CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2339|Reply: 13

Suka Buat Banyak Kerja Partime Tapi Cepat Bosan dan Down

Post time 21-1-2018 01:13 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by iloveselangor at 21-1-2018 01:16 PM

Ni lagi satu masalah i....

I fulltime tolong uruskan tanah pajakan peninggalan arwah abah i....so waktu siang i ke kebun2 peninggalan arwah.

Kerja kebun ni memang sesuai dengan i sebab kalau bosan i boleh buat kerja maintainance yg lain kalau i bosan dengan sesuatu kerja.

Harvesting, meracun memang upah pekerja lah....cuma macam penjagaan pokok, membaja, menyebur racun perosak tu i buat sendiri lah.

Sebelah malam i kerja mengurut (mak esah)...i tak charge mahal pon....kadang seminggu 2-4 orang je...pernah dpt rm600/bln

Tapi kadang2 rasa macam penat sangat sampai jadi malas nak ambil customer, malas nak promote buat iklan....tak tahu lah sebab i bosan mengurut atau i rasa fed up dengan perangai customer yg macam2 jenis, bukan charge mahal untuk buat itu buat ini mungkin juga i malu dengan partime ini yg dipandang negatif.

Bulan ni rasa ambil 2 customer jer...2 customer reject sebab malas nak layan perangai heols dan baru2 ni kebun masuk pencuri dan i baru selesai memburu pencuri tu.

Kdg2 rasa mood tu hilang....kdg2 rasa mood kerja kebun tu bercampur dengan job partime i. I memang susah kawal emosi sikit.

Kalau tengah marah tu...i boleh memerap berhari2 sampai betul2 cool down..rasa macam tak sesuai pulak perangai i ni untuk jadi seorang yg multitasking.

Yg i nampak diri i ni....kalau time happy memang lah rajin...nak buat itu nak buat ini. Semua idea mncurah. Sampai mak i cakap "mampu ke kau buat?, semua benda nak buat".

Tapi bila dtg masalah...i boleh sampai tahap tidor lewat memikirkan masalah bangun lewat memendam rasa dan dendam...so satu jadah kerja tak jadi...hujung2 meroyan salahkan diri sendiri.

Macam baru2 ni tangkap pencuri...2 minggu lepas buat report....disebabkan nak buru pencuri tu i sanggup tak buat kerja kebun yg lain semata-mata nak betul buru sampai dapat pencuri tu.

Sekarang ni pencuri tu dah dapat....tapi i masih tak puas hati selagi tak masuk court dan tengok dia dihukum....kalau boleh nak tengok dia mati kena bunuh....bila jadi camni i memerap dgn hati yg panas.

Tak tahu la i normal atau kuat berdendam.

Parents i takda perangai camni....dlm adik beradik mungkin i je yg jenis gini.

kalo u malas nak bekerja jumpe dengan orang..pe kata u jual hasil tanaman u online...or kalo u pandai bertukang...jual la sangkar kucing ke apa2 ke kat shopee tuh....

dalam masa sama buat la fb page...cara2 membaja2 ke...apa ke...mana tau nasib u....tular tips u...ramai la customer u beli

jauhkan la diri dari berkawan dengan makcik2 bawang...deme ni la yg menyebabkan tekanan emosi

Edited by iloveselangor at 21-1-2018 02:39 PM
merrissa replied at 21-1-2018 02:27 PM
kalo u malas nak bekerja jumpe dengan orang..pe kata u jual hasil tanaman u online...or kalo u panda ...

Makcik bawang forum ke makcik mana uols?

Entah la uols....i ni jenis cepat angin....masa nak tangkap pencuri tu tunggu polis 30 minit baru sampai..call 999 lagi tambah angin 1 badan..so i otomatik angin satu badan sampai ketua balai tu i haruk.

So camne akak nak hadap customer pulak.

I bukan jenis cepat angin....tapi kalau ada yg buat i angin memang susah nak reda.

takkan kau ada masalah mcm bipolarjourney.....

Bipolarjourney dah nak sihat dah.....

Relax lah...kerja gunakan kudrat tenaga ni memang cepat naik darah....
aku berkebun tepi rumah pun, klu pokok tak hidup, tiba mood menyampah, satu bulan aku tak jenguk pokok pokok aku....nasib baik hujan...klu musim panas, mati kering mcm tu je....

kau amik je acik bawang yg nak mengurut tu...klu agak agak mulot dia mcm baru mkn bawang, kau tekan urat saraf dia kuat sikit....tu kira theraphy utk kau release tension tu...

jazaa100 replied at 21-1-2018 04:33 PM
takkan kau ada masalah mcm bipolarjourney.....

Bipolarjourney dah nak sihat dah.....

Tu la keje kebun ni ramai nasihatkan kena banyak sabar....ramai nasihatkan i gitu....tq sis.

Mungkin i kena byk sabar dan cuba untuk lebih kuatkan hati untuk jadi lebih kental dan multitasking.

Follow Us
cari anjing baru dulu buat jaga kebun tu

MeghanK replied at 21-1-2018 06:52 PM
cari anjing baru dulu buat jaga kebun tu

Betul jugak sis..

Salah satu sebab i takut pencuri tu balas dendam so, i rasa cam takut nak masuk kebun....sekarang dah berapa hari memerap dlm rumah serupa biawak hidul start dr isnin lepas.

aku pun suka buat part time
tapi mikir bukan jenis minat beramah mesra dgn org aku lupakan..sebab nk meniaga kena ramah dan marketing

dari aku baik dgn org sebab nk org beli barang aku..baik lupakan. tak ikhlas.
kalau tak..aku nk meniaga macam2..mengurut pun bole tapi itulah..penat lagi..baik duk umah keje makan gaji je.

tapi..sebab kemahiran aku banyak..aku selit2 jugak buat part time utk SSM/LHDN/pejabat tanah/mcm2 lagi..keje hopis je. dapatla sekali job setel 500 rat gitu..pakej ada jugak 3-5 k smpi siap.

skrg..smbil2 tu aku buat transport hantar org pi keje..pagi je skli jalan ke opis aku tumpangkan org..hehe dptla cover duit jajan budak.

jom kita venture business

rospinki replied at 22-1-2018 02:37 PM
tapi mikir bukan jenis minat beramah mesra dgn org aku lupakan..sebab  ...

Best nye sis...kami dok kampung mengurut je lah.

rospinki replied at 22-1-2018 02:37 PM
tapi mikir bukan jenis minat beramah mesra dgn org aku lupakan..sebab  ...

Nak venture business apa sis?

Bisnes kain tu ka?

iloveselangor replied at 23-1-2018 09:13 AM
Nak venture business apa sis?

Bisnes kain tu ka?

entahler..cakap senang nak venture
tapi aku lebih berminat bisnes kedai makan

Hari ni aku buat renungan diri sambil melakukan Pakkuru Sumange' (pulih semangat cara orang Bugis)

Sambil memasangkan asap kemenyan aku cuba mencari solusi masalah hati ini dari google dan jumpa jawapannya di sini https://akuislam.com/blog/renungan/punca-hati-tidak-tenang-terluka/

Aku renungkan diri kenapa sebelum ni aku ada mood dan sekarang rasa sangat down.

Sifat aku sangat mudah melupakan perkara lalu, sampai aku bercakap pada diri sendiri, mudah sungguh aku melupakan kesilapan sesorang walaupun kejahatannya sukar untuk dimaafkan.

Mungkin itulah nikmat lupa dr Tuhan supaya kita mudah untuk move on bagi meneruskan kehidupan.

Rasa down, marah dan sakit hati ini lah membuat aku tidak semangat, ditambah dengan keadaan demam virus (viral fever) membuatkan aku semakin lemah.

Aku meninggalkan prinsip hidupku 'Maaf kan orang yg buat kesalahan pada diri ku dan jadikan ia pengajaran di masa depan.'

Mungkin sebab tu aku hilang semangat dan down....

Melihat kejahatan orang membuatkan aku melihat kejahatan untuk hatiku. Membuatkan hati semakin kotor dengan perasaan sedih dan marah melihat kejahatan yang kemudiannya menjadi dendam yang menjadi punca aku tidak dapat melihat keindahan Dunia dan ciptaan Tuhan.

Semoga Tuhan meniupkan Kurru Sumange' pada diriku untuk menjadi insan yg lebih baik dan menghargaiNya.

Ameen.

Edited by iloveselangor at 6-2-2018 05:09 PM

Tapi bulan ni memang uji kesabaran i, perangai my sis time cuti semester ni, perangai org jawab call 999, perangai Polis, dengan penyamun, demam....i betul2 stress untuk berdepan dgn partime i...sebab i kena handle dgn manusia(kastemer) pulak

I memang sayang keje partime ini...tapi bila masalah muncul dr kerja fulltime i dan masalah family, ia benar2 mengganggu partime i.

Mungkin iols kene lebih memaafkan