CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: EJALTI

[Tempatan] Bayi maut tertinggal dalam kereta di parkir kereta di Port Dickson

Close [Copy link]
BoongaKertas replied at 15-3-2018 09:21 AM
kan? iols stress memikir kenapa nak kena heret anak dia sekali g keje. tp meols husnuzon maybe mai ...

ui.. stress jadi org pompuan nie tau...

ko nak keja lagi.. ko nak jaga laki lagi... ko nak beranak, then jaga anak lagi....

but still, kita buat mana yg mampu... kalau rs2 mcm dah tak larat nak hadapi semua tu... kena carik la solution... share dgn family pasal problem, dgn kawan...dgn majikan...

kita bukannya superwoman tau...

kalau kita sakit, sapa nak jaga semua yang di mention kat atas?

prizadane replied at 15-3-2018 09:21 AM
yes, i pun rasa mak dia memang purposely bawa anak ke tempat kerja. but then, mak mak kan, tengok  ...

u might be surprised kalau2 si ibu sempat bfast dgn colleagues dia sebelum masuk mengajar...

i have seen so many ppl with this 'tak apa' attitudes...

setiap kali kes ni ada mesti iols pon share mcm mn family kitorang terlupa keluarkan kucing dri kereta. abah & mak iols dua2 lupa. bukan sekali tp 2 kali. balik rmh dlm pukul 8,9 mlm  teringat balik kat kucing tu dlm 1 2 lebih. terkelip2 kucing tu duduk atas dashbord.

lupa ni jadi bila kita dok bawak byk brg. mula2 keluarkan barang igt nk settle angkat barang dulu. alih2 siap angkut barang terus tutup pintu kereta n tutup pintu rumah.lupa terus. sebab bawak balik kucing bukan kebiasaan. baru beberapa mnggu bawak kucing tu setiap kali pergi  meniaga n bawak semula balik rmh.

lupa tu mmg blh jadi. ada 2 manusia pon dua2 blh lupa bila busy bt benda lain dulu. nk hencap akak ni mmg xsampai hati.

leylapple replied at 15-3-2018 09:24 AM

ko nak keja lagi.. ko nak jaga laki lagi... ko nak bera ...

tu belom kira time anak tak sihat demam tgh malam, pastu merengek spnjg mlm tak boleh tido.kat ofis, kena deal dgn customer yg tak memahami
kena kejar KPI by bosses lg
kena chase for payment plak utk byr gaji
oh my! meols list down kan jer dah cukup buat meols stress.
sgguh lah wanita itu hebat!
meols agree dgn chuols, mmg kena share pressure ni dgn someone
kena ada support system
meols kesian gak dgn mak nya tp tulah, a baby has died.

leylapple replied at 15-3-2018 09:16 AM
exactly my point noor....

kalau kita anggap benda tu tak penting pada kita...kita tends to forg ...

lupa duit bawa duit, wallet or key tu, i lah orangnya. kadang-kadang datang office tanpa ada 1 sen haram pun.
tapi Alhamdulillah, i tak pernah lupa anak-anak i. they're my priority. even though i kerja n anta diorang ke daycare, i akan make sure i mandikan diorang every morning. bila dah jadi routine n habit, confirm takkan lupa n rasa tak best if tak mandikan. bila i tengok pic baby tu, Allah, dia tak mandi lagi. which is maybe maknya memang hantar anak ke daycare/pengasuh tak mandi dulu. n pengasuh cuti/daycare close, so terpaksa bawa ke tempat kerja. tapi sampai tempat kerja, terus terlupa sebab bukan her daily routine. entah la..tenang la di sana wahai baby.. terbayang betapa siksanya baby tu waktu nak menghadapi sakaratul maut..panasnya...

siannya baby tu..
bertabahlah ibu nye..

pagi2 mmg kelam kabut..
nasib husband membantu..hntr anak sulung p school.
saya hantar ank 2nd pergi babysitter..

dah hantar, wajib call husband nk inform dah hntr anak dan tnye husband dah hntr anak ke belum.
nampak mcm remeh sebab waktu keluar rumah sama, tp bende ni elak kes2 lupa la..

dan handbag, botol air, bekal mmg letak seat belakang..sbb automatik akan tgk belakang bila keluar kereta...

Follow Us
haryatie replied at 15-3-2018 09:09 AM
kesian budak tu..mcam mana derita nya di saat akhir
mcm mana boleh lupa smpai tahap ni yerrr...
Na ...

meols pun imagine mcm mana saat akhirnya arwah. tgk kulit tgn dia pun dah buat meols nangis

Innalillahi wa inna ilai hirraji'un.

Yg paling trauma ialah ibunya sendiri.  Sebagai insan yg punya perasaan, jgnlh kita kecam ibunya itu.  Sekesal2 kita, kesal lagi perasaannya.

Ingatlah, kita yg jenis tidak cuai dan beringat2 pun... adakalanya ada benda yg kita terlupa buat/bawa.  Cuma kita punya lupa tu tak newsworthy, tu je.  Semoga ibu dan ayah bayi ini redha dan sabar.  Semoga kita dan ahli keluarga dijauhkan Allah dari kejadian2 yg sebegini.

lazim replied at 15-3-2018 09:27 AM
setiap kali kes ni ada mesti iols pon share mcm mn family kitorang terlupa keluarkan kucing dri kere ...

Hehe....kesian kucing. ...nasib kucing bukan anak...

Aii tak boleh komen lebih lebih sebab belum diduga Yang Esa.  Minta dijauhkan lah kita kita semua dari mengalami kes spt ini.

Takziah, simpati dan bertabahlah kpd ibu bayi ini.

Innalillahi wa inna ilai hirraji'un.

prizadane replied at 15-3-2018 09:21 AM
yes, i pun rasa mak dia memang purposely bawa anak ke tempat kerja. but then, mak mak kan, tengok  ...

I rsa mak dia memang btul2 terlupa lah sbb anak tu memang biasanya hntar ke pengasuh. Katanya hari tu ada pgwai dri Lembaga peperiksaan dtg memantau.Tp sbgai ibu letak la anak as priority.. pasangan pun kena bntu sama.klau dh tahu isteri ada task penting haritu tawarkan lah bntuan untuk.hntar anak2.
1 lg time management. Cth kita tahu ada pmntaun atau task pnting haritu..cubalah bangun n bersiap lebih awal. Sbb bila kita rushing slalu ada bnda yg kita lupa..stakat hp , file xper.la..ni anak..anak kot..

Xdapat bayangkan keadaan arwah dlm keta yg bertutup.dh la skrg musim pnas. Mcm dlm oven.
Memang perlu ada penguatkuasaan ke atas mak.ayah yg cuai mcm ni. Supaya bg peringatan pngajaran pada org lain sama.

Innalillahiwainnailaihirojiun..sedihnya memikirkan keadaan anak tu di hujung hayat dia . Nak hencap mak dia pun, tak sampai hati walau dalam hati ni geram sangat. Benda yang sama dok berulang2. Takut benda ni akan jadi kat diri sendiri pulak...perkara yang paling di takuti semua ibu bapa. Kelalaian yang menyebabkan kehilangan nyawa orang yang tersayang. Masa pun belum tentu dapat melupakan kesedihan tu. Akan menghantui kita sepanjang hayat.

Cuma nak cakap satu je kat semua parent. Cuba amalkan bangun awal2 pagi,..supaya korang tak tergesa2 dan kelam kabut waktu pagi..Kadang2 otak kita dok fokus apa yang kita fikir kena buat hari tu, sampai kita lupa habis yang lain. Pemikiran di luar kawal..macam kita pergi kerja..otak kita dok fikir ke lain. Sedar2 dah sampai ke ofis. Otak dah set automatik apa yang kita buat hari2. Peringatan untuk diri sendiri. Lepas ni akan check kereta dulu, sebelum keluar dari kereta.  

Pelik btl tp mb mak nye ade penyakit ..mustahil kua2 xtgk lgsg dlm kete..sian terseksa anak ko dibuat ko

leylapple replied at 15-3-2018 09:24 AM

ko nak keja lagi.. ko nak jaga laki lagi... ko nak bera ...

Sebab tu la aku senang je.. semua benda aku biar laki aku yg buat. Byr bil je aku ingatkn, dia dpt gaji, aku byrkan online. Benda remeh temeh, kemas rumah, nak setel dokumen apa bagai semua aku serah kt dia sbb aku tak nak pening n stress. Tp nasibla dpt jenis rajin. Kalau dpt jenis laki takleh pakai semua bini je buat, blk keje kena masak anak bini je buat segala mmg stress la

sebak btl...baru tau news ni pg ni...almaklumlaa balik kj semlm menguruskan rumahtgga sampai ke mlm...mmg news pon x tgk...takziah kepada keluarga bby..

semoga kita dihindarkan dari penyakit lupa...for meols..xpe laa klu lambat ke tempt kerja..hp tertggl ke..but my priority is on my children...

Aku just curious gambar tu je. Kenapa ikat tangan baby tu? Mak yg ikat ke time nak kapankan? Tak pham

armin replied at 15-3-2018 10:19 AM
Sebab tu la aku senang je.. semua benda aku biar laki aku yg buat. Byr bil je aku ingatkn, dia dpt ...

ada laki yg anggap bini mcm maid, lepas kahwen happy sebab segala benda bini buat.

Tak berani nak kutuk maknya.. harap kita pun tak jadi mcm ni.

fushimi replied at 14-3-2018 04:52 PM
beberapa tahun lepas dah pernah ada kes macam ni

kalau tak silap cikgu sekolah

maybe kes pergi keje lewat lar ni...selalunya gi hantar anak dulu..tp sbb pagi tu terlewat bangun...tergocoh2 pi keje...ini andaian aku