CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Rumah Borak Warga FD yang penuh dengan warna warni kehidupan, cukup-cukuplah gad

Close [Copy link]
myakayina replied at 14-11-2017 11:23 AM
takde maknanya aku sangap nak berlaki lagi lah mannak.. ada pun menyakitkan hati buat apa? aku sih ...

Betul tu cik Mya..maybe kite manusia selalu letak expectation kat orang..n then orang tu xseperti yang kita harapkan@sangkakan..last2 kite plk yang kena pasrah dengan takdir tapi sebenarnya pilihan atas diri kita sendiri..baik kita bahagiakan diri sendiri dari susah payah membahagiakan orang lain.

Bila kita bahagia, orang lain pun dapat tempiasnya..xperlu pun orang untuk bahagia kn kita. Sebab bila kita bergantung pada orang, kita hanya akan dapat nothing. Bergantung dengan Yang Maha Esa la sebaik-baik penggantungan

mannnaaakautau replied at 14-11-2017 11:34 AM
hang jgn hidup in denial ler mya.....admit it hang memang perlu Kan seorang yg Bernama suami dalam ...

sapa aku nak ckp psl jodoh ajal maut pertemuan..tu semua keje Allah..klu ada..adalah,  tapi buat masa ni mmg aku nak masa bersendirian ..klu ada jodoh yg sesuai sekalipun aku kena fikir banyak kali mannak .. pengalaman lalu banyak mengajar.. tapi Alhamdulilah skrg ni mmg aku independant..dan aku sendiri tak percaya i can do it.. Allah tu nak tolong kan.. syukur sangat2.. aku tak nafikan adalah jgk yg menghimpit sedangkan dorg tak tau status aku..aku malas nak layan .. cuma ada sorg ni yg mmg buat aku sakit hati dgn perangai dia.. aku pun tak tau dia ni gila ke apa..

cekenit replied at 14-11-2017 11:38 AM
Betul tu cik Mya..maybe kite manusia selalu letak expectation kat orang..n then orang tu xseperti  ...

you are so right dear.. terlalu mengharap dgn manusia hati end up dgn kecewa jer.. tapi bila kita letakkan hidup mati kita pada yg Esa..hati tu tenang..sbb kita tau hujungnya nanti kita akan balik pada Dia jgk.. ksh syg i mmg utk sesama manusia.. tapi cinta kita biarlah pada Dia saja.. skrg ni mmg tak nak mengharap apa2 pun.. teruskan kehidupan mcm biasa jer..

Tetiba nak dengar lagu Cinta Dalam Hati by UNGU...layan sgtt tengah2 hujan ni...

https://www.youtube.com/watch?v=LwqlK8XrGHw

ok nak chow dulu..ada tugas..ada masa masuk sini lagi ..have a good day everyone...

saya baru , boleh ajar tak cmne nak naikkan point?

Follow Us
mannnaaakautau replied at 14-11-2017 11:21 AM
Lontong pun boleh di Goreng??hmmm

nasi impit goreng macam nasi je. ada org panggil ni lontong goreng tapi kalau pergi sesetengah warung, lontong goreng dia ialah nasi impit makan dengan sambal kacang, serunding, sayur kacang panjang goreng n ayam goreng.

hari ni masak senang2 je. td pagi makan nasi impit dengan sambal kacang. tengahari akak masak sambal udang n sayur bayam goreng. petang ni buat kentang lenyek dgn meat ball je dah la.

myakayina replied at 14-11-2017 11:08 AM
As'salam buat warga FD...tq kaka @cmf_blingblings bukak teratak baru ..  pagi ni mood tak brp bagus  ...

biasalah yang bab-bab kecil hati dan sentap dlm kehidupan mmg tak akan dpt dielakkan, sabar ja. Kaka bling ni tgh sabar banyak-banyak ni

kaksarah66 replied at 14-11-2017 02:53 PM
hari ni masak senang2 je. td pagi makan nasi impit dengan sambal kacang. tengahari akak masak sambal ...

Saya sekarang masak malam ja, balik kija masak. Siang makan brunch sbb husband rajin hahaha, dah jemu makan nasi lemak dia asyik beli so dia toast roti etc kenyang sampai petang. Hari ni rasa nak makan lagi. Sampai office baru nak lapar..

cmf_blingblings replied at 14-11-2017 03:28 PM
biasalah yang bab-bab kecil hati dan sentap dlm kehidupan mmg tak akan dpt dielakkan, sabar ja. Ka ...

Laki hang buat hal lagi Kah bling??yg hang kena banyok sabar??

myakayina replied at 14-11-2017 11:58 AM
ok nak chow dulu..ada tugas..ada masa masuk sini lagi ..have a good day everyone...

Oh no......thank you.....myakanina.......tapi manak terpaksa menolak dgn baik  sebab mana manak nak letak jacky??

mannnaaakautau replied at 14-11-2017 11:21 AM
Lontong pun boleh di Goreng??hmmm

OMG thank you manak...you make my day

dah berapa lama aku tak makan ni, dulu kat restaurany Rasa jual ni tp restorant tu dah tutup
nak copy, thanks a lot, adakah citarasa kita sama walaupun I confirm tak ada darah Jowo?

myakayina replied at 14-11-2017 11:43 AM
sapa aku nak ckp psl jodoh ajal maut pertemuan..tu semua keje Allah..klu ada..adalah,  tapi buat m ...

cmf_blingblings replied at 14-11-2017 03:38 PM
OMG thank you manak...you make my day

dah berapa lama aku tak makan ni, dulu kat resta ...

Harlowwwwww...blood jawo dalam board nee sejauh mana yg telah terakam dalam archive FD ialah laki si OCHiN tuh ah.....

Jawo Tok Tok...parit sulong......

mannnaaakautau replied at 14-11-2017 03:33 PM
Laki hang buat hal lagi Kah bling??yg hang kena banyok sabar??

Tak hal sedara mara akulah, sian laki aku tgh adjust utk majlis tahlil arwah parents dan my abang sulung, semua set elok but then kariah masjid minta adjust timing dari tgh hari ke malam. Out of sudden ada yg tak boleh make it, then paling worst sekali kakak aku...ok. yg ni mmg aku malas dah nak cita...wekkend ni aku nak balik jap rumah kak ipaq aku sbb dia buat tahlil utk arwah abang..nak tengok siapa yg balik. I used to dislike my SIL but my arwah mom suruh maafkan...ok now after abg aku dah tak ada aku rasa aku patut take care of my SIL walaupun dia ada anak-anak tapi nampak dia selalu harapkan aku,...tah ler manak. eh panjang ler polak

Sedih betul tengok mangsa gempa bumi di Iran/Iraq, runtuh habis bangunan, kematian entah-entah dah cecah ribuan
buried alive

cmf_blingblings replied at 14-11-2017 03:43 PM
Tak hal sedara mara akulah, sian laki aku tgh adjust utk majlis tahlil arwah parents dan my abang  ...

Weiiiiiii Berapa banyak tahlil nak dibuat ler??Hang buat...Kakak ipar hang buat??

Orang Yang meninggal nee Berapa kali celebration dapat ler weiiiii??

Satu kali Kakak Ipar hang buat....hang join sekali buat utk arwah Mak Ayah hang sekali Tak sama Kah??

adoiiiiiii...

Kakak hang yg Tak boleh datang tuh biarlah...apa peel nak tengok tengok Dia datang atau taknya?? hang nee semacam punya ketegaq Kan bling??

Tahlil punya pasal ...orang kat dalam kubur berasap sebab hang dgn kakak bermasam muka sebab isu datang tak datang....

setakat sehari 5 solat waktu sedekahkan alfateha...atau tiap waktu teringatkan arwah terus sedekahkan alfateha Tak cukupkah bling sampai nak panggil orang berzanji masjid Semua nee??

Adooiiiiiiiiiii

Agama Tak membebankan bling.......

cmf_blingblings replied at 14-11-2017 03:48 PM
Sedih betul tengok mangsa gempa bumi di Iran/Iraq, runtuh habis bangunan, kematian entah-entah dah c ...

Hang sedih tengok orang buried alive....hang Adik beradik bermasam muka hanya kerna datang Tak datang majlis tahlil...manak lagik sedih tau....

Hang paham Tak nee??

OsHiN_hOnEy replied at 13-11-2017 05:24 PM
salam and wassalam semua..

balik ni nak masak ni jer kaka bling2 -

Nee menu dedak ayam kah ochin??