CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: NBM

Insiden Seram, Mistik di Lebuhraya@highway

cite aku ni x seram sangat la.. tapi saja la nak share sambil memeriahkan benang..

Aku dalam perjalanan nak ke selatan, lalu highway plus la kan.. Dah malam pkl 2 pagi masa tu, orang sebelah dah membuta seronokk siap dengkur, so aku la drive sesorang.. Nak nyanyi kuat2 takut mengaco orang tido.. so drive jela sambil layan perasaan

Tetiba terfikir kalau singgah RNR nak beli buah rambutan la! (kebetulan time tu mmg musim rambutan).. Pastu terfikir balik alaa mestila kedai kt RNR dah tutup.. dah 2 pagi kan

Then 15 mnt mcm tu tetiba nampak kedai mcm kedai buah kt tepi highway.. Aku mcm teruja la siap nak berhenti lagi..! Tapi nasib baik otak aku masih boleh pakai kan.. cmana nak berhenti kt tepi highway?! Mana boleh weiii.. kalau tak kena saman, ko kojol kena lanngar dgn lori hahah.. Tapi aku still nampak lg kedai tu dari side mirror.. sedih wei tak leh berhenti!

Sampai kt RNR kitorang pun berhenti.. tegak2 kan badan sambil minum air tin kopi sejuk. Aku pon cite la kt member yg tido tu.. Dia cakap mana ade gerai buah kt tepi highway .. tak logik langsunggg. Tapi aku mmg nampkk.. ade buah tembikai, buah pelam, kebetulan aku x bawak laju sgt masa tu .. kereta pon x banyak.. Dia cakap maybe aku dah penat sgt sampai berimiginasi (dia ni jenis x percaya hantu..)

highway
tempat febret aku bila drive
lagi2 time malam
sunyi sepiiii je, hilang stress dapat layan drive di highway tengah2 malam ni
so far takde scary experience lagi
mintak2 jauh la!

Edited by cikdilla at 5-1-2018 10:34 PM
moonbug replied at 31-12-2017 03:43 PM
Sambung insiden kedua strange encounter kat highway.

Masa tu drive malam dgn husband kat highway  ...

Dulu kat highway plus. Area behrang camtu, ade nampak lelaki naik moto slow je melawan arus..pakai tshirt hitam. Masa tu dalam pkul 10 malam. X berani nak toleh dah lepas tu. Pandang depan je. Tak taula yg sy nampak tu manusia ke entiti

taji2906 replied at 2-1-2018 09:48 AM
Aku pernah citer kat bod ni dulu.. saja la kongsi balik..

Dulu zaman aku ulang alik KL-PD.. zaman ...

Sampai skrg stiap kali lalu highway seremban - pd mesti rase meremang. Husband citer dekat area jejantas misteri tu mmg slalu ade accident. Diorg kata cermin depan kene tutup dgn kain putih. Jalan tu lurus je kan. Pelik bila kete tetiba boleh terbalik. Btw husband polis peronda highway area situ. Dia pun taktau nape ade jejantas tu

batu kikir replied at 1-1-2018 11:14 PM
2 insiden yang aku hadapi kat jalan raya biasa (bukan highway). Pernah cerita kat bod MPS dulu. Kira ...

#1 persis hikayat kebaya merah tepi highway pernah popular dulu
#2 pada hemat ai is none other than, bunian, i guess?

I pn salu ulang alik highway sorang alhamdulillah so far no bad exp.

2 insiden yang aku hadapi kat jalan raya biasa (bukan highway). Pernah cerita kat bod MPS dulu. Kira ...

#1 persis hikayat kebaya merah tepi highway pernah popular dulu
#2 pada hemat ai is none other than, bunian, i guess?

I pn salu ulang alik highway sorang alhamdulillah so far no bad exp.

Follow Us
dekat maran tu line radio telefon pun x de sangat

Bro ni orang jelebu ke.jalan yang nmpak tu dekat bukit tangga?

cikdilla replied at 5-1-2018 10:41 PM
Sampai skrg stiap kali lalu highway seremban - pd mesti rase meremang. Husband citer dekat area je ...

lejen gak la gerbang nak sampai PD tu.. penampakan memang byk. pengalaman aku takde la plak. kwn aku ada jmp pun kain mengibar2 terbang ke tersangkut ke tak ingat. cik pon la tu.. tp katanya gerbang tu sebenarnya ada paip air kat atas tu..

tp pengalman kwn aku bwk motor lalu situ malam. dia menghala ke PD sorang naik motor. sampai kat 1 exit ke lukut dia nampak dari jauh sebiji keter iswara kaler merah ke putih aku tak ingat.. keter tu reverse laju seolah2 dia terlepas nk exit ke lukut tu. kwn aku ni tukar lane ke kanan la nak mengelak keter tu sebab dari jauh nampak laju reversenya tu.. area exit lukut tu dah ada byk lampu jln so terang.. kwn aku lalu sebelah iswara tu tengok la sapa driver yg ngok ni.. skali dia nampak, driver tu takde kepala daa.. ada darah2 kot kat badan dia.. citer lama aku tak ingat sangat.. terkedu la kwn aku ni.. tp steady bwk mcm biasa motor tu.. smpi kat umah sewa pucat je, tny la apsal.. amik masa sikit baru dia citer.. femes jap la dia.. haha

Pada hemat aku la kan kebanyakan kemalangan maut terjadi salah 1 faktornya sebab unsur mistik selain dari kecuaian manusia & topografi setempat.

Jiran aku merangkap member main sejak dari kecik lagi penah cite ngan aku. Aku ingat2 lupa dah sebab dah lama sangat. 1 hari tu adik dia keluar gi mana tah balik kampung kut dengan mak dia dengan acik dia. Acik dia drive, mak dia passenger seat, adik dia belakang. Masa tu malam. Ikut jalan lama tapi aku xingat jalan mana dia bagitahu aku dulu.

Tengah sedap acik dia drive then sampai 1 turn dia nak overtake 1 kete ni. Xsilap aku kete proton kut. Tapi aku xigt model ape. Kete tu dia macam xbagi potong. Bile laju nak potong dia pun laju. Pastu dia slow balik. Bape kali try then tibe2 dia bagi potong. Tengah2 motong tu diorang pandang la sape yg bawak tu kan.

Pedepapppp.....kepala xnampak. Yg nampak bahu je tapi bahu dia punya laaa tinggi. Diorang semua macam terkesima taw. Nasib mak dia toleh depan jerit Allahuakbar terus tarik steering ke kiri sebab depan diorang ade lori nak langgor siap hon lagi. Memang betul2 sipi katanya.

Pastu bile tengok cermin belakang gelap xde kete lain belakang diorang. Slowdown lama sikit tunggu jugak tapi xde kete lain pastu takut nye pasal diorang terus jalan nangis2.

M.O nya aku rase dz entity akan buat korang terkesima then pada masa yg tepat tu jgk akan jadi excident. Jatuh gaung la. Berlanggar la. Banyak cite yg "diorang" ni boleh manipulate our sense. Tu yg jadi sesat in a circle la, nampak jalan lurus tapi sebenarnya gaung la & so on.

So please kalau ape2 jadi jangan khayal. Tapi kita as normal human memang camtu pun kan. Tu orang tua kata jumpe bende pelik jgn tegur. Just buat xtaw je.