CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Badigol

KL SPECIAL FORCE KUTIP 4.7JUTA HARI KE 4 TAYANGAN ATASI FILEM ABGLONGFADIL2

hiswife replied at 16-3-2018 11:11 AM
Wahhh bagusnya camtu.. paradigm mall jb eh u? I pon duk jb. Hehe

I tinggal di Subang Jaya so pi Paradigm Mall di Kelana Jaya
Hari Sabtu mlm minggu lepas (17/3/2018) lagi sekali pi nonton KLSF di GSC, Paradigm Mall Kelana Jaya dan kali ni I berjaya angkut my Parents, kakak & abang with their families yg mana depa2 ni memang jarang serta payah nak nonton filem Melayu
Alhamdulillah dpt positive feedback dari depa2
Seperti di jangkakan slot yg I pilih mlm tu memang full house

Aku bagi 4.3876/5. Sebenarnya rancang nak tgk next weekend tapi sbb tadi hujan lebat, drpd stuck kat jalanraya, aku redah jerr masuk panggung. Slot senja selalunya tak ramai org... tapi surprisingly separuh panggung penuh. Syukur audiences tak poyo... dapatlah aku tgk dgn tenang tanpa gangguan bongok.

Filem nii ada lah flaws & lompong sana sini. Macam darah memercik memancut2 tuu nampak soo fakey. Tembak bertubi2 tak kena padahal sekangkang gajah jerr. Tapi aku abaikan jerr lah. Ramai org cakap filem nii buatkan kita berfikir... tapi tak de lahhh nak pikir sgt bagi aku. Just pure entertainment... celah bedah semah mana ajak berfikir pon aku tak tau. Kalau inception tuu mmg aku berfikir menganalisa sampai berminggu2.

Action sequences mmg bagus. Masa bmw zul kena rodok dgn lori tuu mmg aku tak sangka ahh... datang celah mana si lori pasir nii. Plot cerita pon nicely done. Storyline tak meleweh meleret draggy... kudos to editing team. Ada satu part flashback ke current situation tuu was nicely crafted.

Lakonan pelakon2 pon ok. Cuma samseng tahun 80an tuu a bit overboard aku rasa. Ada satu part masa Rosyam Nor mengucap Ya Allah... Ya Allah... aku pon terkesan sama turut terkeluar Ya Allah kat panggung tadi, walaupon masa tuu aku tak tau lagi kenapa rosyam dokkk ckp Ya Allah tuuu... hampehh ko syamsul. Cuma Tania Hudson bagi aku lakonan dia kurang memberi... macam tak sampai gitu. Ermmm watak2 perempuan dlm nii sekadar fillers saje. Somehow aku terhibur dgn watak shaharudin thamby. Budak yg jaga radio nak mainkan musical chairs pon aku suka walaupon sekadar 3 saat saje keluar kat screen... kahkah sampai ke situ aku appreciate lakonan org.

All in all, berbaloi dgn duit yg aku bayar. Pada yg tak tgk lagi tuu... tgk lah. bagi peluanglah kat karyawan filem malaysia. Tapi kalau mmg ada intention nak boikot tuu... apa boleh buat, terpulanglah.

So dh brp juta? Rasa nya x dpt atasi kutipan abg long fadil

Filem KL Special Force sudah boleh ditonton di iFlix

melnanzz replied at 4-5-2018 03:35 PM
Filem KL Special Force sudah boleh ditonton di iFlix

Akak baru tgk film ni kat iflix td
Komen akak......
Aku x paham, siapa jahat siapa baik sebenarnya?
Apa jd kat dato meor lps polis dh kepong tmpt serap?
Bosan sbb byk sgt scene tembak2 and plg sadis, bila polis kene tembak je trus mati.. Tp bila tembak ong jahat,  x mati2 ponnnnn
Overall...siapa jahat sapa baik dlm citer nih?  Akak x paham lgsg

Lagi satu,apa.jadahnya polis gi angkut mak si serap tu ke tempat serap?  

Follow Us
Time fatah kayu..kenalh kt kayu..klu dia elok..elokla..
Knp nk marah org kt fatah kyu d citer2 tertentu klu dah betul dia kayu.. time dia bagus elokla org puji bagus..
Klu betul dia bagus dlm ni mybe dah berguru dgn wifeynya tu..
Ataupon dik patah kekok blakon jiwang2..
So lepas ni jgn terima tawarn yg romntik terlebih la dik patah..

Pengajrn utk pengarah n penerbit yg lain..
Org bukn xlyn citer melayu..tp org nk tgk yg berkualiti ...
Buat filem samph lepas tu sakit hati kt pemint xnk sokong industri..

cmf_premierleag replied at 6-5-2018 12:45 AM
Akak baru tgk film ni kat iflix td
Komen akak......
Aku x paham, siapa jahat siapa baik sebenar ...

Kumpulan Anarkis adalah antagonis utama. Tapi bagi aku, Dato Mior adalah punca sebenarnya. Dato Mior kelar dan rogol ibu Ashraf di depan mata Ashraf sendiri. Tapi dengan kuasa dan pengaruh kuat Dato Mior, ibu Ashraf membatalkan dakwaan ke atasnya. Di sini bermula kekecewaan Ashraf terhadap sistem kehakiman dan mahkamah kerana melindungi yang jahat dan tak membela yang tak bersalah. Disebabkan kekecewaan tersebut, Ashraf mengambil keputusan untuk menegakkan keadilan dengan cara mengupah pembunuh upahan untuk membunuh Dato Mior. Tapi plan Ashraf dipatahkan oleh Roslan (pangkat Lans Koperal pada waktu tu). Maka Ashraf kecewa pula dengan pihak polis kerana sekali lagi kejahatan dilindungi. Ashraf menubuhkan Kumpulan Anarkis dengan tujuan untuk memerangi kejahatan dengan ideologi nya sendiri.

Apa jd kat dato meor lps polis dh kepong tmpt serap?

Dato Mior mati ditembak oleh Ashraf

Overall...siapa jahat sapa baik dlm citer nih?  Akak x paham lgsg

DSP Roslan (Rosyam) dan Insp Zul (Fattah) adalah orang baik dalam filem ni.

cmf_premierleag replied at 6-5-2018 12:51 AM
Lagi satu,apa.jadahnya polis gi angkut mak si serap tu ke tempat serap?

DSP Roslan tahu Ashraf telah sediakan perangkap. Jadi Roslan cuba untuk buat leverage dengan membawa ibu Ashraf ke markas Anarkis dengan harapan agar Ashraf surrender atau come to his senses.

mommymonster82 replied at 6-5-2018 01:34 AM
Pengajrn utk pengarah n penerbit yg lain..
Org bukn xlyn citer melayu..tp org nk tgk yg berkualiti  ...

Setuju. Bila Pengarah dan Produksi bagus dan kemas, masa filem akan menjadi berkualiti walaupun first-time untuk Fattah berlakon filem.

Bila Pengarah dan Produksi hauk, ambil lah pelakon A-Lister seperti Beto Kusyairi atau Sharnaaz Ahmad sekalipun, tapi hasilnya tetap hauk. Contohnya "Balun" dan "Sindiket"

Bila Pengarah dan Produksi hauk, ditambah pula ambil pelakon yang hauk juga, maka kualiti filem yang dihasilkan adalah sangat hina sekali. Contohnya "Badang"

melnanzz replied at 6-5-2018 01:11 PM
Setuju. Bila Pengarah dan Produksi bagus dan kemas, masa filem akan menjadi berkualiti walaupun fi ...

Tepat sekali...

shizikato replied at 19-3-2018 02:29 PM
i pon review sikit...mmg superb rosyam Nor..smapai la ni me teringat2 dia menangis sembah asraff jgn ...

Part roslan merayu kat ashraf tu , kalu x nangis,,kira keras la hati tu...

Betol le yg kena reman tu damofa nih?
Kat tv3 td