CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: EJALTI

[Dunia] Bapa Dakwa Anak Jutawan 'Lupa Daratan'

edee_91 replied at 12-12-2017 08:23 PM
oh please... loya tekak aku. yang melahirkan sampai putus urat sampai koyak pepek tu mak je ye. ap ...

nak baldi.. sila muntah..

terpulang.. itu daku punya pendapat.. n mmg daku nasihat ke adik beradik begitu jua.. apa pon alasan mereka adalah mak ayah.. walau sekalipun dorg penjenayah.. tu jek..

aku blur.....

ok lah..kata lah org tua ni jahat ka apa ka...abaikan isteri 1..  mcmana blh anak2 dari isteri 1 dpt harta benda tu semua...?  klu dia yg bg.. tk lah tk baik sgt org tua tu... cerita tanah ayam yg dia dpt semula melalui proses mahkamah tu.. blh pulak anak2 tu ambek semula... pelik pulak..

ceria kat stesen minyak tu..sadis sgt rasa nya.. @ ada cerita ni sekadar menambah perisa je..?

skrg dok hrp ikhsan isteri 2 & anak2 nya... ok lah juga la isteri 2 tu..

bg aku , elok juga dia saman... ko menang ko dpt apa yg ko tuntut..jgn lupa bg skit kat anak2 tiri yg menanggung ko skrg.. ko kalah.. carry on la apa yg dilalui skrg.. ko pun dah tk brp muda srkg kan..?

Ape lagi nak pakcik..masa muda dulu dah puas pegang harta. Dah merasa naik RD500.. naik Benz. Adela tu Allah tunjuk kat dunia mana khilaf kau dulu dulu bongkak kat mana mana, Sekali tersungkur, tersungkur jgk kalau tu balasannyer.

I speku kawen lain, wife pertama makan hati nangis2..anak2 kesian kat mak sendiri dan dendam kat ayah punya pasal, terus jadi rebel dan turn to the dark side. Bila pakcik dah tak sihat, ade peluang..ape lagi. Revenge best served cold ye pakcik.

Muhasabah diri lerr.. dapat umur smpai 84 still nak fight court pasal harta ke?
No simpati for you, u mesti do something wrong somewhere in past tense.

Bak kate justin timberlake, what goes around comes around. Anak tak kan jadi tanggang kalau pakcik tak didik dia jadi tanggang.

pakcik tu masih mampu gi umrah means takde lah kedana mana sbnrnya..

mieymiey replied at 12-12-2017 01:37 PM
Kalau dalam 7 orang tu, 2 menyetan mungkin anak tu dah memang setan. Tapi yang ni kesemua 7 orang  ...

kan? 7 org anak takkan 7-7 takde yang berfikiran waras takkan 7-7 gelap hati. memang time baca ni I tak terus percaya bulat2.

caprut replied at 12-12-2017 03:55 AM
cash la pacik. ni mesti jnis manjakan anak pastu poyo dg pkrja sndri ni

hikhikhik...nampak mcm muka pakcik ni masa muda jenis poyo / kerek

Follow Us
Mohon orang kg pakcik ni dtg bg story line.. Nak sgt tau apa sebenarnya.. Mgkin ada khilaf pkcik ni masa muda2. Klu isteri pertama makan hati whyla tak minta cerai awal2..

baik atuk ni duk diam diam muhasabah diri atuk jangan banyak complain

adalah tu yang atuk ni buat sampai anak anak dump ko sampai macam tu sekali

its normal kalau kena dump if semua kerana kesilapan masa lalu ko

so jangan bila dah tua banyak complain anak  anak tak salah tapi sikap ibubapa yang jadi punca

bagi harta lepas mati gaduh...
bagi masa hidup pun gaduh juga...
mana2 pun semua tamakkan harta...
memasing hilang akal dibuatnya...

zehra2 replied at 13-12-2017 09:27 AM
aku rasa ler... esok2 aku pun akan alami kes yg sama.
sebab pak aku dah berikan harta2 sepencarian  ...

Aku rasa pakcik ni kes mcm ko la tu..anak2 dpt harta sepencarian bhgn mak..pakcik tu dpt bahagian dia.tp bila bahagian pakcik tu dah habis dkt bini baru..mulala cari anak2 balik konon anak2 perabis harta dia.

Edited by akusukaq at 13-12-2017 12:48 PM

kalu ayah jahat sgt anak anak tak kan dapat tumpang sikit pun harta dia.ingat itu sudah cukup..tak payah lah kita  nak menuduh yg bukan2.anak2  ini tak tau diuntung dan tak tau hukum hakam agama.kafer pun tk buat paren mcm ni.

Kes kenalan i. ...perempuan. ..hidup dia senang lenang dulu asal hidup biasa. ..background suami isteri biasa asalnya. ..tapi hasil bisnes suami isteri ni jadi kaya raya. ..anak2 berjaya masuk MRSM. ..masuk U.....raya tahun lepas i terserempak dgn suaminya bersama perempuan lain. ..rupanya dah berpoligami. .menikah lagi satu. ...dua hari lepas i dapat tahu someone cerita. ...isteri pertama ambil balik semua urusan perniagaan. ...mertua( dari isteri pertama ) memaki2 si suami dan bercerita yang buruk2 perihal menantu lelaki konon dulunya orang susah tak sedar diri menumpang senang setelah kawin dgn anaknya  (bini pertama).....dan anak2 dari isteri pertama juga membenci bapa mereka sebab nikah lagi 1.......

Satu kesalahan besar. ..sebesar alam rupanya bab poligami ni....sedangkan lelaki tu mampu...

ntah2 ada citer disebaliknya
maklum ler bila ayah tu kawin lain
kdg2 ada byk citer yg tersembunyi
kena dengar dr kedua belah pihak...

zehra2 replied at 13-12-2017 09:27 AM
aku rasa ler... esok2 aku pun akan alami kes yg sama.
sebab pak aku dah berikan harta2 sepencarian  ...

semoga awak dan mak awak sentiasa dalam rahmatNya dan diberi ganjaran yang lebih baik.

noor2 replied at 13-12-2017 12:53 PM
Kes kenalan i. ...perempuan. ..hidup dia senang lenang dulu asal hidup biasa. ..background suami ist ...

Baru tahu ke. Pi masuk thread gossip retis poligami. Baca sendiri sumpah seranah netizens. Depa tu macam tido sebantal dgn retis kesayangan/kebencian.

akusukaq replied at 13-12-2017 12:41 PM
kalu ayah jahat sgt anak anak tak kan dapat tumpang sikit pun harta dia.ingat itu sudah cukup..tak p ...

Harta anak2 dpt tak semestinya drp ayah semata. Maybe they all dpt drp bhgian mak. Mmg ada bahagian harta sepencarian. Haihh la pokcik ni... dah tahu tanggungjawap besor sendiri cari reta sendiri kena bagi gak kat isteri as harta sepencarian... lagi mau kawen lagi alahai.... pastu meroyan nak mintak balik reta yg dah bagi kat (bekas) isteri pertama. Reta isteri pertama , dah siap2 bagi kat anak2 camno. Tu tetap jadik hakmilik anak2

Edited by popow at 13-12-2017 02:13 PM

gigih i screenshot comments.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

TravellingBear replied at 13-12-2017 01:55 PM
Baru tahu ke. Pi masuk thread gossip retis poligami. Baca sendiri sumpah seranah netizens. Depa tu ...

Kes izreen tu rasa macam nitizen dah sakit jiwa teruk meroyan.....bahaya juga bini pertama terpengaruh dengan kata2 nitizen yang negatif. ...harap rumahtangga  derang kekal tanpa campurtangan masyarakat  luar dan moga hidup aman damai macam artis muda yang poligami tu. ....lupa namanya. ...yang bini doktor tu....

pumpkingirl replied at 13-12-2017 12:31 PM
Aku rasa pakcik ni kes mcm ko la tu..anak2 dpt harta sepencarian bhgn mak..pakcik tu dpt bahagian  ...

Tersangat ler.. masa hidup susah payah.. semua loan atas nama mak aku.. dah senang.. pak aku kawin lain dgn pompuan yg 40thn lbh muda dari dia..
Skrg ni aku beringat2.. kot satu hari bini dia bubuh pak aku tersadai kt tembok rumah kami.. aku antar je  rumah kebajikan. Aku jual semua ldg sawit nama aku utk biaya pak aku kat situ. Mkn pun duit tk abis.
Mak aku je yg lembut hati dgn pak aku ni..
Aku dah warning.. kot dia nk rujuk balik dgn pak aku.. aku lari dari rumah bwk buku bank dgn geran semua..
Mak pun aku yg jaga.. apa psl masa bersedap sedapan pak aku dgn bini dia.. tp bila dh sakit.. nk duduk dgn kami pulak.
Depa dah bercerai lama.

noor2 replied at 13-12-2017 02:03 PM
Kes izreen tu rasa macam nitizen dah sakit jiwa teruk meroyan.....bahaya juga bini pertama terpeng ...

Org malaysia akan terkena penyakit histeria kalau sebut “poligami” . Entah siapa yg mula2 bawak propaganda sesat entah.

Nengok aje la cerita2 melayu lama, asek nak tonjolkan kat masyarakat poligami ni benda buruk sgt > cerita bawang putih merah tu