CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tukul.Besi

[Tempatan] Ranking Jatuh Lagi, TMJ Letak Jawatan.

capiloton replied at 16-3-2018 09:54 AM
banyak nau drama.
carik la presiden yang matang n professional sket.

Aku rasa letak presiden dari langit pun tak mampu buat apa2 selagi kelab2 punya kuasa mutlak . Yg sepatutnya kerabat2 diraja ini jauhkan diri dari urusan bolasepak . Ia sepatiuutnya berjalan secara profesional dgn tujuan menaikkan nama negara .

Tapayana replied at 16-3-2018 08:48 AM
dulu2 bukan main serang fam, tak sampai setahun dah lepas jawatan ?

Dah letak jawatan nanti boleh serang FAM balik

@peYno where are youss?

Kami perlukan laharan peyno kahkahkah

Byk sgt conflict of interest ngan jdt..ujung2 mcm die tetap lebihkan jdt dr team2 lain. Dah menang piala malaysia terus letak jawatan..hehehe. kalau semua suka n respect cara pengurusan tmj ni nape jdt pun ada masalah ngan pemain import,coach n pegawai lain siap lari lagi.

dess402 replied at 16-3-2018 10:03 AM
Aku rasa letak presiden dari langit pun tak mampu buat apa2 selagi kelab2 punya kuasa mutlak . Yg  ...

ye betul...ahli monarki dan ahli politik yg gila kuasa yg taktau apa2 pasal sukan dinaungi patut jauhkan dari sebarang persatuan sukan.tapi harap dia letak jawatan betul2 la.jgn test power je ...ujung2 buat u-turn..konon desakan dari jawatankuasa tak bagi letak jawatan.puiiiiii sgt..mcm tak biasa drama puak2 ni...

letak je la jawatan TMJ..balik jdt lg baik..dkt FAM byk je mata yg x suka nengok..

Follow Us
nadihazza replied at 16-3-2018 10:41 AM
letak je la jawatan TMJ..balik jdt lg baik..dkt FAM byk je mata yg x suka nengok..

Btol, TMJ perlu balik jer JDT sbb obviously TMJ sorg yg x profesional.... dan sorg yg ultrakenegerian sampaikan x reti nk beza JDT as football club dgn berkhidmat kepada rakyat johor sbg sorg Anak Raja...... sejak bila menguruskan pasukan bola tu menjadi satu khidmat kpd rakyat??

nishikido replied at 16-3-2018 06:05 AM
Jujurnya tmj balik jelah jaga jdt 2..jdt tu pon cam merudum lepas tmj lepaskan pada tta..bawak jelah ...

Tujuan TMJ masuk FAM pun sbb nk bagi favour kat JDT lah.... sbb nk mudahkan JDT la yg byk isu timbul skang ni,  dgn feeder lah,  pastu jadi development lah,  last2 jadi reserve team plak dah.... padahal actually JDT2 tu dumping site utk potential player yg bleh jadi saingan kpd JDT kalo dilepaskan kpd opponent.....

axl_bach replied at 16-3-2018 11:17 AM
Btol, TMJ perlu balik jer JDT sbb obviously TMJ sorg yg x profesional.... dan sorg yg ultrakeneger ...

sekurang kurang nya, bila TMJ pegang JDT .. dia turun padang. dekat dengan rakyat johor..walaupun kita x nampak di mana berkhidmat nya dia..dan kita pun x tahu apa kebaikkan yg dia buat..bkn smua kebaikkan tu harus di tayang depan lensa kamera kan?. sejak TMJ jaga club bola sepak ni baru lah nampak anak raja yg lain2 tu beminat sama nak menguruskan klab bola negeri masing2..kalau tak, haram..

nadihazza replied at 16-3-2018 11:24 AM
sekurang kurang nya, bila TMJ pegang JDT .. dia turun padang. dekat dengan rakyat johor..walaupun  ...

Well kat situ pun dah silap... JDT tu pasukan kelab pro,  bkn pasukan negeri.... sepatutnya kalo btol TMJ nk membudayakan profesionalisme dlm liga M dia kena tunjuk contoh hapuskan kenegerian dlm bola.... sbb JDT tu nk kira bkn mewakili pasukan NEGERI,  tp kelab milik TMJ,  mcm CHelshit milik Jutawan Russia,  tp bkn mewakili pasukan dari Russia...

Dikala ramai pemerhati mencadangkan penghapusan pasukan berasaskan negeri ditukar dgn berasaskan komuniti, TMJ plak amik langkah ke belakang dgn bertindak ultrakenegrrian dgn pasukan kelab beliau.... how irony

Bolasepak Malaysia takat tu ja prestasinya, x ke mana2, setakat asal ada gaji ada kerja jah

pyropura: Kena bawak masok pak itam aprika banyak2, lepas tu bagi taraf bumiputra, baru kita ada pool pemain2 yg banyak dan meluas - ni satu cara nak tingkatkan ...

Pilipina dah buat style macam ni dah

Dari kecik kena spoon fed dah besar sudah tentulah manja dan cakap besar sbb tak pernah merasa susah.

Isu 'perletakan jawatan' Presiden FAM ini saya tak lah nak ambil serius sangat sebab tak ada apa nak dilihat secara serius. Pada saya bila membacanya terus saya anggap ia hanya 'test water' dari Tuanku Presiden.

Tapi bila baca respon FAM terhadap kenyataan Presiden nya saya ada sedikit terkilan. Dalam kenyataan FAM yang saya baca lewat malam tadi, FAM jelas menyalahkan netizen atas tindakan Presidennya. Saya tak faham kenapa netizen pula disalahkan? Bukankah terang dan jelas dalam kenyataaan Presiden menyatakan bahawa tindakannya itu adalah kerana pengumuman ranking FIFA terbaru semalam yang meletakkan Malaysia jatuh 3 lagi anak tangga ke 178 yang merupakan rekod terburuk dan tercorot yang bolasepak negara pernah capai dalam sejarah. Belum pernah Malaysia jatuh ke tahap ini dan lebih memburukkan lagi, Malaysia jauh ketinggalan dari Cambodia di ranking 171. Malaysia hanya satu mata diatas negara antah berantah Sao Tome e Principe & 3 mata atas negara Aruba. Entah dimana negara2 ni pun saya tak tahu.

Tapi FAM pula menyalahkan netizen atas perletakkan jawatan

Presidenya. Kenapa marah secara majmuk kepada netizen? Tak semua netizen suka dan sokong bola. Yang mengikuti perkembangan, turun ke stadium dan faham tentang perjalanan bolasepak negara adalah penyokong atau fans, bukan netizen. Netizen adalah mereka yang juga suka artis, politik, seni, sejarah, kaki viral dan macam2 lagi. Tak semua netizen suka dan ambil tahu hal bolasepak.

Dari sudut pandangan saya, tindakan Presiden itu sebenarnya adalah satu mesej yang jelas dan terang dituju kepada seluruh EXCO dan Jawatankuasa FAM. Merekalah yang harus pikul tanggungjawab secara kolekif apabila gagalnya organisasi. FAM bukan milik individu tapi ia adalah milik negara dan negara adalah milik rakyat. Maka, FAM adalah milik khusus penyokong bolasepak Malaysia khasnya dan rakyat Malaysia amnya. Rakyat memberi mandat kepada mereka untuk teraju bolasepak negara. Takkan nak suruh semua rakyat atau fans kendalikan FAM. Mereka wakilkan kepada ketua2 persatuan bolasepak negeri masing2 untuk memilih peneraju (AJK) dan peneraju membentuk sekretariat. Sekretariat kendalikan segala initiatif yang diputuskan peneraju. Bila gagal, kenapa salahkan 'netizen'? Apa 'netizen' dah buat kepada bolasepak negara sampai terjerumus ke ranking 178? Siapa yang penuhkan stadium dan memuji muja FAM bila setiap kali perlawanan pasukan kebangsaan dan berjaya?

Apabila berada dalam pentas bolasepak negara pastinya seseorang itu akan terdedah kepada pujian dan kritikan. Sewaktu saya mula2 ambil alih jawatan Pengurus Selangor, 3 bulan pertama adalah sangat perit buat saya. Banner naik di stadium minta saya letak jawatan, saya diludah, saya dibaling dgn objek, diugut pelbagai pihak dan bermacam lagi. Saya ambil positif malah menerimanya sebagai cabaran buat saya. Setahun kemudian saya membantu dapatkan 3 piala buat Selangor dalam tempuh satu musim. Pun masih dibenci. Tapi saya buat rileks sebab saya faham dan pernah jadi fans tegar dulu. Begitu juga di FAM. Ambil kritikan secara positif dan perbaiki serta buktikan. Bukan melenting mengamuk kepada pengkritik.

Benar Tuanku Presiden telah membawa banyak perubahan positif. Tapi kejayaan2 yang disebut sejak dulu lagi kita dah capai. Dalam masa yang sama pasukan senior negara terus dilanda kemurungan. Liga pula dilanda pelbagai kontroversi walaupun ada peningkatan pendapatan. Tapi jumlah RM3 juta di era kini dilihat kecil. Zaman semi pro dulu belanja utk pasukan Div 1 dalam RM1 juta dan geran FAM RM300-500 (zaman Dunhill) bersamaan 40-50% kos pasukan. Semasa saya mengurus pasukan dulu, gaji pemain tempatan purata RM8 ke RM12,000 dan max RM15,000 dan belanja pasukan RM3-6 juta semusim (purata RM4 juta tiap pasukan). Geran diterima paling banyak RM1 Juta (zaman TM) bersamaan 25% dari kos pasukan. Kini geran yang diberi FAM adalah RM3 juta dan kos pasukan Liga Super puratanya adalah RM20 juta bersamaan 15%. Gaji pemain mencecah lebih RM100K. Dimana perubahannya? Benar sekurang2 nya ada tapi bak kata orang putih, RM3 juta tu 'nothing to shout out' hingga menjadi zikir dan ratib wajib tiap hari.

Saya sanjung tinggi segala usaha Presiden FAM selama hampir setahun menjadi Presiden FAM dan segala usahanya selepas 5 tahun menubuhkan JDT. Cuma agak terkilan mereka di dalam FAM tak dapat baca mesej jelas Presiden mereka. Mesejnya ialah akauntabiliti. Pasukan negara jatuh ke ranking terburuk dalam sejarah maka bertanggungjwablah secara kolektif, bukan menyalahkan penyokong dan netizen. Tanpa penyokong, you are nothing. PM Najib hari2 kena belasah dan ya, memang dari netizen. Seluruh negara belasah dia, tapi dia steady dan masih senyum serta masih naik jet bawak family holiday. Apa ada hal. Ahmad Maslan lebih berjaya, sampai letih netizen membahan dia, tapi dia masih viralkan masakan2 tanpa GST dia. Selamba! Cuma FAM sahaja tak boleh dibahan.

Tak payah pening2 lah. isu air di Selangor lebih kritikal dari masalah di Kelana Jaya. Bertabahlah!

FB Zack Rahim.

awal2 jd presiden bkn main sembang

konon smpai nak ke world cup

hujung2 letak jawatan

no comment

tak ada masalah pun tmj letak jawatan sebenarnya.  Dari segi pengurusan pun, kalau lepas beberapa ketika tak jalan juga, asyik down jg ranking tu, maka bagi orang lain peluang pula. Mungkin ada idea orang lain boleh jalan. Yang pelik bila tak maju2 tapi tetap nak duduk dalam jawatan tu dengan cipta alasan lain spt bisnes dll.  Tu yang jadi haywire persatuan tu sbb hilang arah

axl_bach replied at 16-3-2018 04:57 PM
Isu 'perletakan jawatan' Presiden FAM ini saya tak lah nak ambil serius sangat sebab tak ada apa nak ...

This comment win!  Part  maslan tu berjaya buat i senyum

ninja9 replied at 16-3-2018 10:50 PM
tak ada masalah pun tmj letak jawatan sebenarnya.  Dari segi pengurusan pun, kalau lepas beberapa ke ...

X pelik pun TMJ letak jawatan, sbb mission dia hampir nak berjaya...dia bukan nak bantu skuad kebangsaan pun masa dia setuju pegang jawatan presiden tp dia nk fasilitate kemaraan JDT ke peringkat ACl dgn lebih mudah...byk rule dlm liga yg favour kepada JDT mcm undang2 feeder/reserve/development club bagai tu

Unicorn_heart replied at 16-3-2018 11:52 PM
This comment win!  Part  maslan tu berjaya buat i senyum

Tu lah pasal, Maslan lepak chill jer kena bahan dgn netizen......