CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yuhuu

[Mentua vs Menantu] Chef Wan Naik Angin, Bekas Menantu Buat Hal Lagi

ayjay replied at 25-3-2018 11:40 PM
Pasal tu kita fahamlah manusia mesti selalu cuba tengok yg baik baik sahaja masa dalam perkahwinan ...

Agama x ajar utk tgk yg baik2 masa dlm perkahwinan je,even pas dah bercerai or sesama manusia sentiasa berbuat baik (mcm arwah hani n tiara) but this fella n his talkative mouth always talk bad about ppl and bring his big mouth around to condemn others. That's the thing n that's the issue,u n your big mouth makes things worse actually...don't u see?

kucen_miang replied at 25-3-2018 09:52 PM
sebnrnya gavin ngan bini baru dok rumah siapa sekarang?

Rumah kelamin mrk rasanya

semalam iols tengok melodi. gavin datang bagi statement gitu nak clear the air.

1. dia masih islam. converted bout 3 years before get married to serina. ada jugak sibling yang convert
2. khalwat. katanya dia baru lepas operate dan perlukan orang utk drive dia balik, put on meds, feed the kids and semualah. the lady happened to be his fiance (now his wife) buatkan semua. the  moment she put the kids on bed, masatulah kena ambush.
3. dia mintak cukuplah sebarkan semua dlm socmed. tak baik utk tumbesaran anak.
4. siap doakan serina utk kahwin semula dan bahagia. dia perasan serina sangat tak happy dgn keputusan dia buat utk hidup (cerai mungkin)

daripada cara heols cakap semalam, he seems very nice, cakap pun elok je. sekdara pandangan iols yang tertengok melodi semalam. hihi

Edited by munchkin at 26-3-2018 09:37 AM
ayjay replied at 26-3-2018 08:52 AM
I tak nampak pun serina atau chepone cakap bella ditinggalkan kat rumah sorang sorang. Mereka caka ...

Stoplah dude. Dari awal statement dia kata left alone left alone. Org ramai punya assumption dia kena tinggal sorang kat rumah. Sampai ada speku kalau main api bagai. Kenapa you tak reply and betulkan and biarkan org bercakap buruk pasal gavin.

Kenapa kalau ada pendapat yg kutuk cehf an or serena ko reply ngan gigih.

you biarkan aja komen kutuk gavin. Bias gila

Ni open forum ya. I can express my opinion and doesnt need your effin permission

3 yrs b4 kawen serina , dh convert. So now heols dh 11 tahun muslim. Tak yah la kowt sebut2 status mualaf.

Ai nmpk deyols cuba piccikan Gavin  penunggang agama. Status muslim tu utk kepentingan ie child custody etc.

Serina ckp Gavin tak caya islam , tak solat , tak puasa vla2. Tp elok ja bg Gavin jg anak. Why awal2 tak fight custody?  Ai think status agama tak jd hal la kowt

Main reason Sheols meroyan coz dh start susah  jumpe anak (katanya lah) or jeles ngan mak tiri

Step mom pun mualaf kan? Haruslah serina cuak nk serah anak.

Follow Us
Plus 1 lagi. Bila aku da beso2 n matang ni..aku rs bole faham serina yg br habis skolah umo 18 thn bole terpikat dgn hani mohsin.
Aku rasa secara psikologinya serina terpikat pada arwah hani kerana tiada FATHER FIGURE dalam kehidupan serina. Chef wan kat stay oversea sana sini travel...bila balik.malaysia pun..karakter dia lebih kepada seprang mak..sbb nature dia lembut2 gitu n bila tgk arwah hani yg matang, maskulin dr segi karaker, dan bapa yg penyayang.tentulah serina cepat2 rasa nak kawen..nk rasa selamat n secure..huhu kerana dia tak.permah rasa tu smua dr sorang bapa.

Aku ksian gla dgn serina. Anak2 dia aku x ksian sgt sbb ramai yg berebut nk sayang n jaga. Tapi serina?? Lonely..

Edited by chazey at 26-3-2018 09:55 AM
Minami2013 replied at 26-3-2018 07:25 AM
Kalau dah sanggup convert maksud nya die sendiri tk percaya dgn agama yg asal.. itu je isu nye.. h ...

Gavin bukan convert karna jumpa Serina kan. 3 tahun seblom jumpa Serina he was already a convert/revert kan.

missannabella replied at 26-3-2018 09:33 AM

1. dia masih isl ...

i pun tgk smlm.

dia siap tunjuk lagi supporting doc dia masukkan anak2 dia ke kelas agama.

cara dia ckp, polite.

aku rasa he is a nice guy.

Edited by munchkin at 26-3-2018 10:06 AM

Lihat dari video anak anak serena tak boleh duduk diam. Manjat sampai bahu sofa. Dia sibuk rekod and menyanyi tak tegur pun.

Ada satu part naik kat bahu sofa turun kat area kepala adik dia. Kalau anak laki dia tergelincir jatuh atas adik dia . Itu ok kan?

Apa guna adult serena ada sana tapi tak reti menegur bila anak main cenggitu. Sibuk menyanyi. Rekod video

tgok kat ig serina tu anak2 dia pon aktif gak..tapi tu la aku rasa sebab msuk cmpur si cepone la jadi berantakan kuaga..dlu bukan ke cepone pnah ckap si gavin ni ilang keje sblum si serina ni bercerai pastu meollss tgok dlm paper metro ke BH ade lak artikel psal gavin status kerja mse tu pengarah company sport pe tah..kengkadang ayat cepone ni cm bercanggah ngan realiti..tak gitu??

Siapa yg gigih dok reply reply poat dia tak suka dalam ni.

aku check sampai dia tahu serena dah file injiction sebelum serena tulis kat ig.

Speku budak ditinggalkan sorang di rumah (menunujukkan gavin bapa tak baik) dia tak betulkan pun ye. Orang speku main gas main api main pisau main tingkap kondo boleh jatuh kondo dia langsung tak tegur.

Alih alih serena baru bagi tahu anak main tepi padang. While father main football and abang dia main ngan kawan si noah tu. Selama ni orang dok speku ditinggal home alone takde dia gigih betulkan and biarkan aja komen speku tak betul.

Waaah tiba aku ckp pasal bukan ditingglakan rumah tapi tepu padang terus gigih bagi tahu chefwan serena tak ckp pun ditinggalkan kat rumah sorang walhal post depa org ramai dok kata tiggal rumah sorang api gas pisau tingkap kondo tak ditegur langsubg asal gavin dimaki netizen tak pe.

borrow replied at 26-3-2018 09:35 AM
3 yrs b4 kawen serina , dh convert. So now heols dh 11 tahun muslim. Tak yah la kowt sebut2 status m ...

Bimbingan mana bimbingan?dah masuk islam bertahun2 bkn maksud dia dah boleh jadi muslim sejati. Dah tentu perlukan bbingan berterusan dr org keliling. Ramai org yg convert amik masa berthn2 utk prektis islam sepenuhnya. I tau sbb i kenal bbrp yg kes mcm ni. Org yg lahir sepenuhnya islam pun xamalkan ajaran islam sepenuhnya tp sibuk nk suruh org yg br bbrp thn masuk islam prektis islam as a whole? Masa dia masih dgn serina ada ke org yg nk bimbing dia? I doubt it...

missannabella replied at 26-3-2018 09:33 AM

1. dia masih isl ...

jgn tertipu dgn mt salleh or org2 luar ni..dorg sgt pandai berlakon .....
sagt2 pandai...

ayjay replied at 26-3-2018 08:53 AM
Menutup aurat ie pakai tudung tu bukan pengukur akidah atau apakah awak anggap semua perempuan tak ...

Senang ckp ukur diri sendiri dulu sblm nk pi ukur diri org lain... ckp psl dosa pahala org,diri sendiri pun blm cukup sempurna...sblm perbetulkan org lain betulkan diri sendiri dulu... mengaibkan org lain bkn termaktub dlm ajaran islam malah dilarang sama sekali buka aib org lain...n pakai tudung dan tutup aurat itu adalah satu kewajipan pd agama... nk ckp psl akidah pergilah selesaikan kat mahkamah sana, ni dok akidah sana akidah sini kt socmed... what a life!!!

munchkin replied at 26-3-2018 10:29 AM
Siapa yg gigih dok reply reply poat dia tak suka dalam ni.

aku check sampai dia tahu serena dah  ...

siap ada makcik bawang yg mungkin english lebih kelaut dari aku cakap "sampai hati buat ank mcm ni ank perempuan plak tu" anggapan dia mcm gavin dera ank plk sampai lebam mata. setakat yg aku baca xde plk cep betulkn pemahaman kelaut kawan tu

lazim replied at 26-3-2018 11:13 AM
siap ada makcik bawang yg mungkin english lebih kelaut dari aku cakap "sampai hati buat ank mcm ni ...

Yessss. Semua spekuan yg tak betul dia takde lngsung pergi betulkan. Dibiarkan aja speku pisau gas api tingkap kondo bagai. Puih

Aku dah pelik masa dengar video tu. Bapak main bola. Abang pergi main ngan kawan. Anak pompuan sorang2. Takkan abang dia boleh pergi merayau keluar rumah sorang2 cari kawan noah tu .

Siap org reply aku ckp tinggal rumah sorang2 bagai tak boleh. Rupanya tinggal kat tepi padang. Bapak main bola

I quote again reply kepada post i "she was left alone at home all by herself". Mujur lebam kalau jadi lebih teruk lagi. Cc oggy

Padahal jatuh kena besi kat padang.

And serena anak dok panjat lompat nyanyi rekod video. Kenapa tak tegur bahaya kalau jatuh kena kepala adik.

Letak 10 adult 100 maid pun kalau tak tegur masa anak kelaku lasak mcm tu pun tak guna ye.

Nanti ada yg reply at least ada adult. Aku puiii kan dulu aja

munchkin replied at 26-3-2018 11:20 AM
Yessss. Semua spekuan yg tak betul dia takde lngsung pergi betulkan. Dibiarkan aja speku pisau gas ...

Ye i think dorg slh sbb xjustify kne tepi pdg tu..maybe lps ko highlight ni die akn feedback kt ig hoho

iznanaziz replied at 26-3-2018 09:54 AM
i pun tgk smlm.

dia siap tunjuk lagi supporting doc dia masukkan anak2 dia ke kelas agama.

Serena kata betul gavin yg berkeras nak cari ustazah. Tapi serina nak pilih (i guess pilih istazah) tapi gavin tak bagi.

Tapi cara dia orang bagi tahu as if gavin akidah pesong risau anak anak2.

Pastu gabin tampil bagi tahu ada bagi klas agama. Now dia cakap betul gavin berkeras nak cari ustazah.

Now sapa yg berbelit statement ni.