CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5519|Reply: 21

sejarah konvokesyen mungkin BERULANG.. patut ke aku pergi??

assalamualaikum semua.. bertemu lagi kita di ruang ini.. aku harap ada yang masih kenal aku.. aku buka akaun baru ni.. sebab aku dah tak nak ingat semua thread2 merapu yang aku pernah buka waktu zaman jahiliyyah dulu.. sekarang aku dalam proses utk berubah ke arah kebaikan.. dan menjalani kehidupan yang normal mcm org lain..

ok.. kalau sebelum ni aku ada kongsi kisah pasal plan aku untuk balas dendam kat akak ofis apartmen aku tu.. kali ni aku nak share sesuatu yang lebih serius.. bulan april ni aku konvo.. kalau korang dah lupa.. waktu konvo diploma dulu tahun 2012.. eh jap.. dah 6 tahun dahh.. cepatnya masa berlalu.. aku pergi tenangkan fikiran kat port dickson sbb taknak pegi konvo..

tapi kali ni utk degree aku decide nak pergi.. sbb once in a lifetime kan.. aku nak merasa mcm mana berada dlm dewan tu dan naik pentas amik skrol.. utk degree ni aku spend 5 tahun.. sbb aku sakit haritu.. fail beberapa subjek.. lepastu tangguh punya tangguh sampai lah skrg baru dpt grad..

masalah aku sekarang ialah aku ada berhutang dengan universiti aku study ni.. tak perlulah aku bgtau berapa jumlahnya dan atas sebab apa.. tapi pastinya bukan suatu jumlah yg sedikit.. kalau tak aku mmg nak jelaskan dan terus dpt konvo dgn aman..

bulan disember tahun lepas aku ada terima email pasal pengesahan utk konvo ni.. tapi aku tak dpt buat disbbkan hutang tu.. jadi aku tgh berusaha skrg ni utk bekerja keras utk dptkan duit utk bayar hutang tu dan konvo.. tapi aku tak tahu sama ada masih sempat atau tak.. paling penting aku nak cuba sedaya upaya.. selebihnya apa juga keputusan universiti aku buat aku terpaksa redha..

bercakap pasal konvo ni.. aku nervous sebab aku tengok dlm gambar semua pergi dgn kawan2.. family.. aku pulak nanti akan pergi sorang2.. dan pastinya kawan aku yg lain semua dah lama konvo.. aku jadi takut.. korang rasa aku patut ke pegi konvo tu nanti? itu pun kalau aku dapat jelaskan hutang dan universiti aku benarkan aku konvo lah..

I pun bakalan jd mcm uols konvo nnt
Xda kawan tp family mungkin ada sorg dua
Tp i nk jugak pegi sbb nk pakai jubah konvo, ada gambo amik skroll hehe..

Btw masa konvo sebelum ni family xdtg tp ada kwn2 jd gambo konvo dgn family tu i suh kawan2 yg masuk

Sy convo dgn my mum saja. Sbb my siblings x dpt cuti ms tu. My mum tu pun kena paksa pegi sbnrnya (my mum ni x seperti ibu lain, tp x perlu cerita).

Igt lg mlm sblm konvo kena blk rumah abg sbb my mum last minute dlm 1130pm bgtau nk pegi, sepatutnya mlm tu sy overnite rumah kwn sy.

Knp perlu nk takut konvo sorg2? Tuhan ada. Give some credit to yourself tt. Chill la and enjoy d moment.

Btw, Congratulations to you tt!

1stly kena la byr utang dulu kan, baru dibenarkan gi konvo..
2nd gi konvo sorg2 pun ok jew.. cuma kalau ada kwn2 yg boleh temankan, sekurang2nya xde sayu sgt hati bila tgk org lain dgn family dan kawan2 masing2.. aku penah je gi konvo sorg sbb family x dpt dtg, tp time tu ada kwn2 volunteer nk dtg.. ceria sikit aku dpt bunga dari kawan2
Xde hal.. enjoy je moment ni, x dpt diulangi lg nnti.. kalo nk harap ada org lain di sisi kita dlm setiap momen penting dlm hidup tu, maybe susah.. ada yg kita kena lalui sendiri, life kita, kegembiraan kita..

kak konvo dengan lecturer akak je lg happening. parent gedik nak pg umrah

U pegi je konvo tu best ape 5 tahun study at least ada moment indah dlm hidup u.Nanti ajaklah kwn2 u.I masa dlm dewan sebak giler sebab tak sangka i boleh abiskan juga study sebab i banyak tangguh psl komitmen keje n financial.Finally, lega sangat.

Psl kewangan tu if u ada epf boleh settle guna acc 2 pengeluaran utk pendidikn.I masa master dulu mmg bergantung pd epf,topup duit sndri.Yyasan bagi sikit tak cukup.

Gud luck u!

Follow Us
I think you should go. Its your day TT be it sorang2 atau beramai2. Nanti ajak la kawan2 masuk bergambar sekali.

Anyhow, congratulations TT! You did it!

pegi je dik. rugi la x raikan perjuangan yg adik lalui selama 5 thn. mcm adik kate, once in a lifetime.
even nnti adik sambung study ke, itu kalau rajin la... yg tu dh lain.
mslhnya skrg, adik risau sorg kn, no hal la dik.
skrg ni kite nk kenangan naik pentas n amik skrol tu..
ala, bila keluar dewan tu nnti, terus je la balik.
nk bergmbr tu, blh je bergmbr nnti2, bkn jubah konvo kite dapat awal ke, n blh htr lmbt kn?
ke camne sistem skrg?

ape2 pn, tahniah dik... hepi konvo

Congrats!!! Pergi sjlah.. Rasa sebak tu rasanya inevitable.. Hopefully dapat lunaskan ur debts tu and enjoy the moment dik..

Tahniah. Semoga u dapat selesaikan hutang belajar dan jangan risau pergi sorang. At least u boleh simpan gambar u ambil skroll tu. Setiap kali tengok nanti, u akan rasa berbaloi lima tahun u belajar

Pergi je ok. Pergi pergi pergi. Ade je yang konvo sensorang chuolls. Bunga ke belon ke cekelat  ke tak payah tunggu org bagi.  Beli je sendiri posing swafoto puas2 ngan jubah mortarboard  konvo tu. Chuolls cekup sape2 yng ada kat situ srh ambikkan pix chuolls.

Iols pergi konvo my sis masa tu ada je yang konvo sensorang. Srh iols ambikkan gambar dia. Dia cakap dia dtg sorng je. Nak bergambar2 pas2 nak balik. So no worries bebeh. Pergi lah ok. Macam2 jalan kehidupan ada kat situ kat sekeliling kita. Skrip hidup masing2     

Mak aku grad tahun 70an dulu convo tak pergi pun dik, sebab sheols family miskin. Manalah mampu nak spend duit beli tiket keretapi dari kedah ke kl. So dia hanya mampu bersedih sorang2 di rumah. Aku harap TT mampu bayar hutang dan layak ke convo supaya tak bersedih macam mak aku. Good luck TT.

Pergi je, merasa jugak sarung jubah. Tapi buat masa skrg, x yah la pikir nak pergi konvo ke tak. Pikir dulu cara nak langsai hutang tu then baru boleh dapat ijazah. Semoga Allah permudah kan urusan TT. Aminn

pergi ajala konvo naik pentas, naik pentas itu bukan slow2 semua org pantas jalan naik pentas setelah nama dibacakan. kalau taknak naik pentas upah la sapa utk ambilkan dan pastikan kamu mesti ambil gambar pakai jubah di kedai2 photo itu sbg kenangan kamu ada degree dan gantung dinding rumah. takde kawan itu bukan masalah, bila bekerja kamu sorang2 jawatan itu dan ramai pekerja bawahan, apa cerita bila bekerja asik berteman sana sini

Aku dulu pn konvo sesorg jah..ok je..kwn2 ada tp dorg byk spend time dgn family la..mak abah aku xblh dtg..mak aku bg duit utk aku beli bunga sendiri..aku ambik pic pun selfie je then send kt mak aku

Aku pun convo tak dak family.. nasib ex sempat cuti utk teman kn aku konvo.. gmbr convo dgn ex lah pulak

Mak aku xmau p.. abah aku pun sma..
Tp apa pun aku bahagia sbb mak kwn aku dan kwn2 aku turut teman kn aku jgk... kurang lah rasa sodih..

1st byr dulu hutang uni tu
2nd gi cari baju nak gi konvo n kasut semua tu
3rd pegi je. as a reward untuk diri sendiri.

semua kat atas tu kalau aku duk kat tempat ko lah..
aku pon konvo bln 4 ni tapi Diploma je PJJ je pon.

aku convo ada family tp xde gambar dengan family sebab cam tertinggal kat kereta. lepastu ajak mak aku bergambar lepas pulang jubah (dh sampai keta) mak aku ckp xnk. nk buat apa. setakat bju biasa nk bergmba bt apa. xetringin.org nk dgn jubah. haha aku gelak2 je lah. kesian dia nk merasa bergmbo dngn anak yg berjubah konvo x tercapai

aku pi konvo xde perasaan pon. mngkin sebab campus life aku mendatar. org lain cite sebak masa konvo la.. teringat esaimen kena baling bagai. eh aku xde tu semua. aku spesis yg  biasa2 je mcm xde cabaran hidup.

12Next
Return to list New