CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 4594|Reply: 44

Guna Pelaris Jual Produk, Aliff Syukri Nafi Tuduhan Ustaz

Pengasas jenama D'Herbs  Datuk Seri Aliff Syukri Kamarzaman menafikan sekeras-kerasnya dakwaan menggunakan pelaris untuk menjual produk keluarannya.

“Mereka ingat aku ni 24 jam gelenya-gelenya (terkinja-kinja), duduk rumah post-post diri lepas tu dapat duit banyak,” katanya kepada mStar Online.

Hakikatnya, jutawan kosmetik ini terpaksa berhempas pulas demi empayar perniagaan yang dibina sejak 10 tahun lepas.

“Saya pun tak tahu bila isu ini mula keluar. Perangai saya yang loklaq-loklaq (gila-gila) macam ni pakai pelaris?

“Padahal, orang tak tahu di belakang nama Aliff Syukri. Orang hanya lihat saya mempunyai karakter gedik, sedangkan saya seorang yang kuat dan tabah

“Mereka tak tahu kisah di sebalik tabir Aliff Syukri dan macam mana susahnya nak cari duit,” tambahnya pada Sinar Harian.

Foto: IG Aliff Syukri

Sebelum ini, Aliff ada memuat naik paparan skrin tentang seorang ustaz yang melarang penggunaan produk keluarannya kerana didakwa menggunakan pelaris.

“Sebenarnya, saya tak tahu yang masyarakat di negara ini masih percaya dengan benda khurafat.

“Saya bukanlah alim ulama tapi jangan ambil kesempatan dan bagi saya semua ini nonsense.

“Saya pakai pelaris? Aku pun tak tau apa yang aku lariskan diri aku ni?"

Walau bagaimanapun Aliff tidak mahu menyebut nama ustaz berkenaan dan menegaskan yang dia masih ada agama dan tahu tentang hukum hakamnya. -CARI

Ustaz jeles or hwat? Setahu akak memang produk D'Herbs ni ambik masa juga nak naik. Meka mula dikenali after pemes dengan iklan lucah bodo dan jus dara apa ke nama tu, pastu mula mendonia after Alip berani taja program TV jota2.

tak rasa la aliff ni guna pelaris. sebab aku tak pernah tertarik pun nak beli product dia.. cuma ada orang yang suka cheap marketing dia, memang akan beli. plus, dia mesti tau market segment n demographic customer dia..

chazey replied at 20-2-2018 10:07 AM
Ustaz jeles or hwat? Setahu akak memang produk D'Herbs ni ambik masa juga nak naik. Meka mula dikena ...

marketing die je lebih atas punahsihat dr mickey mouse jutawan air liur
I can see imej die sdg jatuh dek terlajak riak die tu... hbis nak show off..... masak dkt jamban blum siap pun show off....
ambik guard pun nak show off... segala sudut rumah die nak bgtau satu dunia..... tak pkir security langsung.....

jd artis kru setahun... buat lagu bodoh... berlakon pilem bodoh..... mmg mengundang kutukan... ujung2 produk ke mana....
btw takyah la gigih sembang susah.... tu mak kau hijau.... owner sendayu tinggi... kaya tu..... tp idoklah buat iklan low class....

Dia dolu kan slalu slot in dlm whi
Pastu taja itu ini
Then..v asia plak tiru
Haha

Ustaz kalo takde bukti tu dah jatuh fitnah kan...xkan ustaz xtau...
oh ya, zaman skrg pon still ada yang amalkan pelaris ye dato...

Follow Us
Terlajak riak ni dah nak terlajak lingkup dah...

pakai pelaris pun kena tipu dengan bibik indon.

kenapa plak xde beza...syaitan terang2 dh bersumpah nk goda anak Adam

mcm2 hal si alip terlajak nih...

Xpayah guna pelaris sebab ramai ummah bimbo xde akal terpedaya dgan produk timbang kilo oleh pondan2 semalaya. Jijik

tu ada dlm kitab la ngok....lainlah kalau kau atheis tk percaya kitab Tuhan

ntah2 saja nak upkan diri, nak play victim konon supaya makcik2 bawang kesian kat dia.

Pelaris?x rs dia pakai. Sbb sy antara yg x pernah beli produk dia..produk v asia je pernah beli tu pun sekali.

Another drama nk dpt marketing free. Tkyahla nak highlights kan geng2 ni. Sooo boring

pelaris jadahnya..x pernah teringin nak beli produk2 dia..

Kenapa iols rasa sgala yg dia paparkan kat ig hanya karakter yg dibuat utk marketing strategy shja.. bkn diri dia yg sebenar. Ala2 dato vida. Iols terlajak kesian pula kat dia sbb asik dikecam. Dia cari rezeki dgn cara halal kot..cuma strategy yg dia guna tu low class tak sama mcm level2 neelofa pya strategy.

giyomi replied at 20-2-2018 12:38 PM
ntah2 saja nak upkan diri, nak play victim konon supaya makcik2 bawang kesian kat dia.

kalau betul apa yg u cakap, itupun pelaris juga iye tak?

masalahnyer,mmg btol ke ada ustaz tuduh dia pakai pelaris yg acik2 bawang dok percaya cakap dak alif ni...bukan leh caya sgt dia ni..

ada bau2 hasanah di situ