CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: R2D2

[Tempatan] Segelintir peniaga kantin 'rembat' wang baki pelajar yang tak pandai mengira

Mmg pun.. selalu kena budak darjah 1. Nasi ada ayam, air segelas rm5. Jahat org kantin ni. Aku peratikan aje. Ada tu mak budak return dgn makcik kantin. Baru terhegeh nak pulangkan.

Sekolah anak tak terima duit koyak/tampal selotep. Kesian budak nak beli makanan tapi duit dipulangkan si pakcik kantin.

budak2 skolah meols dulu bawak duit belanja 60sen jah gi skolah..beli nasi sepinggan dgn air segelas habis licin.so tak timbul isu makcik kantin pau duit student

Sampai ati pekerja kantin tipu duit anak2 baru sekolah

Mengambil kesempatan tanpa mengira akibat yang mendatang

Who th is mohd fadli

Follow Us
ai pun perasan peniaga kantin sekolah ni ada yg macam haram.... tengok benda jual pun leh agak... hotdog kurus jual harga seringgit... air setengah cawan 50sen... betapa dgn budak kecik pun nak kaut untung tak agak2...dan orang2 dewasa kat sini duk suruh ajar anak2 pandai guna duit supaya tak kena tipu... nampak benar dunia dipenuhi oleh org tak jujur dan jahat.... semoga anak2 kita selamat lah ye...

Tapi yang cilok duit anak2 syurga ini sah2 xmakan cadjuburry dan boikot mcd.so xda masalah dlm hal ini kerana mereka insan2 beriman.

Pernah juga anak terkena.
Makcik menjual haram kat luar sek agama.
Keropok 50sen, bagi rm1 duit tak pulang.
Yang anak masa tu darjah satu takut nak bertanya.
I datang balik tanya, ni berapa sen? Kenapa tak pulang baki?
Makcik pun reka cerita, nak pulang tadi dia dah berlari masuk sekolah.

Macam tu la punya perangai makcik,
Memang patut pun makcik miskin selamanya..
Sampai sekarang anak dah masuk sek men pun makcik tu masih berniaga haram di luar sek.

Bawakan bekal saja.  Tak perlu susah-susah masak.  Bekalkan roti dan makanan yang disukai.  Yang dah siap bungkus tu.

Air kotak atau air mineral ..

Budak bukan banyak makan pun lagi pulak kalau sebelum ke sekolah dah makan berat.

meya replied at 14-1-2018 03:12 PM
Bawakan bekal saja.  Tak perlu susah-susah masak.  Bekalkan roti dan makanan yang disukai.  Yang dah ...

anak aku memacam aneka roti krim..kek kecik dan roll cream aneka rasa dan inti aku beli utk bagi bekal..

tak nak dia..nasik lemak ciput yg tak sedap mana..hot dog kecut..naget berminyak tu yg dia hadap berebut nk beli time rehat..

anak aku mengada2 nk ikut kawan pagi tak sarapan..nk makan waktu rehat jer...

Sekali aku cubit sampai lebam paha..
sarapan ni utk OTAK awak  supaya mudah terima pelajaran dari jam 7am - 9.30am..
baru nak makan...takde nk skip lg..

Bekalkan anak dgn bekal tiap2 hari walaupun roti..kalau roti tu buat la shape comel2..bento mcm org putih selalu buat bagi anak. Kena rajin sikit lah kalau nak bagi anak bawak bekal esp ibu2 bekerjaya

Aku mmg jarang beli mkn kt kantin. Time darjah 2, slalu order makanan ngan kwn. Mak dia masak. Lebih sedap, bnyk bahan, bersih n murah mungkin sbb harga diskaun utk budak2. Suatu pagi, makcik kantin ngamok, buat serbuan n rampas semua makanan yg nk dijual. Kawan aku nanges. Sian dia. Time tu org2 jenis x melawan n x reti nk buat report. Settle bodoh mcm tu je laa..

Anak buah iols darjah 1 x bg beli kat kantin. Tp bawa bekal dr rumah. Lg mudah. Sbb utama kesian dia nk beratur dh la ramai pastu waktu rehat penek takut x sempat makan. So bw bekal n air masak dr rumah senang..

yaa.. kawan T pernah tengok and tegur. kesian budak2 ni..  

CiliPadiSedap replied at 12-1-2018 10:46 PM
tp ada benda kena didik dengan menyimpan.akak dulu kaki joli jajan. baguslah sis didik anak.

awww sweet sgt kaka cili nak kasi adik happy.. sama la kita kak dulu duit blanja skolah byk abes bli toys jajan ding dang, jojo..ngan pemadam negara2, abc kt koperasi sekolah.. igt balik kalau masuk tabung duit tu semua mesti iols kaya sikit skarang

korang tukar kan lah duit siap2, bagi duit2 seringgit je kat anak2 korang ni, jangan bagi sekeping 5 ringgit or sekeping 10 ringgit, susah budak2 nak kira ko bagi duit seringgit2 je contoh RM 5 bagi 5 keping duit RM1 , senang budak nak bayar. Contoh aku ada tabung khas kumpul duit2 seringgit ni, so duit dalam tabung tu lah bagi anak2 aku belanja sekolah.

tak kemana kalau rezeki dari punca menipu.....

aku mmg dah siap2 tukar duit note singgit..
senang anak2 nak belanja..
ade skali diorg mintak note RM 5 sekeping..aku jengilkan bijik mata, kalau hilang atau tercicir kamu tak dpt belanja langsung..br lah ckp ok2...
pagi mmg dah sediakan bfast sblum gi sek..air pun bwk..tp tetaplah nak beli mknan kt kantin..

12
Return to list New