CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kucingsigemuk

Depression

Hasil bacaan aku dlm thread ni, aku ambil DASS test tu. Aku dapat result tidak normal n dinasihatkan berjumpa doktor.  Memang sebelum ni aku ada jgk simptom2 kerisauan melampau tapi tak tahu pulak rupanya ada kaitan dengan depression jgk.. terima kasih sb TT bukak thread ni aku dapat sumber & ilmu yang bermanfaat..

Aku tak tahu patut ke aku jumpa doktor dgn bwk result aku ni.. mintak jasa baik TT dan forumner2 budiman dalam ni bagi cadangan untuk aku.. aku jadi rungsing pulak...

ipes2 replied at 27-2-2018 11:11 PM
alah sedihnya; sy yakin ayah kucing sudah menyesal, contact la dia balik; jika awak tidak lagi suk ...

Hai doc ipes.. Luvox saya skrg dh naik dos 3bji sehari..  Thanks doc..  Semoga murah rezeki..

vanilla_vell replied at 27-2-2018 11:48 PM
TT hidup masih panjang. Pilihan untuk berduka dan gembira atas diri kita.
Jangan sedih2. Kasih say ...

Insyaallah.  Skrg saya baby step lagi..  Slow nak berkawan dgn org hihi..  Malu...

PICes_Boy replied at 28-2-2018 04:39 PM
Hasil bacaan aku dlm thread ni, aku ambil DASS test tu. Aku dapat result tidak normal n dinasihatkan ...

Pices kalau rasa perlu..  Awak pegi lah.. Slagi tak pergi slagi tu awak terpikir nanti..

Edited by feroh at 4-3-2018 01:45 AM

kadang depression ni lah yg akan buat kita jadi pendiam, rasa taknak jumpa dengan org.

Thats why tt lebih suka terperap duduk dalam kereta rather than ikut her husband  kelua.

That thought, yg mana org yg ade depression je akan rasa. Takkan rasa enjoy utk buat perkara yg seronok, rasa useless, numb.

Penat nak struggle with this thoughts.

At the end, lebih selesa duduk seorang, menangis dan menangis takde penghujungnya.

ape pun setiap penyakit ade penawarnya.

Setiap masalah ade penyelesaiannya.

Apa pun, menangislah sampai akan ade satu waktu itu tt akan lupa utk menangis.

Depression control your mind, but its okay, u still have heart.

Follow your heart, to find your life back. Your better life.

feroh replied at 4-3-2018 01:37 AM
kadang depression ni lah yg akan buat kita jadi pendiam, rasa taknak jumpa dengan org.

Thats why  ...

Yup..  Sangat berbeza dgn keadaan sebelum depression saya teruk.  Dlu suka juga keluar.  Jogging, jumpa orang.  Skrg jumpa sedara mara pun taknak dah.  Ape lagi jiran sebelah kiri kanan. Kalau stress saya akan pegi shopping..  Belanja memang x control.  Lepas tu menyesal. Bila tengah shopping tu rasa macam lupe realiti yang kita ni penakut dengan orang.

Follow Us
Kucingsigemuk replied at 2-3-2018 09:48 AM
Hai doc ipes.. Luvox saya skrg dh naik dos 3bji sehari..  Thanks doc..  Semoga murah rezeki..

ameen
good luck kucing
insyaAllah Allah mudahkan semua urusan, ameen

Bagus lah TT ambil inisiatif jumpa psychiatrist dan makan ubat, dan suami TT consider okay sebab sanggup stay rumah sendiri dengan TT dan tak tinggal dengan his mom. Lepas dah mentally stable baru lah TT jumpa doctor untuk check up kenapa lambat mengandung.
Tanniah juga kerana sambung belajar, at least TT tak bosan sangat di rumah dan menyenangkan TT mendapatkan kerja suatu hari nanti.
All the best TT..

Salam TT.. sy terpanggil untuk komen lepas baca masalah awk. depression boleh jadi kat sapa2 pun TT termasuk sy. sy pun ada masa2 tak kuat jugak. bezanya sy didiagnose ada depression lepas ada masalah rmh tangga. bkn mslh dr kecil. sbb family sy walaupun middle class family tp zaman kanak2 sy happy. tp TT, sy mengaku sy sendiri generally rasa sy kuat sebab i graduated my PhD study in 2015 and I graduated on time (dlm tempoh 3 tahun) walaupun masa tu sy dh kawin. lepas tu sy dapat kerja as senior lecturer. nampak semua smooth je in my ife. tp sekali ujian tu dtg, memang sy jatuh, betul2 jatuh. walaupun masa tu sy dah ada PhD n dah bekerja n sy jenis independent. persamaan kita ialah sbb sy pun takde rezeki utk membesarkan anak sendiri lg. sy pernah pregnant twins tp sbb ada complications masa nak deliver, both babies meninggal. so utk tak nak fkr sgt, sy register PhD n kebetulan rezeki sy, sy dpt scholar dr KPT n universiti jugak. tp tu la, after hbs PhD, sy usaha nk pregnant blk, n bila life dh nmpk makin stable n betul2 tgh dlm moment yg happy nak masuk rmh yg baru je settle beli (tu first rmh yg sy n husbnd masa tu mampu beli), husbnd masa tu ada affair dgn ex-gf dia. masa tu ex-gf dia pun bini org lg. alasan my ex-husbnd is dia lonely sbb ktorg xde anak kt rmh kononnya. sy menangis sbb rasa sakitnya kena khianat mcm tu. but in the end, sy blah je dr my past toxic marriage. tp memang meninggalkan kesan teruk sampai sy depress n x masuk office dkt sebulan. in the end, sy jumpa psychiatrist which was the best decision yg sy rasa sy patut buat dr awl. sy pun under medication jugak. smpai la skrg. tp session dgn psychiatrist sy tu sy suka sbb sy akan share semuanya dgn dia. i put my trust on her. ok pjg lebar pulak komen. tapi TT, sy nk bgtau TT x sorang2.. share je la apa2 pun kat sini. tak kira real or virtual, i am your friend TT. kuatkan smgt ye. sy faham sgt apa TT lalui. try la buat apa yg boleh buat TT happy. jg diri TT je dulu. xyah fkr nk jg org lain ok. take care TT.

keep smiling =)
nie oklah dari asyik2 jadi makcik bawang  hehe
buat benda yang awak suka
enjoy ur life
teruskan mencuba
fighting!

Listen to happy music. Get a pet. Cats are crazy little buggers but entertaining gila. Do you like writing? When i was younger and pemalu gila, i used to write a lot. Poems, stories etc. Berbuku2. Tu cara mzz luahkan perasaan. Now bila tengok balik buku2 lama tu i smile to myself.

Try to find a way to express yourself positively. Tak perlu ada bakat, just needs. Once you find your tune, you’ll be dancing to the rhythm.

Saya nak buat bengkel mini untuk membantu mereka yang ada depression dan anxiety di kawasan Lembah Klang hujung Oct 2019.

Siapa yang berminat boleh klik link di bawah:

www.wasap.my/60192614742/bengkel ... si_dan_tingkah_laku

Semoga dipermudahkan. Banyakkan meluahkan perasaan kepada org lain tak kira suami atau luahkan kt forum ni pun dah okay. Jangan pendam sorang2. Supaya diri rasa lega dan tak menanggung beban sorang2.

I started using kratom to treat anxiety and depression. Because my illness is not as serious as some cases and I did do therapy and traditional medicine (it made me sleepy and lethargic most of the day). I really like the effect , but consult your doctor first. If you have any nerve-related disease, kratom will help you.  Fortunately, I found a service for myself where I can buy kratom for sale. Excellent prices and high quality contributes to the rapid growth of the popularity of this service and I hope this will help many who really need this product.