CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: melnanzz

[2018] KL SPECIAL FORCE [Rosyam Noor, Fattah Amin, Syamsul Yusoff, Tania Hudson]

Intanmahsuri replied at 10-3-2018 09:49 PM
Yes.. dah tengok pagi tadi. Tiket rm13. Kalau lepas tu harga dah jadi rm20. Mahai rupanya tiket waya ...

Apa yg obvious?

mimi77 replied at 11-3-2018 12:03 AM
Apa yg obvious?

Obvious ianya patung yang menggantikan polis mati kena tembak dekat kereta meletup - scene kejar mengejar dekat jalan.

Intanmahsuri replied at 11-3-2018 12:08 AM
Obvious ianya patung yang menggantikan polis mati kena tembak dekat kereta meletup - scene kejar m ...

Ok nanti tgk lg

review dari star2.com

anastasia7 replied at 9-3-2018 10:53 AM
"Letakkan senjata anda" tu memang prosedur kan. Polis tk boleh mula tembak kalau bukan defend? Cor ...

Dekat malaysia memang macam tu tapi kalau amerika asal nampak penjahat pegang senjata terus tembak. Tak ada nak bagi warning.

Oslo replied at 12-3-2018 12:41 AM
Dekat malaysia memang macam tu tapi kalau amerika asal nampak penjahat pegang senjata terus tembak ...

kalau korg perasan, dalam movie klsf ni cuma polis yg beruniform je gigih warning 'letakkan senjata'.

actually tu mmg prosedur bg polis yg beruniform. tak silap aku, warning, kalau tak jalan jugak, tembak menghala ke arah penjenayah, pastu baru boleh tembak penjenayah.

Follow Us
Intanmahsuri replied at 11-3-2018 12:08 AM
Obvious ianya patung yang menggantikan polis mati kena tembak dekat kereta meletup - scene kejar m ...

Suka tgk rancangan face off dulu. Realiti show yg peserta kena compete hasilkan make up special effects. Macam mana buat zombie, darah yg real. Kat sini susah la buat mcm tu. Bahan2 mahal agaknya. Tapi pernah tertengok ig special effects artist yg buat utk bayangan emilia (fattah + azra azmi). Scary

melnanzz replied at 11-3-2018 03:36 AM
review dari star2.com

Siapa yg berlakon jd annoying IT dept officer tu. #gengtakbolehtengokwayang. Huwaa

wow..macam menarik

anastasia7 replied at 12-3-2018 08:37 AM
Suka tgk rancangan face off dulu. Realiti show yg peserta kena compete hasilkan make up special ef ...

Skill tu pun mahal. Dan mungkin juga tak ada org mampu buat.

anastasia7 replied at 12-3-2018 08:40 AM
Siapa yg berlakon jd annoying IT dept officer tu. #gengtakbolehtengokwayang. Huwaa

Aku rasa mamat ni lagi okay dari watak Tania tu...dialog dia bersahaja, melawan Supp pulak tu..lol..

Baru tgk semalam.. aku akan komen apa yang aku tgk so klu rasa tak setuju maaf it is just my opinion - Spoiler gila babas...

Aku cakap ni more kepada detailing la...

Ada beberapa scene yang out of purpose contoh cam 4 perompak tu menjerit gelak2 masa tangah merompak sebab scene tu takde accomplishment dan diorang dah masuk dan dah nak start merompak masa dah keluar pun sama... pastu masa  kat appartment tu salah sorang geng anarkis tu slide kat meja sedang kan bukan ada apa2 halangan utk dia kesebelah sana.. banyak lagi perkara2 yang tidak perlu dan ia menyebabkan persembahan cerita akak mechanical bukan naturally scene polis cakap "Letakkan senjata" 1st time diorang dah kene dengan geng2 tu so sepatutnya kali kedua dah tau dah modus operandi penjahat klu diorang tak tembak dulu pun at least kedudukan berdiri sepatutnya dah boleh tau utk elak dari di tembak..

Utk perompak2 tu patutnya kene buat homework utk lakon kan watak perompak contoh macam mana nak pegang senapang macam mana nak menembak...  sebab si ramona Zam2 pegang senapang dan berlari dah macam orang orang main nyorok2.. dan facial expression kurang "Smug"   

Scene tembak menembak masa kat apartment tu pun cam tak well planning..

Syamsul bukan tak boleh tapi dia bawak watak ashraff tu tak cukup rencah maybe in terms of facial expression dan tonasi..

Ideology yang dibawa oleh Anarchist ni pada aku tak cukup kuat dan how ashraff as a leader bawak group ni tak nampak gah sangat sebab network dia tak besar dia hanya bergantung kepada geng 4 kerat dia tu so aku tak nampak group ni as a threats..

Lokonan Fattah Amin so2 jer la.. maybe sebab tonasi dia tak cukup.. tapi satu yang aku pasti klu Fattah takde dalam filem ni kutipan mesti tak berapa menyengat sebab dalam panggung semalam bila scene fattah kene lanyak ke kene serang ke yang budak2 pempuan ni menjerit2..

All in all filem ni bukan lah fail cuma nyer klu si Syafiq ni macam aku tau dari segi detailing agak baik macam filem2 terdahulu so maybe aku expect yang sama kualitinya tapi klu dia bereksperimen dengan filem ni agak menjadi la..

Rate

1

tapi satu aku puji....syafiq ni berani ketengahkan isu rasuah di kalangan polis dalam aspek yg sebegini rupa... at one point aku rasa mcm cana laa nak caya polis...hat pasukan dalaman @ elit nih punnn makan rasuah juga --- thanks to lan and zul punya mainan perasaan and prasangka towards each other...

serius hampa...kalau tgk pilem tamil...mmg BANYAK plot ceta polis depa mcm nih...isu rasuah dgn polis and something similar... for that matter aku lebih suka layan karya syamsul yg mmg story line and plot lain dari kebiasaan (note munafik...kl gangster)...cuma depa anak beranak adik beradik punya skrip mcm sama saja... hehehhe...

watak ashraff tu kalau x pakai formal slack ngan kemeja mebi nampak in sket ngan geng anarki dia...ni mcm pelik pun ada...ke ada tatoo sket mcm shark ke...kasi feel lebih sket...heheheh... apa2 pun....kena bg credits juga pada anak muda yg bleh hasilkan pilem dgn isu berat and skala besaq nih...

Kutipan 4.3 juta setelah 4 hari tayangan - Utusan

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

9 million and still counting, gais! (ig Syafiq Yusof.)

bila aku tgk topeng2 nih..aku teringat police story jackie chan belakon dulu...

Kenapa harga tiket mahal RM18.00 dewasa dan RM9.00 kanak-kanak...
Patutlah dapat kutip berjuta-juta....
Mohon pencerahan??

Babak akhir masa Fattah Amin masuk penjara tu, bila dipanggil ada orang nak jumpa...
Terus aku menjerit FAZURAAA ... habis satu panggung gelak sakan...hahahahahaha

lil_honey replied at 20-3-2018 08:52 AM
bila aku tgk topeng2 nih..aku teringat police story jackie chan belakon dulu...

Sebelum New Police Story pun dah ada, sis. Ingat tak filem Point Break, starring Keanu Reeves dan Patrick Swayze.

matabelalang replied at 20-3-2018 04:31 PM
Babak akhir masa Fattah Amin masuk penjara tu, bila dipanggil ada orang nak jumpa...
Terus aku menj ...

Haha! Mana tahu Fazura akan appear dalam KLSF2 pulak... sebagai Pendakwa Raya...