CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: harizs

[Tempatan] kenapa saya bersara sebagai Chief Operating Officer (COO) dan kerja 'pasar malam

So... moral of the story, semua orang kutuk boss.. jahat la heartless la kejam la psycho la bodoh la degil la kedekut la rude la berlagak la diva la.. itu ini, until.. diorang yg jadik boss. That time u will become the person u hate - karma

adiputras replied at 24-3-2018 03:39 PM
Byk dari kita wajar bersara saja cari ketenangan bila dah berumur ni. Bagi peluang yg muda dan byk e ...

betul tu... wajar cari jalan keluar klu dah tak tahan sgt.

peringkat usia 25-40 mmg xda masalah boleh tahan stress. bila dah masuk 40-an mula la penyakit berkaitan stress ni datang satu persatu.

ni kisah sebenar aku nak cerita.. pasal pakcik tukang gunting (malay guy) dekat rmh aku. aku selalu gunting rambut dgn dia. kadang2 aku gunting kat kedai india, tapi selalunya gunting dgn pakcik melayu ni la. dah bertahun2 gunting rambut dgn dia.. apa yg musykil nya he is very knowledgeable, blh bercerita pjg lebar pasal enjin kereta, teknologi automotive.. dan byk benda2 teknikal yg lain. until last year... aku cerita kat dia yg company aku offer VSS.  aku saja tanya dia patut ambil ke tak? dia suruh ambil. lepas tu slow-slow dia cerita sebenarnya dia ex-GM kat company jepun 15 yrs ago. dia resign lepas diagnosed with anxiety disorder & tpaksa depending on drugs utk calm dia punya anxiety. sampai skrg dia masih on medication at lower dose ..selagi doktor kata jgn stop kata dia.  bukan senang nak buat satu keputusan besar melepaskan monthly income 5 angka sebulan. tapi bila sakit dah teruk sgt, semuanya dia tpaksa lepaskan.. dia jual rumah lama dia, beli rmh yg kecik sikit, tukar kereta kecik, tukarkan anak2 ke sekolah biasa (sebelum ni private) ..  dan keputusan paling besar dia buat ialah pindah negeri. sbb dia x mampu nak stay di kejiranan lama, x sanggup mhadapi jiran2 & kenalan.

sinalegna replied at 24-3-2018 04:36 PM
So... moral of the story, semua orang kutuk boss.. jahat la heartless la kejam la psycho la bodoh la ...

sbb dia kejam dia blh jadi boss .. haha. so benda ni mcm roda.  masa kita ada kuasa kita buatlah apa yg kita nak buat. esok lusa kena topple, org lain pulak buat kat kita...  masa tu kita pun dah terlantar di hospital & masa tu boleh perbanyakkan sembahyang taubat atas dosa2 silam.

becir replied at 24-3-2018 04:20 PM
Pernah dlm one meeting my CEO mintak everybody there to rate our performance in the last project.  ...

this is a trap. dlm dunia corporate xda istilah merendah diri.. masing2 kena jual diri semaksima mungkin. ambil kredit semua kerja2 yg kita blh ambil kredit wlpn kita pernah attend meeting 2-3 kali jer pun. boss aku cukup pakar bab tulis performance appraisal utk diri sendiri, semua kerja org lain dia boleh tumpang kredit. pandai jer dia menyelit nama dia..  

iloveselangor replied at 24-3-2018 03:32 PM
Teringat zaman sekolah dulu...kawan i bersembang dalam kelas..cikgu marah 'Kalau nak bersembang ke ...

Epik nya cerita uols

Tu lah kan, malu sedekad ticer uols

COO syarikat yg cemana tuh?? Aku tengok sekarang company yg ada 2-3 orang staff pun sibuk boss dia letak CEO CEO bagai kat name card

Follow Us
harizs replied at 24-3-2018 02:07 PM
blh baca buku Stuffocation - living more with less

Sbb tu masa muda tengah sihat kerjalah mcm keldai...simpan duit...spend duit kt benda2 yg boleh generate income mcm property, start bisnes kecik2, belajar life skills mcm carpentry, hairdressing, make up, baking, cooking, sewing...kena ada target by 40s dah ada option sama ada nk terus bekerja atau pencen awal buat something different ikut passion kita...sambil tu property td dah boleh generate passive income..hidup simpler..sampai bila nk jadi keldai kan cukup2 la time muda dulu

Thats my regret..kalau boleh putar balik masa i nk belajar hairdressing...sekrg ni belajar kt youtube je

Mid managers punya stress level sekrg pun sama je mcm yg kt atas nun..portfolio kita dibesarkn so company x perlu hire ramai staff..ye la ekonomi x stabil kan  luckily company x buat redundancy..over the years ada je staff yg meninggal masa tgh bekerja..stress level teruk sgt...simpati esp yg anak2 masih kecik

cmf_jeangrey replied at 24-3-2018 05:23 PM
Sbb tu masa muda tengah sihat kerjalah mcm keldai...simpan duit...spend duit kt benda2 yg boleh ge ...

yg ni betul.  usia 25-40 pulunlah kerja mcm kaldai. simpan duit cukup2. dlm masa yg sama belajar skill2 kemahiran hidup yg blh digunakan kemudian hari. aku tgk ramai kwn2 sekolah especially kaum wanita yg dah resign kerja duduk rmh buat home bisnes kecil-kecilan, ada yg jual online, buat printing photo book dll. bila bisnes mula ok suami dorang pun resign join dorg.  

baru pimpin kompeni, dh maki2 hamun,
belum lagi jadi PM, jadi menteri

kamu dh besar pjg,
lawanla balik

aku pnah dlu bos jenis kepala baran, smpai bini pun cerai, tapi anak2 dorg (5,10 thun) rapat ngn aku, slalu maki gak anaknya

lpas aku blah, kompeni tu bungkus ,

mgkin

pyropura replied at 24-3-2018 05:22 PM
COO syarikat yg cemana tuh?? Aku tengok sekarang company yg ada 2-3 orang staff pun sibuk boss dia l ...

CEO kilang sardin cap ayam pun stress level tinggi bang ...  nak meet production target tiap2 hari

batmana replied at 24-3-2018 05:33 PM
baru pimpin kompeni, dh maki2 hamun,
belum lagi jadi PM, jadi menteri

klu kerja production as management team ni maki hamun tu perkara biasa bang ...  yg kerja ofis takkan tahu benda ni.  hanya yg kerja factory line jer tahu, benda ni dah jadi budaya.. bukan di msia saja...  

Mungkin neelofa dan keluarganya yang para paki pakar maki hamun patut baca article ini... kita tak selamanya di atas...

Edited by adila39 at 24-3-2018 10:28 AM

i pun penah alami benda sama, di marah depan semua during meetings just kerana boss i tak setuju dgn apa i buat. Bila siasat rupanya ada yg back stab me...best part i confront my boss and tell him..im done w u boss..i can always go to a better place. Dgr cerita org yg back stab i..melalui nasib yg sama lagi haru boss menjadi musuh...at least ex boss i masih dtg rumah bila i jemput any events.  no hard feelings afteral...tapi boss yg skrg aduhaiiii tahap gaban yg amat...kejap meeting hari hari meeting dan ckp benda sama. Tiap kali avoid meeting dia akan call atai text..mana muka u i xnampak...dtg opis pls.. kdg naik seram bila dgr nama boss..pagi siang malam nama dia...fobia sungguh dgn boss skrg ni....xaman hidup

harizs replied at 24-3-2018 02:50 PM
boss yindia paling skillfull dlm bab maki dlm meeting ni ..

Exactly......

harizs replied at 24-3-2018 04:50 PM
this is a trap. dlm dunia corporate xda istilah merendah diri.. masing2 kena jual diri semaksima m ...

Sgt2 betul.... Ak rase mcm duk satu opus ngn ko plk

getarsukma replied at 24-3-2018 05:50 PM
Mungkin neelofa dan keluarganya yang para paki pakar maki hamun patut baca article ini... kita tak s ...

sebenarnya maki ni pun ada seninya.  kami yg kerja bidang production ni memang dah masak dgn seni maki ni.  dan selalunya siapa yg ada skill dalam memaki mmg cepat naik pangkat berbanding dgn yg soft spoken.  maksudnya if you can deliver your job well, tapi u jenis soft spoken mmg lambat la naik pangkat berbanding peers yg deliver job well + pandai maki orang.  dan mrk yg ada seni maki ni kalau dorg maki dlm english memang sangat sedap bunyinya.

pyropura replied at 24-3-2018 05:22 PM
COO syarikat yg cemana tuh?? Aku tengok sekarang company yg ada 2-3 orang staff pun sibuk boss dia l ...

kawan2 i yg ade kompeni bikin software tetiba gelar diri CEO, ade yg jual barang ajer letak title CEO. itulah yg diorang mahukan. bila ditanya, bukan i tanya lah, orang lain, CEO2 ni jawab suka hati i lah   

adila39 replied at 24-3-2018 06:22 PM
i pun penah alami benda sama, di marah depan semua during meetings just kerana boss i tak setuju dgn ...

yg ni kena jaga2. percaya tak kat opis tu setiap dinding ada telinga. apa yg kita komen & cakap sekejap saja sampai kat pengetahuan boss korang. alah... kawan2 korang jugak yg report...

shida81 replied at 24-3-2018 06:39 PM
Sgt2 betul.... Ak rase mcm duk satu opus ngn ko plk

bak kata my friend yg dah resign sbb sakit ..  dont over committed for company, if one day u die bcoz of works, company wont appreciate you bcoz operations still can running well without u. Dont always compared those richer than u. tell urself what u hv done yesterday, what u need to do for tomorrow.. do it for yrself & for yr family.