CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

"Saya Tahu Betapa Luluhnya Dia" - Luahan Hati Suami Elyana

Awat la keluar masa2 original, aku type masa2 critical....

pichee replied at 2-12-2017 04:17 PM
Mmb i pn kne kanser limforma..tau2 je dh stage 3...

Asal die demam byk ari..mc n g klnk check dar ...

Sedihnya Pichee, sama mcm member kerja aku gak.... Dia demam tak kebah2... Ingat demam panas biasa je.... 6/9 masuk hospital... 11/10 meninggal kat Institut Kanser Negara.... Isteri dia cakap doctor sahkan kanser paru2 tahap 3 mula2 masuk hospital, hujung bulan 9 tu dah tahap 4.... Yg peliknya dia ni tak merokok.... Masa aku melawat kat hospital aku suh dia kuat semangat, keluar dr wad dia berjurai air mata ni tak boleh tahan sedih sgt2.... Masa hari dia meninggal tu aku tak leh nak ziarah anak kecik aku demam panas.....

Orix replied at 2-12-2017 11:36 PM
Bila baca ni terus I rasa mcm nk updgrade insurans I up to 1 million punya cover..... tp jenuhlaaa ...

Orix kalau nak review polisi sedia ada aku leh tolong FOC.... mana yg kurang leh tambah, mana yg sedia ada biarkan leh teruskan... Tp dgn syarat kena sihat... Kalau dah sakit baru nak buat mmg dah tak leh nak tolong....

Td ada member aku WA cakap dia kena migraine yg teruk, doctor suh operate kepala dia.... Doctor suh secepat mungkin sebab boleh lumpuh kalau tak dirawat awal.... Member aku ni dr tahun lps nak tukar insurans conventional dia ke takaful, tp asyik busy, aku pula mmg jenis tak suka paksa2 takut kawan lari.... Bila dah sakit yg libatkan bedah2 otak ni mmg dah tak boleh nak tukar lg la... So aku suh dia check insurans yg dia ada tu je...

Ada kenalan family aku yg kena breast cancer pernah cakap "chemo treatment tu lg menakutkan dr cancer tu sendiri". So aku faham bila ada org yg give up halfway. Mental pressure sepanjang treatment ni bukan calang2 apatah lg kalau ditambah plk dgn financial problem

Anyway Elyana, semoga diberi kesembuhan & kemudahan utk semua urusan.

mily replied at 2-12-2017 11:40 PM
Bkn biasanya bila kita tahu kita makin dekat dgn kematian...spttnya kita automatik berubah ke arah k ...

Ape plak nak pelik? Da diri die camtu. Org tua yg da nak mampuih pun byk kebas duit pun byk yg x insap lagi kak oiiii lol.

Chemo ni mcm treatment nak bagi org cancer mati cepat je?

Follow Us
makgetah replied at 3-12-2017 03:08 PM
Chemo ni mcm treatment nak bagi org cancer mati cepat je?

Kau mesti belajar tak tinggi kan dek?
Kalau bodoh sgt pun cepat mati dek, tka perlu tunggu chemo

mily replied at 2-12-2017 11:40 PM
Bkn biasanya bila kita tahu kita makin dekat dgn kematian...spttnya kita automatik berubah ke arah k ...

nak kata pelik sgt tu tak rasenya.mungkin ini escapism.cara dia melupakan sakit dia walau sementara.mungkin cara dia bertahan lawan sakit. 7 tahun tu..bukan calang2 tempoh....bukan jugak calang2 penyakit.antara dia ngan tuhan mana la kita nak tau......

Edited by namieamuro at 4-12-2017 01:19 AM

die bkn stop tros la..every year die buat je chemo..n last chemo sblm gv start..disebabkan die dh stage 4 so ubat die dh makin kuat..dlm mse same die nk join gv gk..sbb tu die stop utk bg diri die kuat..nk dkt gv die gigih exercise skit utk stamina..n die sll gk g indon utk treatment..

die ade je insurans cover kanser..dlm mse same gak die kate nk jugak keje..sbb tu die nekad stop chemo...hrp2 pasni die sambung blk...mujur la die x amek pamoga...die x amek sebarang ubat tanpa doctor pnye approval..takut ganggu ubat chemo dlm bdn...

I wish i can be strong as her

Kanser tu asbab jer, kalau dah ajal wat treatment cemana pon mati jugak. Tp at least kena usaha, sebut kanser ni tetiba teringat tunku jalil anak sultan johor.Muda sesangat  

Sebelum ni I bimbang jugak bila elyana gitau dia cuba mcm2 supplement. Tapi semalam lepas dengar sendiri pengakuan dia, I dapat rasakan dia ni seorang yg bijak dan bukan jenis terima dan togok semua benda yg orang suggest. Walaupun belajar tak masuk unibesiti tak bermakna kita senang terpedaya khen. U have my respect gurl.

I sebenarnya dibayangi makcik2 I yang selalu terpengaruh dgn supplement yg ntah ape2 tapi degil sangat bila suruh cek penyakit kat spital. Entah kenapa mindset negatif sangat dgn hospital diorg tu. I pun macam lantak lah, nak nasihat lebih2 karang kena kecam melawan org tua pulak. Org2 mcm ni la datok bidak tu suka.

Semalam pon kat live dia..elyana selamber je cakap dia bengang bila dimalukan sebab menang yg anugerah gelora vida tu. Padan muka tok vida..

Tertengok trek selebriti elyana smlm. Iols suka karektor dia. Bubly. kasar yg x annoying. And baru tahu cerita psl cinta dia and husband, iols rasa sweet giler. Mmg giler elyana ni. Hahaha!

Shes a fighter, could see that from her character. Insyaallah, she can go through this.

blue^panther replied at 4-12-2017 02:25 AM
Kanser tu asbab jer, kalau dah ajal wat treatment cemana pon mati jugak. Tp at least kena usaha, seb ...

Arwah tu hensem kan chuols? Ok nak nangis gak!

camflo03 replied at 4-12-2017 08:08 AM
Semalam pon kat live dia..elyana selamber je cakap dia bengang bila dimalukan sebab menang yg anuger ...

Dia dimalukan mcm mana chuols? X nyempat nak tgk gv episod yg tu.

Allahuu..semoga Elyana & keluarga diberi kekuatan dari segi emosi & fizikal..
tapi  SALUTE dengan ketabahan Elyana..siapa sangka dalam tawa..dalam keceriaan
ada kanser tahap 4..bertahun bertarung & dia masih boleh bergerak aktif melawan penyakit...
semoga Elyana terus kuat, tabah & diberi kesembuhan dalam setiap penyakit oleh Allah Taala..amin.

acik79 replied at 3-12-2017 02:37 AM
Orix kalau nak review polisi sedia ada aku leh tolong FOC.... mana yg kurang leh tambah, mana yg s ...

u agen insurans kmpeni ape..ade ke insurans yg sebulan rm50?

haliamerah replied at 4-12-2017 10:30 AM
u agen insurans kmpeni ape..ade ke insurans yg sebulan rm50?

Ada Cik Halia... bg org2 yg budget tak banyak mmg diaorg mampu setakat RM50 je... tp manfaat sikit la... kalau yg umur masih muda manfaat lg tinggi dr org yg berusia...

BoongaKertas replied at 4-12-2017 08:15 AM
Dia dimalukan mcm mana chuols? X nyempat nak tgk gv episod yg tu.

Yg i perasan masa minggu ke 5 tu kan elyana menang lagi... Tok bida kata tak acilah artis markah rendah je yg menang pamoga dia tu, pastu tetiba dia bagi hadiah tambahan kat syura pulak atas sbb markah lagi tinggi