CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: sarukhan

[Idea] First Impression : Do you care?

CikBersahaja replied at 14-3-2018 04:01 PM
Pandangan yang paling konklusif dan bernas.

My sentiment exactly.

thank you..akak pun setuju sgt dengan pandangan cikbersahaja

Penting

Tapi kadang boleh jadi fake pulak kalau too cautious

I rasa ni semua related to personality within itself jugak yg di bentuk sejak kita kecik sampai besar...how we carry ouselves bercakap dgn orang dan sebagainya

Some, all is perfect masa First impression tp bila dah get to know...personality vise...hati mereka and how they react towards sesuatu situation tu pun kena ambil kira

So i would say First impression is important but its not the only substance yang kena diambil kira...long way to go to find out

So i always set on check list bab

cara cakap
tone suara
topic berbual
pakaian
kasut
kuku
rambut
etc

for a start

Rate

1

Betul...first impression sgt penting...back then utk junior position,my bos akan minta i yg attend interview session. i akan tgk penampilan dahulu kemudian communication skill. I pernah ada candidate yg dtg dgn rambut panjang mengerbang...kuku x bersih...erhh....major fail bila bukak mulut

Rate

1

FI is indeed important. As much as we don't want to judge the book by its cover, FI ni penting especially dari segi personaliti (cara pembawaan diri) dan appearance.  FI determines persepsi orang lain, so sedikit sebanyak the responsible to give good FI memang tanggungjawab masing-masing lah. lepas tu terpulang penerimaan the other party. So, be wise when it comes to FI, dan impression seterusnya, terutama untuk mencari bakal suri/sura yach  

Rate

1

penting .. i akan tengok baju kalau bergosok atau tidak... tanda dia rajin..
tgk kuku kalau pembersih.. kuku kaki dan tangan..
tgk jam dan kasut , kalau kewangan ok.

tapi ne akan tengok kalau nampak cara dia mcm sombong, looked down to people gittuh.. tapi kalau freindly, tak perlu kot nak inspection.. somehow i can tell ppl if they are sincere or not gittuih...

Rate

1

First impression ni sgt penting pd aku..
sbb aku sgt percaya dgn first impression, jarang2 first impression aku silap.
pd aku gaya seseorg, cara percakapan, adab tu smua akan di nilai pd first impression.
klau first jumpa kau dah tkde adab org tu mmg tak boleh di buat kawan dah so lepas ni klau dia ajak jumpa lg sendiri dah boleh fikir la nak terus kan berkawan atau tidak.

penampilan juga penting pd first impression
klau datang pkai simple tshirt plain sluar jean aku mmg terus senang dgn org tu tkde nk tgk lebih2
tp klau first jumpa acah2 pkai jam rolex pasar malam kasut gucci kt GM lpstu naik kereta myvi 2006 aku terus mcm erkk..
hahahaha..

gaya pembawakan diri pun aku suka nilai pd first impression
first time jumpa kau dah duduk bersandar terbongkang atas kerusi sgt la menjijikan
at least duduk tegak la klau org tgh berbual time first time jumpa. klau org tak bebual dgn kau, kau nak bersandar ke main phone ke tkde sape peduli la..

Rate

1

Follow Us
Looks can be deceiving but i have to agree that first impression is important..

I akan tengok kuku kaki dulu. Then body odour n bau mulut. Then the colour combination of ur attire. Last but not least, the way u talk. Honestly, i will start to mentally judge u right after that

Rate

1

Edited by CikE at 20-3-2018 09:15 AM

FI ni bgantung pd situasi, keadaan & karektor seseorg juga..sbb kdg2 1st time jumpa dh bole nmpk true color melalui pwatakan & komunikasi diorg..kdg2 smpi bbulan2 baru la kita nmpk sisi positif & negatif tntg sesorg...sy bole detect mlalui kwn2 sy la..ada yg jenis cool..pyabar..bzbody..ckp lepas..laser btubi2 pn ada hehe..x byk perubahan la dri 1st time kita jumpa..smpi la skrg..karektor diorg masih sama..mcm rakan2 sekerja..amik masa juga..tapi klu di awal pkenalan rasa serasi..mudah bwk bbincang...maknanya kita akan rasa selesa nk bkerjasama..janji mulut x puaka.. klu mana2 yg sy rasa mcm janggal..tlalu bzbbody...ckp pn x jaga hati & prasaan org ni...better sy jarakkan diri la...takut diri sendri yg sentap nti hehe...

Mcm diri sy plak kategori intovert...pernah kena cop sombong..huaaa.. sentap gak bila org luar byk mnilai tanpa tahu situasi sbenar...x tahu la org suka ke x diri sy ni...jnis x pandai nk sesuaikn diri...malu x btempat pn ada..sbb sy lebih suka buat hal sendri..byk bsendiri drp bjimba2 kt luar...x brapa pandai bgaul la sbb tu sy x ramai kwn...sy kena ada kwn2 yg jenis ramah tamah supaya senang nk bkomunikasi..klu jenis mcm sy gak..mahu sunyi sepi aje..krik krik krik spanjang masa..jenuh wey nk cari idea nk bcakap haha..klu org yg kita dh biasa..kita bole la nk bborak mcm2 cite...sy lebih suka menulis drp bbicara..jnis byk bfkir...suka situasi yg aman..bila ramai2 ni rasa mcm penuh plk..sbb tu suka bkurung dlm bilik aje..x byk pdedahan dunia luar...

Mcm dgn sedara mara pn..sy ni mcm berat mulut sikit..x pandai nk mulakan sesuatu...rasa kekok..mcm nk lari aje pi tmpt lain hehe...bila bkumpul ramai2 sy mmg byk bdiam klu dgn org yg baru kenal & x brapa rapat ni..mgkin ada yg x selesa dgn sy..sbb kdg2 bole nmpk bila org tu mcm nk xnak aje ckp & mnegur kita hehe..jenuh la kita asik kena bsikap ramah wlpn itu bkn diri yg sbenar... kdg2 pnat gak nk jaga hati org..nk puaskn hati org..cuba nk jadi mcm org lain..pandai bbicara..mudah bkawan..tpi rasa mcm hipokrit sbb diri sendri rasa x selesa..last2 sy buat hal sendri aje la...malas nk fikir kata2 org...hmm mcm2 lagi nk terangkan..nti bjeler plak esei sy haha..

Itulah ksimpulan FI tntg org luar & diri sendri..so sy mmg pentingkn FI ni utk mudahkan sy bgaul & bkomunikasi...mana yg baik, kita follow..jika sbaliknya kita jauhkan la utk kbaikan bsama...

Rate

1

Amazing topic!  

FI tu pd iols penting, especially body language n kebersihan, tp depends jgak on occasion n timing kita jumpa the person kan.

Tapi iols smpai sekarang tak brapa impressed if lets say first time jumpa terus story mory kisah khidupan nye bahagia, bla bla bla etc etc yg good good jew, like sesuatu sngt... so much insecurity di situ.   

Body language sngt penting pd iols, especially if i jumpa pmpuan dgn muka kerek n mendada, owh iols is turn off, serba tak kena je, kiranya towards destruction lah relationship tu, try byk kali nak husnuzon, but cannot

"First impressions are important, and they usually contain a healthy dose both of accuracy and misperception."  

Rate

1

Zaman sekarang manusia banyak yang hipokrit dan fake.. iols ambik masa nk nilai2 orang ni.. ibarat mcm.dont judge a book by its cover gitu. Alangkan budak sekolah depan mak bapak jijak semut pun tak mati.. belakang mak bapak terus cam hawau. Lagi pulak zaman sekarang ni banyak yang gunapakai prinsip biar papa asal bergaya. Yihh sgt..

Rate

1

Selalunya meolls tgk riak wajah jer. Pastu seboleh2nya nk ade eye contact lah kan. Tapi ade baca 1 buku x ingat buku ape, org akan 1stly notice our shoes. So pakai lah kasut yg semenggah sikit kalau nk dilayan dgn semenggah.

Rate

1

I ada mind yang jangan nilai orang dr luaran /  first impression sebab kadang2 orang tu tak macam apa yang kita tengok. Plus i pun jenis bila i masuk satu tempat baru / group / suasana i suka jadi pemerhati dulu sebelum i bertindak or buat apa2. So masa tu apa la agaknya orang judge i kan. Tapi masa interview untuk job tu yes la first impression tu penting.

Rate

1

Mata dan otak aku selalu gak ada first impression bila tengok orang.
First impression org kat aku adalah aku sombong (tengok dr muka aku yg garang)...jadi aku x buat penilaian kat org lain based on first impression tu walaopon mata dan otak aku kata org tu dot dot dot sbb aku sendiri bukan seperti fist impression org kat aku. Lagi2 aku memang yakin aku bukan org yg ada kelebihan 'tengok' atau 'baca' orang...jadi first impression x bagi kesan dalam hidup aku.

Rate

1

Jelas, first impression memainkan peran utama dalam memutuskan bagaimana hubungan Anda dengan orang itu nantinya. Jika Anda berpakaian bagus dan rapi maka Anda akan memiliki hubungan yang sehat.Jika Anda kotor dan tidak rapi, maka orang itu mungkin membenci Anda selama sisa hidup Anda.

Edited by deepshika at 30-3-2018 02:07 PM

Jelas, FI memainkan peran utama dalam memutuskan bagaimana hubungan Anda dengan orang itu nantinya. Jika Anda berpakaian bagus dan rapi maka Anda akan memiliki hubungan yang sehat.
Jika Anda kotor dan tidak rapi, maka orang itu mungkin membenci Anda selama sisa hidup Anda.

Rate

1

first impression memang sangat2 membantu, pada aku pandangan pertama tu kita boleh bc skit karektor seseorang. aku ni sejenis yg mcm boleh rasa org tu jenis ok ke x ok...sllunya apa yg aku rasa tu mmg tepat.

org tgok aku plak, mmg sllu kn cop sombong. sbb air muka aku jenis grg kot...tp aku sbnrnye suke nyakat org dan melawak...

Rate

1

first impression mmg penting

hr tu conduct interview for new staff..dlm resume cantik je dia pny write up

this is malay lady..then we start the interview..then suddenly she silent... pastu dlm few minit dia bole tny can i speak malay because i am not a good in english

weols (HR and my SM) trus mcm krikk krikk..

alamak mmg turn off.. so intvw tu last to 15 minit je then weols stop...

then after that lady keluar dr bilik intvw weols geleng kepala je

sayang..sbb experience mcm ok..tp speaking hancur..adoi..

mmg kt sini bkn speaking all the time..but masa intvw dh request utk ckp melayu acane tu

Rate

1