CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Aimi

Pilih Solat Atau Nak Berhenti Kerja?-Ugutan Majikan Ini Timbulkan Amarah Ramai

eyansss replied at 17-1-2018 08:30 AM
uish...  dah boleh kena dengan jabatan buruh tu...  mana boleh tak bagi lunch break...  kena bagi  ...

pernah jugak bertekak dengan dia pasal break ni, tapi degil, tak bagi, kepala tingtong
racist, mulut dia memang takleh control, main lepas je hina bangsa, agama, merendah2 kan orang lain. tak tau camane boleh naik jadi bos
staff lain pulak kaki kipas, lagi naik minyak le dia tu. alasan dia tak bagi break, orang datang siapa nak layan? gilir-gilir rehat boleh kut. suruh bawak bekal dari rumah

kroit92 replied at 17-1-2018 10:12 AM
pernah jugak bertekak dengan dia pasal break ni, tapi degil, tak bagi, kepala tingtong
racist, mu ...

kalo la ko masih keje kat sana, boleh aku ajar camne nak report kat jabatan buruh...  biar mampuih keras bisnes kena tutup...  bodo tapi sibuk nak jadi boss...  yang kaki kipas pun bengap sama...

tu lar kekdg kita pon amik kesempatan atas nama solat, solat tak sampai 5 minit tp borak gosip pakai mekap takes about more than 30 to 40 min mcm depa sorg jer nak solat. kat opis I pon ramai lar makcik2 ni, abis solat terus borak gosip smbil kunyah makan, pastu tenyek krim smbung gosip, tenyek bedak smbng gosip.  Aishhhhh

kroit92 replied at 17-1-2018 10:12 AM
racist, mu ...

Bodohnya bos kau tu. Tak reti time management ke? Aku dulu handle outlet lagi bz, sales time lunch je 2-3K, boleh je bg staff pergi break. Ramai sgt ke customer sampai xleh nak bg org g mkn minum rehat? Kalau aku la, lama dah report pejabat buruh..

ramai sangat curi tulang kot

krustykrab replied at 17-1-2018 10:06 AM
aku rasa diorg ni ambik kesempatan buat solat sunat itu ini, pastu bos non muslim ingat byk nau sola ...

so true.. aku keja bank cmtu lah dok ada...dah tu mana lah bangsa lain tak heran..apa ke hal semayang lama kemain ..lunch pkoi 1pm 2.45pm baru nk masuk opis balik..so depa pun malas nk amik muslim..sbb byk sgt semayang katanya ..
Tapi bos aku ok jer..siap ingtkan aku soh p solat dhuha kalu aku terlewat sbb aku selalu semayang amik masa 10-15 min saja..dah depa heran balik kt aku .."why u go sat saja org lain lama sngt?" tak tau nk jwp mcmana...huhuhu..

Follow Us
hanifjufry replied at 17-1-2018 01:00 PM
so true.. aku keja bank cmtu lah dok ada...dah tu mana lah bangsa lain tak heran..apa ke hal semay ...

kalau kita tak ambik kesempatan atas org, org mesti tak kisah. pandai2 la urus masa.

hyie replied at 16-1-2018 05:39 PM
The letters JD in JD Sports stand for the initials of the founders of the company, John & David. I ...

Oh..kedai sokan.. patut iols taktau..tak pernah masuk..dok masuk sports direct jer..

samperit replied at 17-1-2018 07:12 AM
Just nak share something.

Tempat i keje ni, surau share. 1 surau utk semua office block, lebih ku ...

yg tido tu patut ko solat jenazahkan dia terus...baca niat tu kuat sikit...

eyansss replied at 17-1-2018 10:29 AM
kalo la ko masih keje kat sana, boleh aku ajar camne nak report kat jabatan buruh...  biar mampuih ...

lama dah quit, itupun bertekak jugak, dia tak bagi,
"I don't accept your resignation. We're short on staff and you just got here. Who's the boss? Me or you? I'm talking about your future here, don't tarnish your record." bab record ni dia tegaskan jugak la, tapi kat telinga aku, macam mengugut je. yang kesiannya, ada sorang student tengah intern kat situ, tak boleh lari, kena hadap boss from hell tu

nurbaya replied at 17-1-2018 11:35 AM
Bodohnya bos kau tu. Tak reti time management ke? Aku dulu handle outlet lagi bz, sales time lunch ...

dia cakap kitorang yang baru masuk kerja ni, low-class, pakai-buang. Kita kena keras kematu kat station masing-masing, layan orang. Dia keluar 2 jam dengan staff kaki kipas, tryout new foods, recipes, lepas tu smoke break.

Aku tak merokok, tak payah keluar gi mana2. Lunch kunyah je bekal kat kaunter cepat2, jangan bagi orang nampak. Break aku waktu zohor dengan asar je, itupun express gila

aku malas nak buat hal, resign terus. letak staff card, I quit, angkat kaki. call HR cakap dah blah

kroit92 replied at 17-1-2018 06:56 PM
dia cakap kitorang yang baru masuk kerja ni, low-class, pakai-buang. Kita kena keras kematu kat st ...

Supervisor outlet eh, dasar pemalas  mcmtu la. Pastu nak bising2 org benti kerja. And believe me, org2 mcm ni akan stay lama dlm company tu, keep on kipas org atas. Kalau aku, dpt gaji terus blah, campak surat kat muka dia. F**k off, biatch. Kalau labour law dtg siasat, dia  mmg kena..

palmolive replied at 17-1-2018 03:44 PM
yg tido tu patut ko solat jenazahkan dia terus...baca niat tu kuat sikit...

Hahaha

Akan kucoba

kroit92 replied at 17-1-2018 06:47 PM
lama dah quit, itupun bertekak jugak, dia tak bagi,
"I don't accept your resignation. We're short ...

majikan takde hak tahan resignation letter staff...  once dah bagi dan dia dah baca, dikira dah formalise dah resignation tu...  ramai majikan buat2 taktau pasal ni dan fikir staff taktau pasal ni...  sama gak macam career enhancement dengan pegi ke jabatan lain...  manager dept asal takleh tahan kita keluar kalo itu untu career enhancement kita...  kalo dia nak tahan gak, dia kena buat career plan yang sama macam kalo kita ke jabatan lain...

pasal intern tu, actually dia perlu report pada supervisor dan supervisor bersama uni boleh pull her out pastu tempatkan kat company lain...  sian budak intern tu...  jangan memain tau, intern pun ada hak jugak...  hak diorang seumpama contract  staff yang kita upah...  sebab tu aku selalu pesan ngan laki aku, make sure budak2 intern kat opis tu dapat equal treatment dan kena bagi keje yang boleh fulfill internship requirement diorang...

pahtu ko jerit..Maaa Robbukaa

palmolive replied at 18-1-2018 12:42 PM
pahtu ko jerit..Maaa Robbukaa

Complete package guna hailer..hahaha

Mesti lintang pukang

eyansss replied at 18-1-2018 12:43 AM
majikan takde hak tahan resignation letter staff...  once dah bagi dan dia dah baca, dikira dah fo ...

sampai ke sudah dia tak terima resignation aku tu. at last tau ape jadi? "I won't accept your resignation. You are FIRED. This will stay in your record." lantak kau la.. tak rasa macam manusia langsung duduk dalam tu. macam2 kena. bila kenang-kenang balik, sorry to say, memang doakan diorang lingkup gulung tikar, kesian sape kerja situ jadi mangsa manusia-manusia tak berhati perut ni

samperit replied at 17-1-2018 07:12 AM
Just nak share something.

Tempat i keje ni, surau share. 1 surau utk semua office block, lebih ku ...

Lg satu spesis yg solat hujung2 waktu zohor nak masuk asar. Adoii penuh surau. Org nak solat asar jadi lambat

majikan takde hak tahan resignation letter staff...  once dah bagi dan dia dah baca, dikira dah fo ...

Kannn. Kat company aku ada je boss rejected staff resign siap koyakkan lg surat tender itu. Apa hak ko nak halang orang pegi? Time ada tak appreciate staff

Kannn. Kat company aku ada je boss rejected staff resign siap koyakkan lg surat tender itu. Apa hak ko nak halang orang pegi? Time ada tak appreciate staff