CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mogey

Hanan kekasih paksa rela kena sound dgn Dr. Rafidah

annehuda replied at 15-2-2018 10:20 AM
Aku rs minah ni mmg bimbo
Sbb hari tu pun dia buat statement drama berlakon dia tu menunjukkan sesi ...

Hahaha. Kaka emo pasal cerita pakcik tu. Xde positif lgsg cerita tu. Cerita tu sokong laki kawen baru tipu bini dan ceraikan bini

Nak komen pasal orang gemuk n orang kurus ni.
Ada la dpt ilmu sikit2 sambil2 aku kengkonon nak keep fit ni. Lol.

Ada orang mmg mudah naik badan..ada lak mmg naturally kurus..wpun makan byk.
Sebenarnya dua dua ni ada kebaikkan dan keburukan.
Contoh org gemuk

Yg cpat naik badan..makan lebih sikit terus naik 1kg..sebenarnya org camni beruntung sbb dia boleh absorb nutrient makanan dgn lebih efe*tif. Contoh kalau dlm sepinggan strawberry ada 100%  nilai vitamin (contoh ye) org gemuk ni maybe bole absorb 80% vitamin tu berbanding org kurus yg kuat makan..tapi x gemuk2

Deme ni maybe keupayaan absorb nutrient tu kurang..dpt 20 ke 30 % sahaja.
Sbb tu ada irg nampak kurus cengkung...metabolism badan pulak tinggi.

Both org gemuk n org kurus kene faham fisiologi badan. Kalau da terlebih berat..kurangkan calorie intakes tp make sure makanan mesti bernutrisi..makan kerap byk.kali.

Org kurus pun..oleh sbb daya nak absorb nutrient tu kurang..kena.la makan kerap..makanan yg berkalori tinggi. Tapi tetap berkhasiat.  Jgnla sbb kurus..dok makan processed food ke junk food x hingat
..

Too many bimbo celebrities

MyNameIsIris replied at 15-2-2018 09:35 AM
i sokong u
i takde medical background tapi i suka baca pasal kesihatan.. esp untuk anak2
dan i t ...

betul tu..kita yg takde medical background ni terima je la apa yg doc2 ni cakap.
sbb diorg kan yg pakar dlm bidang tu..diaorg yg hadap pesakit hari2..
kadang2 post2 dr2 ni agak keterlaluan tu aku rasa sbb diorg dah bosan hadap pesakit yg
degil..bila tanya rupanya punca sakit sbb dah lama amalkan supplement. Tinggalkan ubat hospital..
appointment hospital tak datang...mana dr2 ni tak geram

saya suka jer bc pasal post2 dr2 ni dkt fb-dr rafidah..dr imelda..ada lg doc2 lain..tak ingat nama
sekurang2nya ada manfaat yg kita dapat..
doc pun manusia juga... atleast post diorg menyedarkan kita ttg betapa pentingnya kesihatan

Duta lover replied at 15-2-2018 10:30 AM
Ada la dpt ilmu sikit2 sambil2 aku kengkonon nak keep ...

like sangat benda ni
orang kan bila tengok orang gemuk, kutuk orang gemuk tu malas lah tak reti jaga body
sebab diri tu memang azali kurus.. (not much efford pun sebenarnya.. just sebab dia lucky)
and sama juga orang kutuk orang yang kurus konon tak cukup vitamin etc

i pun baca dan kenal balik badan i
i jenis susah nak naik badan.. sebab metabolisma i tinggi
so i kerapkan makan, dan tak skip bfast, lunch dan dinner
asalkan i tak gastrik dan sakit... should be enugh
badan i memang makin naik sekarang sebab i notice, metabolisma i dah menurun sikit sebab my age
so what i did.. i kurangkan makan nasi lemak, roti canai dan makan-makan high kolestrol

anak i body dia dulu pun kurus u
tapi i jaga makan dia, i tak bagi dia supplement pun.. i make sure dia tak skip bfast, lunch n dinner
wajib! so skrg body dia balance ikut age

i ikut je cakap doktor... sambil2 tu i baca pasal natural remedies
tapi i tetap refer doktor

page_up replied at 15-2-2018 10:37 AM
betul tu..kita yg takde medical background ni terima je la apa yg doc2 ni cakap.
sbb diorg kan yg ...

kan u
i ni bukan pandai kerja profesional pun
sekadar kerani cabuk
tapi i banyakkan baca buku kesihatan dan baca2 kat fb (follow doktor sebenar)
kalau nak tau lebih detail, tanya lah doktor....

Follow Us
Bab taking supplements boleh rosakkan buah pinggang and etc..sometimes terfikir gak...supplements yg brand dulu dulu di farmasi... kordels, blackmores, bio life and etc... supplements ni dah lama kot in the market..mcm mana tu?

and kadang terfikir gak... kenapa tak si retis retis yang keluar product pemutihan laa collagen laa n lain lain tu pi buat creatinine test... macam si fazura tu.. dengan dollynya, dato vida ngn qu puteh ..kek nis ... ayda jebat..... Suruh depa ni pi buat health screening....nak tengok ada effect tak buah pinggang dia org dok consume benda ni laama dah.... ... kemungkinan yg intake produk tu dia dah ada penyakit kronik kot

Sebenarnya bersepah je produk tuk kanak2 ni...tuk otaklah..minda cergas lah..fokuslah..hnya sbb artis promote benda2 gini baru netizen bukak mata n komen bukan2...pdahal kat luar sana ada je parent yg beli...artis bkn paksa beli pun...org je byr kt dia...artis fikir apa yg penti g masuk...tkde nya dia nak fikir dulu sblm promote....mulut pun main ckp je apa kt terlintas kt otak mereka dgn dibantu kata2 si penjual tu.. dgn tnjukkan pelbagai testimoni yg merapu...huhu....

muka dah cantik..akal mana dek akal??..  mungkin msh di simpan akal utk kemudian hr..

Orix replied at 15-2-2018 01:29 AM
Alah Dr tak payah nk double standard lah....... selama ni ada je iklan2 utk supplement kanak2 contoh ...

setuju betol. doc rafidah ni glemer betol kalau bab nak tegur retis.. x pepasal dah glemer.

Duta lover replied at 15-2-2018 10:30 AM
Ada la dpt ilmu sikit2 sambil2 aku kengkonon nak keep ...

Baru tahu info ni. Dari segi cepat atau lambat terasa kenyang tu macamana pulak eh.

Badan cepat absorb nutrients, tapi lambat kenyang. Gemuk melantun-lantun la org tu.

Tulah kena kenal tubuh kita. Tapi nak kenal pon kena ada ilmu. Tenkiu duta.

Apa beza produk oem dgn timbang kilo?sbb aku ada bc sorang founder lipstik feverglam ni ckp mmg lipstik dia oem.tp kilang dh ada tauliah.jd xde mslh pun..yg bhaya timbang kilo tu..xtau dr mn punca.

kalau nak bt review tu pun,,,tgok r dulu produk tu bebetul...

wallflower replied at 15-2-2018 11:26 AM
Baru tahu info ni. Dari segi cepat atau lambat terasa kenyang tu macamana pulak eh.

Badan cepa ...

Sama2. Aku pun terbaca ntah bila..nak cr balik x jumpa. Sbb ada aku follow beberapa ig pasal fitness ni.
So aku rs sbb tula ada org kurus yg nampak kusam n cengkung wpun makan byk..they are struggling jugak..

Lambat kenyang tu aku x pasti..tapi byk faktor..antaranya sbb makan cepat jadi otak kita x sempat bgtau kita da kenyang..kita still makan..kurang protein dalam menu (anggaran protein kalau bole sebesar tapak tangan). Contoh kalau kita makan nasi greng cina smata2..kita rasa x kenyang sbb protein x cukup. Karbo kosong smata. Tapi kalori da tinggi...Bebanding kita makan nasi putih tak letak kuah..dgn lauk ayam dada ..besar tapak tangan..ngan sayur ada fibre mcm ulam2 pegaga ke  Jd perut terasa full..

Apa lagi eik..oh cuba jadikan amalan makannn benda yg bertekstur..mcm ulam instead of sayur da masak. So benda kenyal2..kita kunyah lama..just nak trick bia kita cepat kenyang

biozipstar replied at 15-2-2018 11:25 AM
setuju betol. doc rafidah ni glemer betol kalau bab nak tegur retis.. x pepasal dah glemer.

Sheols mcm anti sungguh dgan lopak macam caritizen nama lopak sheols mention byak kali hurkeh... yg si Hannan ni sheols whooo r yusss kan sajokk tapi dlm masa yg sama sheols sedar yg si Hannan ni retis

Duta lover replied at 15-2-2018 11:38 AM
Sama2. Aku pun terbaca ntah bila..nak cr balik x jumpa. Sbb ada aku follow beberapa ig pasal fitne ...

Perut ambil masa 20 minit utk hantar signal ke otak utk bgtahu yg kita dh kenyang / rasa kenyang... kalau makan apa2 ikut proportion yg betul cuba makan slow2... ataupun bila dah habis makan tp masih lapar bertahan la kejap selama 20 minit lepastu akan rasa kenyang dah...

Lepas ni bolehlah buka benang Dr Rafidah di gossip personaliti media sosial. Dari perbincangan di sini nampak banyak juga rupanya isu-isu semasa yang beliau sentuh. Tak pun buka benang doktor-doktor yang bukan khusus kepada Dr Rafidah sahaja

awanearisu replied at 15-2-2018 11:44 AM
Lepas ni bolehlah buka benang Dr Rafidah di gossip personaliti media sosial. Dari perbincangan di si ...

Setuju sgt ni. Boleh bubuh twit pakbeni sekali. Byk je isu2 yg doc ni ketengahkan. Iolss rasa doc skrg letih nak berlembut dgn rakyat sbb rakyat meleis suka ambil mudah psl kesihatan. Kdg bagus jgk dpt doc yg ckp x berlapik gini. Mudah nak bg paham. Kalau x nak dgr tu masalah sndri la. Sbb golongan timbang kilo doladoli ni dah mcm kena brainwash. Seram kdg tu tgk

awanearisu replied at 15-2-2018 11:44 AM
Lepas ni bolehlah buka benang Dr Rafidah di gossip personaliti media sosial. Dari perbincangan di si ...

agree buka benang doktor social media. boleh jugak aku study apa kata doktor2 ni

ada yang elok oklah, ada jugak yang patut dicross-check kan dengan kata2 nutritionist / dietician

tomaz replied at 15-2-2018 11:52 AM
Setuju sgt ni. Boleh bubuh twit pakbeni sekali. Byk je isu2 yg doc ni ketengahkan. Iolss rasa doc  ...

Yeahhhh.... iols suka Dr Beni. mcm bijak giler dia tuh. Dah la tweet2 dia suma kebanyakannya kelakar.