CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ladymaa

Suami kantoi

Oroi8887 replied at 24-1-2018 08:06 AM
Sy faham akk taknak aibkan. Tapi sampai satu tahap isteri terpaksa ambil tindakan. Jangan biarkan  ...

Saya nak call pengetua je boleh tak..sy dh bgtau suami nk report pihak atasan atas perlakuan dorg. Suami nmpknya marah betol tu kata saya nak tabur pasir kt periuk nasi dia. Pahtu terus cakap esok pegi mahkamah. Well saya rasa sy dah bersedia klu jd janda. Sebelom ni dia mgkin ego.. Malu bila bercerai atas reason dia curang time anak2 kecik lg dan sy sedang hamil. Dari saya makan hati pendam rasa.. Sy berbulan2 struggle utk berbaik sangka dan pulihkan hubungan. Tapi hampa jua.. Hp kdg sorok2

Kalau.malu sampai bila?
Kawan saya selamba serbu opis fru sebab lakinya skandal  sana sini
Terus bosndia amek tindakan...
Kasi malu sikit..padan muka

CiliPadiSedap replied at 24-1-2018 05:51 AM
bg no.hp suami, ada forumer minta tolong akak cari maklumat laki kacau dia, sampai hari ni sen ...

Oh laki org kacau forumer tu nama sejenis kueh eh sis?

I setuju je. Bak no fon laki tu meh i post kat tumblr dgn tandas shell

Kepada TT
Cerai sudeyy.. the best solution. Move on. Carik lelaki lain yang kesetiaan

shernazz replied at 24-1-2018 08:40 AM
Kalau.malu sampai bila?
Kawan saya selamba serbu opis fru sebab lakinya skandal  sana sini
Terus b ...

Takkan saya nk heret anak2 kecik dua org dalam keadaan mengandung ni pg sekolah.. Malu besar dia. Sy masih lg ni nak jaga aib. Klu dia sorg2 malu dgn betina  tu xpela. Ehhh seriusla..rasa betol2 bodoh dan dipermainkan.

Ladymaa replied at 24-1-2018 08:33 AM
Saya nak call pengetua je boleh tak..sy dh bgtau suami nk report pihak atasan atas perlakuan dorg. ...

Kalu laki keje gomen, skandal dgn bini org ye tu satu kesalahan bole ambil tindakan tatatertib.
Tapi ni janda. Check betul2 ntah2 tu madu u dorg dh selamat nikah kat siam

Tolong sume bg support untuk saya call atau serbu saja sekolah tu. Saya dh tak kisah malu dia tu. Sedap ye berkasih2han..
Skng ni mmg niat suami nk tmbh cawangan.. Kelakar betol..boleh dia kata tak curang.

Follow Us
Saya cadangkan buat aduan ke PPD atau peringkat yg lebih tinggi. Buat aduan ke sekolah mmg boleh tp sekolah kuasa dia terhad jer. Mungkin kena sound atau kena nasihat jer.

Aduan ke pengurusan tertinggi paling koman mungkin dua2 kena pindah sekolah, demi menjaga nama baik sekolah dsb.

Setiap aduan yg diterima biasanya ada tindakan. Sekadar cadangan.

Victorioussss replied at 24-1-2018 08:48 AM
Kalu laki keje gomen, skandal dgn bini org ye tu satu kesalahan bole ambil tindakan tatatertib.
T ...

Kalau nikah.. Em mcm tak mungkin. Sbb suami mmg byk masa kt rumah.. Yela dh skndal kt sekolah hr2 nk dating mana lg. Tp xtau la belakang2. Sbb suami mmg ada buat part time mlm2

azl1561 replied at 24-1-2018 08:51 AM
Saya cadangkan buat aduan ke PPD atau peringkat yg lebih tinggi. Buat aduan ke sekolah mmg boleh tp  ...

Ok tenkiu.. Sy buat aduan sekolah dulu la tgk cmne..tgk apa sekolah boleh buat. Ni ikhtiar saya..

Kalu mcm tu serbu je sis. Jmpe pengetua dulu story habis2. Jgn bgtau dia pn u nak datang.
Lepastu konfem pengetua panggil laki u dan rotan laki u 2-3 das sebab jd suami nakal.

Simpati kat u

Ladymaa replied at 24-1-2018 07:38 AM
Tula pasal. Time sekolah pakai tudung.. Time kt luar terbang dgn baju ketatnya mcm bbnu. Padahal dah ...

Awak jgn xkesah...mmg sakit hati klu nk berpisah jgn bg can...awak tuntut segala nafkah yg blh dituntut...harta sepencarian...nape nk bg somi sume harta pastu hidup senang ngan pompuan tu....awak layak tuntut sume tu sbb dia yg curang...curang smpi mana xtau

Entahla you. Selalu org terdekat akan nasihat kita supaya doakan mereka ni berubah. Hati mmg dah lama tawar tapi nak angkat kaki tu banyak benda yg perlu diambil kira. Kita je makan hati. Xde maknanya mereka ni nak berubah. Undur diri jela. Persediaan kena ada la

Edited by zakiahmahadi at 24-1-2018 09:16 AM
Ladymaa replied at 24-1-2018 08:04 AM
Kecoh plak nanti bila dtg sekolah dia.. Karang viral. Sy malu. Sy ingat nak call je..
Pasal tang ...

Sabar awak...jgn stress sgt sbb tgh mengandung kan tp faham selagi xsettle selagi tu sakit hati.  Awak blh call penhetua direct dan buat aduan ttg suami dan skandal.  Klu sanggup buat la hari ini jgn tangguh sbb nnyi awsk mkn sakit hati.  Nnti update ya

Victorioussss replied at 24-1-2018 08:45 AM
Oh laki org kacau forumer tu nama sejenis kueh eh sis?

I setuju je. Bak no fon laki tu meh i  ...

dik tampal kt tiang lampu no.hp tersebut dik, tulis servis free, figure 36D,28,34. confirm hari2 orang akciden dekat depan tiang tu

makin menjadi2 ek kes mcm ni...
akak buat la report ada pengganggu rumah tangga..

atau pon akak try reverse psychology (btoi ke eja ni..lantak la..hihi)
akak layan suami akak sebaik mungkin...suapkan makanan, pakai cantik2 wangi2, sambil tu akak buat je mcm biasa. mesti dia tertanya2 nanti...insyaAllah harap dia berubah la lepas tu...

Dah call sekolah tapi pengetua xde plak
Kena call lg jap lg

Lagi satu.. Perlu tak sy cerita pd mak mertua saya. Mak mertua baik. Jenis bekap menantu.. Sebelom ni pun pernah cerita kt dia.. Dia tak sngka anak dia cmtu.. Skng sy segan nk bgtau blik yg kes makin serius. Sy bukan nak ngadu.. Tp mak mertua blh nasihatkan

Ladymaa replied at 24-1-2018 06:16 AM
Akak nak no telefon suami saya nk buat apa?  Haih kalau lah saya boleh access hp suami tu.. Senang ...

sis blh access je hp suami ladymaa syarat ada internet.

Ladymaa replied at 24-1-2018 09:20 AM
Lagi satu.. Perlu tak sy cerita pd mak mertua saya. Mak mertua baik. Jenis bekap menantu.. Sebelom n ...

Beritau je sis sbb nj bkn kali pertama kantoi.. berkali2 dgn pompuan yg sama..btw awak keja x sis

Tt kena beritau jugak pengetua tentang masalah ni..supaya janda merenyam tu ditukarkan bertugas ke tempat lain..biar dia kene tukor jauh2 ke pedalaman. Pasal mak mertua tu, tt cuba bincang hal ni baik2 dengan mak mertua, minta pendapat beliau. Memang mak akan sebelahkan anak tapi wanita memahami beban wanita lain yg ditanggung. Harap tt tabah melalui segalanya. Semoga segalanya akan baik2 saja demi tt dan anak2.