CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3238|Reply: 11

Di sihir hingga hilang semangat diri

Post time 4-3-2018 04:34 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by Mr.Momma at 16-3-2018 11:06 PM

...Mmmmm.....

[2-3 18:42] .: Dalam masa aku tggu Lan
Aku kenal dgn F si tua ni..tp hubungan aku dpt tentangan hebat semua ahli keluarga tak suka F yelah siapa yg suka kalau kerja nya membomohkn org je
[2-3 18:43] .: Aku tak kisah sebab aku penat..
Bila ada lelaki mula dekat dgn aku je, arwah ayah mula marah nak pukul aku jika tau aku ada kwn lelaki
[2-3 18:53] .: Aku dah mula fedup dgn setiap yg berlaku, aku mula benci keluarga aku, org tua aku dan juga Lan
[2-3 18:55] .: Setiap kali aku nk kenal dan berkawan dgn lelaki dpt tentangan dari mereka, tapi bila dgn Lan mereka tidak begitu
[2-3 19:03] .: Sepanjang aku kenal F aku mula berfikir dari buang masa minta duit dgn F adalah lebih baik aku kerja..
Aku pn bekerja lama aku jd org tak berapa betul, tp aku tak ingat mcm mana jd mcm tu
Seingat aku si F ni pernah balik kerja ambik aku sambil berteman kan sebuah bekas kuih raya yg berisi air dan batu kemenyan serta di ikat dgn kain kuning!
F minta aku bawa balik botol tu simpan kat rumah, bila rasa nak buang je ada suara merayu nangis tak bagi buang tp org nya tak nampak!
[2-3 19:11] .: Satu hari arwah ayah nampak dia suruh buang, aku pun buang la terus senyap benda tu

Arwah ayah mula perasan kepelikan yg berlaku pd aku, di bawanya aku berubat sampai sembuh. Setelah sembuh aku mula benci F tapi tak lama...
Dalam kebencian yg mendalam F telah mengugut aku, akan sihirkan aku lagi dia akan buat aku gemuk selera makan mcm jin! biar takde org nak.
Aku fikir benda tu takde dlm sihir tp aku silap, aku terus jd kuat makan tp yg aku makan tu nasi dgn kuah saje sampai seperiuk pun aku boleh habis kan sorang!

Aku selalu sgt teringat kan dia dlm benci, aku pun call marah F lps tu jd sayang semula dgn F..
[2-3 19:14] .: Masa tu aku dah tak ingat Lan tak kenal Lan, sampai mak Lan kata aku sombong sedangkan dulu aku dgn mak Lan dah mcm menantu dgn mertua rapatnya!
[2-3 19:17] .: Kesian dgn Lan dia yg tak bersalah pun jadi mangsa, sampai sanggup dia kata "dah la mak org tak suka kita buat apa lg terhegeh kat dia" aku fikir benda ni mengarut sebab aku tak pernah kenal Lan tp hakikatnya Ya Allah aku lupa siapa Lan sumpah!
[2-3 19:19] .: Hari berganti hari F ambik aku balik kerja setiap hari akan gosok lengan kat nadi aku sambil cium tangan aku begitu lah perlakuan F sehari pd aku
[3-3 20:00] .: Lan mula dpt menghidu hubungan aku dgn F, dia serang aku ramai masa aku dgn F..
Lan beritahu aku F takkan syg kau lps dia dptkan kau
Dan dia juga melakukan semua ni sb dendam bkn sebab cinta dia pd kau
[3-3 20:05] .: Aku tak percaya
Semua org aku tak pecaya..
Sampai la masa aku di nikahkan aku sangka aku nikah dgn Lan
Lepas beberapa bulan hidup dgn si F ni bdn aku mula dah ada org di dalamnya tiba 1 pagi aku bgn dlm keadaan terpinga si F sambil tersenyum kambing sikat rambut dpn cermin.. Aku jd pelik aku tanya "kau siapa? Mcm mana aku bole ada kat sini? Bukan ke aku tak jadi kawin dgn kau?"
F ketawa besar jawapan dia buat aku tergamam "aku lah org yg kau benci sgt tu yg kau taknak dah jd laki kau, kau ingat aku ni siapa pakwe yg kau syg sangat tu? Kau silap hahaha padan muka kau. Akhirnya aku berjaya juga buat kau kawin dgn aku

Ada sambungan ke?

Sunat taubat nasuhat, istighfar banyak2 sekurang kurang 21 kali lepas solat fardhu

amalkan alfatihah 41 setiap hari luangkan masa xsampai 15 minit
amalkan al baqarah ayat 1-5, ayat kursi, dan albaqarah ayat 3 terakhir ( waktu maghrib 3 atau 7 kali, waktu subuh 3 /7 kali)
amalkan surah yunus ayat 81-82

lepas baca niat minta pada Allah kesembuhan. jangan dendam dengan penyihir atau dukun. kerja membalas kejahatan  manusia kerja Allah, kerja manusia jadi baik buat pekara Allah redha. Azab Allah itu benar dan nyata. Doa mangsa teraniaya tiada hijab . nangis merayu doa kepada Allah.

Kisah sebenar tuan tanah?

Kisah novel seram kah. ...

Follow Us
mcm cter fiksyen shasha je asik suh sambung2..

dh tu kenapa berterabur cara penceritaan.

agak pening kepala bila baca tapi bila part bawah tu mcm seram pulak..

maksudnya skang dah kahwin dgn si F tu la ya? erm kesian si Lan .bertabahlah Lan

Ada yg missing ni ..
Beberapa bulan dah nikah ngan F ... tanya balik atau baru nak tanya siapa F ...?

Jeng ... jeng ... jeng ...

salam TT, aku tak pandai nak post video sini. aku bagi link je lah ko tengok sendiri. harap dpt bantu.

https://www.youtube.com/watch?v=GeKbk5qkDGE

Edited by addamnor at 10-3-2018 05:03 PM

putus putus