CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: feroh

Hanya perlukan kata-kata semangat

Edited by mbhcsf at 6-1-2018 05:57 AM
feroh replied at 5-1-2018 02:43 PM
Why everyone force me utk jumpa doktor.

Mungkin bagi korang, aku akan jadi lebih baik. Tapi kal ...

hi,

how are things?

well...jumpa doktor is a GOOD thing?

sebab it is a sign that you are a very mature , smart  adult?

kata nak jadi org yg diambil perhatian , kan?

so, kalau dok hurt  yourself sebab nak dapat perhatian dan cara tu mencederakan diri sendiri , itu cara yg org sekeliling pandang anda tak matang , tau ...cer fikirkan

anda lakukan ini - then org sekeliling anda rasa tertipu dan bila nak perhatian anda buat lagu ni, ini bukan  cara yg baik dan membawa kebaikan kepada anda pun untuk jangkapanjang dan pendek , dan juga orang sekeliling.

sebenarnya  benda yg org cadangkan  seperti nak jumpa doktor tu lah perkara yg ' opposite' dari kehendak you  yg you  should seek help  sebab

ia adalah tanda anda matang dan bersedia berhadapan dengan masalah diri
nak jadi dewasa yg matang dan smart - anda kena akui  yg anda hadapai sedikit difficuty and  lakukan sesuatu untuk ke arah penyembuhan
dan apa salahnya jumpa pakar psikiatri?

adalah anda berfikir yg jumpa pakar jiawa untuk orang yg ' kurang  waras'?
haa...itu maknanya anda perlu tahu apa itu penyakit jiwa dan kesihatan mental ....anda tak tahu ni , dan sebab tu anda takut nak jumpa pakar?

- kenapa famili nak marah , atau perkataan  negatif ' mampus aku kalau jumpa pakar jiwa'"
kalau benda itu  kita ikhtiarkan untuk penyembuhan diri , dan kita terangkan mengapa kita perlukan  maka saya tak rasa famili akan marah
ambik surat referral dan jumpa pakar jiwa.

fikir macam ni - berapa banyak kes kes kecelaruan mental  dah dapat dirawat oleh pakar psikiatri ? dan berapa banyak alhamdulillah berkat ikhtiar dan izin Allah, mereka yang ada masalah mental ni dah sikit bayak berjaya dibantu berasa disokong?

anda ni nampaknya dah mempunyai  perlakuan ' deliberate self harm ' which in itself adalah masalah kesihatan mental  - sebab you dah cederkan badan pinjaman allah tu untuk mendapatkan perhatian..this is not cool, the coolest thing is to seek help , it is a sign of strenth rather than anythig.

so....kalau anda takut  itu , takut berasaskan benda yg takmatang - takut famili marah, takut  org kata ape ape kalau adapenyakit ni , makna
diri anda dah kaah pada tahap emosi , lagi...

so u nak perhatian  kan , so dapatkan perhatian sewajarnya pada mereka yg diLATIH selama beberapa tahun  menjadi pakar dalam bidag mental ni, theya re fully qualified  ...

so sebab tu jumpapakar psychiatry.

seseorangyg matang ialah dia berhadapan dengan masalaha dan akan sedaya upaya akan mengatasinya dengan ikhtiar dan di sampaing doa sepanjang masa.

u want to get better , right?
instead of thinking jumpa pakar ni  buat gfamili marah lah itu ini

JUST THINK POSITIVE - YOU AREDOING JUSTICE to yourself , you are trying to help the' THINKING' you tu....you are doing a good deed untuk bantu diri you
setiap ikhtiar dengan niat sembuhkan diri  kerana allah is a pahala, sabar you pahala

ook how much  reward you kaut ...?

berbanding you feel low and keep nak hurting yourlsef if and only if org tak ambil perjatian...
see banyak benefits buat kebaikan

cuma your mind and mood right now  tak nak kasi you nampak itu

so think about it
, just think i am helping myself , what is so wrong with that ?

Tak mudah nak hilangkan depressed, selalunya yang buat saya terlalu tertekan adalah relationships problem. Sebab bila saya jatuh cinta / sayang mmg akan betul2 setia..

Saya pun pernah terfikir untuk telan ubat tahan sakit ( ponstan) berbji2 dan pernah masuk hospital sbb gastric teruk ni sbb x makan cause stress dgn bf..Tapi bila fikir balik kesiannya dengan diri sendiri..kenapa nak seksa diri.

Cuma sekarang bila orang yang saya sayang hilangkan diri saya ambil langkah utk cari dia sendiri.. Tapi xkan sekali2 makan pil atau tak makan smpai gastric..
Lagi 1 memang susah nak hilangkan depressed ni ambil masa lama juga..ada masa pergilah ke masjid jemaah kadang2 sunyi di masjid tu buat kita rasa dekat sgt dgn Allah..dan Dia mendengar semua masalah kita..
Sorry terpanjang Harap TT kuat.. even i know its not so easy.

nsagb replied at 7-1-2018 08:41 AM
Tak mudah nak hilangkan depressed, selalunya yang buat saya terlalu tertekan adalah relationships pr ...

Hugs.sabar dik.gi mkn skit dulu

nsagb replied at 7-1-2018 08:41 AM
Tak mudah nak hilangkan depressed, selalunya yang buat saya terlalu tertekan adalah relationships pr ...

stress n depress are 2 different things

Intanmahsuri replied at 5-1-2018 04:22 PM
TT, gi jumpa doktor ya.

Cerita dekat doktor. I pun pernah jumpa doktor. Doktor bagi ubat.

why u depress kak?
kesian u.

pinkpunk replied at 8-1-2018 04:19 PM
why u depress kak?
kesian u.

Long long long time ago. Masa belajar. Dia jadi hilang semangat nak belajar. Tak ingat camana, dapat surat suruh pergi jumpa doktor psiakiatri. Pergi je lah sebab mak suruh. Dia bagi prozac. Tapi makan sekejap je..hahahaha...

Follow Us
This is harsh but needed "no one will help you unless you help yourself."

Intanmahsuri replied at 8-1-2018 04:27 PM
Long long long time ago. Masa belajar. Dia jadi hilang semangat nak belajar. Tak ingat camana, dap ...

ulat buku rupanya. pink zaman belajar hepi kemainn.. asik jalan je.. kakakak

pinkpunk replied at 8-1-2018 05:22 PM
ulat buku rupanya. pink zaman belajar hepi kemainn.. asik jalan je.. kakakak

Hang memang pinky.. berjimba jer kerja hang

terma2nkondisi2 replied at 8-1-2018 11:27 PM
Hang memang pinky.. berjimba jer kerja hang

hahahaha... siapa ni..?

yelah. x elok stress ni..

pls cari kawan untuk meluahkan masalah. tak kisah la offline ke online ke, NGO ke individu ke. someone yang boleh dengar w/o judging u, takde nk bg nasihat bebel sampailah ko yang mintak pendapat dia.

aku pun dok monitor someone yg depressed, dgn bipolarnya lagi ni. kena ada kwn & rajin2 mengadu kpd Tuhan.

stay strong sis!!

tunang kau mintak putus..? hal kecik jer tu.. aku bini tinggalkan aku sampai merayu melutut dia blah jugak..  skandal dia tunggu kat luar dalam kereta. malas aku nak bukak cerita sebenarnya.. tapi kena tabah la.. tengok dunia ni dari perspektif yang lebih luas. 2-3 bulan pertama aku berhenti kerja sebab tekanan teruk.. tapi alhamdulillah sekarang pelan2 bangun balik. nak sedih sampai bila..?

anaz87 replied at 1-2-2018 01:31 AM
tunang kau mintak putus..? hal kecik jer tu.. aku bini tinggalkan aku sampai merayu melutut dia blah ...

alhamdulillah boleh overcome cepat2
tapi org depression ni dia bukan mcam tu
dia kena makan ubat sebab kimia dh tak balance dlm otak
ada yg kucing mati pun depressed dan depression is real

aku faham...
orang nak kita happy je sedangkan hati tgh sedih
dan bila kita luahkan kita kena marah balik sbb rasa mcm tu

Hi sayang...love yourself.

Macam ni, you imagine u adalah watak heroin yang mmg akan lalui banyak masalah kira tahap paling stress la compare masalah masalah yg lain. Heroin kena menang...so dia akan strong lalui semua dugaan.

Keep visualize you adalah heroin...keep fighting and cari perkara yg boleh buat u happy.

List down sini sayang apa masalah you. Meh sister tengok if anything sis boleh tolong...

tunang kau mintak putus..? hal kecik jer tu.. aku bini tinggalkan aku sampai merayu melutut dia blah ...

Terkedu baca ...semoga anda terus tabah

Edited by Dollyzzzz at 1-2-2018 02:41 PM

Ingat Allah dik...
Buruk baik apa yang berlaku dalam hidup u semua datangnya dari Allah. Kalau telan panadol ..then mati then apa nak jawab bila Allah perintahkan malaikat M & N bukak hati untuk tengok berapa banyak kecintaan u pada Allah..?? Soalan dalam kubur semuanya soalan bocor tapi bukan semua org boleh jawab...
Mcm forumer lain cakap..ada masa pegi masjid cuba utk berjemaah..baca quran ke atau just duduk je...dalam masjid ada ketenangan...inilah masanya hanya u dan Allah. Selama ni masa byk kita habiskan utk berbagai2 org dan keadaan kan.
...remember that Allah is testing you now; because He is going to give you something bigger in the future. Continue to be strong. Continue to believe in yourself. Continue to have full tawakkul in Allah....**hugss**

bini kau tinggalkan kau ? Hal remeh je tu.

whats your feeling when Im saying like that. No pls dont judge someone's story.

Your wife tinggalkan pun ambil masa 2-3 bulan kan untuk pulih?

it takes time. Sampai bile nak sedih.. sape yang suka sedih? semua orang nak keluar dari sedih.

Tapi depression is like feeling trapped. Buat lah aktiviti yg kau rasa happy, and at the end..

you wake up in the morning, and u just feeling sad without any reason.

And getting worse day by day

makciktijah replied at 9-1-2018 09:28 AM
pls cari kawan untuk meluahkan masalah. tak kisah la offline ke online ke, NGO ke individu ke. someo ...

Dah cuba cerita pada seseorang and ape yg die buat hanyalah mampu jugde and bandingkan life aku dgn dia.
cerita kat siblings pun tetap sama, diorg hanya mampu nasihat untuk suruh aku kuat.

Thats why I do self harm coz its like meluahkan perasaan pada diri sendiri.

Aku luah and aku dapat rasa sakitnya apa yg aku sedang rasa waktu tu.

Kalau cerita kat orang laen tak semestinya dia akan rasa apa yg kita rasa.

and bukan makin melegakan, tapi buat kan hidup aq rasa lagi tak berguna.

sebab aku lemah untuk hadapi ujian, they said.