawar hati sangat. Half of the group is ignoring me sebab diorang yang datang ambik dia setiap hari so now I'm the bad guy. Tadi sepanjang kelas aku cuba start  a conversation tapi kena ignore dengan diorang so I sit far away  and put on my earphone. Walaupun kali ni tak tau pasal apa dia merajuk tiba tiba tak nak cakap. Dah 2 minggu lebih. So I'm basically being punished by the girls tanpa sebab and I don't even know dia cakap apa kat diorang

Tu masalah dia dik. Bukan masalah ko pun. Separuh masih layan lagi kan. Tak payah hadap sangat layanan kawan2 tu. Yang penting kerja2 tu perform semua gerenti la kawan2 ko cari balik.

Pandai pun cari penyelesaian pasang earpon tu. Nanti dah kerja takda sapa nak layan orang yang suka merajuk. Sendiri mau settle lu punya masalah.

Buat biasa ja tak payah nak ambil hati sangat kalau diorang tak layan. Fokus belajar je.

Yang lain2 tu lama2 dah bosan ambil hantar dia kena la dia hidup sendiri. Minyak dan masa nak kena ambil kira. Yang penting sibukkan diri dengan belajar tu nanti dah tak teringat sangat dan orang lain pun faham la takkan nak tunggu orang je kerjanya. Buang masa. Dah kereta ko kena la ikut cara ko apa pulak menunggu, bas pun kita kena tunggu dia

Catpaw replied at 6-11-2017 08:07 AM
Kata2 u buat i teringat zaman belajar dulu ada kawan buat2 mengigau bercakap macam kena rasuk. Sam ...

kan? nampak kelakar suggestion ni, tapi kebarangkalian untuk berkesan tu ada.

edee_91 replied at 6-11-2017 06:56 PM
kan? nampak kelakar suggestion ni, tapi kebarangkalian untuk berkesan tu ada.

Memang berkesan pun mencicit lari membe tu

Baca cerita TT ni, teringat cerita anak I umur 10 tahun.
Kawan dia minta hotwheels 2-3 biji, anak minta kebenaran nak beri kat kawan.
Mestilah I tak benarkan.. dia kata kalau tak bagi nanti kawan tu tak nak kawan dengan dia.
Mana tau?
Kawan tu dah cakap macam tu.
I bagitau anak, “Biarlah dia tak nak kawan dengan B, B kawan dengan orang lain je”.

Ini kisah budak umur 10 tahun ya TT.
Please, grow up.
Kawan TT nak merajuk, itu dia punya hal.
Setakat nak mengambil kesempatan kebaikan TT, baik abaikan je.

Macam budak2 sangat kawan tt ni, yang kawan satu group tu pun sama. Kalau kawan satu group tu matang la kan, diorg takkan buat perangai pulau2 orang. Serius macam species budak sekolah/bbnu.

Kalau ikut logik akal and perikemanusiaan la kan, diorg kena dengar dua pihak, bukan satu pihak je. Kalau dah dasar bbnu tu....

Sabar je la tt, dah final year kan. Countdown je la sampai habis belajar, mostly lepas habis belajar, semua akan bawa haluan masing2. Tak payah simpan kawan macam ni.

Try cari kawan lain yang boleh kongsi rasa hati tt. Supaya tt tak stress, i think it will help.

All the best to you.

Edited by jaja4 at 7-11-2017 02:43 PM

hai TT..Aku nasihatkan buat hati kering je dan luaskan pergaulan ko. Cari kawan2 baru.. Aku pernah kena mcm ni dulu masa study dulu, dipergunakan sebab ada kenderaan.. Alasan yg dieorg guna nak beli barang utk class tapi rupa2 nya da set time berdating ngn budak laki yg dieorg baru kenal.

Tak thn kene marah ngn mak aku sbb slalu balik lmbt, satu hari tu aku trlepas merungut. tau la mulut tempayan jenis menyampai2 jadi lain la citenya. So bermula la hari2 buruk aku kene pulau ngn separuh dari classmate..  tp aku buat bodo je walau hati sedih

Tapi kesan emosi susah nk ilang smpai sekarang.Walau da bertahun2 aku still ingat. Bila dieorg contact aku semula, aku layan2 biasa je. reunion pn x join langsung..

Please utamakan diri ko sendiri.. kita hidup dalam dunia bukan utk puaskan hati orang lain.

bulanbulat replied at 6-11-2017 01:01 PM
Ajar dia guna uber.
Manja taik sangat unless bapak dia bayar ko jadi driver dia

tulah psl, parents xbg anak naik teksi dahtu susahkan org len lak, diorg bayar ke?
risaukan anak sendiri, xrisau TT ni pun anak org gak.
Kalo makpak dia sayang sgt, hirela driver sorg drpd menyusahkan org.

Btw TT, jgn limitkan geng dgn 1 group je, p kawan ramai2, so that ko xmengharap kt org.
Aku dh mmg praktikkan benda tu dr dulu, so xde masalah nk compromise with people that i sacrifice myself.
And trust me, bila ko amalkan sikap gitu, lg ramai org nk kawan.

Baiknya hang tt oi. Kalau aku takde pasai. Gi mam. Hang ignore jela die kompem die cari hang. Pedulikan what others akan piki pasal u. Lama2 org akan nmpk juga perangai sebenar die. Ignore je. Tak mati pun u kalau tak kawan dengan die.