CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Aimi

"Tak Sangka Dulu Dia Anak Datuk, Sekarang Nak Makan Pun Tak Ada Duit"

Cerita pasal orang pinjam duit. Ada kawan pinjam duit saya dan janji nak bayar bila ada senang. Saya tunggu punya tunggu, tak bayar2. Hati saya kata, call je mintak. Tak sempat saya call, garage rumah dia runtuh timpa kereta dia. Saya call juga, cakap saya sedekah dan halalkan hutang tu atas sebab musibah yang dia hadapi. Kepada yang berhutang, ingatlah, apabila senang, bayarlah hutang, takut musibah lain pula yang datang. Pada yang memberi hutang, Allah akan gantikan dengan yang lebih baik, insha Allah.

siapa pelakon dato tu

annabellaruz2 replied at 22-3-2018 02:06 PM
betul la tu..
mmg lepas tu nama dia masuk dalam black list aku..

Of course apak dia..sebab kat atas tu ada cerita mak dia cakap menggigil2 pasal kelaparan tak makan..

ada kawan aku masa sekolah hari tu pun, la ni digantung tanpa tali oleh laki die. anak 5, paling kecik blum pandai berjalan lg kot. kawan aku tu plak surirumah.  kawan aku tu meniaga makan kecil-kecilan nk tampung anak-anak.

kitorg nk bank in duit sumbangan kt die, tp die tak kasik sbb susah nk pegi bank nk kene bawak anak kecik bawak motor plak.  lastly kitorg amanahkan pada sorg member ni, dan sekali la bawak die pegi beli barang dapur n keperluan skali.

tp die selalu gak update pasal keadaan rumahtangga die. aku tak salahkan pun sbb sbnrnye benda tu bleh jadi bahan bukti kt mahkamah nnt kalau die nak failkan fasakh. bkn psl nk bukak aib suami tp dh mmg laki die mengabaikan die

Meols ade jiran yg mak pak masa kwen tahun 70an dulu siap soltan kedah dtg. Kaya x kaya lah keturunan dia tu. duk umah banglo juta2. Tp bila mak pak ninggal...duit cash surut la bila da dekat 10 thun. Blaja x abes n x keje..nasib ade rumah pusaka bpk da abes byr....nk mkn xde duit. Skrg keje basuh pinggan je.

jazaa100 replied at 20-3-2018 05:16 PM
Betul....setuju sgt...

Aku klu org nk pinjam duit, aku tak pernah tanya nk buat apa....dah tent ...

Bagusnya ko
Moga Allah makin luaskan rezeki ko
Amin

Follow Us