CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gereksey79

Bila Suami Tawar Hati

Close [Copy link]
pada saya..saat seseorang tu bersedia menjadi ibu..dia sebenarnya dikurniakan sekali pakej kesanggupan untuk mengetepikan kehendak/kepuasan hati sendiri demi anak2..selagi terdaya

kalau betul laa dia takde perempuan lain... just happy sbb boleh jadi provider dlm family n boleh be in control of his money n pursue hobbies dia..

bagi la dia pegang the role as provider kalau dia nak.. sbb mmg patut pun...dia kan suami.. kenapa u nk berebut tanggungjawab dia.. nmpk x skrg dia tak appreciate pun..dia jadi rendah diri pula n salahkan u. bila dia bagi u hadiah ke duit ke just tunjuk yg u sgt appreciate apa dia bagi tu. jgn pula ckp taknak.. just tunjuk surprised n happy la... ckp tq sambil hug or kiss pipi ke.. n of course la pakai brg tu depan dia. if dia bagi cash tunjuk la brg yg u beli guna duit tu.

duit u skrg u simpan je utk masa depan u n kalau nk beli apa2 minta ngan dia.. rumah n ur car atas nama u ke?

kalau ada apa yg u tak setuju jangan tinggikan suara,.. ckp baik2. tunjuk yg u pandang tinggi n hormat dia sebagai suami..

papepun semua benda ada limit. kalau u dah cuba yg terbaik n u masih tak bahagia... u kna tanya diri u.. lagi 10 tahun u nk hidup mcm ni ke? semua org deserve to be happy. all the best tt

gereksey79 replied at 16-1-2018 12:29 AM
saya pernah terfikir utk buat MoU..tak perlu berpisah..tapi hidup macam kawan..tak perlu jalankan ta ...

jangan tt
rugi zahir batin tau
nikmat depan mata jangan disesiakan
hahha

mystica replied at 16-1-2018 10:06 PM
kalau betul laa dia takde perempuan lain... just happy sbb boleh jadi provider dlm family n boleh be ...

True..now saya tak berebut pun dengan dia..even dari dulu..dia yg bagi ruang utk saya lead our life..sejak 6 bln lepas saya bagi sepenuhnya power yg dia nak..saya ikut jer..saya lagi suka..dan saya takde tolak apa2 dia bagi..tapi mintak tu belum lagi...dah ada planning..my earings dah hilang sebelah & saya nak ada kereta atas nama sendiri..boleh la mntk downpayment ke..hihi

Yer semua benda ada limit..daya sendiri pun tak berani nak cakap sampai bila..takde siapa nak hidup dalam keadaan tak tenang..tq atas doa yer

onexox97 replied at 16-1-2018 10:17 PM
jangan tt
rugi zahir batin tau
nikmat depan mata jangan disesiakan

haha..nikmat datang bersama pakej ujian

gereksey79 replied at 16-1-2018 10:20 PM
haha..nikmat datang bersama pakej ujian

ujian tu sebab nak bagi syurga
kalau keluar dari situ pun mcm2 ujian lagi

Follow Us
onexox97 replied at 16-1-2018 10:23 PM
ujian tu sebab nak bagi syurga
kalau keluar dari situ pun mcm2 ujian lagi

Amin..InsyaAllah..btol tu..ujian pelbagai bentuk..cuma kita ni struggle nak dapat kekuatan uk hadapi apa yg mendatang..dlm fasa mencari kekuatan tu la macam2 cabaran kena hadap..sepanjang kehidupan saya..alhamdulillah semua smooth dan tak diuji yg berat2..inilah kali pertama saya rasa Allah nak tgk saya macam mana..dekat 40 tahun hidup semuanye ok jer..dari kecik seha..belajar ok..lepas grad terus dapat kerja ok..then kawen..terus dpt anak..etc..etc

gereksey79 replied at 16-1-2018 10:28 PM
Amin..InsyaAllah..btol tu..ujian pelbagai bentuk..cuma kita ni struggle nak dapat kekuatan uk hada ...

Ya awak ni semua ujian...so bertabah dan sentiasa usaha utk kebaikan dan keutuhan rumahtangga...ikut je rentak suami selagi mampu jgn cepat be galah dan putus asa...doa dan mnta dr Allah lembut kan hati suami dan kembali menyayangi spt dulu2...

mintak pendapat semua..camane kita nak tau apa yang terbuku kat hati pasangan?macam mana kita nak mintak dia bgtau kita apa yg patut kita buat untuk tebus balik dosa2 kita?macam mana kita nak mintak dia senaraikan apa kita perlu buat untuk rawat hati dia..

saya rasa penat sebab tak pasti nak buat apa sebab tak pasti apa yg dia nak saya buat sebenarnya

ego seorang lelaki....akan diletakkan serendah rendahnya...bila dia hendak bersama-sama  dengan isterinya...so pada ketika itu...awak tanyalah pada suami....apa yang dia hendak selama ini pada diri awak.

pawie replied at 19-1-2018 03:16 PM
ego seorang lelaki....akan diletakkan serendah rendahnya...bila dia hendak bersama-sama  dengan iste ...

dah tanya..dia cakap takde apa2..dia pun tatau..buat jer macam biasa..tapi hati saya kuat mengatakan ada sesuatu..saya berkonflik dengan diri sendiri..saya nak buat macam biasa plus berubah apa yg patut..tapi dalam masa yg sama saya nak tau apa kedudukan saya dalam hati dia..sebab sepanjang 6 bulan saya cuba untuk berubah..tapi reaction dia sama saja..ikut mood..kejap ok mcm sebelum2 ni..kejap sedingin salju

pawie replied at 19-1-2018 03:16 PM
ego seorang lelaki....akan diletakkan serendah rendahnya...bila dia hendak bersama-sama  dengan iste ...

masa nak bersama semuanya normal

kadang2 saya rasa saya yang terlebih berperang dengan emosi sendiri..saya jadi insecure..saya cepat syak wasangka..saya terlalu suka berfikir sebab banyak masa terluang agaknya..hati saya selalu tak tenang..yerlah saya di pihak yang bersalah..tapi saya bukan in denial..dia memang dah lain dari sebelum2 ni

gereksey79 replied at 19-1-2018 03:27 PM
kadang2 saya rasa saya yang terlebih berperang dengan emosi sendiri..saya jadi insecure..saya cepat  ...

kalau nak bahagia baik jangan banyak fikir bukan2

onexox97 replied at 19-1-2018 03:47 PM
kalau nak bahagia baik jangan banyak fikir bukan2

selama 6 bulan masih belum mampu mengawal perasaan..rasa nak lempang diri sendiri

betul apa orang kata...

kalau nak suruh isteri berubah....cakaplah, tak sayang, tak ada hati dan nak kawin lain pada isteri.....

sure isteri akan berubah 360 darjah...

so awaklah salah seorang yang terkena umpannya.....hehehehe.

so istiqamah...apa yang telah awak berubah.

pawie replied at 19-1-2018 04:46 PM
betul apa orang kata...

kalau nak suruh isteri berubah....cakaplah, tak sayang, tak ada hati dan  ...

kalau betul niat dia cakap mcm tu semata2 utk saya berubah..saya adalah isteri yg paling bahagia..haha..saya takut apa yg dia cakap tu dia betul2 maksudkan..tawar hati..etc dan saya dah takde peluang lagi..

nak istiqamah boleh..tapi support la jugak..penat kot tergedik lebih2..ceriakan suasana..huhu

Besar kesilapanku besar lagi kesilapanmu
Hampa yang kau rasakan hampa lagi perasaanku
Kau cuba menyatakan aku
Menbuat kesilapan
Yang tak mungkin kau maafkan lagi
Ku tak mungkin kau perlu di sisi

Besar kesalahanku besar lagi keegoanmu
Berkali ku beri alasan berkali-kali kau menolaknya
Kau ingin ku menyatakan
Diri ini bagai lilin
Dan terbakar oleh perbuatanmu

Suasana sepi kini menambahkan bening