CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: CARI-MAL

"Sekolah Salah Paksa Pelajar Derma" - Chong Sin Woon

Bacathon. Tiap thn aku kene menderma kt skolah anak2 buah aku. Tak bg kesian pulak nnt lambat nak penuh buku derma tu

shernazz replied at 18-1-2018 01:58 PM
Sekolah rendah iols dolu
Tiap.tahun minta derma nak buat dewan n jalan berbumbung..
Last last samp ...

sekolah rendah i dulu, time tu darjah 4 gitu, bilik guru bangunannya sempit, separuh kayu lak tu, so they decide to do walkathon bagai tu, utk bina banguna guru yg baru, gigihlah kami kutip derma bagai, guru2 laung slogan, diorg pun kena dihargai jasa diorg, nak kena ada bilik yg selesa, , darjah 5, tiang2 sekali ngan bumbung siap, then darjah 6, barulah siap bangunan tu, bangunan lama yg kayu tu roboh terus, pasal kecik, syg dirobohkan time tu, padahal boleh je buat program2 utk murid2 kt bangunan tu...

tup2 bila abis SPM, lalu sekejap kat sekolah rendah tu, bangunan guru yg baru tu, abis kena tarah, diorg buat bangunan baru... hangin giler aku time tu

oni313 replied at 18-1-2018 11:41 PM
sekolah rendah i dulu, time tu darjah 4 gitu, bilik guru bangunannya sempit, separuh kayu lak tu,  ...

Haha
Maknanya dpt bajet besor tu...
At least.nampak.dh bayang tu ...
Cuma bayang lain plak dirobohkan...hehe

lililen replied at 18-1-2018 09:22 PM
Bacathon. Tiap thn aku kene menderma kt skolah anak2 buah aku. Tak bg kesian pulak nnt lambat nak pe ...

Hari tu anak buah kutip derma utk sekolah gak pakai kad mcm ni. Tp sekolah dia ni bukan kira penuh kad, dia kira berlumba dapat kutipan tertinggi. So ada 6 nama je dlm kad dia. Sorang derma 100, yg lain 50 so dapat la 350. Tersenarai jugak dlm top 10 ke camne tah, sekolah bg pen kat dia. Macam2 pesen skrg ni.

Sekolah cina mak pak rajin derma.

aku tak kisah pun derma kat sekolah anak

kitorg buat seniri semuanya
cari kontraktor, repair kipas, toilet, surau
tanam pokok bunga cantik2

utk anak asrama pulak, kutip derma utk kemas dan hias bilik hostel dan classroom. seronok anak nak belajar rasa macam kat rumah selesa je.

ibu bapa sekarang lebih celik, kalo cikgu minta derma mesti soal nak buat apa. so daripada kita tak tau apa cikgu tu buat apa, baik kita sendiri yang offer services bukan just bagi duit takut digunakan ke lain

Follow Us
Sekolah anak i, parents KSIB yang personally text parents yang dikesan bergaji 5 angka minta sponsor itu ini...

Bila kau sejenis yang tak pandai nak kata NO, kau bagi aje la berapa yang dia minta.

Inilah salah satu tujuan sekolah mintak payslip.. bukan sebab senang nak bagi bantuan tapi senang nak minta sponsor itu ini..

menteri cakap pandai. Tapi bila mintak peruntukan, asyik takde bajet je. Kertas A4 pun cikgu kena beli sendiri

Kdg kesian jgk dgn sekolah nie. PPD, kementerian suruh mcm2 pastu bajet tak bg @ dipotong. Bila tak buat akan efek KPI plak.

Ini kira kena paksa rela