CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kakasotong

[Edisi Mereput] Erin Malek Hutang 50k Dengan Azura Couture (Berhutang Sejak Majl

Naatasha replied at 14-11-2017 02:23 PM
Hutang dari tunang sampai bertandang? Patut lepas majlis tunang kalo x dpt payment, AC dah angkat ka ...

Rasanya da ada deposit..sbb erin dulukan kawan si azura..tu yg dipijak2.n menurut kata adik azura baju2 family si erin utk kesemua majlis pon x berbayo..

mendapatla situ korg sakai2 retis.....kalau yg bijak setiap progress mintak percentage payment sampai deliver terus dpt 100%

Dulu masa abg ipar erin kawen dgn dara,heol blacklist habis name dara takut lps kawen dara femes nanti org kebas kot..

mualian replied at 12-11-2017 08:30 AM
Haha. Pastu terkebil kebil la niece ko ea. X jerit pulak oii bayar la, igt free ke. Tapi artis2 ni ...

heehe lain kali kasi invoice dulu before deliver hehehe

makton replied at 14-11-2017 12:02 PM
nah, utk tatapan uols...
masa ni otw nak nikah kot. lupa dah.

Chuols kalau tak silap iols kan, gambar Erin ni tersebar before dia nak nikah kan. Katanya ni gambar lama Erin bersosial. Iols speku ex bf erin yg sebarkan. Lepas reception rasanya, couple ni kantoi pergi club kan. Tapi deyols kata tu fitnah.

makton replied at 14-11-2017 01:02 PM
nah, utk tatapan uols...
masa ni otw nak nikah kot. lupa dah.

hamboi..adakah ini sejenis baju tido ala clubbing?
x sanggup aku nak pakai dikhalayak

Follow Us
makton replied at 14-11-2017 11:49 AM
teringat gambar dia clubbing sebelum nak nikah tu
baju kemain seksi mcm bogel je.. baju kaler nud ...

I tak ingat tapi yg baiknya dia ngaku

Girl-N-Roses replied at 13-11-2017 07:00 PM
Meh aku nak story

mak si erin ni hutang kawan aku sampai 30k dah bertahun tak byr..last kwn aku  ...

qila tu siapa?
Aqilaishamudin tu ker yg baru baru ni freehair balik tuh? sesuatu sangat hehehe

Edited by Girl-N-Roses at 14-11-2017 03:47 PM
naina replied at 14-11-2017 02:48 PM
Mak si erin ni yang seksi seksa tu kan kalau tak. Silap

ye ...mak dia kalau korang tgk mmg seksink jumpa mak dia senang je
mmjg mlm minggu clubbing dgn laki smp mabuk2

kt club jln pinang

BilaBellaPanaz replied at 14-11-2017 03:39 PM
qila tu siapa?
Aqilaishamudin tu ker yg baru baru ni freehair balik tuh? sesuatu sangat hehehe

qila tu adik bongsu erin

balakkampung replied at 14-11-2017 02:00 PM
wauu...abis tu sapa yg bayar duit sewa dewan dan kenduri tu semua...Uolss ker..?..takper la kalau  ...

semua mak iolls tangung . dia nak sgt iolls kawin sbb sakit jiwa tengok iolls asyik keluar je. iolls cuma keluar duit bayo tempah baju kawin dgn baju sanding je. lain2 iolls tak ambik tahu. sbb mmg maik iolls adn wedding planner uruskan . sbb tu iolls paksa laki iolls buat majlis tepi pantai masa annvsry kawin 10 tahun nnt sbb dulu kawin duit mak . semua mak yg pilih . dah free kan iolls malas banyak bunyik

babycc replied at 14-11-2017 01:41 PM
Betul.. laki aku pon x masuk campur hal majlis aku.. semua aku ngan family tanggung.. belah die..  ...

gitu la hidup kita yg marhaen nie. pada iolls tak salah pun nak majlis beso ke pakai rizalman ke apa ke, yg penting kau ada duit ok. nie pakai sampai nak behutang sbbkan nak majlis, please la. sudahnya sampai beranak pinak hutang tak settle. tu tahan lagi , ada yg siap bercerai dh , hutang kawin ada lagi.

dlm kes erin nie kan, iolls rasa she simply tak nak bayar kot . sbb kalau la kengkononya bak tiri dia songlap duit kan haruslah dia tak gentar . maksudnya mesti memula dh ckp bila isu nie timbul. tp iolls juling tengok baju2 barang2 dia pakai utk ank2 dia. boleh tahan semuanya. yela , kan duit ada , bila ada ank semua nak terbaik utk ank. iolls dapat diaperbag skiphoop pun dh rasa mcm pakai chanel

makton replied at 14-11-2017 02:25 PM
sohai pun berhutang dgn kawan baik dia yg baru dapat title D tu uols...

Gitu lah u ols...  Walau dia claim tak nak berhutang sbb tu x beli rumah....  Hakikatnya dia mmg x lepas utk berhutang.. Sbb x de koje... Hihihi

Girl-N-Roses replied at 14-11-2017 03:41 PM
ye ...mak dia kalau korang tgk mmg seksink jumpa mak dia senang je
mmjg mlm minggu clubbing dgn l ...

Ya Allah sampai mabuk....

mommymonster82 replied at 14-11-2017 07:57 AM
Betul ke suhai tu ada ckp gtu.
Hurm..
Kesian pulak.tp pendpt masing2

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

brainbiru replied at 14-11-2017 04:21 PM

Pilihan masing2..xpelah..asal xmerempat sudah..jgn kacau org meminta2
Kita pon yg beli rumah ni berhutang 30 tahun gak..
Kalu xmampu bayar lesap gak rumah tu..

so mmg sahih iye sheols x bayo lagi? hmm..

Girl-N-Roses replied at 13-11-2017 07:00 PM
Meh aku nak story

mak si erin ni hutang kawan aku sampai 30k dah bertahun tak byr..last kwn aku  ...

ok. mcm tu kisahnya.
ak ade bc komen2 porumer lain so rse nk ulas sikit.

Sape2 yg gegeh bekap si erin ni, so kesian katanya lah sbb netizen dpt peluang hencap, nk hencap sb JELES ngn life dia yg mewah mse kawin, holiday bagai nk rak di obersea, hidup semua mcm fairytale di socmed?

sape yg gegeh bekap tuh, meh sini ak sekolahkan engkO!

kteorg yg kecam ni bukan sb dengki. TAPI SEBAB MENYAMPAH ngn retis2 yg bajet kaya, life mau mewah tp hakikatnya menyusahkan org sb hutang x bayar.

kes erin-azura, shahir, watie elite,... korang ade kesian kat diorg tak????

yg kes erin ni, hanya semata2 kesiankan dia n uols bimbangkan dia nt  berantakan rumahtangga sb mslh hutang, eh kenapa plk kena kite kisahkan?? kite cerita psl HUTANG dia x bayar ye acik2 kepam sekalian. Yg mslh dia malu sb org tau psl hutang ni, if terpaksa turun naik mahkamah ke lps2 ni nk settle hutang, kena hadap pertanyaan wartawan, berantakan rumahtangga ngn laki hensem sheols tu; UDAH KENAPA KORANG TLG PK MASALAH masa hadapan dia??? life dia, dia la pk! ms wat hutang, ade pk?????????

kite skg bercakap psl hutang dia. bukan psl ape akan jadi kat dia lps ni akibat hutang.

x paham ak ngn org yg suke beralih topik nih.

sikit2 nk kesian.. kesian ke ngn org yg hidup mewah tp menyusahkan org lain?

sape x alami nasib mcm azura dan @Girl-N-Roses (if btl u mangsa sebagaimana u cter), korang takkan paham ape mangsa2 ni rse.

ak tak kenal azura dan porumer girlroses ni. so, ak bukan memihak kepada deols, atau sengaja nk dengki kat erin tuh.

kenapa eh korang nk kesiankan erin sedangkan dia tak kesiankan diri dia? kenapa korang nk bersimpati thadap org yg hidup mewah atas kesusahan org lain???????

ak rs yg bz bekap tu, yg bz kesiankan life dia kesan dari kes ni, korang x rse mcmne duit milik sendiri sebanyak berpuluh ribu tak dibayar. entah2 korang ni member pinjam RM100 tp x bayar2 pun korang dh merempan sumpah seranah babi kat Facebook! kalau sedara mara pinjam rm1000 tak bayar lps btahun2, mau putus sedara beb!!!!!!!!! pahtu tetiba ade org bekap penghutang, ko rse ape weyh? berapi tak dlm dada tu??? jwb ngn aku skg. Jawab!

chinta89 replied at 14-11-2017 04:35 PM
ok. mcm tu kisahnya.
ak ade bc komen2 porumer lain so rse nk ulas sikit.

aaaauumakkk..jangan memarah kak  takot pulak bace haiihhh..hidop kan...aku pon marah kepada penghutang..kawan baik aku ...2 minggu puase tahun ni dah berayat manis nak pinjam 1k...aku was2...sembang punya sembang..siap buat pejanjian hudaibiyah.. aku pinjamkan rm300...tiba-tiba lepas raya...aku wasep call...no .aku kene block..siye sungguh
merata aku cari...aku emel..haram bejawab..penyudah suruh laki aku pm kat fb die..pon x bejawab...ape aku bole cakap dlm hati skrang..1 sen pon aku x halalkan ape barang yg dah dibelanjakan dgn 300 tu..sakit hati wehhh..kwaan baik..dah 17 tahun kenal....tup2 aku kene tiaww...haram jad sungguh...

bagi aku dengan 300 tu die  tak bole kaya...aku sakit ati sungguh,,,dan aku heran depa yang berhutang ni takde usaha nak selesaikan dengan cepat...malam2 bole plak ye tido dgn aman...bapak sedara aku lagi pulak ..jiran die berhutang dengannya 300..penyudah die plak jadi musuh bila pi dok mintak bayar hutang...haram dibayar..putus kawan..tapi jiran tu sekarang sakit tenat...pak sedara aku tak gi ziarah pon..