CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Aimi

Tuan Atau Dr,- Tak Mahu Dipanggil Encik, Doktor Ini Dihentam Kerana Gila Pangkat

Edited by makita at 18-1-2018 12:05 PM

Hari tu masa tgh tgu turn nk masuk check gigi...tetiba nurse panggil..'Dr xyz....Dr xyz'
Eh apsal lak ko pgil doctor suh masuk dlm...sekali bangun sorg mamat yg tunggu turn sesama kami nk check gigi. Ayooo....

tak salah rasanya doctor ni kalau dia nak dipanggil tuan. Sbb dia pn kata yg dia berkali2 panggil org yg dia communicate tu tuan. so sepatutnya, kalau i lah yg tgh bercakap dgn dia, automatik akan tukar ikut gaya bahasa dia juga.. auto akan balas balik tuan juga...

Tapi kalau panggil encik pn xsalah... as long bukan dear sis bro dan sebagainya... Terpulanglah...

klu engineer kena panggil IR la? baru sopan ke?

nanti mati pun bacaan talkin xdisebut DR tu.

aku prefer jer org panggil puan atau cik ker dari kakak ke adik sbb kdg2 tak tau status...tpi penyampaian beliau dlm isu ni agak up up sket lah...

Dr Zubaidi ni dulu dia yg request nak follow FB aku may be ada mutual friend...tapi setelah lama dia pun dah glamer menerusi entry2 beliau yg banyak viral tiba2 keluar satu statement beliau di FB bahawa akan unfriend kan  sesiapa yg dia tak aktif atau tak beliau kenali....soooooo aku pun tak kenal ko dulu aku approve...then mmg aku tak aktif komen diFB dia sekadar baca jer..sblm dia unpren aku..aku yg unpren jer dulu

Only in malaysia ke? Mungkin bahasa kita yg ada bahasa tinggi dalam berbicara. Which is bagus utk membentuk rasa hormat. Tapi mungkin kena rilek sikit utk golongan yg tak belajar bahasa tinggi ni.
Iols study dulu pun panggil nama je dgn lecturers. Memula rasa pelik sbb iols born from local uni. Pastu kena gelak bila address diorg dgn prof doc mr. Masa kt sekolah dulu siap ada satu lecturer suruh panggil sir

kelakar brader yg kata doa dgn tuhan pon aku-kau..

Follow Us
Dr.zubaidi ni maybe berkomunikasi dgn peniaga yg kurang pendidikan tggi kot yg pada dorg panggilan encik pon dh ok.. Hormat.
Aku tak pernah plak berurusan ngn org laki panggil tuan. Panggil encik je sudahh.

ape lah ade sgt pada bahasa wahai Tuan doctor..org buat bisnes tu pun..agaknya mmg dah selalu pakai encik tu...mane la nak tau tuan ke encik ke etc etc...

Ini pon kene hapdet facebook ke...

Ayat biasa kita dgr..dalam kubur takde dah title tu semua..duniawi sungguh Tuan Zubaidi ni...

Kita org engineer ni pon berencik2 aje...kalo sebut tuan,mcm menganjing pulak rasenye...

Baik Tuan...Ye Tuan..Kami akan siapkan project Tuan secepat mungkin...geli hati plak rasa...

adeh....org kita memang hadap sangat title2  ni...

ada pernah seorang dr ni suh org pnggil dia dr.....no puan2 ......sebab dia 'earned' the title gitu....

sedangkan omputeh even dah pangkat tinggi dari doktor pon stil leh panggil dia dengan first name...bukan tanda tak hormat tapi lebih friendly gitu

ritu aku dgn senior aku duk sembang2 tepi jalan then nampak pakcik/tuan/encik/dato/prof/tansri/panglima/sultan/hangtuah tgh jalan...aku cakap "eh tgk pakcik tuh dah balik keje"

then aku kene marah dgn senior aku tuh sebab panggil org tu pakcik ....sebab org tuh pakai tie
encik dia suh....rupanya panggil encik pon dikira low class....apatah lagi pakcik...oh maafkan ku

kalau doktor kene pnggil tuan

abis doa dalam islam kene gubal balik lar

takleh sebut Kau , gitu bagai

dah tuhan lebih tinggi level dari doktor

mohon dktor ni jadi Mufti plak, baru betul.

Bukan Melayu je yg hadap title ni. Iols pernah berurusan dgn seorang engineer Chinese, mesti address dia as IR ok

Tapi personally aku tak ada masalah la depa nak demand utk kena panggil apa pun. Bukan senang nak dpt title IR, DR, segala bagai tu.

Tapi since pengadu ni bercakap pasal gelaran encik, aku agak payah utk memihak kepada beliau. Panggilan encik tu pun dah ok sangat dah tu. Tak pernah lg seller nak berencik/cik dgn aku. Sis, dear tu selalu sgt and honestly I don't mind that either. Jgn terang2 kuang hajaq sudah la

realitinya di Malaysia mmg golongan mereka ini suka meletakkan level org, terutama golongan doktor perubatan, selalu mahu merasakan hanya mereka kelas pertama di mana2 walaupun bukan rumah mereka. mungkin lupa ilmu yang dia dapat bukan asal darinya.

pernah accident kecil dulu.. orang tu bagitau nama dia DR. bla blaa.. ko ingat aku nak panggil ko doc.. dah kira baikla aku panggil encik.. ade lagi perasaan hormat.. dah la langgar keta aku

Selalu yang dok panggil tuan2 ni orang MLM je

Selalu yang dok panggil tuan2 ni orang MLM je

ak rse dh start tak minat dia ni. berlagak nk mampus!

ko je yg rse panggilan tu x hormat ke ape, bg ak netizen ni, its ok.
ko spae nk suh org ber tuan2 sgt???

Hello..this is non story..dah bagus pun peniaga tu panggil encik, kalau peniaga tu panggil doctor tu hoi, mat, engko barulah boleh cerita panjang lebar kat Facebook...nak org panggil ko Tuan, letak sign kat dada, Call me Tuan or Doctor..mengada2 lah Doctor ni..

Hello..this is non story..dah bagus pun peniaga tu panggil encik, kalau peniaga tu panggil doctor tu hoi, mat, engko barulah boleh cerita panjang lebar kat Facebook...nak org panggil ko Tuan, letak sign kat dada, Call me Tuan or Doctor..mengada2 lah Doctor ni..

idakamaruddin replied at 18-1-2018 11:26 AM
lorrr motif sgt panggil encik pn kata nye x hormat org

adoii...dibuat ke iolss mgkn iols pggl ban ...

peace yo....
panggilan encik pun jd isu... nmpk sgt rasa diri hebat bebenor...

ahlisihircute replied at 18-1-2018 11:56 AM
Nie dari pengalaman aku keje dulu....org melayu klu yg ada gelaran jer yg lelebih suruh panggil dato ...

ni mmg la uolss kalau x, xde la gigih beli pangkat dato tu