CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 157149|Reply: 575

Kisah hantu puaka bersiri siri..

Post time 25-3-2018 07:13 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by rafiz28 at 29-5-2018 06:56 PM

Aku nak cerita tentang hantu negara org putih..byk tempat aku bercuti dan ini trip aku ke Australia utk kali yg ke bbrapa kali, bezanya aku bwk mak bpk aku dan ceritanya begini..

Okey hujung tahun lepas aku buat trip ke Australia dgn mak dan bpk aku, aku dah siap sewa sebiji unit dekat dgn kawasan xjauh sgt la dari city lebih kurg dlm stgh jam ke bandar, rumah ni ada 2 bilik, besar jugak lah owner rumah tak ada tinggal situ sebab dia pun pergi melancong jugak sebab new yearkan cuti utk krismas segala, tapi tak pastilah kebenaran dari apa  yg dia ckp cuma dia kata sewakan sebab nak sambut  krismas dgn family dia..so dlm fikiran aku ok la boleh msk dan sebagainya..unit ni mcm kedlm sikit jauh dri kereta api,tapi masa ni musim panas malam lewat sikit nk gelap so byk masa nk berjalan..sorry intro lebih hantu tak muncul2 aku ni bercerita detail sikit yek..okey berbalik semula dgn unit ni aku sampai waktu pagi n lepas diserahkan kunci oleh jiran dan ada sikit sembang dari mana kemana duduk berapa lama dan jiran ni ckp dia duduk kt block belakang tapi nanti dia pun akan pgi bercuti jugak satu family sambut krismas, kira balik kg beraya la kot kan..so aku masuk dgn gembira sgt n jelajah la tgok dlm rumah,okey je la rumah org putih yg kemas semuanya putih n putih mcm hotel pun ada, bukak je pintu rumah ada satu cermin besar sgt dan lampu dlm umah ni semua wana kuning,kt bahagian meja mkn pun lampu  jenis biji2 kecil berjurai mancar2 bila kena cermin besar tu nampak owh cntiknye rumah ni, cuma lampu berjurai tu boleh bikin muntah hijau ketika makan kt meja sebab kalau dia bergerak mcm ada pantulan bergerak yg bole buat otak meroyan..cuma aku pelik sikit dlm almari xada baju langsung dua2 bilik kosong xde baju ke atau mcm tanda org tinggal kat situ,dapo pun sama ada kuali pinggan mangkuk tapi semuanya mcm bersih berkilat je semuanya,bilik air dia xde satu brg pun dan mmg nmpak xada org guna ,peti ais dia pun xada brg kosong betol kosong,aku fikir agaknya dia masukkan dlm garage kot sebab ada org nk sewa seminggu..lepas rehat2 keluar kejap amek kete sewa n pewet2 awek minah saleh kitaorg balik semula ke rumah sebab mak aku sakit kaki n penat sgt nak rehat, panas masa ni..kami rehat tido n xada apa2.. okey je semua..

Esoknya bagun..

Aku perasan beg aku yg tak sempat dibawak masuk kebilik masa aku sampai dah bergerak ke pintu rumah, bkn satu beg 3 beg yg aku letak kt tepi dinding,pelik aku sebab takkan mak bpk aku cari baju or brg sambil seret2 beg, beg laptop aku je ada kt situ yg besar semua bergerak,nak2 mak aku kalau berjalan dia angkut baju dia satu rumah kalau boleh baju yg dh buat lap kaki pun bawak sekali..tak thu la nk pelik ke tak tapi mmg pelik..aku positifkan minda ini Australia mana ada hantu..tapi aku terlupa satu lirik lagu ni.."hantu mana hantu mana2 ada hantu,hantu mana hantu mana2 ada hantu". So berbalik ke cerita dri tghari aku keluar berjln pg city mkn2,tgok opera la naik ferry smpai mlm baru balik, ramainya org masa ni sesak sgt rasanya, ops lupa aku tak naik kereta sbb dari trip aku yg lepas2 kt sni susah nk parking kalau kt city n mahal, so dri keretapi aku menapak lebih kurg 20- 30 min tunggu jgk teksi melintas tapi xada, bila aku sampai bwh unit sambil dgr mak aku bising ckp kt bpk aku kaki dia sakit bla2 lain kali bwk kete je la kedekut bla2 mata aku ni tertumpu kt atas rumah aku, lampu dapo dia terbuka dan ada org tgh tgok kt aku kt bwh, btw unit aku tinggal ni tingkt 2 je ,muka dia xjelas tpi aku tahu itu org dan aku terfikir cmne dia bole tgok kebwh mcm tu sebabnya, kalau berada dlm rumah tu dapo dia betol2 depan tingkap maksud aku singki dia bercantum dgn kabinet dan menghasilkan bentuk L, bole byg tak? So aku pelik cmna dia bole tgok kebwh dgn posisi tegak sbb kt situ xbole berdiri sbb ada singki dapo dan ketinggian dari singki dapo ke tingkap lebih kurg 2 jengkal je..aku bukak pintu lock kt bawah aku tgok atas balik lampu dan padam dh..ah sudah! Mungkin jgk slh rumah kot ni..

Masuk dlm rumah je aku bagi salam dan suruh mak pak aku g mandi, letak brg2 beli semua dlm bilik dan brg mkn kt meja mkn, aku bukak lampu semua sekali, cahaya dlm rumah ni gloomy sikit dan buat mata cepat mengantuk, rumah ni xada bilik air dlm bilik, bilik air kongsi kt luar, aku bukak tv lepak dan mkn keropok sambil tunggu turn aku dpt mandi, tapi terlelap pulak ditambah musim panas kt sni lain menyengat sgt dan xberpeluh, badan lemah jadinya..tak teringt kejadian td..bila aku bgun mak aku dh senyap bpk aku pun sama masing2 dah baring n tido itu la dlm pemahaman fikiran aku..aku nk bukak pintu bilik mak akula konon nk check tiba2 bole serentak dgn bpk aku pulak aku tolak tombol dia tgh tarik tombol, aku jadi terkejut dan secara tak sengaja aku tarik balik pintu dan tutup..xbaik pulak aku bukak pintu mcm ni kan..aku ketuk2..diam pulak aku tnya "abah,abah dah tido ke? Klu belum jumla lepak luar mkn minum kopi ke" senyap pulak..ah sudah..aku ketuk lagi ketuk lagi aku baru pusing badan nak kembali duduk pintu bilik terbukak, aku tgok dlm gelap, aku capai suis lmpu..xsampai 2 minit lepas aku nampak bpk aku..aku kejut bpk aku tanya dia abh nk minum air ke apa dulu,dia kata dia xlarat nk lelap,aku tanya baru baring ke? Dia kata tak lah baru lama jugk nk kejut aku kesian..aku mcm hmm..aku mintak izin kt bpk aku nk bukak pintu bilik dia sebab nk bgi air con rasa sampai ke ruang tamu walhal kt ruang tamu ada air kon..tapi aku dh berpeluh pulak cemas pun ada..

Sambung ptg sikit k

Rate

1

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Bukan hntu kot dik TT, mungkin jin?  Masa akak dok US dulu pun ada gak.  Rasuk2 org lg.  Anyway, yg TT came across tu mmg dok situ kot sbb dari ur story, rumah tu mcm dh lama kosong.  Ok sambung, sambung.  

Setan yang kacau...ganggu gugat iman anak adam...mana2 pun akan ada 'hantu' sebabnya tu mainan Setan

Boleh pulak jenguk2 kt dapur. Tt sambung please

tapi aku terlupa satu lirik lagu ni.."hantu mana hantu mana2 ada hantu,hantu mana hantu mana2 ada hantu".
ni lirik lagu dalam rancangan tv 'Meremang' tu
pernah satu malam, aku tengok citer apa ntah (dah lupa), then disambung citer meremang tu..tapi aku tertidur
sedar2, celik mata, rancangan meremang tu dah habis, lagu tu la yang keluar
melilau tengok sekitar ruang tamu, mana tahu tetiba hantu muncul
terus tutup tv dan masuk bilik tidur

back to cerita tt, rasanya rumah tu sebenarnya tuan dia tak duduk pun kat situ
alasan je tu nak bercuti krismas..
takkan dia nak bagitau rumah tu berhantu kat penyewa (kalau betul berhantu)

Wah...aku tunggu sambungan muuu...
Kaget jugak.kan bila.mana.kita tau ada sesuatu yg x kena...lagi lagi.tmpt.orang.huhuuu

Follow Us
Panjang benar mukadimah penerangan.. omputih lagilah byk hantu.. diorang lagi berani puja2 ni..
Mcm cerita the conjuring, annabelle etc

Cepatla sambung tt, dah tak sabor ni

Teringat mat saleh yang terus demam 3 hari sebab terserempak hantu masa turun tangga kat office lama dulu..
Dah orang riuh kata tempat tu ada penghuni lain dia tak percaya... sendiri nampak terus nak pengsan.

Okay sambung cerita

Main tarik2 pintu plak dgn tt ye...

Tt tlg.smbg....hehe

tt petua masuk rumah azan setiap ruang , bilik, ruang tamu, dapur.

petua pindah rumah 3 malam kena pindah dulu sebelum  keluarga  pindah masuk,azan  ngaji alquran, tidur sorang dalam rumah. tengok dulu respond yang ada. kalau ok baru pindah.

3 malam petua untuk beritahu rumah tu berpenghuni. ini petua orang lama.

Rate

1

best ni.     

Sambung la lagi tt.

X zabar nk baca samb...jgn lama2 tt...

okey..sorry lambat kesibukkan sikit aku..mana2 yg agak tak berkenan dgn mukadimah aku minta maaf yek sbb aku dah biasa detail..

okey malam tu mak bpk aku dah tido awal aku tgok jam dlm pukul 11 lebih, kt sini sunyi sepi xada bunyi apa pun kt luar, kt Malaysia dah biasa bising2 sampai pagi xreti duduk diam dari org dewasa merempit moto sampai yg kecil merempit basikal, aku sambung baring2 kt depan tv tgok la cerita apa yg ada cerita org putih or cerita biru, boleh la layan rancgn masak2, mata aku pulak melirik2 tgok bilik yg konon aku cop utk aku tido mcm nk tido dlm bilik, tapi mcm xberapa nk sanggup pulak kalau ada bini okey la peluk2 klu xberbini mcm ni baik aje tido depan tv..paksa mata supaya tido tapi dah tak boleh tak tahu knp walhal aku pun mcm mengantuk, baring kuatkan tv sikit dan cuba la lelap, dpt lelap dan lelapppppppp..sekali aku terbgun sebab panas betol panas sampai leher aku basah peluh, kpala aku mcm mandi aku tgok lampu semua dah padam , tv pun dah mati dah, aku tgok jam dlm pukul 3 lbih..mak aku keluar bilik ckp " rumh ni blackout ke? pnsnye ko pg bukak tingkap mak mcm nak demam ni" alamak satu hal pulak agaknya mak aku tido pakai toto tebal sbb bilik tu sejuk sekali blackout dia bersauna la apa lagi.. aku bukak lah semua tingkap bagi angin masuk ajak mak bpk aku baring kat depan dan ada cahaya sikit  hp pun beteri ok lagi , kami solat subuh dan nasib baik waktu siangnya panjang sebelum pukul 5 dah ada cahaya. so cerah je aku terus keluar rumah pg hidupkan balik elektrik dalam rumah.. cuti yg terganggu ni bikin aku stress sgt nak2 tiket flight aku 2/1 nanti.. xkan nk new year mcm ni kan..aku dah byr full dah utk unit ni so aku xrasa boleh dpt refund..disebab kan mak aku nk demam kitaorg stay kt rumh je utk hari ni, so masak lah apa yg ada sebab hari ni semua pasaraya tutup, nk jln pun mesti ramai org. rumah ni kalau siang mmg cantik mcm hotel mcm lebih kurg rumah idaman aku la kecil tapi dia bole ubah suai mcm hotel gitu.

time mkn kami sembang2 dan bpk aku cerita sesuatu yg buat aku agak terkuzat, dia kata yg aku mlm tadi 10x masuk bilik kejut dia, goyang bahu, bpk aku klu dia mengantuk dia mmg susah nk bukak mata dgn mata terpejam tu dia akan buat bunyik hmm nape?? bila xde de jwpn dia tido je balik tapi sampai 10x aku goyang dia tanya nape aku xjawab dia celik la sikit mata sebab hati dia sudah panas la kan..bila dia bukak mata dia tgok aku dah kt pintu bilik pulak, mcm flash hahaha.. dia nk tgok betol2 tapi sebab cahaya dari ruang tamu dan  dlm bilik pulk gelap so xboleh nmpk rupa aku tapi sebagai bpk dia tau la itu aku ..dia tnya knp , aku terus pg keruang tamu, bila dia tgok aku dah blah dia pun agak happy lah bagus lah aku blah sebab mcm semak je kan kejut tak pasal.. dia pun tanya aku lg "knp ko kejut2? kalau nk tido satu bilik tido aje la kt bawah toto kan ada,  aku pun jawab dgn tenang " tak ada apa kot abah abah perasan je kot" marah bpk aku dia kata aku yg kejut dia yg perasan pulak. aku diam ajelah sambal suap2 tu dok fikir nak stay ke nak blah ni..parah mcm ni. tapi mak pak aku suka je xde hal byk...esoknye aku dah planning nk drive jauh sikit tapi mak aku nak pg boxing day.. okey aku sambung lagi..

okey jap g sambung mlm insyaAllah ye..kna cari rejeki dulu naa

Rate

1

umbut replied at 25-3-2018 08:52 AM
Panjang benar mukadimah penerangan.. omputih lagilah byk hantu.. diorang lagi berani puja2 ni..
Mc ...

Depa pun ramai satanists and into witchcraft, voodoo segala termasuk retis Holiwud. Mak esah deyols aku rasa lagik bahaya dari mak esah tanah Malaya.

Edited by doubleA at 25-3-2018 01:02 PM

Ok tt best sambung ya

Bukan negara omputeh je tt, negara mata sepet terhangguk2 pun ada especially area temple, kat hutan.

sambung..sambung..sambung..heeee..best.aku tggu la tt smbg..

tt bagi ler link rumah tuh...leh la member cari p terjah merungkai misteri hehehe

tahtah...ada org duduk ke celah dinding...ala2 cter the boy...mana la tau kan....hehehhe http://www.imdb.com/title/tt3882082/

tapi jin pon x mustahil....jin mmg wujud.....

ritu ada kawan pernh juge kene kaco antu omputih di europe....speaking berabuk.....siap bergelak tawa lagi...marah roomate dia....jgn duduk atas 'kawan' dia tu...