CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Adam007

Kos melancong mahal

Peterpan17 replied at 26-2-2018 11:29 AM
Hujung tahun tiket mmg mahal. Cuti sekolah, musim perayaan. Tu yg aku pelik TT kata tiket ujung ta ...

tu pelik tu..heran jap
lgpun travel ni kehendak je pun
bkn keperluan kehidupan..so TT kena pndai plan la
agaknye die beli tix awal kot tu murah di hujung tahun

Nak mengurangkan beban tu selalu orang akan deduct kehendak, utamakan keperluan
yg tt mention tu - shopping, tengok wayang, travel semuanya kehendak

even keperluan pun boleh jadi kehendak juga
dan begitu juga sebaliknya

sbg contoh:-
makan adalah keperluan
tapi sekali makan nak smp 3 lauk + 1 sayur. Ini dah kehendak
so, untuk kurangkan beban
limitkan 1 lauk + 1 sayur

bagi kebanyakan orang, travel tu kehendak
tapi kalau dgn kehendak tu boleh mangurangkan stress  atau memperbaiki rumahtangga, ia dah jadi keperluan
travel ke oversea - kalau tak mampu, dah jadi kehendak
untuk kurangkan beban, travel sahaja dalam negara atau libatkan diri dengan aktiviti outdoor.

tiket kapal terbang pun makin mahal sekarang

so terpaksa  bertabah demi kegembiraan

kalau soping pulak iols suka time summer and winter.time ni memang iols betul betul soping sebab harga sangat cheap

kena disiplin je each month bape u nak simpan. asing kan. or senang transfer je kat org yang u percaya (mak) lagi senang.  kalau nak mintak duit tu sesaje mesti mak tny macam2 haha

syue86 replied at 26-2-2018 11:48 AM
tu pelik tu..heran jap
lgpun travel ni kehendak je pun
bkn keperluan kehidupan..so TT kena pndai ...

Aku selalu book tkt setahun lbh awal. Mmg murah tp semestinya bukan bulan 12. Psl mcm mana murah pun harga tiket bulan 12 jarang blh dpt murah. Klu Air Asia mmg blh dpt murah tp kena cepat grab sebab harga tiket yg kdg2 bernilai RM1 atau RM10 yg selalu di heboh heboh bukan available all route dan seat limited dan cepatnya kena rembat. So dr pening pening elok aku travel musim off peak.

adehhh sama la kita kak... wj pun kuat travel & at the same time tengok wayang tetiap minggu sebelum masuk wayang breakfast dulu di Coffee Bean... ada tak orang yg macam aku... tapi aku boleh buat sebab sorang diri... kalau dah kahwin rasanya memang stay home je laa.. ni nak travel ke Europe lagi tengah buat itirenary

Follow Us
Peterpan17 replied at 26-2-2018 05:48 PM
Aku selalu book tkt setahun lbh awal. Mmg murah tp semestinya bukan bulan 12. Psl mcm mana murah p ...

setuju penah mmg aim nk bjalan dec
dec sbelumnya dh beli tix baru dpt murah
tp pening plak dgn org ramai n nk book hotel

travel off peak  period la yg paling murah. kalau nak save utk sesuatu kita  kena jaga budget  yg sangat2 ketat eg:  msk sendiri n bawa bekal ke kerja. activities like ngok wayang, mkn d luar, minum  designer coffee eg: starbucks ,  coffee beans  semua ni kena stop, insyallah blh .

wanitajelita replied at 26-2-2018 06:03 PM
adehhh sama la kita kak... wj pun kuat travel & at the same time tengok wayang tetiap minggu sebelum ...

Kelas ko WJ. tiap tiap minggu minum coffee bean. Nasiblah aku bukan org yg minum kopi. Bau kopi saja sd buat aku sakit kepala. Aku minum teh. Boh teh ke, Lipton, English Breakfast, Earl Gray, Daajerling tu my favourite tea.

thx for the suggestions you alls ~~~ nnt i bca satu2 , ramai yang recommend Celcom eh

mcam saya,once da beli tiket nak pergi jalan, buat calcilation hotel, kos etc,then dari situ dah tahu nak kena simpan berapa, so divide la monthly nk asingkan berapa, wayang semua memang xpergi,just keluar makan,shopping mainan anak.

memang tu je la selalu tipa bulan, sebab abis satu tempat akan kumpul pergi tempat lain pulak,sebab gile travel

Peterpan17 replied at 26-2-2018 05:48 PM
Aku selalu book tkt setahun lbh awal. Mmg murah tp semestinya bukan bulan 12. Psl mcm mana murah p ...

yup book mase final call,selalu bulan 2 or 3,memang selalu tiket setahun awal,murah dan banyak mase untuk simpan duit

yang kau sibuk nak melancong bagi duit kat negara orang buat apa nyah? dah tu bising mahal pula..duduk je dalam rumah dediam...

1. Travel masa off season.
2. Travel ala backpack/budget.
3. Beli tiket final call. Kadang tiket last minit lg murah daripada beli awal

Peterpan17 replied at 24-2-2018 10:07 AM
Meh aku ajar mcm mana supaya duit tak mengalir mcm air keluar utk benda2 tak penting klu bawa buda ...

Betul, kalau weekend tu bawak je tempat free untuk riadah.

I suka jugak travel. So benda lain I boleh downgrade. Ubat gigi pun beli dkt kedai rm2 je  bil2 telefon semua i tukar pergi prepaid. So duit lebihan tu, boleh simpan. Kalau tak dapat naik flight, jiran2 tepi mcm singapore ke, hatyai ke, i masuk je.

QasehOrked replied at 1-3-2018 10:11 PM
I suka jugak travel. So benda lain I boleh downgrade. Ubat gigi pun beli dkt kedai rm2 je  bil2 tele ...

aku klu dah tension dan stress sgt dgn kerja yg berlambak, hari jumaat mlm buat kerja gila amik bas dgn wife gi Hatyai. Mkn2, pusing2 bandar, pigi tgk pasar basah kat Hatyai tu. Tido 2 mlm. Pastu blk KL naik Air Asia. Singapore aku tak suka psl terlalu sesak dan stressful punya bandar. So bukan tempat aku nak rehatkan otak. Paling tidak pun ke Bandung. Santai2, gi makan makan, shopping sikit2 tido 2-3 mlm pastu blk KL.

TT, jalan2 dlm malaysia ni tak consider  melancong ke? Ada duit lebih banyak gi la jln2 luar negara. Ada duit lebih sikit jalan2 dlm malaysia sudahh. Takda duit duduk rumah. Mcm forumer lain bgtau beli tiket time off season tak clash dgn musim perayaan dan cuti sekolah. Tapi kalau TT ada anak yg sekolah harap tak pontengkan sekolah anak sebab nak bercuti.

kurangkan makan kat luar. Wayang semua tu bukan necessity. sabar kejap je. Jap lagi masuk la tv atau youtube..
Boleh je jimat duit.

tgk movie kt tgv before 12 noon.. murah
yg leh control pembelian adalah baju bajan , tudung / shawl, and kasut

yg x leh control adalah mkn .. bab mkn mak surrender