CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tofupudding84

pilih lelaki yg berduit atau tidak?

Catpaw replied at 3-12-2017 12:04 AM
Ye lah tu... cinta buta cinta mati kekdahnya  
Sidia pasti berubah bila kawin nanti... iyelah t ...

iols setuju dgn setiap ayat2 tu... so true..

Boleh dekkk..asalkan ko bleh sesuaikan keinginan ko dgn gaji sebanyak itu..jgn dok selalu ngadap ig n pesbuk sbb ramai acik2 yg suka show off plus kasut hendbeg makeup yg dok bergentayangan..slowly tambah pendapatan..pastu jgn plak ko amik alih tugas hasband ko..nnti ko yg mkn ati..pastu x puas hati..pasti ngadu kt kawan..pastu pjg bejela la story ko..papepun gud luck..

kalau ikut statistik rakyat malaysia gaji 5000 ke atas dah di kira top 20% income malaysia. akak ada baca artikel kt google sebelum ni.

jadi kalau dpt laki gaji bawah RM 5000 jangan mengeluh.

tapi kalau tt dah kategori lanjut usia
tt boleh rendahkan expectation la
setiap org ada bahagian dia
tapi dari awal kawen jangan  manjakan dia dengan duit, biar hidup susah pun dengan dia
jangan hidup mcm senang ikut standard kita
tapi kita yg susah kemudian
saya banyak perhati kawan2 saya juga jarang la 100% suami keluarkan duit, masing2 ada portion masing2
kalau isteri bayar rumah, suami bayar yuran tadika, beli barang mentah, bil letrik duk rumah ada aircond bil pun dah rm400,
kalau suami bayar rumah dan kereta isteri bayar neseri, bayar barang2 dapur
sebab tujuan isteri kerja pun nk bantu suami,

dari awal ikut standard yg mampu disediakan
jangan lawan tang tu nanti kita penat
contoh; dia mampu bagi duk umah flat
kita nak duduk rumah teres kita topup
dia nk beli axia kita nk myvi nanti kita topup
dia nk hantar anak tadika kemas kita nk hantar little caliph
memang penatla, pastu ungkit mengungkit marah memarah pastu mula rasa dia tak faham kita mula la cari skandal

Lelaki pon pandai pilih bini bergaji tinggi chuolssss....

Masa bercinta tak nampak lagi expenses semua keluar macam mana..dah stay skali, tau lah..tambah dah ada anak..lagi lahh..macam air jer..sob sob sob..kalo dua2 keja takpe la boleh kongsi2..kalo isteri redho la kan..kalo isteri tak keje kena catu tu catu ni..kalo isteri jenis memahami bagussss..kalo kaki shopping..mampuihh la..better la cari laki berduit.. lantak la orang nak cakap mata duitan pun..kalo susah bukan diorang nak tolong pun..

Follow Us
kalau tt nk penjelasan yg lbh jelas, tt kawin la dlu ngn org yg kurang berduit.. nt tt akan paham ape maksud soalan tt.

Bagi aku rezeki ada dimana mana. Kenapa perlu takut kalau laki tu ada duit atau tau. Yg penting kau kena cari laki tu rajin kerja atau tak.

Hidup zaman skrg, even duduk dlm umah diam2 aje pun mmg akan perlukan duit jugak..better kalau nk kawen pikir panjang dulu, pilih llaki yg betul2 dh stabil.
Bukan nk perlekehkan llaki yg kurang berada. Tgk pd sikap dia, asalkan dia bertanggungjawab n rajin kerja utk tampung nafkah kluarga dah ok.

tak baik taw. laki gaji kecik ko reject. gaji besar ko tak bagi poligami. sengsara kami

tofupudding84 replied at 2-12-2017 10:18 PM
Bukan xde duit langsung ..maksudnya gaji kecil ..

Gaji kecil takpe..sbb pasangan tt boleh sama2 bantu nanti..sbb masing2 sama2 bekerja dan ada pendapatan sendiri kan.? huhuu

MyNameIsIris replied at 3-12-2017 09:15 AM
Kan sue... lelaki sekarang senangggg je hidup. Agaknya memang dah plan dari sekolah kot takyah bel ...

bkn takat lelaki je pikir mcm tu kak,ada fam members saya pun mcm tu, ni ppn..nasihat sy cari keje leklok,gaji tinggi..nnti senang nk kawen ,laki nak..apa ko ingat ppn ni kuli batak ke,dan rela tanggung laki makan berak cangkung.pastu bila kawen x cukup duit beli pampers susu tau plak meminjam dgn org lain..kalau hidup lps kawen laagi susah dari masa single,jgn kawen laei..dan jgn cari lelaki yg kedekut.

Bagi aku, yang penting bukan nilai duit yang dia dapat, tapi money management.
Aku ada kenal 2 lelaki berbeza. Sorg kerja kerani, gaji 1,800. Isteri tak kerja. Anak dua. Tp pandai berjimat dan simpan duit, tahun lepas bawak isteri dan anak2 pg umrah.

Sorang lagi kerja gomen, gaji 4K plus, bini PTD gaji 6K. Tapi hutang sana hutang sini, pinjam duit tak bayar-bayar.

Kalau ikutkan mustahil yg gaji 10K tu tak cukup, anak baru sorang. Tp kerana bad financial management jadilah macam tu. Makan nak tempat mewah. Kereta nak sedan import C-D segment, tudung nak duck, beg nak branded etc.

So kalau lelaki tu bijak merancang kewangan, tak kiralah gaji 1K ke 10K, hidup akan rasa selesa dan serba cukup. Tapi kalau money management kelaut maka kelautlah rumahtangga tu nanti

Better yg berduit. Bkn kaya raya, tp yg boleh bg nafkah makan pakai keluarga supaya rumahtangga harmoni. Dlm ranking faktor perceraian pasangan Muslim kat Malaysia ni, financial problem no 2.

Edited by azilamie2 at 3-12-2017 02:47 PM
tofupudding84 replied at 2-12-2017 10:17 PM
Bekerja ..tapi gaji kecil ..simpanan kurang la kiranya

Atas penerimaan pasanganlah..kalau cukup yakin kalau sama2 susah tapi senang nanti tak dilupakan okay aje. Kalau rasa2 cukup kuat nak tempuh segala kesusahan & jenis2 kesusahan xdijangka cam kemalangan ke, kecacatan apa2 disebabkan kemalangan ke, atau apa2 yg xdiduga ok aje. Setiap pilihan datang dengan risiko, pilihan ditangan masing2. Kalau masih berpeluang memilih pilihla yang xberpotensi memberi masalah dikemudian hari huhu..

rayna_raynes replied at 3-12-2017 02:05 PM
Bagi aku, yang penting bukan nilai duit yang dia dapat, tapi money management.
Aku ada kenal 2 lel ...

This is true. Dlm member2 ppuan aku, yg paling tinggi gaji la yg boros berbelanja dan berhutang. Yg middle2, ni ada yg boros, ada yg tak. Yg penting money management.

Akak harap cikki2 hijabista mekap tebal tu tolonglah pilih bahagia.. Jgn pilih duit. Maka kuranglah competition cikki lain nak kejar lelaki beruwang

kawan aku lelaki, gaji kecik. die nak kawen, tp cari bini yg boleh tanggung die...dayus gile. tp tgok trend ramai yg mcm tu. kakak aku pon kwen laki gaji kecik. dh kawen, laki berhenti keje plak. in the end die yg kene tanggung laki smpai stress. tp xbercerai pon, stressnya tu jd marah2 kat org lain. siap nasihat, perempuan kene rajin, hampeh

duit tak penting sis
kasih sayang yang membawa ke mati

Its Better to cry in a BMW THEN A BICYCLE