CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Pengemis 'sedih' RM10,000 sebulan, korang mampooo????

talapia replied at 12-3-2018 10:02 AM
STOP GIVING. tu je cara nak banteras. Kenapa makin ramai warga2 asing yg mengemis kt Malaysia? Sebab ...
Kebanyakan kita berpendapat... sedekah dapat pahala. Selebihnya samada org tu menipu ke tidak.. urusan dia dengan tuhan.
i hate these kind of mentality..

siap kata ada pahala berganda kalau org tipu dia... sbb tu urusan dia dgn tuhan...

WTH, lupa kut kalau org u guna duit yg dia bagi utk benda yg salah, dia pun dapat " saham/dosa" sama jugak. cth, dpt duit pegi beli dadah, langgan pelacur...

aku mmg x bg kat org2 cmni. sbb kang hati aku jd x iklas sbb mcm2 nak maki. so kalo aku nak bersedekah aku bg je kat org yg btol2 memerlukan, yg valid n lain2. cari la sumber yg btol. bukan main sedekah je.

wowww..kayaaaa

STOP GIVING. tu je cara nak banteras. Kenapa makin ramai warga2 asing yg mengemis kt Malaysia? Sebab ...

tu ayat laki aku. katanya sedekah tu pahala. if pengemis/rohingya tu nak menipu, tu antara diorang dengan Allah.i was like? okay...malas nak argue dah.
setakat berjalan ketuk tingkap kereta, duduk kat kaki lima? langsung tak usaha...mengharapkan bantuan orang je.
plus, waktu study dulu, aku pernah wat documentary untuk assignment kitorang pasal pengemis ni. kawan kitorang kebetulan sorang tu OKU, so kitorang minta approval from police n DBKL untuk dia menyamar jadi pengemis kat area masjid jamek. bayangkan, 3hrs, dia boleh dapat almost RM500. since then, aku dah stop berfikir baik pada pengemis ni.. baik lah aku bersedekah kat orang yang betul-betul susah

prizadane replied at 12-3-2018 11:13 AM
tu ayat laki aku. katanya sedekah tu pahala. if pengemis/rohingya tu nak menipu, tu antara diorang ...

RM500??? wow. berbaloi resign ni tukar keje. hahaha

Kalau kita berniaga, tak cukup dokumen etc- cepat je datang sepak terajang baling ikan bagai. Yang puak2 ni bersepah takde satu umat pun datang nak angkut.

Follow Us
Jijik la pengemis gini.
Kalu org biasa...kene msuk blajar dulu...dpt rm10k gaji secara bermaruah..byr tax..zakat..sedekah...duit tu berguna utk diri, keluarga dan rakyat msia jugak.
Ini dpt kat pengemis..duit tu rotate ke mana..kalu yg kene beli arak....isap dadah tu...grrr....

matamata replied at 12-3-2018 10:46 AM
aku lebih prefer beli kerepek yg pakcik/ makcik jual kat bank waktu malam....bg sedekah ni dulu2 bua ...

I pernah kena ngan makcik jual kerepek ni..dah la jual mhl nk mampus..keras boleh patah gigi..
Trick dia apa tau...dia akn ckp amik laa dik..last dah ni..makcik bg 3 peket rm10 je..(peket kecik je ye) sedap kepek ni makcik buat sendiri..
Next month nye terjumpa lg makcik tu..skrip sama lg..

boleh lah wat partime

talapia replied at 12-3-2018 11:19 AM
RM500??? wow. berbaloi resign ni tukar keje. hahaha

yes, aku pun pernah terfikir nak jadi pengemis tau dulu..kekeke..yelah, belajar sampai masuk Uni, then kerja kadang banyak, gaji n increment ciput. tapi aku tak nak la jadi pemalas camtu. biarlah gaji kecik asalkan hasil dari titik peluh sendiri

Ok jgk ni..bley try ni..kayoo den nti haa..bley p melancong haa..kekeke~

Kt tbs, ada sorg macik bwk anak dia y mcm ada penyakit kepala besar tu duk kt bridge ke tbs..tgk mcm kesian laa jgk..tp lg kesian tgk anak dia sbb mcm xdpt proper care drpd macik tu..mana skuad bersamamu,pegi ler terjah macik tu..kesian taw..

krustykrab replied at 12-3-2018 10:02 AM
bagus la dia ambik, ada tu kita bg makanan dia tak mau, mau duit

Sy pernah sekali try bg nasi bungkus nk tgk reaction peminta sedekah tu tp mmg ler,mcm x brp bersyukur dpt nasi bngkus tu..hehehe

Maybe pasni sy bley try tgk reaction y lain2 plak..hihi

i benci sangat pemikiran begini..konon kalau pengemis tu tipu, tu antara dia ngan allah..yang tukang bagi tu konon dapat pahala bagai..kalau betul nak sedekah, pegi sedekah kat tempat yang betul..rumah anak yatim banyak, tahfiz ke apa

i kalau nampak orang buta jual tisu yang datang kat meja makan pon i tak bagi..bukan sombong ke kedekut tapi sebab si buta tu ada tukang pimpin yang sempurna sifat bagai..asal yang tu tak keje? amek kesempatan kat si buta tu pulak

golongan2 lapar pahala la yg buat pengemis ni ramai
urusan dia dengan tuhan kalau menipu
kau da kira bersubahat sekali la kan galakkan penipu
da jd urusan kau gak yg memberi tu
bahlol

Pasni pilih2 orang la kalau nak derma..I pilih org yg mnjual, walaupn tisu.. skarang ni banyak warga2 tua jual kropok dekat kaki lima.dan nampak macam orang kita.. lantaklah under agent tapi yg mnjual2 ni nampak la usaha nk carik duit

pernah nampak pengemis dekat bazar ramadhan jual tisu tapi ada tulis kat kertas a4 lekat kat bakul

"saya bukan pengemis, saya jual tisu 70sen sepaket"

boleh gitu

MeghanK replied at 12-3-2018 11:45 AM
i benci sangat pemikiran begini..konon kalau pengemis tu tipu, tu antara dia ngan allah..yang tuka ...

kekadang tu..yg memberi ni bukan nak beri sgt pon..tp pengemis2 ni skrg makin agresif..lagi2 geng asia selatan..paki rohingya semua tuh..selagi ko x bagi selagi tu lah dia tercegat tepi meja..yg pakistan lagi jahanam..nangis2 membebel kalu ko x bagi sedekah..cam lahanat

Edited by eLiaD at 12-3-2018 12:26 PM

ade tu siap tulis 'saya bisu' entah cina bukit mana lah disuruh sindiket menyamar jd org islam siap bertudung berkopiah bgai pastu bila org bagi duit yg tak tahan tu dua2 tangan dia buat aksi mcm sembah tok pekong konon ucap terima ksih la tu..haram jad betul mmg sah kapir menyamar islam

saladin780 replied at 12-3-2018 12:18 PM
kekadang tu..yg memberi ni bukan nak beri sgt pon..tp pengemis2 ni skrg makin agresif..lagi2 geng  ...

iols kalau kuar makan sensorang, kalau nampak geng2 pengemis ni memang iols elak buat eye contact ngan dorang sebab pernah kena maki dengan orang gila..kes nya TERtengok dia mintak duit kat meja sebelah..harom sungguh acik tu, takkan kulupakan wajah mu

if you lalu route yg sama hari2 pergi/balik keje, you akan notice para pengemis kat traffic light tu pakai baju/seluar lain tetiap hari... niat nak menipu, tapi hmmmm