CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Trend PIBG, pihak sekolah anjur majlis graduasi sekolah secara mewah

aku kesian kat mak bapak susah je...kalau anak2 beria2 nk pergi tp duit xde...

Rasanya tadika start dulu benda nih. Nak bangkang, tak sedap hati pulak.
Kena buat konsert, majlis penyampaian sijil... kopak jugak 3-5 ratus. Nak beli kostum, tempahan meja bla... blaa... dah la bayar, mak bapak pulak kena jadi sukarela

UMMI_MAI replied at 15-11-2017 03:58 PM
maaf cakap bagi saya banyak sangat event2 mengarut utk budak2 yg menyebabkan budak2 berangan dari ke ...

Yg panggil scorer je naik atas tu mmg x patut.buat budak lain yg x score rasa down.merepek betul keje pibg skang.masalahnya depa terdiri dr makpak yg kiasu x bertempat!

For me, drpd buat majlis graduation, buatla event yg educational skit. Like buat science project exhibition ke or exhibition ape2 yg budak2 tu buat project mereka sendiri dan semua mak ayah penjaga wajib hadir utk diorg pamerkan all those projects yg anak2 mereka berjaya buat. Esp kindy students diorg blh rase like they accomplish somethg.

pada aku kalau takat sekolah rendah tu takyah la sibuk sangat nak bergraduasi pakai jubah bagai pas tu buat pulak majlis kat hotel..pada aku mmg membazir kot bayar sewa dewan hotel sbb kat sekolah pun ada dewan jugak kan...kalau dihias cantik2 pun ok je..lepas tu ada pulak murid2 yang tak mampu bayar dipinggirkan..sampai hati cikgu2 kan..sangat double standard..sedih kot kalau berada kat tempat budak2 yang ibu bapa dia x mampu

hari tu anak aku yg darjah 6 pun bergraduasi kat hotel..x sure la hotel tu ada bintang ke tak..tapi pokok pangkalnya kat hotel la kan..makan bufet..anak aku cerita banyak yg x habis..kan dah jatuh membazir tu..

biarlah kalau budak2 ni nak rasa sangat pakai jubah tu disuruh belajar rajin2...sok dah masuk universiti dapat dip/ijazah baru la ko sarung jubah tu betul2 weih..

mimiekiut replied at 16-11-2017 11:25 AM
pada aku kalau takat sekolah rendah tu takyah la sibuk sangat nak bergraduasi pakai jubah bagai pas  ...

sekarang convo budak tadika siap dapt bunga bunga bagai like masa kita kita convo
benda benda ni ada pro and contra jugak.Tapi mak bapak sekarang mana berkira bab bab anak sekolah.Janji anak anak happy.Mak bapak berduit maybe takde hal kalau berhabis untuk benda benda macam ni tapi untuk yang kurang berkemanpuan mungkin akan terasa sebab terpaksa keluar duit.

Follow Us
tadika anak buah aku.. kalo selain makpak nak datang tengok konvo dorang.. kene bayor

Skolah tadika nye graduation day pon backdrop dah ala2 majlis tunang. Lawa but membazir if menelan belanja besar.
Kalau buat biasa2 kena kecam jugak ye dak

hek eleh
bergraduasi bagai walaupun baru darjah 6
ujung2 result dapat hauk
hmmm...

albedah replied at 16-11-2017 01:52 AM
Ada sekolah rendah kt putrajaya buat kat Dorsett Hotel. Kellas_ kau nyah

Ada sekolah cina kat Puchong buat kat marriott hotel Putrajaya tp di sponsor oleh pemilik hotel yakni IOI.

cmf_almondpecan replied at 16-11-2017 11:34 AM
Ada sekolah cina kat Puchong buat kat marriott hotel Putrajaya tp di sponsor oleh pemilik hotel ya ...

Sponser xpe nyah... Berbayau x tahan.... Kesian anak aku nnt... (12thn lg dia nk konvo derjah 6) ekejekkekek

albedah replied at 16-11-2017 11:36 AM
Sponser xpe nyah... Berbayau x tahan.... Kesian anak aku nnt... (12thn lg dia nk konvo derjah 6) e ...

Haha. Dah bersiap sedia nampak. Ntah2 time tu tak main dah hotel2 ni semua. Nak benda yg lg gempak.

fushimi replied at 16-11-2017 11:29 AM
sekarang convo budak tadika siap dapt bunga bunga bagai like masa kita kita convo
benda benda  ...

Benda-benda macam ni mmg nampak seronok dari segi luarannya..mungkin bukan niat cikgu2 @ PIBG nak berlagak buat majlis grand2 di hotel tu..dorang buat untuk bagi keseronokan dan kegembiraan kat anak2 mereka..tapi dalam tak sedar tu mereka tak perasan langsung yang ada hati anak2 yang terluka dengan perbuatan mereka tu..bukan semua orang mampu nak bayar...bagi keluarga yang kaya dan berada mende macam ni mmg xde masalah bagi diorang sbb diorang tak rasa camana berada dalam kesusahan..

missinpiece replied at 16-11-2017 11:31 AM
Skolah tadika nye graduation day pon backdrop dah ala2 majlis tunang. Lawa but membazir if menelan b ...

Kaan... Graduation phd dato beloNBCje sempoi giler.

sekolah kat Malaysia je yang praktik benda benda tak penting macam ni.Walau sistem pendidikan kat Malaysia ibarat sambal belacan tapi hujung hujung sesi persekolahan haru diraikan grand gitew.Tapke  mak bapak kat Malaysia tak kisah janji boleh tayang kat oscmed anakku convo

ladybugz replied at 16-11-2017 11:21 AM
For me, drpd buat majlis graduation, buatla event yg educational skit. Like buat science project exh ...

Mmg yg gtu pon ada..
Tapi mak ayah xde dijemputlah biasa buat dalaman je..

fushimi replied at 16-11-2017 11:50 AM
sekolah kat Malaysia je yang praktik benda benda tak penting macam ni.Walau sistem pendidikan kat Ma ...

Bukan ke kat oversea dorg ada konsert2 gtu..
Serupa jugakla..

Sekolah bandar je buat mcm ni selalunya.

Ni nnt universal children's day kena pakai costume ikut theme. Merasa la anak buah I jadi son goku dragonball pegi sekolah. Yg tak mampu tu kesian..

mommymonster82 replied at 16-11-2017 11:53 AM
Bukan ke kat oversea dorg ada konsert2 gtu..
Serupa jugakla..

ya ya ada tapi konsep yang dorang buat ada sikit beza more educational banding ngan kat sini.Tahulah je la kat sanakan banyak season

Biasa yg buat ni tadika or sekolh yg mampu..
Klu mampu hntr tadika mahal mknanya mampula parents tu setkt nk byr utk graduasinya..

Sekolah ni pd me ikut budi bicara n kebijak sanaan pengurusan sekolh..mcm sekolh me yg xmampu pibg tanggung..ada juga cikgu2 yg derma... yg lain byr sendiri..