CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Ah long bakar rumah kerana hutang

Penghutang yg ingkar bayar hutang ah long mmg buruk padahnya.......

jazaa100 replied at 25-2-2018 04:58 PM
Aku bg org hutang tak de interest pun org tanak byr.....mcmana tu?....

Aku lagi la terpaksa halalkan jer....sebab dah bertahun. Kalau minta balik kena marah. Camner tu?

Sapa pinjam ahlong memang bodoh yang amat.
Ex laki aku pinjam ahlong tanpa pengetahuan aku. Sebab apa pinjam, sebab nak rolling niaga. Pinjam lima ribu je interest naik sampai 90k dalam masa 3 bulan. Dah byr 40k. Yg lahanat ahlong ni sukahati buka akaun dgn ahlong yg lain tanpa persetujuan. Jadinya pinjam seorg ahlong jadi 20 org ahlong. Macamana nak settle?

Jadi bagi aku sapa pinjam ahlong mmg bodoh tempah susah menganiaya anak bini.
Rumah dah lah rumah aku, harta semua harta aku. Tak pasal2 aku pindah dan jual rumah aku. Bayangkan aku yang berdepan jawap dan pertahankan rumah dari dirosakkan. Sesen pun tak ada sumbangan dari suami. Akhirnya aku nekad, cerai. Dengan surat cerai tu aku report polis kata harta aku tak ada langsung hubungan dgn ex laki. Apa2 kerosakan yg dibuat oleh pihak ahlong aku akan report kes jenayah.

Apa yg aku nak bangkitkan kat sini. Pihak polis tak boleh pertahankan kau kalau kes ahlong. Aku serius tak faham tang ni. No talifon ahlong terang2 ada. Macam kes ni, apa tindakan polis selanjutnya? Apa hak keluarga yang tak bersalah, atas tindakan salah seorg keluarga yg teramat bodoh?

Polis tak ambil tindakan sebab tu ahlong menjadi raja. Sekurang2nya melindungi keluarga yg tak bersalah yg tidak tahu apa2. Tak ada siapa boleh s3lesqikan masalah  ahlong.

PpIM? Korang tahu tak korang kena bayar fees utk settlekan kes korang? L3pas tu korang kena byr juga kat ahlong walaupun korang dah byr berkali2 ganda.

So sesiapa yg terfikir nak pinjam ahlong, please lah. Kalau ada keluarga jgnlah buat sebab korang akan menganiaya keluarga. Yang susah adalah keluarga sebab org yg meminjam senang je lari bila tak boleh settle. Dan sebab itu, aku failkan penceraian. Janganlah aku tahu dia kat mana, memang aku bagitau ahlong....lantakkk. Sakit hati aku bila teringat aku yg mempertahankan rumah sendirian.

Burong_Hantuk replied at 25-2-2018 04:19 PM
kenapa "BIJAK" sampai pinjam wang ah long?

dalam paper hari ni tuan rurumah tu ckp tk penah pinjam along.kawan2 pun cakap dia kaya.ntah mana satu betul hutang ke tk dgn along.tp tengok rumah tu mcm org have2

helicornia replied at 25-2-2018 09:44 PM
dalam paper hari ni tuan rurumah tu ckp tk penah pinjam along.kawan2 pun cakap dia kaya.ntah mana  ...

Along tersilap rumah?

or ada org nak bunuh family ni. Bakar guna nama Along . Mujur deyols slamat & bagitau polis , x pnh pinjam along.

keiichiro replied at 25-2-2018 07:42 PM
Ex laki aku pinjam ahlong tanpa pengetahuan aku. Sebab a ...

Hish....menakutkan...

Pinjam rm5k, jadi rm90k...
mcmana nak settle tu.....
so skrg, ah long cari kau lg tak?

Follow Us

Melampau sgt
Apa hak ahli keluarga yg teraniaya if mcm nii

MissVixen replied at 25-2-2018 04:42 PM
Orang yang pinjam along ni sebab terdesak. Dengan interest tinggi, memang tak akan mampu bayar. Stre ...

Yg tdesak tu
G lah buat pinjamn dgn pinjaman blesen
Along ngan pinjamn blesen ni ada bezanya
Pinjmn blesen bg kat org yg layak ikut slip gaji and ada tempoh tamat
Along plak kau x layak pun dia bagi asal boleh yg petg bayar seumur hdup
X fhm aku napa along ni bleh tlepas camtu aja..

Mcm kes kat kawasan rumah aku. Ada family ni hutang Ah Long. Sampai Ah Long2 ni tunggu dkt luar pagar hari2. Nasib tak boleh masuk dlm sebab ada guard. Minta tolong kat penduduk sbb nak minta tolong bayar Ah Long. Last2 diorang balik kampung start new life.

jazaa100 replied at 25-2-2018 10:31 PM
Hish....menakutkan...

Pinjam rm5k, jadi rm90k...

Tak...dia cari ex saja...once a while depa tanya kalau aku tahu mana dia ada...memang depa nak penggal je.

Sekarang ni interest dah berapa mu cecah ratus ribu. Tak berbaloi

GigaMom replied at 25-2-2018 10:52 PM
Melampau sgt
Apa hak ahli keluarga yg teraniaya if mcm nii

Ini yg aku tak faham sgt. Seolah2 polis tak buat apa2. Sorrylah ini pengalaman aku. Aku berhak kata macam ni sebab aku rasa memang tak terbela hak aku. Bayangkan aku duk hotel seminggu sebab tak tahan kena ganggu dgn ahlong masa masih bergelar isteri. Ex senang je suruh aku lari. Habis kerja aku, rumah aku?

Ah long cina cara lama ni masi ujudkah???

Laki I punya bff merangkap anak angkat my in law pernah pedajal dorang..dia pinjam ahlong tapi pakai alamat rumah in law..taw2 ad surat sampai rumah mintak lunaskan bayaran tertunggak,30k ko.. mula2 dorang buat bodoh sbb ingatkan salah alamat walau nama sah2 si polan.ad bertanya tapi polan cakap xtahu..last2 ad org datang gegar tgah2 malam baru my laki n in law sedar dorg dah kena kncing..

X panjang cerita my laki terus buat report police dengan ahlong sekali join tp mnyamar jadi abag ipar..yg lahanatnya,polan tu duduk area lbih kurang je dgan in law..mak dia pon dlam daerah yg sama.keji gila prgai sbb dia bagi alamat rumah in law,org tua kot.. pastu my laki bagi alamat btul polan skali alamat rumah mak dia bkan main lagi mgamuk.skrg ni xtaw apa jadi.last laki I taw bff dia dah dduk negeri lain

Innalillahi wa inna ilai hirraji'un.

Apa pun cerita sebenar, kita ambillh ikhtibar.  Jgn berhutang dgn ahlong n yg seangkatan dgnnya.  Semoga Allah jauhkan kita dari hutang keliling pinggang.  Semoga kita dikurniakan adik-beradik, saudara-mara yg pemurah dn tidak berkira.  Semoga kita dijauhkan dari kesempitan hidup.  Semoga Allah jdkn kita org yg pemurah dn bykkn sedekah.  

nishikido replied at 26-2-2018 07:51 AM
Laki I punya bff merangkap anak angkat my in law pernah pedajal dorang..dia pinjam ahlong tapi pakai ...

memang sakit hati kalau kita pula yang nak menanggungnya.

Kes saya, masa ex pinjam memang ahlong ada datang ambil gambar dia dengan gambar rumah. Semua tanpa pengetahuan saya, mungkin saya tiada di rumah masa tu. Ni pun ahlong yang bagitau. Dia kata dia tak kisah sebab ex guna alamat ni dan dah ambil gambar rumah, jadi dia akan kacau asalkan dapat duit balik.

Macam sis, saya juga dedahkan semua maklumat ex termasuk alamat kampung sebab dah tak tahan diorg ganggu rumah. Tiap hari balik kerja rumah kena tampal2. Mana nak letak muka dengan jiran2. Mana nak tanggung emosi lagi sampai tahap depression. Masa tu ahlong dah siap cakap nak lempar cat...pilihlah warna apa katanya. Bayangkan perasaan saya masa tu. Jangan bohonglah kalau tak tumpah airmata kerana ni. Akhirnya saya tak ada pilihan lain kecuali tawakal kepada Allah dan pilih jalan penceraian. Alhamdulillah baru saya boleh hidup dengan tenang selepas itu. Tapi sampai sekarang saya masih trauma.

slavehunter replied at 25-2-2018 07:35 PM
Aku lagi la terpaksa halalkan jer....sebab dah bertahun. Kalau minta balik kena marah. Camner tu?

hahaha... aku pun kena menda yang sama... kena marah, kena pulau... siap yang lenlain pun pulau sebab kata aku berkira tuntut hutang siap suruh halalkan je... sebab tu zaman skang pemiutang jadi raja sebab orang salahkan dah maki pemberi hutang...

dulu kan kecoh ada polis buat pengakuan yang pdrm under ah long control... sebab tu dioranh buat taktau kalo ada orang report pasal ah long...

eyansss replied at 26-2-2018 08:40 AM
dulu kan kecoh ada polis buat pengakuan yang pdrm under ah long control... sebab tu dioranh buat t ...

kalau kita buat report pun polis letak bawah kes dagangan jer...macam tak penting nyawa dan harta ahli keluarga yang teraniaya.

jazaa100 replied at 25-2-2018 04:58 PM
Aku bg org hutang tak de interest pun org tanak byr.....mcmana tu?....

Orang sekarang berkawan sekadar nak lepaskan sesak di waktu susah sis.

Bukannya betul2 nak berkawan. So berhati-hatilah.

Kesian nya baca kisah sister.

I simpati sangat