CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5977|Reply: 47

Percubaan untuk berubah, love advice needed

Edited by ata at 6-7-2018 11:51 PM

Salam semua, saya nak mintak pendapat disini tentang love life. Maaf moderator kalau saya salah bukak thread disini.

Dah tahap clueless sangat on how to improve my love life and i decided to make changes by this year. Saya berumur 29 tahun (iye dh jadi andartu), tak pernah in a relationship sebab saya sangat janggal dgn lelaki sbb mmg dh biasa kwn dgn perempuan and saya very insecure dengan diri saya. Tapi bila dh masuk zaman pekerjaan, saya nekad untuk berubah and saya berjaya.. nmpklah beza layanan diberi before and after makeover.

Macam mana ye utk tak rasa awkward dgn seseorang? saya ada habit bila laki berminat dgn saya. Saya rasa malu sgt and selalu avoid eye contact tpi at the same time saya berminat jugak cuma saya xboleh buat apa2 smpai laki terus putus asa dgn saya. Nak kata saya perempuan melayu terakhir tidak jugak sbb saya org KL and sekolah pun mmg open, cuma bila dengan laki saya ada potential love interest saya rasa tak selesa dan jadi resah. Maybe sbb saya insecure dari kecik? Tapi saya slow2 buat perubahan dkt diri saya utk jadi lagi confident dan almost 75% berjaya cuma bab love life saya sgt teruk.

Maybe org di forum ada tips on how to be less awkward with opposite sex?

Sekarang di office, saya ada crush cuma saya tak sure dia single ke tak. Nak kata dia interested dengan saya pun saya tak tahu. I dont want to have delusional thinking, sebab setiap kali saya terpandang dia, dia akan pandang balik. Maybe dia pdg balik sbb saya pandang dia? Any tips for me to get to know him better?

Maaf ye pjg post saya, tapi saya mmg rsa desperate sgt utk improve myself and i need help bcos my kawan pun sama spesies mcam saya so i need different opinion. Saya xnklar sedih2 sorang tapi saya xbuat apa2 effort utk berubah.
--Update lepas 4mths--

Dont know how, saya beranikan diri approach dia dgn something related to work. Berjaya lar saya dapat untuk bercakap dengan dia and tahu nama dia sekali. Everytime saya jumpa dia, saya akan initiate something senyum ke cakap depending on timing. At first rasa frustrated sebab macam saya je yg cakap and tanya, takut jugak if kita excited bercakap tpi dia hanya reply sbb tak nak malukan. Lagi bahaya sebab kita happy crush reply tapi dia mcm menyampah plak sbb minah ni asyik nak cakap. Tapi lepas raya, terjumpa lepas lama xjumpa, dia mcam agak responsive. Cuma sekarang? Satu office tpi work environment busy sampai kdg2 tak sedar pn org sekeliling buat apa. Now jarang jumpa, tapi apa patut saya buat? Sebab selalu nak tnya social media dia dari dia wpun saya dh thu fb/ig dia apa. Tapi kalau saya main add je sbb xde mutual, mcm too creepy pulak haha. Apa pendapat semua? patut sabar and take it slow or just add je?

Rate

1

good luck dik
akak nak advice banyak2 pun tak reti
cuma adik tingkatkan amalan keagamaan contoh baca yasin setiap malam dan hajat setiap malam semoga ada jalannya
ada kawan sy tu memang pesen gini la, ramai peminat tapi dia xsuka org laki
tapi satu tahap dia rasa nk berpasang diapun baca yasin setiap malam, elok habis 40 malam dia rasa menggelenyar nak kawen esok terus jumpa calon sedap mata memandang
terus la nikah nya
bahagia sapa hari ni

Rate

1

Apsal akak rasa lagi helok ko jadi jah diri ko yang sekarang agar terhindar dari jantan2 jahat?

onexox97 replied at 1-3-2018 11:18 PM
good luck dik
cuma adik tingkatkan amalan keagamaan contoh ba ...

wah, nice advice from u. tq

onexox97 replied at 1-3-2018 11:18 PM
good luck dik
cuma adik tingkatkan amalan keagamaan contoh ba ...

Menariknye stori mori u

Alamak susah jg mcm ni. Ko pegi la tegur2 crush ko tu, ajak sembang2.. then baru boleh tau dia minat or tak dgn ko tt. Hehe

Klu tt muslim, byk2 la doa dimudahkn dpt jodoh.

Follow Us
Catpaw replied at 1-3-2018 11:41 PM
Menariknye stori mori u

pengalaman sahabat2 masa mengaji uni dulu
kami mcm tt ni lah
nk kata pemalu bukan pemalu
nk kata segan bukan segan tapi
pesen tak berkawan dgn lelaki
cantik pun tidak
lagilah lelaki payah tertarik

Iolls pulak x rapat ngan perempuan except permpuan in my family & sedara mara je. kalau make friends ngan lelaki mudah je,  tapi kalau ngn prmpuan susah kowt hehe,  maybe sbb iolss nie jenis serius kowt + rupe kureng iols mse kecik2 dulu slalu kowt kena bahan ngn prmpuan but sejak dah berduit skrng, kureng pulak dengar diorng mengata. maybe from may bad experience with girls yng jadikan aku awkward bila nak buat kwn ngn prmpuan. ioll kalau make friends ngn prmpuan pun just in socmed je, bila orng dah kenal terus jadi awkward. hehehehehe

btw gud luck tt, moga dipermudah ditemukan jodohnye.

tpi kan, mmng lumrah ape kalau prmpuan awkward ngan laki, malu2 kucing gittu
Alhamdulillah, maybe disebabkan u ada perasaan awkward ni la yng buatkan u terhindar dari bersosial ngn lelaki. bahaya kowt. zaman skrng bukan leh wat memain.

ape2 pun moga dapat jumpe jodoh yng bebaik ameeeeeeeeeen.

Rate

1

Kau kena ada pendirian yg tetap n confident level tggi. Berani yg penting. Begaul dgn ramai org lagi ok

Cuba jumpa pskitaris diskus dgn dia.

N usaha cara spritual mcmforumer atas ckp. Solat malam, baca yasin...minta allah bagi jalan keluar

pandangan aku sebagai seorang lelaki..cehhh
takde apa yg tak kena dgn awak, normal je sebagai seorang pompuan yg muslim dan itulah yg sepatutnya.....org lelaki tu la kalau betul2 dia serius nak kan awak...dia kena pandai mcamana nak pikat hati awak, dulu wife sy pun mcm awak, malah lagi teruk, bila tegur lari, bila tegur lari....padahal 1 ofis..dek kesungguhan dan kesabaran akhirnya dapat juga hehehe..
ingat lg mula2 nk ajak dia keluar, jawapan dia 'pegi minta kebenaran dgn ayah saya...' haha gigil lutut jumpa ayah

Rate

1

lg 1..kalau tt nak tau serasi ke tak dgn sidia...bila keluar dgn dia awak rasa selesa,selamat, takde rasa janggal dan semestinya enjoy....   
wallahualam

chazey replied at 1-3-2018 11:25 PM
Apsal akak rasa lagi helok ko jadi jah diri ko yang sekarang agar terhindar dari jantan2 jahat?

Betul jugak tpi maklumlar manusia, selalu nak apa yg tak dapat. Tahun lepas ada berkenalan dgn seseorang, tpi dlm tu dh set fikiran jangan jadi desperate, so saya buat mcm kwan. Dia yg selalu hint nk more than that, jadi saya pn mcm blas balik. Rupanya saya ni just one of his tmpt bosan2, nasib time tu dia belajar dkt UK. Saya kalau boleh tak nak jadi noob sangat, so tahular nk elak dari perasaan kena main. Setahun jugak saya frust dan benci smeua lelaki.

Oroi8887 replied at 1-3-2018 11:41 PM
Alamak susah jg mcm ni. Ko pegi la tegur2 crush ko tu, ajak sembang2.. then baru boleh tau dia minat ...

Problemnya, saya satu office tpi office kami besar byk team. Selalu terserempak, cuma dia mcm saya jugak 2x5. Saya cuba lar pandang dia utk eye contact, tpi dia tu lagi susah dengan earphone dkt telinga je. So saya tak sure nk buat apa lagi.

omei816 replied at 1-3-2018 11:56 PM
Iolls pulak x rapat ngan perempuan except permpuan in my family & sedara mara je. kalau make friends ...

Terima kasih ye doakan saya, semoga tahun ni saya dpt experience.. kalau xde pun xpe at least saya dh buat something dari sedih dlm bilik je.
Saya ni dari kecik, kalau suka someone mmg obvious sgt tpi biasalh muka nan hado and tomboy. Bila masuk awal 20an, naik plak berat badan. Mmg laki tak pandang sbb kalau berisi takpe tpi styling pn hauk. Masuk zaman pekerjaan, saya mmg turun berat badan and opt for feminine style.. Adalah yg beberapa org dtg cuma bila saya xde experience, saya mmg tak tahu how to response back. Tapi agaknya dari kecik insecure sgt dgn diri and asyik kena reject dgn lelaki, saya jadi takut.

Yg peliknya saya ni free hair haha dan sekolah dkt area KL. Jadi saya bukan lar jenis yg culture shock ke apa kalau bersosial sbb mmg dh biasa, cuma saya xboleh kwn dgn lelaki lebih2 lagi kalau saya minat dia.

zulka replied at 2-3-2018 09:05 AM
pandangan aku sebagai seorang lelaki..cehhh
takde apa yg tak kena dgn awak, normal je sebagai se ...

Itular, tpi saya nk ada experience bercinta..maklumlar dh nk masuk 30 tahun depan. Saya malu jugak bila org tnya saya xpernah ada bf ke... lagpn saya bukan jenis prempuan melayu terakhir, saya tak pakai tudung and asal KL tapi saya bukan jenis sosial sgt pun jenis duduk rumah.

ata replied at 2-3-2018 09:59 AM
Problemnya, saya satu office tpi office kami besar byk team. Selalu terserempak, cuma dia mcm saya ...

Dia pemalu kot hahaha.

ata replied at 2-3-2018 09:59 AM
Problemnya, saya satu office tpi office kami besar byk team. Selalu terserempak, cuma dia mcm saya ...

Take a small step dik..lepas Ni kalau dia pandang u, Cuba senyum..bila dah biasa balas2 senyum boleh pulak start tegur sapa. 29 tu masih muda..take your time.

ata replied at 2-3-2018 02:23 AM
Itular, tpi saya nk ada experience bercinta..maklumlar dh nk masuk 30 tahun depan. Saya malu jugak ...

Xpayah pikir ni dulu

First join activity like marathon ke outdoor activities la senang kata then slowly make friends esp the male. Casual talk aje xpayah pikir nak fall in love then slowly push urself utk higher self esteem  

Set ur mind, ok i need to improve myself on this or else i will be andartua. So buck up dik xmoh lembek 2

Rate

1

adila39 replied at 2-3-2018 05:57 PM
Xpayah pikir ni dulu

First join activity like marathon ke outdoor activities la senang kata the ...

Thank you for the advice, saya mmg dh lama join crossfit gym so mmg byk jumpa org. Prob bila tak bersosial bcos faktor kerja and time tu yg susah, saya dtg kelas mlm. Most of them ptg, balik dh penat. Takpe nnti sya tebalkan je muka ckp dgn diaorg.