CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sleepwalking

Boyfriend enggan berkahwin

mystica replied at 12-1-2018 01:59 AM
bf tt ckp nk kawen masa umur 30.. tapi sepanjang bercinta 6 tahun ni mmg xde penah discuss langsung  ...

Pernah tanya sekali dalam tahun lepas. Dia suruh tunggu sebab katanya nak kahwin umur 30.

Blacky. replied at 12-1-2018 07:29 AM
Tt.. cerita kau almost 90% sama macam kisah aku.
Bezanya aku lelaki umur 28 this year dan my ex 33 ...

Aku simpati atas apa yang terjadi. Sabarlah blacky. Ex-gf kau dah penat sangat tunggu kot walaupun cara dia tinggalkan kau agak heartless.Tapi kes kau lain dari aku. At least kau dah confirm dengan ex-gf kau yang kau memang nak kahwin dengan dia.
Aku ni baru tanya je terus dia senyap.

Thanks kepada semua yang komen bagi nasihat, support dan cerita2 best kat thread aku. Sorry tak dapat reply semua. Aku seriously sangat terharu dan rasa lega dapat luahkan perasaan kat sini.  

Anyway bf aku text semalam ajak jumpa esok. Aku tak tau apa yang dia nak cakap dan aku redha jelah apa pun decision dia.

Kesian dgn pompuan2 yg jd kan marriage as their ultimate goal. Kena merayu, sakit kepala memikir mcm mn nk ajak laki kawen.
Maklumla kalo x kawen: saham turun, fertility’s turun, mati sorg2, sunyi sepi.

Maklumla pepakat nk dpt society approval.

sleepwalking replied at 11-1-2018 11:29 AM
Masalah la sebab rugi masa aku je. Aku dah kategori andartu junior mengikut definisi ifanonline.Ta ...

Bukan la. I think dia memang cintakan ko but tak nak settle down lagi. Biasa la tu. Aku dulu pun gitu. To be frank, bagi aku marriage ni leceh sebab aku tak dibesarkan dengan nilai women ni ultimate goal dalam hidop adelah berkawin beranak pinak dan kena submissive dengan husband, kena serve husband la bagai. No. Masa bercinta lagi aku dah rasa leceh nak kena sayang orang, take care segala apa lagik lepas kawin. Ntah la. Aku pun baru nak membiasakan diri jadik bini orang ni, serius aku tak reti nak lovey dovey bagai execpt masa nak senggama seround dua.

Ko bagi je masa untuk boyfie ko menjauhkan diri dari ko. Dia tengah berfikir tu. Kalau dia memang huntok ko, jodoh tu takkan ke mana. All the best.

kalo dia tak nak kawen... move on jelah sisthur... ramai je yang kawen lambat... orang kata yang lambat tulah yang terbaik... gituhhh

Follow Us
tt...dia mungkin hanya jadikan tt sebagai back up plan dia...dia nak berpasangan tp xnak ada komitmen. so pls jgn buang masa dgn org mcm ni. just move on n find your own happiness. xde istilah buang masa di sini. at least tt x truskan buang masa dgn lebih lama. kalau betul dia jodoh tt insyaAllah akan bertemu balik mcm mana cara sekalipun.

actually...iols pun couple lebih sepluh tahun seblum kawen...n prangai bf time tu mmg mcm bf tt ni. dlm masa yg sama dia ada byk skandal sana sini. so sampai satu tahap iols jemu n nekad nak putuskan hubungan n move on. xde la plan nak cari bf baru ke apa. just nak gembirakan hati sendiri walaupun secara solo n iols xde tutup hati pun utk terima org lain. mmg iols nekad n berserah je kat tuhan. masa tu iols x kesah pun kalo bergelar andartu pun. asalkan iols happy n ada career sendiri.

2 minggu lepas iols putus tu...baru bf iols sedar kot kepentingan iols pada dia. maka dia berusaha utk pujuk balik n trus ajak kawen. alhamdulillah jodoh weols kuat.

iols harapkan tt tabah ye.

Innrukia replied at 12-1-2018 09:26 AM
Kesian dgn pompuan2 yg jd kan marriage as their ultimate goal. Kena merayu, sakit kepala memikir mcm ...

Tu la. Padahal sebenarnya pompuan ni mampu je jadik independent tanpa lelaki but terpaksa tunduk dengan norma society.

Kesian dgn pompuan2 yg jd kan marriage as their ultimate goal. Kena merayu, sakit kepala memikir mcm ...

You might sympathize with women who set marriage as their ultimate goals but these same women might sympathize you for being an andartu and feeling bitter about other women's goals. Setiap orang ada life goal masing-masing kan Innrukia?

sleepwalking replied at 11-1-2018 11:35 AM
Aku baru baca thread kau. Tahniah sebab boyfriend kau nak juga kahwin dengan kau akhirnya.
Aku ra ...

Sis jgn rase rendah diri sbb usia dah lanjut...stay strong sis...wanita berusia pon berhak utk bahagia sis...sblm makin bertambah usia buat la keputusan yg tepat sis moga segala urusan sis d permudahkan...

sleepwalking replied at 11-1-2018 12:45 PM
Baik kak, saya faham.
Dan saya akan cari buku tu secepet mungkin untuk jadi the ultimate bitch.

Bagus ke ape buku tu? Perlu ke meols baca jgk?

sleepwalking replied at 12-1-2018 09:43 AM
You might sympathize with women who set marriage as their ultimate goals but these same women migh ...

Dik aku takde nk bitter dgn life goal hgpa, cumanya sympathy sbb kna rendahkan diri merayu & susahkan diri sndiri utk lelaki2 ni. Why don’t you chin up & let the man chase u regards u cinta gila kat laki tu?

Btw  akak single by choice yet ada yg bersimpati... appreciate sgt2

Don't be so bitter inn. Bkn semua org nk kawin sbb takut kena kutuk dek masyarakat. I myself kawin sbb i suke being loved. I suke sayang orang. Society suke or not I don't give a shit.

sleepwalking replied at 12-1-2018 09:43 AM
You might sympathize with women who set marriage as their ultimate goals but these same women migh ...

I setuju dgn u

noraidil_06 replied at 12-1-2018 10:24 AM
Don't be so bitter inn. Bkn semua org nk kawin sbb takut kena kutuk dek masyarakat. I myself kawin ...

It seems u yg being bitter... fahamkan my comment dulu br reply okay....

Innrukia replied at 12-1-2018 10:30 AM
It seems u yg being bitter... fahamkan my comment dulu br reply okay....

Ok i will read later.

onexox97 replied at 12-1-2018 07:49 AM
apa yg buat awk buat macam tu
memang tak berniat nak kawen ke macamana?
atau awk buat dia spare  ...

Langsung tak terniat nk buat dia spare part.
Sebab dah balik kg jumpa mak ayah dia 2-3 kali.
Tapi tu la mungkin org ketiga muncul waktu hati dia rapuh. Jadi dia tinggalkan saya langsung tak bagi peluang.

Boleh tak awk doakan my-ex lembut hati semula?
Walaupon kita tak pernah kenal. Tapi tak salah sy mintak awk doa kan

Innrukia replied at 12-1-2018 10:16 AM
Dik aku takde nk bitter dgn life goal hgpa, cumanya sympathy sbb kna rendahkan diri merayu & susah ...

Sekali sekala tak salah rendahkan ego dan bertanya hala tuju perhubungan. Bertanya berbeza dengan merayu.Dah nasib aku lelaki yang aku sayang tak nak chase dan propose aku, takkan aku nak tunggu je tanpa berusaha?
Dan aku rasa agak tak adil untuk kau generalize perempuan yang nak kahwin sebab nakkan society's approval. Aku nak kahwin sebab aku nak disayangi dan nak anak sendiri. Apa pun terima kasih sebab simpati dengan nasib aku. Dan aku harap kau gembira hidup single by choice. Let's find our own happiness and accept other people's choice without being condescending towards each other?

saya dah 36 tahun, tak kawin2 lagi, bf pun tak ada...

mmm insyallah u will be OK.. tanak u salah pilih org...

sleepwalking replied at 12-1-2018 09:19 AM
Thanks kepada semua yang komen bagi nasihat, support dan cerita2 best kat thread aku. Sorry tak dapa ...

nanti update la kat sini... hehe

i wish u all the happiness