CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6471|Reply: 44

Give up nye : bila aku nak, dia buat lemau. Bila aku tak nak, dia mengejar aku

Introduction

hubungan berlangsung hampir setahun... bln depan,  genaplah setahun.
Selama tempoh tu, mmg macam2 dugaan.. tapi aku tabahkan hati.. sebab aku pernah di duga dgn dugaan perceraian, suami curang dsb nya...
tapi, semakin aku cuba bertahan, semakin dia mengambil kesempatan sedangkan Allah Taala dah beri jalan, ruang & peluang...

Flashback

aku kenal dia menerusi salah satu laman sosial... sebenarnya laman sooo sial tu mmg aku dah lama tak masuk... meluat... tapi di sebabkan time tu aku frust dgn seseorang.. dan kebetulan dlm tempoh tu jugak, aku ikut siblings aku pi bercuti... so, aku pasti akan rasa bosan... maka, atas sebab itu lah aku dwnload balik lama soo sial tu...

actually mamat ni pun, lama gak lah nak sangkut pancingan dia kat aku.... lepas berminggu2... barulah dia cuba masuk jarum... mula2 aku layan ala-kadar je.. tak add fren pun... sbb pic profile dia hanyalah sebijik logo... mmg tak menarik ...
then, disebabkan dia ni byk beno soal jwb... last2 aku terus accept dia... then, just chatting bodo2 je laaa

Keesokannya, dia text aku lagi... text.. text.. dan text... hinggalah kuar satu ayat dari aku... iaitu..., "isteri awak tak sediakan bekal utk awk pegi kerja ke?"  Bila aku tanya soalan tu... dia tak jawab.. dan terus tuka topik... Aku pulak, jenis suka indirect kalo nak tau status lelaki2 yg cuba approach aku ni...  Bila dia abaikan pertanyaan aku... sahlah.. dia ni laki orang...  Bila dah tau laki orang.. lg lah aku acuh tak acuh nak sembang... tapi malangnya.. kalau nak fokus yg bujang... semuanya umur muda2.. pemikiran mcm budak belum mummayiz lagi...

satu petang tu.. dia text.. borak lagi... hinggalah kuar ayat dari dia, mengatakan dirinya "suami yg fail" . bila dgr dia ckp mcm tu... aku jd ingin tahu.. fail tang mana?.. so, dia pun citer sikit2.... mula2 pasal kesilapan dia sendiri.... dan penyudahnya, isteri dia jadi dendam kat dia... dari sebelum lahirnya anak sulung.. hinggalah anak sulung dah berusia 10 thn la ni....  Masing2, suami isteri , perangai tak berubah.... dua2 sama hanyut... si isteri pulak, work hard utk cari kekayaan... dan dgn kekayaan yg ada, mudahlah utk dia memperlekehkan suami yg tak mampu beri nafkah dan byk menumpang kehidupannya sekeluarga.. Sejak bertahun yg lalu, hingga kini, kehidupan rumahtangga diaorang tiada kesudahan.. Apa lagi bila isteri dah di ambang kejayaan.. dikelilingi kawan2 yg setaraf... urusan anak2 serah pada mak sendiri utk jaga....

then, malam.. bersambung lagi kisah depa ni... kali ni, mamat ni mintak no hp aku... katanya letih nak taip... cerita secara lisan lagi mudah...
aku pun beri lah kat dia... Pada awalnya aku takde apa2 perasaan pun kat dia ni... sekadar menjadi pendengar je... yelah.. kesian kat orang bermasalah ni... bila dia dpt bercerita dan ada pendengar, sure dia akan rasa lega..... Tanpa aku tahu yg ada kisah lain akan menyusul... aku ingatkan.. lepas abis meluahkan semuanya... everthing just like kwn biasa... tak sangka from time to time... jd kawan luar biasa.....

Rate

1

dah tau laki orang tu lari je la jauh-jauh sementara belum terlambat..

Ustaz ada bgtau..nak cari pasangan yg baik..kita kena berusaha menjadi baik.

Ada juga di mana kita baik, pasangan kita kurg baik. Tak bermakna kita tak baik, tp itu ujian jg pahal buat kita dlm mendidik dan menarik pasangan ke arah kebaikan.
Mcm kisah prof kamil. Diberi kelebihan pandai smpi lupa diri. Lastly dia insaf dan pernah bgtau dlm ceramah..keinsafan dia disebabkn doa isteri selama berthn2. Cuba kita..allah duga sket mibta cerai, allah duga sket minta cerai.

Rate

1

Jangan carik pasal dek non..tambah2 tengah hangat kes jering...memang berzaman ko dapat makian nanti

TT kenal dari wechat ke? hati2 jelah.. dengar boleh percaya jangan...

prettyuglybabe replied at 5-3-2018 03:03 PM
dah tau laki orang tu lari je la jauh-jauh sementara belum terlambat..

pesanan ni, elok jugak ko bagi kat bini dia.. dok msuk bilik otel dgn laki org lain... pe citer... laki org ke, bini org ke.. sama je... nafsu tak pernah mengenal status...

Follow Us
cekenit replied at 5-3-2018 04:14 PM
Jangan carik pasal dek non..tambah2 tengah hangat kes jering...memang berzaman ko dapat makian nanti

kes jering?... tak de lah... tu pasal tajuk kat atas tu.. tulis "give up"

aduiii aii... aku ni nak meluahkan perasaan.. blum abis citer.. daaahhh kena kecam.. malas dah aku nak sambung..

belum apa2 dah nak emo...  bosann...

beruangcomel replied at 5-3-2018 04:58 PM
aduiii aii... aku ni nak meluahkan perasaan.. blum abis citer.. daaahhh kena kecam.. malas dah aku n ...

sambung sambung sambung

nak baca sambungan
nak baca sambungan
nak baca sambungan
nak baca sambungan

aduiii aii... aku ni nak meluahkan perasaan.. blum abis citer.. daaahhh kena kecam.. malas dah aku n ...

hati kena kental klu nak share kat sini..tau jelah tak semua sependapat..ko abaikan jelah komen2 yg tak membantu tu.. apa2 pun semua manusia takde yg sempurna..klu ko rasa nak pendapat citer habis.. ada je yg faham..dan silap2 pernah alami situasi yg sama mcm ko kena ni..  

beruangcomel replied at 5-3-2018 04:51 PM
pesanan ni, elok jugak ko bagi kat bini dia.. dok msuk bilik otel dgn laki org lain... pe citer... ...

hal dia denga bini dia, biar dia settle sendiri..
kenapa u pulak nak masuk campur..
kenapa u pulak nak marah pasal bini dia..
sedangkan u takde kena mengena antara mereka suami isteri..
and u sure ke cerita tu betul?

yang emo kat sini adalah awak.. bukan orang lain..takde sapa pun hentam awak kat sini..
takde pun orang maki awak ke apa..
so celah mana yang kena kecam nya..

macam tak bersambung dah cerita ni
tt cerita la
ai suka dengar cerita

Sambung please.sbb nak tau kenapa.everything happen with a reason kan.

terus merajuk dah TT nya..  TT, meh ler sambung citer ko balik.. akak sudi mendengarnya..

Kisah percintaan dengan laki orang yang dikenali through wechat ke ni? Eww so rempit

haha. baru sedap nak baca sambungan cerita.

tt janganlah majuk! nah munge.

ahahaha terhibur makcik baca thread ni.  ni kalau tak kenal kat wechat mesti kat beetalk.

Kalau diri snediri da pernah alami suami curang then bercerai dah kenapa carik laki org utk luah perasaan? tak masalah cari masalah... inila jadinya