CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: feroh

Hanya perlukan kata-kata semangat

feroh replied at 7-2-2018 10:35 AM
Dah cuba cerita pada seseorang and ape yg die buat hanyalah mampu jugde and bandingkan life aku dg ...

so, skrg ni tinggl satu jln langkh yg adik x buat, gi la jumpa Dr. Dr yg bertauliah ok.bila dh melibatkan cedera pd diri sendiri ni, dh tahap kronik dh ni..ingtkn dlm drama omputih je ade.
ape2 yg forumer ckp kat dlm ni dh x gune dh kalu adik ingt nk asik self-punishment je.
ingat la dik, 1 je..your body is not yours, okay. Ia milik Alllah. pandai2 la jwb bila ditanya knp nk toreh2 bagai pd brg milik Allah, sedangkan dia bg cukup sempurna lengkap, cantik lg.

Edited by feroh at 4-3-2018 12:34 AM
ariean replied at 7-2-2018 08:30 PM
so, skrg ni tinggl satu jln langkh yg adik x buat, gi la jumpa Dr. Dr yg bertauliah ok.bila dh mel ...

Dah jumpa..
But still it takes time to heal maybe ( ambik masa berbulan )

bcoz depression ni sgt perit coz dia sentiasa ade dalam fikiran 24 jam n susah nak buang.
doakan saya sembuh dari depression and have a better life after this

Tinggi risiko nak minta kata2 semangat dengan orang yang takda pengalaman sakit mcm tuh dek... satu jaa nak ckp.. setiap kali kawan ke family ke bawak enjoy jgn pikir 2 kali.. usahakan jumpa pakar2 sakit camtu.. sebab itu je cara bila dah sampai tahap toreh2 tangan... good luck dek... jgn tunggu lama2 dek sebab banyak peluang atau moment yang adik akan terlepas kalau biarkan diri adik mcm tuh...

Assalamualaikum,

sy kongsi pengalaman saya sikit mudah2an boleh membantu. waktu umur 18 sy bercinta dengan sorang perempuan (atas sy 2 tahun) yang mana relationship kami x dapat restu keluarga sebelah perempuan (sebab parents dah carikan calon awal2). sampai umur 21 kami decided untuk kahwin lari. that time sy betul2 tertekan, tak tentu arah, bak kata orang makan tak lena tidur tak basah ..

sampai 1 hari saya fikir balik, apa yang saya nak selama ni? dan apa usaha saya untuk capai matlamat tu. 1 je jawapan yang buat sy malu dan serba salah dengan diri sendiri..

"saya dah jauh dari tuhan"

sy cari guru agama, saya belajar agama. rasa tenang yang saya dapat, saya sendiri tak mampu nak terangkan macam mana.

pesan guru saya,

"setiap apa yang kita buat, kalau dapat redha-Nya, inshaAllah Allah permudahkan"

"jangan ketepikan agama walau apa pun yang kita buat"

baru saya sedar, dengan bekas kekasih saya dulu, banyak benda lagha yang kami buat..

tak putus2 sy doa mohon ditemukan jodoh yang buat sy tenang..

Allah dengar nasihat hamba-Nya

Alhamdulillah, apa yang saya peroleh cukup bagi sy ketenangan.

pengalaman lepas tu sangat2 berharga untuk jadikan kita lebih matang.

Nampak itu pintu?

Kohkohkohkoh