CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: EJALTI

[Tempatan] Pengantin Tidak Serik Merempat Di Negara K-Pop

eyansss replied at 15-3-2018 10:22 AM
again, kalo nak duduk sana jangan convert... 7000won tu macam rm7 je... sini berlambak2 makanan ma ...

Ye la, maksud iols..kalau gaji dapat 2 kali ganda dari gaji kat malaysia..tapi kalau makanan dah rege 5 kali ganda...apa yang murahnya..kat sini kalau mee macam tu boleh dapat rm 5 kot. I merujuk pada yang nak pg kesana semata2 nak dapatkan gaji RM 6K tu...kalau dapat gaji lebih dari tu..berbaloi la..

ada kenalan pergi korea as pelancong and kije kat sana jugak. kat kilang. taktahu la bila nak pulang.

cousin pon ad nak p, gigih da smpai klia last2 stuck tkleh fly kantoi nk keje sana. myb sbb tkde tiket balik kot

Lorr duk p cari penyakit buat apa..

emily.topaz replied at 14-3-2018 06:04 PM
I pernah la gi korea sekali. Mmg best tp taklah sampai berangan nak duduk sana terus sbb byk menda y ...

Sama la. Baru je pegi sana last month. Takde la best mana. Malaysia lagi best.

semua pilih jalan singkat untuk hidup senang. xsalah usaha tapi biala rasional sikit. kerja macam biasa kat malaysia ni kalau ada usaha boleh je nak buat apa2 melanciong ke apa anji ukur baju di badan sendiri lah

Berminat nak try working holiday visa, bila la nak buke. Ubah angin sat

Follow Us
Tak buat research ke sebelum pegi?

I pernah la gi korea sekali. Mmg best tp taklah sampai berangan nak duduk sana terus sbb byk menda y ...

Jgn sampai lps ni nak ke Korea utk genuine holiday trips pun diorang kenakan visa requirement pulak sbb kes2 buruh haram ni

siputsedut replied at 15-3-2018 09:36 AM
Kann..jd buruh kt malaysia taknak...low classss la kan dah bergaul dgn bangla indon....padahal ada ...

keje oversea bleh masuk salam perantau sis time raya..glemer gituu ..berekon perut ibu mengandung

org korea plak membusukkan ketiak kome....tula dkt negara sndri duk kutuk ketiak kepam bngla

pernah tgok video survey rakyat korea..mostly yg muda2 semua nak berhijrah sebb xtahan duduk kat korea

Smlm lepak ngan sepupu aku, dia mintak tlg ambek kat airport, dr korea.. gara2 ada sorang dua ejen yg sebok bukak guesthouse kat itaewon pungut budak2 dr msia minta duit fee dan dah ibarat pemerdagangan manusia dah guesthouse tu. Orang sampai kat tmpt dia terbengkalai sangkut takdak kerja bbulan2.. caj guesthouse jalan. Kerja dia x tlg cari... adoih.. kesian pun ada kat org2 yg dtg. Tp tu lah dh sendiri cr masalah..

Tuan rumah2 korea pun dah serik nak sewa kn rumah tu kat sana.. ramai orang kita sewa x bayar. Jadikan rumah tu "guesthouse" simpan org ramai2 buat modal. Delay cari kerja utk yg dtg. Sebelum dtg janji bukan main.. dan ada kes bru2 kazen aku cerita, ada bbrp org budak mesia kat itaewon dia dengar khabar merogol awek korea yg mabuk kat club.. yes, mmg area itaewon club bsepah.. dan org kita bersepah kat sana...

Byk sisi buruk orang kita kat negara org.. nnt aku sambung satu persatu. Sebab aku p korea baru2 dr busan smpi seoul, bsepah orang kita tdur masjid... kesian pun ada..

Boleh ek war war kan jadi pati kat sana menggalakkan plak. Kalau korea tak kasi semua malaysia dtg sana siap ko!

beeeee replied at 15-3-2018 05:14 PM
Boleh ek war war kan jadi pati kat sana menggalakkan plak. Kalau korea tak kasi semua malaysia dtg s ...

Depa bangga kerja sana....
Malah tunjuk perangai tak senonoh smpi effect kat org kita yg dtg sna mlancong dan bljr.. kwn aku study sna nk cr rumah sewa pun ssh... gara2 ramai org kita buat hal... ramai x byr tuan rumah atau ramai yg sewa rumah sublet sublet sublet pya sepoloh kali sublet..

Ada yg sanggup apply refugge status kat sna.. aish aku pun xtau nak ckp apa...

Kes kazen aku...
Dr klia agent yg mgaku slalu bntu org lah selamat org kat masjid tu la apa lah itu la ini lah.. agent tu mintak dia 3k... tmasuk tiket kapal terbang.. so dia dan kawan dia p.. smpi kat sana seoul, agent ambek bawak g guest house. Smpi guesthouse sumbat ramai2 dalam satu bilik.. dalam satu bilik kira2 10 kaki x 12 kaki mcm tu ada 10 org vampur laki pempuan... satu kepala 15k won semalam bersamaan dengan 60 hengget.  

Hampir seminggu kazen tunggu kerja still xdak.. duit pun mkin kurang.. bila tya kerja ari2 kena suh standby.. pada minggu ketiga standby, agent tu suh kazen p satu tmpt jauh. Kerja ladang. Padahal awal2 perjnjian dgn kazen aku depa jnji nk bg kerja kat kilang... smpi arini kat seoul esok lusa dh start konon..

Smpi.kat ladang tu plak. Kerja sehari dua je.. dh hmpir tiga bulan total bkerja xsmpi 20 hari sbb winter..

Tu belum tmasuk dia suruh kazen aku balik guesthouse dia lagi smbil cas dan dlm msa sama dia ambek org2 kita dr msia... kat gursthouse dia bbrp org dh tsadai xdak kerja dia ada hati nak ambek lg byk..

Ramai.overstay kat sana.. nasib kazen dan kwn dia dh tlepas.. aku habis hmpir 3k jgk cover tiket kluar.. aku cari agent bahlul tu p itaewon dia x brani keluar.. dia kata kat phone kazen aku bodo dtg time winter. Aku jawab dia.. kalau aku tau dia dtg mai korea utk kerja mmg aku x bg.. buat malu saja..
And mmg atas urusan kerja aku selalu dtg korea area pohang busan dan seoul dan japan tokyo dan kdg2 fukouka..

Mamat tu cong aku pasal korea.. dia x tipu duit org.. sbb org dh kenal.. ya org kenal hang atas title penipu.. aku paksa kazen dan kawan dia minta refund.. kazen aku kata dia mintak pinjam duit nak bt bisnes makann adalah, kalau nk byr balik duit kita orang jgn harap.. smoga bisnes atas duit harap tu melingkup. Aku x halalkn sesen duit kazen aku dan kawan dia.. mmg salah kazen aku sbb dia p nak bt belanja mak dan abah dia sakit .. si mamat agent siap bangga dia ada id dan bisnes.. (mungkin atas id refugee)

Haha letih menaip. Nnt aku smbung lg..
Tp mmg seksa kalau kita dtg korea atas urusan yg lurus.. ramai je pelancong kena antar balik. Yf kesian kat org betul2 dtg utk urusan yg lurus.. bkn pemerdagangan manusia.. aku kalau boleh nak saja report kat pihak berkuasa... bru org tu tau.. apapun, itaewon pemes, orang kita ramai buat hL dan kawasan melayu tipu melayu.. awat x mau tipu negro ka bangla ka.. haha

Darah muda kan tu yg merantau tak fikir panjang.. tak apalah dik baguslah dah ada pgalaman hidup daripada jadi orang tua yg hidupnya hanya mgikut rutin akhirnya jadi kayu mati yg kadang kadang mjelma keyboard warrior aja

Jorja replied at 15-3-2018 05:50 PM
Darah muda kan tu yg merantau tak fikir panjang.. tak apalah dik baguslah dah ada pgalaman hidup dar ...

Merantau ke luar negara baik dan kdg2 ianya mencabar. Tapi lakukan semua dengan positif dan lurus.
Yg org marah sgt ni, ramai org kita bt hal kat Korea terutamanya bawa perangai lama yg buruk kat sana dan tipu terutamanya bab kerja

Dah pengantin sendiri tak serik..
Buat apa kita nak sebok

Iols igt lg mase g sana dok nk beli tshirt utk kenangan nk beli laa byk helai..br nk tanya elok2 kt ajumma tu can discount?skali dia tempik no discount!! Terkedu jap hohoo x semua pn ramah and mesra.adakah sbb dia cam kita dtg dr negara mana ke tak tau laa

First case: 18k hantaran utk pmpuan tu?ape gah sgt pmpuan tu smpai mahal bebenor hntaran?ke 18k tu belanja utk kenduri kahwin?tp xkn smpai perlu berhijrah ke korea semata2 nk cari duit?walhal dh sedia mklum akan penipuan ejen2 kunun nk bg keje kt sana..byk dah sharing tu..xley pk ke?

Kes 2 ngn 3 pn sama..perabes duit je duk keje kt sana..keje jelaa kt msia ni,unless yuolzs betul2 sure expenses x melebihi gaji yuolzs dpt,boleh laa go on keje kt sana..ni x,duk sana secara haram..memalukn nama negara ler..ckup2 ler bt malu nama negara y mmg dah sedia tcemar ni..