CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kuihbakar

Scandal + delicious = scandalicious

myakayina replied at 16-1-2018 09:47 AM
indeed yang.. been through that situation before..

mimpi buruk akak.... takpe dah kak... move on
dah hilang dari radar pun kan

akak pun dah start mulakan hdup baru

MyNameIsIris replied at 16-1-2018 09:54 AM
mimpi buruk akak.... takpe dah kak... move on
dah hilang dari radar pun kan

so far, Alhamdulillah..

kesian kat FIL. kesian kat MIL. dan korang2 yg tersepit ni.

aku faham perasaan MIL kau bukan sbb aku pernah rasa tapi ini la apa aku nampak terjadi kat mak aku. padahal dorg belum pn sampai 40 tahun kawin. bapak aku dah taknak tido sebilik. dah takde nk berborak sangat dgn mak aku. kalau mak aku nak balik kampung, ktorg la yg bawak tkpun mak aku naik bas. bapak aku takde nk ikut. ajak bercuti pun bapak aku terus cakap taknak. macam2 alasan bagi.

aku faham kehendak perasaan MIL kau. wanita ni fitrahnya lembut dan memerlukan belaian emosi. dengan kecukupan harta benda yg mak kau ada, dia nak sesuatu yg pasangan dia sendiri tk bagi dan dia tak kisah apa pun jadi asalkan dia dapat.

bapak kau pulak. bunyi nya macam tipikal lelaki nusantara. jenis sombong. jenis keras. jenis semua nak ikut cara aku. pun jenis lantak kau la apa nak jadi asalkan aku bleh diam2 tenang2 dgn perasaan aku. mungkin faktor usia, lelaki ni cuma nak hidup yg "kosong". maksud aku ksong kat sini ialah "tidak memberi" dan "tidak meminta". apa yg ada ada. apa yg jadi jadi. kita boleh kembali ke  fitrah nya lelaki bekerja keras dan berusaha bersungguh untuk penuhi keinginan serta keperluan orang2 tersayang.

sekarang, kamu yg anak2 ni. memang kamu berhak prihatin. malah kamu ada tanggungjawab. cuma fikir, FIL kamu mmg bersalah dgn perangai nya yg tak reti romantik tapi MIL kamu berdosa dgn kecurangan dia. dua2 perlukan nasihat. minta lah suami kamu bawa MIL makan atau ke mana2 dan borak zaman kecil2 zaman muda2 cuba trigger kenangan lampau antara MIL dan FIL. yg sorang lagi anak cuba la bawa FIL nya berborak hal yg sama. mmg akan ambil masa tapi biar lah mencuba. harap semua nya berakhir dgn baik. dan kalau tiada lagi yg mampu diselamatkan, semoga ia tetap berakhir dgn baik.

Rate

1

duri_durians replied at 16-1-2018 03:49 PM
kesian kat FIL. kesian kat MIL. dan korang2 yg tersepit ni.

aku faham perasaan MIL kau bukan sbb  ...

Duri durians, Aku terharu sangat dengan komen kau ni. Kau dapat menyelami apa yang berlaku dan bergolak dalam hati kami semua. Aku tahu, benda ni kalau nak pulih pun makan masa sebab skandal tu pun makan masa. Dan ada di antara anak2 yang terpaksa "meredhai" perkara ini kerana faham dengan kondisi mil yang telah sekian lama mungkin makan hati, dan menahan emosi yang berlaku sepanjang 40 tahun perkahwinan. Cuma bagi aku , suami dan beberapa adik beradik serta ipar duainya, sangat takut, kecurangan itu membawa mil ke...... Walaupun kami tak pasti lagi kami akan ke Syurga.

U know, aku selalu doa aku tak diuji seperti mana mil diuji.

Sejak dua menjak ni, wasap anak3 pun tak dibalas, aku syak sibuk betul dia berskandal. Terima kasih doakan kami ya

MyNameIsIris replied at 16-1-2018 09:53 AM
sebenarnyakanrugi tau kahwin kalau partner tak boleh treat macam tu
perempuan ni manja... mesti l ...

Yup iris, sifat kita MMG begitu, ingin dibelai, dimanja....

Nasihat.. kalau tak terima nasihat, biorkan je le

Bak kata ummi genkides, masing2 jaga sempadan urusan masing2

Follow Us
kita kalau kehidupan live dah menjadi rutin dan menjadi boring setiap hari....maka datanglah hasutan nafsu untuk membuat sesuatu perkara...yang lebih mencabar.....ibarat benda baru hadir dalam kehidupan......kena pula dengan orang yang sudah pencen.....

itu sebab mak mantua...suka melayan perasaan.....memang seronok...bermain cinta....mandi tak basah, makan tak kenyang.....hehehe

so jalan yang terbaik....kita kena isi masa yang terluang dengan benda benda yang bermenafaat dan ilmu yang bermenafaat....so boleh syorkan kepada bapak mentua.....ajak emak berjalan jalan....melihat dunia luar....supaya jiwa terisi...contohnya:

1. boleh buat umrah bekeluarga
2. ziarah...tempat tempat tamadun islam dunia....turki, mesir,
3. pelayaran islamic....dengan kapal
4. rajin rajin bawa ke masjid...menghadiri kuliah...membina rakan pergaulan ahli surau. menjadi ajk surau,
5. lain lain aktiviti yang bermafaat

pawie replied at 18-1-2018 09:01 AM
kita kalau kehidupan live dah menjadi rutin dan menjadi boring setiap hari....maka datanglah hasutan ...

Pawie tq sangat. Ekceli semua kitorang dah buat. Umrah,haji, travel... Tp pelayaran islamic tu belum lagi .. tq..tq.  Nanti i carikan. Sebab pak mertua i tak suka travel. Tp manatau dia nak naik Cruise. Nanti i cuba ya

terma2nkondisi2 replied at 18-1-2018 12:25 AM
Nasihat.. kalau tak terima nasihat, biorkan je le

Bak kata ummi genkides, masing2 jaga sempadan u ...

Yup... I akur benda ni kalau dah usaha sebaik daya

Elok dipanggil ustaz atau orang pandai agama datang berceramah di rumah pakej ajak sekali anak2 yatim dari rumah kebajikan berdekatan dengar dan beri ceramah sekali. Pastu semayang berjemaah dalam rumah tu.

kuihbakar replied at 15-1-2018 08:09 PM
Yup... Kaka noraidil pun cakap benda yang sama. Kesian my mil, dia tak tahu macamana dimanjakan su ...

Ntah apa angin, tadi aku kuatkan hati PM my mil. Bincang dari hati ke hati, sebagai seorang kawan dan perempuan, aku guna bahasa yang paling lembut. Aku tak tau apa respon dia. Dia belum baca. Doakan kekuatan buat aku. Aku serah sahaja kepada Allah

kuihbakar replied at 4-2-2018 11:14 PM
Ntah apa angin, tadi aku kuatkan hati PM my mil. Bincang dari hati ke hati, sebagai seorang kawan da ...

so mil balas apa?

Ada aku kesah????? Balasnya....

Ya ampunnnnn mohon tt wat bodoh je sbb benda ni lmbt laun mesti mil tu berubah..

Manak da dtg tu...jaga2

Nikahkan je depa tu.. Ape yg susah sgt? Tak pun hantor mak mertua ko pi haji ke umrah ke. Supaya cpt2 scandal dia tu masuk minang, berbukak pintu hatinya ... tak begitu?

org puan pun keinginan dia banyak
bukan laki je ada nafsu kawen banyak
org puan pun kalau boleh nak yg sempurna
tapi kalau xsempurna kawen banyak adalah kaedah yg sesuai
malangnya kita wanita tak boleh kawen banyak
terpulangla macamana nak lengkapkan kekurangan si suami itu
asalkan tidak bercanggah dengan syarak
tapi kalau dah sampai berskandal tu sendiri mau ingat la

Ceritanya panjang. Mil minta doakan dia kuat hati... Surprisingly, mil terima baik nasihat aku. We discuss like best friend... Alhamdulillah... Terima kasih semua

kuihbakar replied at 18-1-2018 02:02 PM
Pawie tq sangat. Ekceli semua kitorang dah buat. Umrah,haji, travel... Tp pelayaran islamic tu bel ...

Pelayaran Islamic????

Nee mazhab mana lak nee????