CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: libragirlzod

KEJAMNYA MEREKA...

ekselen replied at 2-2-2018 08:05 PM
Sbb sy pernah hadapi apa yg awak hadapi...dan byk kali sampai ada org nk ckp..kalau aku dah lama b ...

saya suka ni

onexox97 replied at 3-2-2018 07:32 AM
saya suka ni

Hihihihihi.....

kerja kena lah ada byk pengalaman.. anggap tugas tu satu tempat utk belajar. siapa tahu dgn kemahiran tu menambah skill yg ada.. esok2 bulih demand.
tak semua skill tu kita boleh dpt masa belajar di universiti..

supaya hati tenang.. jgn ego sgt bila senior tunjuk ajar..
org kata ular menyusur akar tak kan hilang bisa nya..
berbaik2 bukan maksud suruh bodek.. tp sekali mendapat kepercayaan senior jgn pulak jd tak amanah..
4.. 5 tahun lagi awak lah yg akan jd juara..

jgn give up...buat yg terbaik...nnt org akan menilai hasil kerja kita....kalau ikut mereka lama2 kita boleh tertonggeng sbb mereka dh master buat x betul...cuba belajar pelan2 apa yg A buat supaya lama2 ko boleh take over

Pd saya, awak buat sj kerja awk tanpa pedulikan orang lain. Anggap shj tu dh menjadi tanggungjawab awak setelah menerima arahan dari pihak atasan

Assalammualaikum TT... So mcm mana? Dah redha? Dah settle? Pada aku ada 2 cara je nak settle masalah ko nih...

Pertama, ko try ar bebaik dgn Si A tersebut... Try amik hati dia, walaupun ko terpaksa jadi seorang yg hipokrit... Ala, utk kebaikan takpe ar...

Kedua, ko cari je ar keje kat tempat lain... Stress kat tempat keje ni jgn dibuat main2... Silap2 bila ko dah tak mampu nak handle stress ko tu nnt, ada pulak kes bunuh kat opis ko tu... Hahaha...

Okies, tu je buat masa nih... Sorry kalay ada yg terasa dgn penulisan aku... Adios kompress...

Follow Us
Berbuat baik pada orang yang berbuat jahat kepada kita... Moga2 dengan tu dia berubah... Kalau dia tak berubah, kita dapat pahala.. Bila dapat pahala, hati pun tenang...

Kalau rasa dh tak boleh nak hadap then angkat kaki, tp pcaya lah mna2 company atau organisasi tetap akan ada office conflict.. aku dah masak dah smpi satu masa moto utama aku jga diri sendiri. Sediakn back up yg ckup..

Bila anda d peringkat atas nnt sma ada anda majikan atau pengurus sesebuah organisasi, d sna akan ada lg masalah lg besar, malah akan ada yg berusaha utk jatuhkn kita. Jadi benda sekecil ni terima la dgn hati terbuka sbb dr awal hang dh setuju dgn paksa rela nya.. tp pastikan hang ada back up kuat utk diri sendiri dalam segala kerja. Written atau black n white jd kalau ada apa2 hang x kena..

Utk senior hang tu, nak bt mcm mna. Dh dr awal up n down kompeni dia dgn bos kot. Kdg2 ada pengorbann dia yg kita xtau.. sbb aku dulu up n down company aku setia.. smpi satu masa aku dpt bbrp prvlge ada bbrp staff x brp suka.. tp aku buat xtau saja... sbb mula2 start sakit dia sengsara. Dgn gaji xtetap bulan2. Dgn xdak duit segala tp akhirnya bbaloi.

Jd aku agak hang masih baru dalam arena kerja kerja konflik segala politik lah dlm syarikat syarikat swasta tv3 ni. Tiap malam bdoa lah spy senior hang trima hang. Tak tahan hang cabut saja cr lain.. tp nasihat aku belajar cr peluang tbaik. Kalau pindah buat hang dpt kelebihan hang pindah tp kalau hang selesa situ ssh nk cari kerja zaman skrg, bsabar dulu bertahan..

Sekian aku merapu

12
Return to list New