CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ladymaa

Suami kantoi

Bab curang ni...bukan la isteri tu tak salahkan suami sendiri. Isteri sure dh perang besar dgn suami.
Tp kita sedia maklum yg lelaki ni sifat dia suka pd perempuan.
Bab curang ni ai mmg salahkan perempuan. Sb perempuan je yg tau perasaan kaum sendiri dikhianati oleh suami. Ate..perempuan juga yg buat2 tak faham dan ikut nafsu. Kalau dh tau lelaki tu suami org..kenapa teruskan hubungan?

TT pergi je ke sekolah. Diskus dgn pengetua. Jumpa sekali suami dan perempuan tu di bilik pengetua.
Mcm anak ai kena buli. Ai berkeras nak jumpa budak2 tu dpn cikgu. Ai tanya apa salah anak ai smpi kena buli.
Puas hati..dpt kenal rupa budak2 tu. Budak pandai.

Tinggalkan kejap anak2 tu di rumah jiran atau minta sesapa tolong jagakan.
Kalau takde sapa boleh diharap, bawa sekali anak2 tu.
Sebelum tu, call pengetua buat appointment. Minta pengetua panggil suami dan cikgu perempuan tu sekali.
Jgn peduli ugutan suami nak cerai ke apa. Tt tgk smpai bila cukgu perempuan tu tahan malu dok mengajar lagi di sekolah tu. Rumours/gossip sekejap je tersebar among guru2 dan pibg.
Bukan kita tak jg aib dia, tp sb tt dh lama sgt pendam rasa, dh lama sgt terluka. Sebelum berpisah buat la sehabis ikhtiar.

dewimalam78 replied at 24-1-2018 09:45 AM
Bab curang ni...bukan la isteri tu tak salahkan suami sendiri. Isteri sure dh perang besar dgn suami ...

Yup. Weols sejak dia kantoi memang selalu bergado. Dari sy xberani lawan kata2 smpi sy berani cakap depan2 sbb nk explain pnya pasal. Tp dia jenis gado je dia nk hantar balik kg. Tu je ayat dia.. Knpla dia tak pk yer.. Sbb pmpuan tu rumahtgga rosak. Knp dia tak usaha nk menjauh. Skng  dia asik tuduh sy malukan dia, tabur periuk nasi dia.. Tu je ttau.

Ladymaa replied at 24-1-2018 08:33 AM
Saya nak call pengetua je boleh tak..sy dh bgtau suami nk report pihak atasan atas perlakuan dorg. ...

Bole je kak. Call la dulu kalau itu yg mampu. Tapi akk jangan bagi muka dgn laki mcmni and pmpuan tu.

Kalau akak dah bersedia ok la tu drpd terseksa tak sudah. Saya bukan menggalakkn perpisahan tapi kalau laki gatal tak brubah mmg susah la nak pertahankn rumahtangga. Lagi2 ada betina gatal menempel. Sorry dah geram sgt.

Akak kejakan??

dewimalam78 replied at 24-1-2018 09:51 AM
Tinggalkan kejap anak2 tu di rumah jiran atau minta sesapa tolong jagakan.
Kalau takde sapa boleh  ...

Setujuuuuuuu. Jgn biar kita dipijak

Ladymaa replied at 24-1-2018 09:52 AM
Yup. Weols sejak dia kantoi memang selalu bergado. Dari sy xberani lawan kata2 smpi sy berani caka ...

My friend husband dia pi jumpa ustaz psl suami curang. Ustaz tu buatkan suami dia lupakan perempuan skandal.

Mak ai ada bagi tips. Lps solat malam, imagine muka suami tt..guna gambar pun boleh. Smbil tgk gambar suami tu, baca zikir alquran..boleh gugel ayat apa..minta supaya allah tarik balik hati suami pd keluarga. Cuba la..

Follow Us
aku kesian kt ko..aku pn lalui  ape yg ko lalui wlu xseteruk ko dn sedang pregnant..ko xkeje kan? sbb tu laki ko makin menjadi2..nasihat aku ko bljr la melepaskan..lelaki mcm ni mmg xkn berubah smpai mampus..start kumpul duit..ko nk bahagia kan? hnye ko yg blh buat diri ko bahagia..aku dh lame lpskan laki aku skng wlupn tinggal skali ht dan perasaan aku dh kosong..aku doa semoga Allah lpaskan aku dr cengkaman die..ko pn same kne doa mcm tu..sbb ape? sbb lelaki mcm ni xkn berubah smpai mampus..ingt, jgn jd wanita lemah!

Rate

1

Victorioussss replied at 24-1-2018 08:45 AM
Oh laki org kacau forumer tu nama sejenis kueh eh sis?

I setuju je. Bak no fon laki tu meh i  ...

tak baik hasut orang bercerai

ni ujian utk TT...kes mcm ni tepuk sebelah tangan tak bunyi..cikgu pompuan tu pun lonely gamaknya..lepas tu rapat pulak dgn laki TT..terus bunga2 chenta gitu.. sakit mmg sakit TT bila dpt tau. Sabar banyak2.. TT pun dah buat aduan kan kat tempat keje dorg.. so tunggulah next step pulak.. yg penting TT jgn la menjeruk rasa sangat..pikirkan baby dlm perut tu..  skrg ni TT buat mcm biasa je dulu..walaupun susah nak buat kan..paham dah bila hati tu dah takde percaya dan hampir tawar..tapi selagi tak settle betul2 TT layankan je laki tu mcm biasa..

Ambik gambar, bukti whatsapp.. sebar kat scomed

onexox97 replied at 24-1-2018 10:03 AM
tak baik hasut orang bercerai

Kalau mendatangkan kemudharatan antara suami isteri dalam perkahwinan, penceraian adalah jalan terbaik walau bergegar arasy.

Remember Nabi Ibrahim suruh Nabi Ismail tukar tiang pintu rumah?

Skng ni otw blik kg. Sanggup tu tinggal sekolah semata2 nk pulang kan kt mak pak saya. Tega nya dia.. Dgn anak2 xmnadi lagi. Sy pon. Xpela.. Sy rdha. Sy dalam emosi yg stabil.. Xde gado2 maki2 ke apa..dh tak kuasa.

Victorioussss replied at 24-1-2018 08:45 AM
Oh laki org kacau forumer tu nama sejenis kueh eh sis?

I setuju je. Bak no fon laki tu meh i  ...

Yer.. The best solution. Tapi skng tengah pregnant. So tak jatuh talak.. Pas beranak nnti. Ohh sadisnyaa

CiliPadiSedap replied at 24-1-2018 09:29 AM
sis blh access je hp suami ladymaa syarat ada internet.

Cne nak buat? Saya nak bukti lagi.. Tp yg skng ni nmpknya dia pon dah haru. Hahaha.

zakiahmahadi replied at 24-1-2018 09:30 AM
Beritau je sis sbb nj bkn kali pertama kantoi.. berkali2 dgn pompuan yg sama..btw awak keja x sis

Sedihnya dan sadis sekali saya suri rumah sepenuh masa yg mnjga dua hero dia mcm nk giler hari2. Saya sgt stress.. Xde life lain selama dekat 6 tahun mengabdi diri utk dia. Saya berkorban kerjaya dan life saya serta kawan2 utk mudahkan dia. Yela dia kan cikgu.. Katanya cuti sekolah nnt payah nk blik kg sama2. Anak2 xsmpi hati hntar rumah org.. Bla bla bla. End up saya dicurangi.. Sungguh sadis

Victorioussss replied at 24-1-2018 10:08 AM
Kalau mendatangkan kemudharatan antara suami isteri dalam perkahwinan, penceraian adalah jalan ter ...

tapi kisah nabi ibrahim tak applicable dah zaman sekarang
ayah suruh anak ceraikan menantu pun dh tak boleh ikut
tak jatuh derhaka pun

dalam kes tt ni nampak dia masih sayangkan rumahtangga dia ni
so kita bg komen selamatkan rumahtangga la dulu

onexox97 replied at 24-1-2018 10:17 AM
tapi kisah nabi ibrahim tak applicable dah zaman sekarang
ayah suruh anak ceraikan menantu pun dh ...

TT tgh kumpul bukti untuk court sis..
Opkos la syariah court. Tak kan court mamot plaks

Ladymaa replied at 24-1-2018 10:11 AM
Skng ni otw blik kg. Sanggup tu tinggal sekolah semata2 nk pulang kan kt mak pak saya. Tega nya dia. ...

suruh dia jaga anak awak yang dua orang tu..
biar dia bawak budak-budak tu balik rumah..
biar dia rasa cam mana susah payah nak jaga anak..
awak rehat je kat kampung..
jaga diri dan kandungan sudah..

Ladymaa replied at 24-1-2018 10:14 AM
Cne nak buat? Saya nak bukti lagi.. Tp yg skng ni nmpknya dia pon dah haru. Hahaha.

Nape antar blk kg tp xnak selesai kn masalah..mesti dia takut awak call pengetua.  Ada dia ckp nk cerai kn awak ke

Edited by zakiahmahadi at 24-1-2018 10:38 AM
Ladymaa replied at 24-1-2018 10:17 AM
Sedihnya dan sadis sekali saya suri rumah sepenuh masa yg mnjga dua hero dia mcm nk giler hari2. S ...

Call mk mertua britau somi antar blk kg dan suami msh berskandal...biar mak dia basuh dia