CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Macam Rumah Sendiri"-Betty Rahmad Bengang Anak Kecil Bising Dalam Way

barfi replied at 1-3-2018 04:19 PM
Umo bape boleh start bawa anak tu

iols start bawak anak first masa umo dia  3 or 4yo kot. start dia dah faham2 nak tengok movie tenang.
yang anak second ni iols bawak awal sikit, 2yo dah bawak. tapi tu lah bila dia start bising2 or sebok nak main turun naik tangga kat dalam wayang tu, memang bawak keluar terus.

Aku sejenis yg tak kisah org bawak anak kat cinema, even anak dia buat bising ke apa. Maybe aku jenis tak mudah terganggu kut. Sedangkan tgk tv kat rumah, kalau dah fokus tu even mak jerit panggil pun aku blh tak perasan

Tapi aku agak terganggu tgk ada parents yg bawak anak kecik tgk midnight movie. Tengah malam kut mcm tak sesuai je nak bawak budak2 keluar jam2 gitu.

Aku & kakak2 aku sanggup labur duit even klu nak makan2 pun dgn anak2 buah yg ramai & boleh tahan gak perangai cari port yg ada separate room or area. Mahal skit la tp senang hati nak melalak ke apa depan mata & tak kacau org. Kalau x buat kat rumah je....tengok wayang mmg no unless cite mmg utk kanak2 itu pun bwk yg besar2 skit....
Nak bwk g kenduri ke raya ke only for yg wajib g aje. Sbb kadang berbuih gak pesan suh behave tp ada masa x terkawal. Mmg warning kadang kakak aku getu je anak dia....tp xkanla sampai nak jadi tarzan kat rumah org kan. Yes anak2 ni x blh dijangka kadang ok kadang tak. Aku sgt salute pada parents dpt anak2 dgr kata duk diam2. Bkn nak kata anak2 buah aku x dgr kata cuma ada masa buat gak perangai.
Tp aku x sampai hati nak jerkah anak org lebih2 la sbb kadang kita xtau bdk tu mcm mana. Kut bdk tu bermasalah ke sian plak maknya. Tegur skit2 bolehla.....klu mak yg faham boleh kut dia alert xde la kang terasa hati.

LembingDayanti replied at 28-2-2018 04:44 PM
ni sama kes mak bapak pegi KLCC ke IOI ke bawak anak dalam stroleer bagak bengang tak dapat masuk li ...

Erm.. peliknya pemikiran u..
Why xboleh org bawak ank pegi mall.n why org sihat xnk naik eskalator.. bertimbang rasa kan?

Aku x bawak anak aku tgk wayang lagi sbb aku tau anak aku macam mana.

Memang pelik tengok mak pak selamba je bawak anak keluar malam2...kadang2 sampai terlentok budak tu..tak pun merengek nak balik..tu pun mak pak buat bodo je

Ni tak lama lagi puasa ni boleh la tengok kejadian macam ni kat jalan TAR n danau kota sinun..kita ni kesian tengok baby berpeluh2 bersesak...tapi mak pak buat muka toya je

Follow Us
meols  tgk kawan meols anak mengamuk dkt kedai makan takde nye nak cubit or babap... dibiokan aje.. mmg mcm tu ke perangai parents skrg... kalo dulu dikutilkannya lagi kita nih..

gosh... kalu iols pon stress ,, byk kali jadi.. yg lagi stress the parent tu xnk buat apa2 bila anak melalak ke apa... stress!
memangla budak kecik xtahu apa2.. but u dh bwk dia kat panggung tu which org lain pon ada nk relax2 lepastu terpaksa hadap anak2 u yg bising tu..dh budak tu melalak, u bwk la keluar terus.. ni x.. xpaham lah.. but not melayu je pls.. semua sama.. yg iols paling stress iols pnah kena is pasangan arab.. MAsyaallahhhh... anak dia melalak smpai mcm anak tekak nk terkeluo... dia duk dlm tu lgi... bukan kata nk bwk keluar pujuk budak tu.. goshhhhh yg itu super stresss

mommymonster82 replied at 2-3-2018 09:56 AM
Erm.. peliknya pemikiran u..
Why xboleh org bawak ank pegi mall.n why org sihat xnk naik eskalato ...

bertimbang rasa dgn parents yg tau adab. yang nak hangkut ramai2 stroller besar gedabak mcm kau tu apahal? kaya sgt takde maid ke nak simpan anak kat rumah?

Setuju ngan betty. Dah tau anak jenis lasak xperlulah dibawa tengok movie. Beli dvd sajork. Kang anak kau nak tunggang terbalik lantak p.

Setuju.
Paling biadab jenis tendang kerusi.
Sekali aku sabau lagi.
Tapi kalau dah sampai 5,6 kali, memang mendapat la.
Sejenis biadab. Takde sivik.
Tu belum lagu duduk menongkat kaki dekat seat orang lain.
Eh memang sial la orang macam ni.
#donememaki

LembingDayanti replied at 2-3-2018 06:23 PM
bertimbang rasa dgn parents yg tau adab. yang nak hangkut ramai2 stroller besar gedabak mcm kau tu ...

Eh amboi..
Tiba2 pulak..
Soti ye me xde stroller besar gedabak pon
Xsangka ada org berfikiran gini..org bawa anak ke mall tu menyusahkan org lain rupanya.. kenapa mesti nak tinggal anak..kalaupon ada org gaji?
Skrg ni pon byk mall da sediakan kemudahan utk family..
Kita yg sihat ni anak dah besar dan xde keprluan kenapa mesti nak berebut2 naik lift eskalator kan ada...bertimbang rasa skit..
Bukan jauh pon nak jalan..
Lift bukan setakat utk yg stroller..utk yg bawak troley pasaraya juga oku..juga utk pompuan preggy ..
Bila kat tempat ramai2 kenalah ada timbang rasa..
Nasiblah me xpnh jejak mall2  caprut yg u sebut..mall2 miskin lift pon skit eskalator pon jauh..mall yg me pegi banyk lift n eskalator sampai xperlu pon org yg xde kepeluan ni sibuk2 nak naik lift..

LembingDayanti replied at 2-3-2018 06:23 PM
bertimbang rasa dgn parents yg tau adab. yang nak hangkut ramai2 stroller besar gedabak mcm kau tu ...

Eh amboi..
Tiba2 pulak..
Xsangka ada org berfikiran gini..org bawa anak ke mall tu menyusahkan org lain rupanya.. kenapa mesti nak tinggal anak..kalaupon ada org gaji?
Skrg ni pon byk mall da sediakan kemudahan utk family..
Kita yg sihat ni anak dah besar dan xde keprluan kenapa mesti nak berebut2 naik lift eskalator kan ada...bertimbang rasa skit..
Bukan jauh pon nak jalan..
Lift bukan setakat utk yg stroller..utk yg bawak troley pasaraya juga oku..juga utk pompuan preggy ..
Bila kat tempat ramai2 kenalah ada timbang rasa..
Nasiblah me xpnh jejak mall2  caprut yg u sebut..mall2 miskin lift pon skit eskalator pon jauh..mall yg me pegi banyk lift n eskalator sampai xperlu pon org yg xde kepeluan ni sibuk2 nak naik lift..

mommymonster82 replied at 2-3-2018 05:49 AM
Eh amboi..
Tiba2 pulak..

apa salahnya stroller.  Hulu hilir dengan stroller gedabak
kat sini   shopping mall selalu penuh, tapi kalau tunggu lift,, selalu yang guna hanya berstroller, orang tua atau orang sakit  .

tapi balik Malaysia guna stroller jenis payung aje, Malaysia bukan stroller friendly pun  

faraway1 replied at 2-3-2018 07:36 PM
apa salahnya stroller.  Hulu hilir dengan stroller gedabak
kat sini   shopping mall selalu penuh, ...

Kan u..siap cakap jgn bawak anak..peliknya pemikiran..
Nasibla mall yg me selalu pegi org semua faham benda gini..org ada sensitiviti..

mommymonster82 replied at 2-3-2018 06:49 PM
Eh amboi..
Tiba2 pulak..

lif tu utk org awam guna k..apahal uols pikir uols ada privilege utk guna lif sebab bwk stroller...siap tarbiah org suh naik eskalator plak...nak naik lif tu beratur tunggu turn la...privilege hanya utk OKU, ibu preggy dgn org tua jah kalo nk potong line...yg dok sorong2 stroller tak pyh feeling special sgt..korang yg decide nk beranak, nak hangkut anak gi mall pastu nak expect org soh paham situasi korang...manyiak cantik

Edited by ayureefa at 3-3-2018 01:46 AM

ada ke org bayar tiket wayang mahal2 untuk dgr anak ko terpekik terlolong dalam tu.... parents yg mcm tu adalah parents yg selfish sebenarnya...

tu belum masuk budak2 yg bila boring, dia tendang2 kerusi...yg mak ayah buat bodo xreti nak tegur...

nasib baikla xpnh jumpa lagi situasi mcm ni....

nak cakap bangsa lain pun camtu...hmm so far aku duk penang, aku tgk wayang citer2 genre cam black panther ni jarang bangsa lain bawak budak2 sekali... selalunya yg bawak budak mmg famili melayu la, dan yg terpekik terlolong tu pun selalunya mmg melayu la...

parasitology replied at 2-3-2018 11:35 AM
lif tu utk org awam guna k..apahal uols pikir uols ada privilege utk guna lif sebab bwk stroller.. ...

memang tak da privilege, tapi ianya dipanggil common sense. ..

mommymonster82 replied at 2-3-2018 09:54 AM
Kan u..siap cakap jgn bawak anak..peliknya pemikiran..
Nasibla mall yg me selalu pegi org semua f ...

first time dalam hidup baca orang pertikaikan kenapa bawa stroller ... err sebab ada baby
..  

tapi buang tebiat apa tinggalkan anak kat pengasuh semata mata sebab tak boleh bawa stroller .  

anyway my friend ajar, kalau kat klcc, jangan ambil lift yang tengah tu.  guna aje lift yang kat lorong . tu memang kosong.  

parasitology replied at 3-3-2018 12:35 AM
lif tu utk org awam guna k..apahal uols pikir uols ada privilege utk guna lif sebab bwk stroller.. ...

Xpnh fikir privillage ke apa pon..
Just sesama manusia adala timbg rs..
U yg sihat ada pilihan lain..eskalator..
Xfikir ke org tu nak gi bilik baby nak nyusu ke tukar lampin..
Xde org paksa ini just moral value..if u pilih xnak gunaan timbang rasa..apa boleh buat.ur choice..
Kenapa nak kasar sgt bahasa..
Patutla da je parents yg usung je stroler naik eskalator..
Buat baik..baikla balasannya..insyaallah..harini hri org..lain hri u ada anak turn u pulak..