CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8524|Reply: 64

Hanya perlukan kata-kata semangat

Edited by feroh at 3-1-2018 10:10 AM

Im alone here. Keseorangan. Still early 20 but macam2 dah terjadi dalam hidup ni. Rasa dah tak nak pergi jauh lagi.
Satu yg aku mintak, aku perlukan advice.

my depression dtg balik. Bila nampak panadol satu papan, aku nak telan. Macam dulu yg aq pernah buat. Effectnya aq jadi alahan pada panadol tu. Aku akan makan sebanyak mungkin, waktu tulah alahan akan jadi. Badan jadi merah, muntah2 n demam panas.

kalau tak jadi, aku akan cuba tak makan beberapa hari. Waktu tu akan jadi gastrik yg sangat teruk dan aq tetap biarkan gastrik tu tanpa mkn ubat.

Tak pun, aku akan toreh tgn smpai nampak darah. Sakit, tapi benda tulah yg buat aku rasa puas.

Nak tau sebab apa? sebab bila aq sakit, aq akan tertumpu pada sakit aq tu jea. Sekurangnya aku tak fikir tentang masalah hidup aq yg menyesakkan. Perit bila ingat tentang cerita hidup aq yg aq sedang lalui sekarang.

Jangan tanya kenapa dgn aku. Orang takkan pernah nak tau situasi aku. Orang hanya ingin tgk aku happy, diorang xnak tau cerita sedih hidup aq.

Mungkin sebab itu, aq lebih suka luahkan pada diri sendiri, dgn sakitkn diri sendiri..

Tapi sejak semenjak ni depress aku jadi balik. Split personality. 5 minit sebelum tu aq boleh tergelak ceria, and after that tanpa sebab aq jadi mengamuk kat tempat kerja (hentak keyboard, campak brg, jeling kt org setajam-tajamnya) sampai senior pun jadi takut tgk aq. huhu.

sebab tu, aq tak mintak banyak, just nak kata2 semangat. daripada insan di luar sana. Supaya aq tak jadi macam dulu lagi. Aku taknak ulang balik ape yg aq buat dulu

Dear...sayang diri sendiri. Nak kira depress, pe yg i alami lg teruk kot. I dah x hirau rasa sakit tu sampai satu saat mcm dah mati hati ni.
Cuba luaskan pandangan. Teroka segenap pelusuk yg u belum pernah sampai. Dalami ilmu agama, ilmu dunia yg takkan mungkin habis kita gali.
Cuba selami kesakitan insan lain, cuba kongsi juga sekecil2 kegembiraan dgn mereka. Jika u belajar utk peduli, mungkin hidup u mula terisi.
Mak..tiada siapa boleh gantikan tempat dia, kan?
Walau hatimu berbalar, walau jiwamu kacau, cubalah beri cahaya walau kepada seekor kucing pun..

Stay strong dik. Tatau mcn mn nk nasihat.stay strong pls

koi tak pandai nasihat tp kalau koi la masa2 serabut nh koi suka buat benda paling penat... koi kayuh basikal 40km ke koi marathon 20km ke sbb lepas flat dr buat benda penat tu mesti boleh rehat puas2 dan x pikir apa2 dah... lagi satu cari la kawan yang sama minat... ada kawan2 kerja tu bawak2 la berborak ke makan sama2 ke... belanja la gula2 mentos kat dieorg kompom ok la... apa2 pun ts jangan la pikir benda kusut2... kalau ingat dan sayang arwah sedekahkan alfatihah atau kalau berkemampuan buatkan la tahlil kt rumah2 anak yatim...

mampu share kata2 gugel jaa..hihi
Be strong dear.. Think of anything that could make your life happier..travel,spend your time with positive-minded people,ignore those who are not.. Think of your own happiness..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Fighting!
Caiyok!

Follow Us
Kata-kata semangat kami boleh naikkan semangat adik kejap je. Cabaran terbesar adalah bila adik sorang-sorang. Just you and your thoughts. Masa inilah yang paling, paling, paling payah dan mencabar. Please seek professional help yang dah memang terlatih dan tiada biasness.

I don't know you personally but I want you to get through this. I know you can.

Rate

1

ermmm
mula2 yg wajib jgn tinggal
pastu perkemaskan bacaan solat terutama fatihah
kat situ dah ada ketenangan

lepas tu bersosial yg ala kadar
cari2 kwn ajak pegi memancing ke, pegi bercuti ke, pegi mall ke
dekatkan diri dgn org yg ada aura positif
org yg sentiasa senyum, sentiasa cool, sentiasa ingatkan mati
then jgn lupa beriadah utk pastikan minda tu cerdas
kalau x darah x lancar, badan otak akan jadi lemau pastu senang fikir bukan2

lagi tambahan terapi diri tt dgn wangi2an
cari wangi2an yg menenangkan terutama bauan bunga2
calit wangian tu kat jari ke senang2 bole bau
dan juga terapi melalui lagu2
cari lagu2 yg tt suke yg bukan jenis yg keras2

Please cari kawan yang boleh spend time sama, atau at least dengar luahan hati ko.

Please do activities you enjoyed most, mesti ada. Tengok cerita lawak ke makan aiskrim ke, anything

Rate

1

fokus pada masa skrg ye, kalau rs nk self harm tu, pk not today, tangguhkan benda tu. Kalau boleh jgn biar diri dok sorg2 utk tempoh yg lama, sibukkan diri.
Kalau org lain tak sayang kita, sayangi diri sendiri je.

dik, akak pun pernah lalui hal yg sama..cuma situasi je yg berbeza.. lagi teruk dari adik..
kalau nak menangis..menangislah..tu bukan tanda kita lemah..tu tanda kita kuat sbb bertahan.. tapi jgn bersedih lama2..mula2 kita kena sedar diri kita, apa yg kita nak dalam hidup.. solat jgn tinggal dik..mohon kekuatan dari Allah SWT..tiap2 hari.. berdoalah. Cuba jangan fikir dan ingat hal yg sedih2 atau perkara yg dah lepas.. cari kawan2 baru..doalah  minta ditemukan dgn org yg baik2 dan positif..

tanamkan dalam hati, kita hidup kat dunia ni kerana Allah..segala apa yg kita ada semua hanya pinjaman dan kepunyaan Allah..kita tak ada apa pun kat dunia ni dik.. mak..ayah..adik beradik..suami..isteri..anak..harta benda..dan semuanya hanya pinjaman dari Allah.. tiada yg kekal..yg bernyawa pasti mati.. sabar banyak2..tenangkan diri.. Allah takkan uji seseorang diluar kemampuannya..

akak pernah telan ubat batuk, coke, panadol cuma metapatahamin belum lagi dapat. tapi lobster lagi sedap dik. ubat batuk, coke panadol buat badan sakit.

missinpiece replied at 3-1-2018 01:06 AM
Dear...sayang diri sendiri. Nak kira depress, pe yg i alami lg teruk kot. I dah x hirau rasa sakit t ...

Yes.. Itulah yg aku selalu buat.. Aku banyak caring pasal org.
Pernah aq tolong sorang makcik angkat barang, after that aku sampai nangis2 sebab terlalu kesiankan dia.

Ada satu situasi jugak, depan mata aq ade sorang anak ni marah2 kat mak dia, suruh mak die angkat brg. At that time, aku menangis.

I dont even know ap yg jadi kat aq. Terlalu sensitive dgn org sekeliling.

Tapi bile somthing jadi kt aq, aku tak terasa nak menangis. Just rasa benci kat diri sendiri. Bila benci, itulah yg aq buat. Hurting myself.

Love yourself

Ada kawan baik tak? Kalau ada boleh luahkan rasa sedih kau sampai perasaan yang kau rasai tu betul betul puas. Jangan mengamuk kat tempat kerja dik, nanti orang stress dengan kau pula. Ambil cuti. Dan yang terbaik sekali dekatkan diri dengan ALLAH. ALLAH akan bantu hambanya. Inshaallah.

Clan204 replied at 3-1-2018 01:29 AM
koi tak pandai nasihat tp kalau koi la masa2 serabut nh koi suka buat benda paling penat... koi kayu ...

it doesnt work for me.. Dah terlalu banyak aq belanja untuk kawan2. Tujuannya utk buat diorang happy, supaya aku pun boleh happy.

Yes, diorang happy. Tapi hakikatnya aku masih di situasi yg sama. Balik daripada keluar dengan kawan, atau balik dari pergi berjoging. Aku masuk bilik dan menangis. Sebab masalah tu tak boleh hilang dari ingatan aq.

Even lepas solat atau baca al-Quran, aku rasa lega sikit. Then selang beberapa minit, aku depress balik. huhu

feroh replied at 3-1-2018 10:42 AM
it doesnt work for me.. Dah terlalu banyak aq belanja untuk kawan2. Tujuannya utk buat diorang hap ...

Betul jugak, spend money utk kawan banyak sangat pun end up diri sendiri merana tak betul juga. At least kawan yg boleh dengar susah payah. Yang pergi kat kita time happy je tu kawan ketawa. I knew it’s hard, but for your case, perhaps kawan paling baik tu kalangan siblings sendiri?

be strong tt..jangan simpan dan pendam semua masalah cubalah luahkan kepada seisapa yang sudi mendengar..isikan rase kosong dengan aktiviti yang awak suke..berkawanlah dengan orang yg positif

In Syaa Allah semua akan baik2 aje untuk awak.

Satu.. Jek nak cakap.. Ko pi kounseling kat pejabat agama. Benda ni perlukan rawatan...

jangan duk sorang2
jangan main socmed
jangan fikir masalah
skrg makan ubat boleh lupakan masalah
tapi panadol bukan untuk depress
adik pergi jumpa doktor
bagitahu apa adik rasa
depa akan bagi ubat yg betul

kalu kita rasa susah atas dunia
banyak lagi yg susah
banyakkan bersyukur jangan pikir susah sahaja
pikir macamana susah tu bawak ke syurga