CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 7548|Reply: 61

---close thread--

Edited by Neeraa at 14-12-2017 10:13 PM

--deleted--

Beratnye dugaan adik.ke anak. Mak cik doakan urusan u dipermudahkan.

Bertabahlah adik TT.
Selalu berdoa semoga Tuhan permudahkan segala urusan.
Jangan berfikir terburu-buru.
Biar susah mana sekalipun hidup kita, ingatlah masih ada lagi yang berkali nasib malang dari kita.

noraidil_06 replied at 27-11-2017 10:31 PM
Beratnye dugaan adik.ke anak. Mak cik doakan urusan u dipermudahkan.

Terima kasih banyak2 kak

sarahmirza replied at 27-11-2017 10:51 PM
Bertabahlah adik TT.
Selalu berdoa semoga Tuhan permudahkan segala urusan.
Jangan berfikir terburu ...

Iya..betul tu..terima kasihh..

Ramai2 acik2 dan kakak yg boleh bantu. Kalau nak apa2 bgtau je kami

Follow Us
Weh Neera, thnx sbb luahkan perasaan kat sini, bila aku baca balik luahan hati kau, baru aku tau kecil je masalaah yang aku hadapi sekarang berbanding orang lain di luar sana. ape2 pun aku doakan yang terbaik buat hang.

memandangkan kau dah tahun akhir, aku nasihatkan kau habiskan belajar dulu , ape guna bertahun belajar, then nak berhenti belajar macamtu je. belajar leklok okay. sikit je lagi nak habis.

adik lelaki kau tu bebile pun boleh amik spm. kalau bukan dalam masa terdekat, then masa ke depan pun boleh.kalau dia x minat belajar, better masukkan dia ke kelas kemahiran yang banyak buat praktikal ataupun hands on. Setiap orang rezeki masing2, ada yang pandai dalam belajar, ada yang kurang dalam pelajaran tapi pandai dalam bidang2 lain, hargai apa yang ada. Tapi kan,kira bagus la dia jaga solat, alhamdulillah. cuba serach rpwp yang saiful nang buat tu, mana tau dia sesuai kat situ.

aku simpati sangat kat adik pompuan hang, ape yng laki tu buat?

btw aku pun jenis mcm hng jugak, loner type & aku mmng suke buat kerja sendiri, everything is private and confidential.  Hng pun dah nak habis study,jadi x perlu la fikir bnde lenlain2, kalau kne pulau ke ape, hng buat2 x tau je sbb lepasni kau pun dah tak jumpe diorng dh.

aku bila ada problem ke ape, aku akan reflect balik diri aku, aku tau x de sape yng boleh tolong aku melainkan diri aku je. jadi, nak x nak, setiap hari aku tempuh je ape yng berlaku. penat memang penat, tapi sapa je yang nak tolong kalau bukan diri kita sendiri, nanti susah pun kita yang tanggung sorng2, jadi better we find a way to solve it.

btw all the best, aku doakan yng terbaik buat hng ..in sha allah dalam setiap kesusahan pasti akan ada kemudahan. sentiasa doa kepada-NYA & solat tu jaga.

TT bljr rajin2 ye. Degree tu bkn janji yg bile grad TT akn dpt high salary job. Tp degree sgt membantu. So bile dpt gaji best mgkn tt blh bw lari mak ke mn2.

X faham dgn perampas laki org,  ko dh dpt laki org tu,  ape lg ko nak?  Adoyai.

Take care ye TT. Sincerely mak cik doakan.

Andyscenes replied at 27-11-2017 11:08 PM
Ramai2 acik2 dan kakak yg boleh bantu. Kalau nak apa2 bgtau je kami

Terima kasih banyak2. Harap boleh doakan adik saya

noraidil_06 replied at 27-11-2017 11:16 PM
TT bljr rajin2 ye. Degree tu bkn janji yg bile grad TT akn dpt high salary job. Tp degree sgt memban ...

InsyaAllah, saya akan buat sehabis baik utk final year ni..ya..saya pun tak tau kerja apa saya akan dapat bila habis belajar, tp tak kisahla..janji halal dan dapat kerja.

Saya pun tak faham dengan perampas laki org..pastu buat2 diri teraniaya, entahla. Macam apa ja

Thanks again, Take care too makcik.

Neeraa replied at 27-11-2017 11:23 PM
Terima kasih banyak2. Harap boleh doakan adik saya

Aku doakan family kau hidup aman dan bahagia

Cari lah yg positif dlm hidup ko dik.ade je sebenarnya. Tapi ko yg memfokuskan sgt kat bende negative.

Kalau xde yg positif pun,create one. You are the master of your destiny.

Edited by Neeraa at 27-11-2017 11:43 PM
Peace816 replied at 27-11-2017 11:11 PM
Weh Neera, thnx sbb luahkan perasaan kat sini, bila aku baca balik luahan hati kau, baru aku tau kec ...

btw aku pun jenis mcm hng jugak, loner type & aku mmng suke buat kerja sendiri, everything is private and confidential.  Hng pun dah nak habis study,jadi x perlu la fikir bnde lenlain2, kalau kne pulau ke ape, hng buat2 x tau je sbb lepasni kau pun dah tak jumpe diorng dh.

Okay weh, aku try. Tapi sedih gak weh bila kena pulau..tiga tahun weh..rasa macam diri ni tak berharga and tak penting langsung. Tapi betoi cakap hg, lepaih ni aku tak jumpa depa dah..next sem aku pi praktikal, syukoq sgt2..takdak dah la presentation depan depa dah..

aku bila ada problem ke ape, aku akan reflect balik diri aku, aku tau x de sape yng boleh tolong aku melainkan diri aku je. jadi, nak x nak, setiap hari aku tempuh je ape yng berlaku. penat memang penat, tapi sapa je yang nak tolong kalau bukan diri kita sendiri, nanti susah pun kita yang tanggung sorng2, jadi better we find a way to solve it.

betoi apa yg hg kata

Aku harap hang dapat tempuh masalah hg jugak, setiap orang dugaannya lain2..aku doakan yang terbaik untuk hg jugak.

Ya , memang aku nak habiskan belajaq walaupun pahit. Tension gak kadang2..merudum self esteem aku bila berhadapan dengan coursemate aku weh..aku sedaq aku tak pandai macam depa..

pasai adik pompuan aku, aku tak sanggup plak nak habaq kat hg apa jantan tu buat..tapi benda tak senonoh la..

pasai adik laki aku tu, memang nak cadangkan dia amik kemahiran..tapi, dia keluaq umah pun dah taknak. Aku rasa self esteem dia pun dah jatuh gila..sedih weh, dulu dia ceria ja, pi keluaq umah main dengan kawan2 dia..tp sekarang tak dah, sekarang dah jadi macam org lain plak.. rpwp yang saiful nang buat ? Okay thanks, nanti aku search pasal ni.

swimswim replied at 27-11-2017 11:35 PM
Cari lah yg positif dlm hidup ko dik.ade je sebenarnya. Tapi ko yg memfokuskan sgt kat bende negativ ...

Ya..betul juga..thanks. I'll try.

Andyscenes replied at 27-11-2017 11:30 PM
Aku doakan family kau hidup aman dan bahagia

Thanks. Saya doakan benda yg sama juga untuk Andyscenes

Dik TT mak cik sll x fhm  dgn org yg rase dipulaukan ni. Ye ke org pulaukan?  Ke rase tu lahir dr perasaan sdri. Org x pulaukan pn sebenarnye.kt dunia ni ramai org baik2 dik. Ade je keliling  u

noraidil_06 replied at 27-11-2017 11:51 PM
Dik TT mak cik sll x fhm  dgn org yg rase dipulaukan ni. Ye ke org pulaukan?  Ke rase tu lahir dr pe ...
Dik TT mak cik sll x fhm  dgn org yg rase dipulaukan ni. Ye ke org pulaukan?  Ke rase tu lahir dr perasaan sdri. Org x pulaukan pn sebenarnye.kt dunia ni ramai org baik2 dik. Ade je keliling  u

Masa mula2 saya try jugakla rasa yg sebenarnya saya yg buatkan diri saya rasa saya dipulaukan..pastu saya dapat tahu those girls buat whatsapp group utl gegirl dlm course tu..but cuma saya je yg takde dlm tu. And when they hangout ke apa, selalu ajak geng2 depa, eventho saya ada waktu tu. Ni masa mula2 masuk u laaaa..

entahla..benda lama dah..even kalau groupwork pun, mereka prefer geng mereka. Since they are the the 'majority' , selalunya if ada program yg course km buat, mereka yg akan decide ajk2 apa semua..and saya selalu dibagi kerja yg mcm di luar jangkaan. Banyak sebenarnya jadi..entahlah.

Pernah saya satu group dengan one of them utk satu subject ni, and then that person pergi mengadu pasal saya and the other groupmate kat lecturer. Lecturer tu panggil saya and kasi tau pasal ni, saya sedih sebab apa yg dia cerita kat lecturer tu saya tak buat pun..mujurlah lecturer tu jenis yang tak dengar dari satu pihak je. And lecturer tu pesan kat saya, don't trust anyone. Dia kata dia tak berapa suka that person sebab dari gaya dia cerita mcm bitc*y sikit. Saya ingatkan that 'person' okay je dengan saya, depan saya baik je tapi belakang..entahlah..

Saya dah dapat terima keadaan ni. Cuma sejak akhir2 ni rasa emo plak, tak sangka dah 3 tahun saya tempuh benda2 ni..saya tak sabar nak praktikal next year and then grad. harap2 semua berjalan lancar.

noraidil_06 replied at 27-11-2017 11:51 PM
Dik TT mak cik sll x fhm  dgn org yg rase dipulaukan ni. Ye ke org pulaukan?  Ke rase tu lahir dr pe ...

Ada je,nak2 uni tempatan ni..dorg dah ada geng2 dorg,so ada standard dlm geng tu..mcm sy time study dlu,ada satu geng lembut ni mcm xsuka ngn sy tp ada sorg dlm geng tu y baik..ternyata y lain tu jeles sbb ada sorg lecturer ni terlebih perhatian kt sy..

Tp tt,kalau org nk pulaukn tt,tt xyah kesah..sy dlu join club y sy xknl sorg pn,kire survive as lone wolf je..pk time tu nk dptkn pointer utk cocu..so sy bina my own success..lantak dorg laa asalkn sy dpt pointer tggi..

Utk adik tt,sy doakn dia dpt hadapi masalah dgn tenang dan sabar..harap dia kuat and sy percaya,dia kuat..maybe boleh jmpe doc,tny medication sesuai utk kawal sakit die?

Utk adik lelaki tt,jgn putus asa tt..tt cbe bg semangat utk dia,ada sorg adik kwn sy,epileptic,mmg selalu kena kutuk,tp dia gigih,alhamdulillah,bjaya msuk uni..tp Allah lg sygkn die,dpt merasa skjp je alam uni tu..pokoknya,y penting jgn putus asa..

Sy pn ada problem,kdg2 fikir mcm nk give up aje ngn life ni,tp sy xnak mati sia2..sblm sy sempat bg kebahagiaan utk family sy,biarlah salu gaduh ngn adik2 pn..family tu y jd sumber kekuatan bt sy..tt pun sama.. In sha Allah..

salmon-suki replied at 28-11-2017 12:08 AM
Ada je,nak2 uni tempatan ni..dorg dah ada geng2 dorg,so ada standard dlm geng tu..mcm sy time stud ...

I thank god sbb x perlu  tempuh semua ni ms zmn uni dulu. In fact  i enjoyed it so much

noraidil_06 replied at 28-11-2017 12:12 AM
I thank god sbb x perlu  tempuh semua ni ms zmn uni dulu. In fact  i enjoyed it so much

Sy njoy gk sbb ada geng sndiri tp dorg xnk join club y sy join tu..tpkse join sensorg tp berbaloi laa dpt new experience,new acquaintances..tp bkn kwn rapat laa..hehe..

Org len mmg xde isu,sbb bg sy,sy xkacao dorg,dorg xkacao sy,it's fine..hepi2 je..y geng lembut tu je,smpai skrg xley hadam jelesnye tu..hihi..tp xpelaa,dah lama pun..skrg dpt kwn2 bru..