CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ChibiUsa

Mimpi pelik yang ku alami (Sudah diatasi)

Jgn dibiar. Dapatkan rawatan dr perawat yg dipercayai. Hati2 di forum ini yg mengaku2 perawat. Selain itu, perkuatkan amalan. Boleh refer di thread himpunan amalan2 /petua2 ni forum ini.

NurAlia14 replied at 15-1-2018 10:36 PM
sbbkn suami pn ade instinct tau if something wrong somewhere nk2 pjj n bini pregnant

Instinct dia boleh tahan juga sebenarnya. Contoh, sebelum tahu ada sakit tu, dia kata dia nampak macam batu besar tengah jalan, time tengah drive. Masa tu malam, n kami berdua tengah lalu jalan sunyi

ghulam replied at 15-1-2018 10:43 PM
Jgn dibiar. Dapatkan rawatan dr perawat yg dipercayai. Hati2 di forum ini yg mengaku2 perawat. Selai ...

Terima kasih banyak ya.. Saya akan cari thread tersebut

Skerinye tt....kdg2 mmpi  ni mcm petanda jgk kan..baik tt jmpe perawat..tkt terkena apa2..sy doakn tt dan hubby selamat sentiasa..aminnn..

salmon-suki replied at 15-1-2018 11:02 PM
Skerinye tt....kdg2 mmpi  ni mcm petanda jgk kan..baik tt jmpe perawat..tkt terkena apa2..sy doakn t ...

Aamiinn..terima kasih ya.. Jauh di sudut hati, saya cuma harap ini semua mainan psikologi je

ChibiUsa replied at 15-1-2018 11:04 PM
Aamiinn..terima kasih ya.. Jauh di sudut hati, saya cuma harap ini semua mainan psikologi je

In sha Allah..y penting,tt ngn hubby bwk berbincang dulu..citer ngn dia baik2..pastu kalau rasa mcm x best jgk,cuba bncg dgn mak tt ke,tny kot2 kalau preggy mmg akan ada mmpi pelik2 ke..kalau still lg ada perasaan pelik tu,tt pegi jmpe perawat,tp kena hati2,cari y betul2 berpandukan Islam,bmbg salah 'rawatan'..

Follow Us
salmon-suki replied at 15-1-2018 11:07 PM
In sha Allah..y penting,tt ngn hubby bwk berbincang dulu..citer ngn dia baik2..pastu kalau rasa mc ...

Kalau boleh, lebih baik bincang face to face kan? Nampak serius sikit. Tapi itulah, kami jumpa dua tiga minggu sekali je. Kalau jumpa pun, masa sangat terhad. Kalau boleh, nak happy2 je sebab kesian dia, drive jauh2, xkan balik cuma nak dengar masalah isteri

Saya cuba dulu amalkan surah atau zikir seperti yg dicadangkan dalam thread petua. Kalau tidak ada perubahan positif, saya cuba bincang dengan suami

Kena share dan ikhtiar sama2 dengan suami. Faham kalau akan jadi over sensitif pregnant ni tapi jangan lari dari masalah. Jangan biar lama2 juga. Share je dengan suami & mak. Saya doakan semuanya baik2 aja

doubleA replied at 15-1-2018 11:31 PM
Kena share dan ikhtiar sama2 dengan suami. Faham kalau akan jadi over sensitif pregnant ni tapi jang ...

Terima kasih ya..saya cuba

ni gangguan jin sis :

> baca al ikhlas 41, al falaq 41 niat scan gangguan dalam tubuh badan
> lepas subuh, maghrib baca ayat manzil , baca dan sedut dalam hidung  sedut senafas doa  ya Allah moga kalimah suci ayat mu menjadi pendinding daripada gangguan jin dan manusia yang hasad dengki.

buat tu dulu sis.  kalau mampu hafal ayat manzil.

kenalan sy baca yassin 41 sampai 8 jam. gangguan sami siam. ada yang dah mati dah sami tu kena balasan . jangan risau sis. fokus dan buat amalan. benda gangguan jin kita tak nampak melainkan kita di buka hijab. jadi dengan amalan ni dapatlah kita pagar diri dan rawat diri daripada mudah di masuki mahluk jin

bila baca atau apa kena dalam keadaan wudhuk dan yakin. sekali dua tak jadi, nanti dah jadi  tu badan sendiri akan rasa.

kalau ada tanda gangguan  setelah baca ayat berkenaan :

> gatal tubuh badan
> benda bergerak
> sakit anggota badan sebelah kiri biasanya memang gangguan ( strok sebelah kiri kan? orang strok sebahagian kena gangguan jin)
> maghrib je sakit tubuh badan
> emosi tak stabil benda kecil nak marah
> suami isteri jadi tegang ( sihir cerai jin cucuk duk racun batu api )

jumpa perawat dan rawat, tanya amalan untuk di amalkan. tubuh badan pernah dimasuki jin akan ada bekas . jin yang dah bersarang dalam tubuh badan bila jumpa jin lain sama ada bergaduh atau geng. sebab tu ada pesakit jumpa orang lain yang ada gangguan jin , badan mereka batuk, rasa panas atau jatuh sakit. tu kerja jin lah. kiranya jin dalam badan ni jadi medan magnet sama ada gang atau musuh.

apa2pun sekali tubuh dah di masuki jin bersarang , untuk kena kali kedua seterusnya mudah, jadi nak tak nak amalan wajib kena ada.  penyihir zaman sekarang tak perlu pakai macam harry potter atau tuk dukun, mereka ada yang pakai smart , ada pemilik bisnes, ada juga orang awam. jadi hati2 lah dalam bermasyarakat siapa2 je jadi boleh jadi penyihir akibat hasad dengki.

jin tak kuat mana , syaratnya kita kena tahu lah ilmu merawat diri daripada gangguan  jin dan rajin beramal yakin.

Dari penceritaan tt,ciri2 tersebut kemungkinan tt disukai jin asyik atau terkena sihir pemisah.sementara blm sempat jmp perawat saya sarankan tt buat rawatan sendiri dulu.selain dari amalkan zikir pg&ptg utk benteng diri,selesai solat maghrib cubalah baca surah al baqarah full.klu x sempat habis boleh sambung slps isyak.masa baca tu niatkan utk ruqyah diri sendiri.lakukan selama smggu,2 mggu atau sebulan.lihatlah kesannya.yg penting jgn malas.sblm tidur tu kibaskan dulu tmpt tidur,tidur dlm keadaan berwudhuk,baca alfatihah,ayat kursi dan 3 qul.kemudian tiup ditelapak tgn dan usaplah keseluruh tubuh spt muka,kpala,bahu,tgn,kaki.

CiliPadiSedap replied at 16-1-2018 12:08 AM
kalau ada tanda gangguan  setelah baca ayat berkenaan :

> gatal tubuh badan

Terima kasih banyak2 ya..saya cuba amalkan dulu..sebab pernah dengar, orang kata, rawatan terbaik adalah dari diri sendiri..saya akan cuba usahakan bacaan ini..terima kasih sekali lagi

Scorpyan replied at 16-1-2018 12:12 AM
Dari penceritaan tt,ciri2 tersebut kemungkinan tt disukai jin asyik atau terkena sihir pemisah.semen ...

Terima kasih banyak2..saya akan cuba baca alBaqarah bermula maghrib besok..surah tu memang agak panjang, tapi saya akan cuba kuatkan azam..yang saya perasan, bila saya siap mengaji, mesti badan akan jadi letih. Sebab tu saya banyak kali tertidur lepas mengaji. Kadang2 tertidur masa tunggu isya..

Saya baru terjaga dari tidur. Tadi saya mimpi, saya ikut mak melawat kubur2 lama yang ditutup dengan papan sahaja dan "menjengah" apa yang ada dalam setiap kubur  

errr..sebenarnya, kalau mimpi buruk, saya tak patut cerita pada sesiapa kan?

ChibiUsa replied at 16-1-2018 01:43 AM
Saya baru terjaga dari tidur. Tadi saya mimpi, saya ikut mak melawat kubur2 lama yang ditutup dengan ...

aku biasenye mimpi n tgk mimpi tu psl ape..pastu tgk je ape yg bakal berlaku..mimpi kdgkdg petunjuk ape akn jd next

salam tt, aku baca starter topic pun dah tahu ni kerja Jin haramjadah!!..sila pergi berubat sebelum terlambat, takut nti baby dlm kandungan terjejas..
wallahualam

tt jgn takut.. jgn malu.

kalau bawak perasaan malu tu, x psl2 musnah rumahtangga. better berubat.

pilih salah satu.

TT g berubat cepat2 ye..jgn tangguh2 lagi

pendapat sy la,apa2 pun TT tak leh simpan benda ni sorg2..kena jugak cerita pada husband TT ngan mak TT...

zulka replied at 16-1-2018 09:47 AM
salam tt, aku baca starter topic pun dah tahu ni kerja Jin haramjadah!!..sila pergi berubat sebelum  ...

Wsalam..kalau betul, memang silap saya jugak..buat benda2 yang boleh mengundang