CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: melnanzz

[Edisi Kritik Paling Pedas] Filem Badang dan Alif Syukri umpama BADUT

BoongaKertas replied at 23-2-2018 02:52 PM
yg ada ritrud tu eh? yg mostly keje diorang asyik menjerit jer tu?

sorry, meols malas nak goog ...

ha'ah yg tu lah noks.. menyesal aku tengok.. menjerit jerit mcm org gila..hantunya tak keluar jgk.. masa tu kutipan citer tu tinggi jgk ler sbb tak tau citernya hauk..

myakayina replied at 23-2-2018 02:56 PM
ha'ah yg tu lah noks.. menyesal aku tengok.. menjerit jerit mcm org gila..hantunya tak keluar jgk. ...

meols yg tgk tv free pun terasa azabnya nak habiskan citer tu (nak gak tahu ending even hauk to the max yach!). Inikan chuols tgk kat wyg

Thanatus replied at 22-2-2018 10:26 AM
Professor razak mohideen tuu tak malu ke buat cerita badang nii? Dia nii mmg professor dlm bidang fi ...

prof taik kucing...ko toksahlah dok sebut prof prof kat dia...langsung tak layak keling tu pegang title prof setakat lulusan senilakon sampah mcmtu...buat malu profesor2 sedunia aje...buat film semua sampah gred E!

film badang film paling SAMPAH TAHAP LONGKANG...pengarah keling sampah razak mohaikeling buat film semua sampah...pelakon pun sampah semuanya...film badang film paling SAMPAH TAHAP LONGKANG...pengarah keling sampah razak mohaikeling buat film semua sampah...pelakon pun sampah semuanya...film badang film paling SAMPAH TAHAP LONGKANG...pengarah keling sampah razak mohaikeling buat film semua sampah...pelakon pun sampah semuanya...film badang film paling SAMPAH TAHAP LONGKANG...pengarah keling sampah razak mohaikeling buat film semua sampah...pelakon pun sampah semuanya...film badang film paling SAMPAH TAHAP LONGKANG...pengarah keling sampah razak mohaikeling buat film semua sampah...pelakon pun sampah semuanya...

kualiti poster macam pesen pesen cover cd bilik 404 je. hadoi laaaa.. apa laaaa ! pakai la adobe

bagi tiket ni free kat aku pun tiket tu aku buat kesat bontot kucing jiran sebelah rumah pastu baling kat muka razak mohaikeling dan kat muka maknyah alif....bagi tiket ni free kat aku pun tiket tu aku buat kesat bontot kucing jiran sebelah rumah pastu baling kat muka razak mohaikeling dan kat muka maknyah alif....bagi tiket ni free kat aku pun tiket tu aku buat kesat bontot kucing jiran sebelah rumah pastu baling kat muka razak mohaikeling dan kat muka maknyah alif....bagi tiket ni free kat aku pun tiket tu aku buat kesat bontot kucing jiran sebelah rumah pastu baling kat muka razak mohaikeling dan kat muka maknyah alif....

Follow Us
harap2 dua ekor berok ni baca lah komen aku ni,pastu terjun klcc bunuh diri... @razakmohaideen @aliffsyukriterlajaklaris

filem razak yg iolls layan cuma anak mami kembali yg ada arwah kak yan tu...yg tu best sebab lakonan kak yan...mami jarum pon boleh la sebab ada kartina aziz...yg lain iolls tak selera nak ulang tengok....paling stress bila iolls tertengok filem sifu dan tongga arahan dia...sampai sekarang trauma nak tgk filem melayu dah...adakah filem badang ni lebih teruk dari filem sifu dan tongga?

Ank buah sy ckp time dia wat PT kt kedai jual dvd yg boleh sewa tu....dvd ori citer melayu singgit jer pon...ore tak sudi.....sedihnye.....

Sabik tu Pok Ya royak sokmo doh... jawatan tinggi ni belum tentut IQ tinggi... kalu Pokya nok selesai masaloh ore...lamo doh Pok Ya jadi menteri...

Kalu Pok Ya ni semak jetak, otok pulok buleh makei ...lamo doh Pok Ya jadi Profesor sohor..

Acu try test sikek... buwi pitih ko Pok Ya nok buat filem

c_apple replied at 22-2-2018 06:18 PM
takut budak jual tiket pun terkemut2 senyum sinis kalau ada yg dtg beli tiket badang ni
Dok dlm  ...

hahahaha tak tahan komen ni...

Dtl...belalang kunyit berjuntai...

I penonton wayang tegar
I sendiri tak pernah nak kisah filem melayu sebab plot, kostum, klimaks, kamera angle, sinematografi, dialog, babak dia sangat merepek. Seteruk2 director hollywoond bagi i mcm micheal bay tu pun still bole laaaa nak tengok movies2 dia

Well professor ni memang majoriti filem dia tak best pun. Sory to say kalu free download kt website pun i tak kan sebab membazir bandwith je. Last i tengok filem melayu kt wayang, i tersengih bodoh setiap babak sebab kualiti yang haprak

Plot twist dalam filem melayu? Memang tak laaa
Filem melayu yang ajak penonton berfikir, memang takde. Ending tergantung tu bukan suruh penonton berfikir. Tu direktor yang bodoh tak reti nak bagi finishing yang padu.

I kadang2 pikir direktor ni bongok ke tak pernah study filem barat ke? Tak pernah tgk filem terbaik barat ke mcm shawshank redemption, the godfather, the equalizer, the fences, atau filem yang super duper melancholic dan plot twist gilababi macam a cure for wellness atau the next 3 days

I baru tgk movie the florida project. Cerita pasal budak2 je..tapi setiap babak dia rasa macam kita kembali ke zaman budak budak dan tau, eh aku pernah la buat mcm ni

True..kite xkn dapat the next pramlee. Bukan pada tahap sekarang ni atau lagi 50 tahun

Inb4, dari kru studio. Boyband yang i minat dulu tapi sekarang dah menyampah. Product tapi takdek kualiti.. sama la mcm lagu2 dia dn movie2 mana yang evergreen? Takdak

Gi gsc. Amik movie hollywood. Satisfaction guaranteed sambil makan temaki yang diseludup masuksorok dalam handbeg gelpren

Takyah tgk movie la... tgk je pelakon.... bile ko hired Aliff Awwwww sebagai Badang, mmg nmpak fail di situ. Tapi apabile ko hired si mangkuk tua ni as a college student.. mmg nmpak la movie ni mmg fail and flop total scara keseluruhan. Sian prof ni. Resign je la jadi director.

Ferr_Remy replied at 24-2-2018 05:50 AM
Takyah tgk movie la... tgk je pelakon.... bile ko hired Aliff Awwwww sebagai Badang, mmg nmpak f ...

biar betik ni pelajar kolej ke

tua sgt ni klu pelajar partime faham la juga
punya la byk pelakon baru nk naik amik je la hd tambahan haiyooo kedekut nya

dr dtl balas blk komen

Balas Teguran Amyza: “Artis Jadi Usahawan Kosmetik Saya Tak Tercabar Pun”
Diterbitkan: Sabtu, 24 Februari 2018 6:35 AM

image: http://www.mstar.com.my/~/media/upload/2017/02/27/16/50/farhan%20ikram.ashx?w=50&h=50Oleh: FARHAN IKRAM
farhanikram@thestar.com.my
image: http://www.mstar.com.my/~/media/upload/2018/02/23/20/21/aliff%20%20fasha%20badang.ashx?w=620&h=413&crop=1&/

Aliff Syukri bergandingan dengan Fasha Sandha dalam filem pertama lakonannya iaitu 'Badang'.

(Ubah saiz teks)

JUTAWAN kosmetik Datuk Seri Aliff Syukri membidas kenyataan pelakon Amyza Aznan yang mendakwa dia menganggu periuk nasi pelakon profesional hanya kerana dia menjadi membintangi filem Badang.

Aliff atau Aliff Syukri Kamarzaman, 31, berkata dia tidak pernah berasa tercabar apabila ada golongan artis menjadi usahawan kosmetik yang turut diusahakannya.

"Saya tidak pernah pula mengeluarkan kenyataan apabila ada artis menceburi bidang kosmetik. Saya seorang yang profesional dan boleh bekerjasama dengan ramai selebriti antaranya Rozita Che Wan, Wak Doyok dan Fasha Sandha dalam bidang yang sama.

"Tidak pernah pula saya merasakan mereka menganggu periuk nasi saya! Saya percaya rezeki Allah itu luas," katanya.

ARTIKEL BERKAITAN Amyza Tegur Aliff Syukri: “Tiada Bakat, Jangan Kacau Bisnes Kami”

image: http://www.mstar.com.my/hiburan/berita-hiburan/2018/02/24/aliff-bidas-amyza/~/media/0804fb0e712b4618b97a62ff18569ed6.ashx?la=en

Amyza Aznan melahirkan rasa kurang senang apabila Aliff Syukri menceburi bidang lakonan, cukuplah dia menjadi usahawan koemstik.

Aliff ditemui mStar Online di pejabatnya di Kota Damansara di sini pada Jumaat.

Usahawan itu diminta mengulas kenyuataan Amyza dalam satu ruangan komen di Facebook pengarah Shahrulezad Mohameddin agar Aliff Syukri  tidak menggunakan bidang seni sebagai platform untuk memperluaskan empayar perniagaan kosmetiknya.

Amyza berkata, usahawan berkenaan tidak layak bergelar pelakon atau penyanyi kerana tidak mempunyai bakat seni tersebut.

Dalam pada itu Aliff mengambil contoh, artis berkenaan boleh membuat tuduhan dia menganggu periuk nasi mereka seandainya dia membayar pihak produksi agar menggugurkan nama mereka agar memberi laluan kepadanya berlakon.

"Hakikatnya tidak begitu, mereka (pihak produksi) datang menawarkan saya watak utama biarpun saya sudah menjelaskan saya tidak mahir berlakon tambahan lagi untuk membawa watak seorang hero.

image: http://www.mstar.com.my/hiburan/berita-hiburan/2018/02/24/aliff-bidas-amyza/~/media/a6b1ada8b7b5403b932d8dcccf3e8b2a.ashx?la=en

Aliff Syukri pula berkata, dia tidak kisah apabila artis menjadi usahawan kosmetik.

"Lakonan saya dalam satu episod drama Misteri Jenazah ia mendapat 'rating' tertinggi dalam keseluruhan drama tersebut. Ini membuktikan saya mempunyai bakat,” katanya.

Tambah Aliff, jika ada artis yang memanggil dia sampah dan mahu menutup periuk nasi mereka, dia enggan membalas komen berkenaan.

Namun dia percaya jika seseorang itu berlakon puluhan tahun sekali pun tetapi tidak diterima masyarakat, ia bukan rezeki mereka.

Badang arahan Profesor Datuk Dr A Razak Mohaideen itu turut menampilkan Fasha Sandha, Fauzi Nawawi, Azhari Zain, Aminah Rhapor dan Fareez Fauzi.

Ia ditayangkan di pawagam tempatan sejak 15 Februari lalu.

Baca lebih lanjut di http://www.mstar.com.my/hiburan/berita-hiburan/2018/02/24/aliff-bidas-amyza/#Dxc4LJgtQd2Xk10H.99

dlm ig story si nazim ada dia kaco amyza
amyza sembur  minyak wangi konon2 cam jd duta

mixed replied at 24-2-2018 06:48 AM
dr dtl balas blk komen

Balas Teguran Amyza: “Artis Jadi Usahawan Kosmetik Saya Tak Tercabar Pun ...

Dia ni tak faham kot konsep. Seni dan perniagaan kenapa nak samakan. Artis berniaga pun, ko dapat untung sebab ko yang tolong bagi produk.
Tapi bila bab seni, bakat tu penting. Kalau orang tak berbakat macam dia diagungkan...macam mana bakat lain nak cari makan. Dan industri seni malaysia tu kecik.. kalau macam bollywood ke hollywood ke lainlah... memang lah rezeki Allah tu luas.. tapi Allah pun tak suruh tamak nak buat semua... kesian betul kaya raya tapi tak cerdik. Cerdik menipu mungkin.

Crita melayu i layan yg hantu ja. Kalau tak best boleh gelak.

idolfan replied at 24-2-2018 10:27 AM
Dia ni tak faham kot konsep. Seni dan perniagaan kenapa nak samakan. Artis berniaga pun, ko dapat  ...

dlm ig stori heols arini tgh membebel dgn ikan2 heols psl ni sambil bg mkn . sentap la tu amyza bash dia haha