CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Pengemis 'sedih' RM10,000 sebulan, korang mampooo????

meshni replied at 12-3-2018 11:21 AM
Kalau kita berniaga, tak cukup dokumen etc- cepat je datang sepak terajang baling ikan bagai. Yang p ...

dek.. dah tentu perniagaan dengan pengemis bawah agensi berlainan

salmon-suki replied at 12-3-2018 11:40 AM
Sy pernah sekali try bg nasi bungkus nk tgk reaction peminta sedekah tu tp mmg ler,mcm x brp bersy ...

nasi bungkus memang mostly pengemis tak nak. sebab diorang punya income mengemis pun mampu dapat makanan mewah dari nasi bungkus yang kita bagi. sy pernah offer pengemis ni untuk beli groceries sama-sama sebab dia kata kat rumah dia beras, susu, gula dah habis. bila offer nak bawa dia beli groceries, dia terus cabut.. memang masa tu niat nak belikan groceries dah

Rakyat msia mmg pemurah..bersangka baik..

aku kalau nak bagi..aku biar rasa ikhlas dalam hati je..kalau aku rasa berat nak bg tu..memang aku buat kerin je la..
paling spoilt...dtg time tengah makan..

bila difikirkan...kot nanti itu ujian Allah kat kita ke apa..
so, aku ajak dia makan skli...biasanya org gini x nak makan. nak duit..
so aku terus buat x tau...

pearl.silver replied at 12-3-2018 11:35 AM
I pernah kena ngan makcik jual kerepek ni..dah la jual mhl nk mampus..keras boleh patah gigi..
Tr ...

kat pasar pilipin kat KK pun banyak pengemis ni...kanak2 kecik umur dlm 6-8 tahun...kita tgh makan, dia tarik baju dan hulur tangan..

mana dia jabatan kebajikan masyarakat, patutnya ambik kanak2 ni dan masukkan dlm asrama kebajikan masyarakat..setidak0tidaknya dia boleh belajar dgn selesa sikit. acik penjual kat situ ckp, budak2 tu pendatang haram, takde ic..mana pegi peg penguatkuasa semua

aku penah gi singapura,  mmg kagum la sebab takde langsung jejak pengemis kat tempat2 menarik yg ada kat singapore

tak macam paris,nama je kota pelancongan tapi pengemis pun byk

Follow Us
takde yg memberi lama2 esok takde la yg  mengemis
patut pdrm & jkm buat ops besar2 tangkap diorang ni
jangan biar lama2 sampai jadi barah

rohingya depan opis iols ni siap dh mampu beli smartphone hokayyy. bawak satu family dok melangut depan ni, sepanjang jalan deme conquer.

tahniahla.

Aku benci betul, kat mana3 pun ada org mintak derma mcm ni dgn bekal muka sedih.. haritu kena kat food court ikea, hamjad betul

Edited by jazaa100 at 12-3-2018 01:16 PM
talapia replied at 12-3-2018 10:02 AM
STOP GIVING. tu je cara nak banteras. Kenapa makin ramai warga2 asing yg mengemis kt Malaysia? Sebab ...

Dulu akk pun terjebak......
Nak dpt pahala....

Pastu akk ada baca kitab apa ntah tajuk...tapi pasal sedekah lah....

Kitab tu kata...klu kita sedekah kat org org mcm ni,kita dah menyusahkn bhg penguatkuasa...kita dah menganggu tugas dorang sbb dorang nk basmi pengemis, tapi kita galakkn pulak.....

Sejak tu akk insofff........

suatu masa dulu kat simpang tiga jln reko yg berhamipran dgn bazar mlm tu ada satu makcik dan makcik ni rajin tunggu kt traffic light, ketuk cermin kereta minta sedekah....dari penampilan nmpk mcm pakistan pun ada...skrg ni dh tak nmpk dah..mungkin sebab dah ada flyover Kajang 2 yg menyekat aktiviti mereka chur di jalanraya

Baik BG Wang sama anak Bini mak pak lg afdol Dari org luar

snazzydaisy replied at 12-3-2018 12:41 PM
if you lalu route yg sama hari2 pergi/balik keje, you akan notice para pengemis kat traffic light tu ...

i penah nampak kat trafic lite shah alam..satu famili rohingya mengemis..start dari mak bapak sampai anak2 kecik pakat bawah tin milo sorang satu

MeghanK replied at 12-3-2018 11:45 AM
i benci sangat pemikiran begini..konon kalau pengemis tu tipu, tu antara dia ngan allah..yang tuka ...

kan...

pernah gi makan kt restoran kt shah alam... sekali ada la wanita buta berpimpin dengan si muda celik.. jual tisu. okla since aku pon tengah makan ngan anak2 comot2 segala.. belila tisu tu walaupon aware 20sen je tisu tu dijual rm1. Lagipon depan anak kan.. didik anak bersedekah la konon.

masih makan.. belum keluar lagi dari kedai tu.. datang si buta lain pulak... berhenti tepi meja sambil jual tisu jugak. amboi.. ramai pulak ye.. ku buat dono la.

keluar dari kedai.. tepi simpang aku nampak si buta baru turun teksi... kesimpulan.. ada 3 kumpulan.. 3 buta 3 celik. datang naik teksi.

si celik tu apa takde keje lain? atau.. ko keje dengan si buta sebagai tukang pimpin.. and dapat separuh dari hasil jualan?

Selagi masih lg ada manusia yg berfikiran 'apa yg pengemis tu buat dgn duit aku tu antara dia dgn allah yg penting aku dpt pahala bersedekah' selagi tu la benda ni takkan selesai.

Selalunya kalau time tgh makan ada org datang mintak sedekah aku akan ajak diaorg makan sekali. Tapi selalunya diaorg kata nak duit jer. Aku tak layan pun

punca ni la kdang2 org mcm liat nk sedekah..

mak aku salah seorg penderma tegar..hari tu ke kl kta org dah sound awal2 jgn nak baik hati sangat dgn lakonan semua tu..tp mak aku memang jenis pengesian punya org d bagi nya juga duit kat pengemis2 d jalan tar tu..ada tu siap penjual sound adik2 yg tgh beli brg dgn dia time tu n cakap dgn org yg nak derma “tu dia (pengemis) tgh high dadah tu dik..kalau bagi duit dia beli brg..” terus x jd budak sebelah nak kasi duit..aku percaya jer penjual tu cakap sbb dia org yg hari2 hadap muka tu..pengemis tu tgh meleleh2 air liur tgh melayan kot..aku x byk bunyi nak marah2 tp aku memang bolayan la org mntk sedekah d kl nun..

toksah bagi... nanti beramai2 lak dorg memungut sedekah mcm kat india

prizadane replied at 12-3-2018 11:13 AM
tu ayat laki aku. katanya sedekah tu pahala. if pengemis/rohingya tu nak menipu, tu antara diorang ...

Sama dgn laki aku.. aku pulak kena tazkirah.. mau aku luku2 kepala peminta sedekah tu..