CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rafiz28

Kisah hantu puaka bersiri siri..

rafiz28 replied at 25-3-2018 11:50 AM
okey..sorry lambat kesibukkan sikit aku..mana2 yg agak tak berkenan dgn mukadimah aku minta maaf yek ...

hantu kokesen yang menyerupai tt kah itu?

okey..tak sabar nak tgu sambungan tt..

Lalu antu tu berkata, " abang single lagi?"

Kalau bawak budak kecik lagi lah risau, blackout mesti dah jerit2. Dari tak takut jadi takut pulak.
Mungkin tu hantu jaga rumah tu kot. Dah rumah tak berpenghuni,jadi lah tempat tinggal dia.

tak sabar nya nak tunggu sambungan....

yg aku tau hantu setan pun akan ikut lifestyle sesuatu negara. mcm sedara aku masa tinggal kat London, rumah diorang tu mcm keras la jugak. tapi hantunya agak kemas pakai kot org putih dolu2.. baik punya lepak kat living room.

wow wow wow
cerita menarik
tunggu sambungan TT

Follow Us
more
sambung lg pls

Okey aku sambung..tpi yg ni xseram lah sgt..
Mlm tu nk dinner, aku ada beli daging siap2 dgn perencah kari segera, bwk dri malaysia je sng so mgarilah mlm tu dan rumah mmg bau terbaik punye, aku risau jgk takut ganggu jiran kn sebab diorg tido awal kul 8 sume padam lampu dah..tgh baik punya godak kuali ada org ketuk pintu kuat pulak tu mcm terajang pintu,mungkin dia ingt kami semua pekak..ah sudah ada org xpuas hati kot kul 9 lebih mlm dok bau naik msuk umh dia, biasa la org asia mkn lambat2 mcm ni.. kipas sedut asap yg aku xreti nk eja kt dapo ni mcm xberapa power, sedut
mcm sedut nafas je, mak aku berlari kepintu dan tgok dari lubang kecik,pastu mak aku ckp " alamak! Ada nenek la ketuk pintu dia mrh kot ni" aku pun ckp  " alamak ckp la kt dia 15 minit lgii je ni!!! mak nak gigit daging liat sampai terpelanting gigi ke?" Mak aku pulak smbung " ko ckp ke dia la,aku xreti nk ckp ni" aku berlari kepintu belakang dan bukak pintu dan seperti biasa  yg kita dgr cerita hantu iaitu xada org..ye tak ada org..betapa positifnya mak aku siap bole ckp " dia dh balik kot sebab dia dgr lagi 15 minit siap" hahahahha..aku tnya mak aku mcmana ke rupanya? Mak aku kata nenek la rambut putih muka mcm nenek la aku tanya ada taring ke tak bagai,mak aku kata tah ada ke taringnya umo mcm tu taring pun tertanggal dh..aku kata " kot nenek tu dgr kita mcm bergaduh kot dia takut sbb tu dia balik" so smbung kerja dan kami dinner..aku ajak mak bpk aku keluar ronda2 city mlm tu amek angin dlm kul 11 saje nak tgok suasana malam, mak aku ckp haa cari mamak, yg aku tau xada mamak dh la kalau kedai org mabuk byk la..so alkisahnya xkeluar la mlm tu bancuh aje teh sambil baring2 tgok tv dan spnjg tgok tv suara mak aku berubah menakutkan aku siap bersambung2. " nauzubillah! Apa pakai mcm telanjang" lepas 10 min " ya Allah buat dosa je tgok cite mcm ni" lepas 5 minit " ya Allah baik ko mengaji la baik" lepas 10 minit " ni sume bahan api neraka dan lepas 1 minit terawal " habis rezki ko tgok mcm ni,dosanya" xsampai 1 saat nk ckp lagi aku tutup tv dan ckp " okey skrg mak tido la baik, aku pun nk pergi smyg taubat..dia pun beransur masuk bilik dgn bpk aku..mata aku merilirik2 ayu haih bestnya bpk aku yg dh tua tu pun ada bini..aku tah bila..kna tunggu tua kot..

Okey so aku ckp kt bpk aku,jgn tutup pintu nnti aku nk masuk bilik tido sama kt dlm,bpk aku pun masuk bilik lgi satu yg aku xsekali pun baring kt situ nk amek bantal dan toto, pastu bpk aku tnya " ko ada tido sini ke mlm smlm? Tilam mcm ada bekas kencing je ko terkencing ke?" Aku pulak terkujat " eh belum lumpuh lagi la abah nk kencing berdiri kt situ" dia pun mcm okey2 dan masuk bilik, rumah ni bentuk dlmnya mcm ini dari pintu masuk kirinya ruang tamu,sblh ruang tamu dapo, belah kanan bilik air sblh bilik air bilik no 1 dan dua,bilik yg mak aku tido tu bilik besar sekali, almari bilik built in dan pintu jenis kaca yg besar sampai siling bilik,bilik sebelah kecik sikit tapi sistem bilik dia sama, so aku mls nk tgok tv dan esok beboxing awal sikit kt bandar kna kumpul tenaga sikit,aku solat kt living room dan masuk bilik bpk aku nk tido,msa masuk bilik tu gelap pastu aku terperasan aku slh msuk bilik,tapi pelik sebab aku rasa aku betol masuk bilik bpk aku,aku keluar balik aku fikir aku mamai or confuse, aku masuk bilik sebelahnye aku bukak lampu eh aku masuk lagi bilik yg sama sepatutnya aku tido,ahh ini sudah bikin ajaib.. dah tu bpk aku pulak tarik toto sekali dgn lapik tilam, mungkin dia tak perasan kot dan tilam tu ada bekas mcm org buang air kecil yg byk tak tahu la kencing selepas minum air satu baldi ke mcm tu..aku keluar dri bilik tu dan biar lampu bilik tu terbuka dan masuk bilik sebelah,okey baru betol aku baring kt bawah ..owh xada adegan hantu bawah katil ye sebab katil ni guna base yg tinggi so aku selamat dari ancaman hantu bawah katil..dan aku terlelap sampai bpk aku kejut smyg subuh dan apa yg lebih seram bila bpk aku ckp " ko ni smyg kena kejut ke? Ko duduk rumah ko mesti ko xpernah smyg betol tak?" Ketakutan aku terus melampui segalanya terus bgun..  

oke sambung2 sabar aku ada keje lagi..

Rate

1

best, best!

Hahahaha lawak la tt pada masa yg sama baik ko duduk bawah ketiak mak bapak selalu, baru terdidik jadi manusia berguna sket asyik terkena nasihat power2 dari mak bapak sendiri

#akakgurauje

rafiz28 replied at 25-3-2018 05:43 PM
Mlm tu nk dinner, aku ada beli daging siap2 dgn perenc ...

hahaha..lawak gak citer uols

i follow

Tt mintak buat perenggan pls.tqqqqq

Astaga lawak la pulok, hahahaha! Teruskan, teruskan!

So bapak uol ka hantu jembalang djinn syaitonurojim yang kejut uol soh gi semayang tu? So hebat ya geng antus ini mampo menyerupai ummah Asia mampo cakap Melayu bagai walau tinggal di negara kokesen. Teringat pula cerita @Ferr_Remy hantu Siam mampo jadik macam muka kekasih dia. Sesungguhnya hantu syaiton djinn nirojim memang cibai ah.

lawak , tak jadi nak feel seram

eh,pasal tt ni, macam pernah baca je kisah nak pilih calon kat bod cinta nun

doubleA replied at 25-3-2018 01:01 PM
Ok tt best sambung ya

Bukan negara omputeh je tt, negara mata sepet terhangguk2 pun ada especiall ...

Member aku dok air bnb sana...katil kena gegar okehhh

Ok mana yg xsempt nk bls pertanyaan nnti aku bls aku smbung lagi ni..

So esoknye keluarlah berjln tapi kali ni sbb xnak mak aku bising sakit kaki n lain2 komplen aku bwk je la kereta walaupun kna byr parking yg boleh bikin stress tapi xpa bkn selalu..ada satu kejadian pagi tu aku dh nk keluar wallet sume dah letak dlm beg siap2,aku bkn jenis suka letak wallet dan hp dlm poket sbb pernah tercicir dan kna curi msa aku bercuti kat indon, so aku akn letak semua dlm beg kecik..sementara tunggu mak bpk aku siap2 aku sempat lah main hp dan turun ke parking kereta..bila dh gerak tempat dituju smpai ke city pusing punya pusing cari parking terbaik,aku dah survey dah mana tmpt nk beli brg yg okey2 nk bwk balik malaysia..dpt parking aku keluar dan nk simpan kad parking dlm beg sekali aku perasan wallet aku xada..ye wallet aku xada..aku selongkar cemas nk selongkar beg mcm sekongkar almari xdela sebab beg ni kecik je xtahu mcmana bole tinggal xlogik tinggal..aku dh cuak dh adeh cmne ni cicir kt mna mcm2 fikir ..aku jalan ke pasaraya nama dia Westfield dan suruh mak n bpk aku g cari brg dulu aku nk balik kejap cari..mak aku xkasi dia kata guna dlu la duit dia xapa, berjalan la aku dgn kerisauan melampau dlm kerisauan tu berejam jgk la kami kt kwsn2 tu siap menapak pergi byk kedai dan dlm kerisauan teruk tu aku dpt jgk la beli 3 lai baju dan 4 kotak kasut sketches..kt situ ada satu kedai ayam penyet yg sedap sungguh mana2 nk bercuti ke sydney bole la try mkn kt satu kedai indonesia ni nama dia shalom nama je yahudi tapi rasa dia sedap n halal uphhh gitooo...

Sebelum pukul 6 kitaorg balik lah, sampai rumah aku cari wallet aku..cari punya cari dgn berpeluh dan stress takut hilang betol2, aku rsa mmg xlogik utk hilang sebab aku ambil n letak dlm beg setiap pergerakkan aku tu aku bole ingat satu2. sekali tu aku nmpak wallet aku..kt bawah kerusi siap kna selongkar habis duit2 kad2 aku dlm tu berterabur, xkanla aku punye kje or mak bpk akukan ada masa plak dia nk amek wallet senyap2 baring bwh kosi n selongkar wallet aku,kosi ni rendah je xbole baring pun bwhnya.. dlm kelegaan dan penuh aneh tu aku ok je la asal jumpa kan..so mlm tu aku dok research penginapan kt canberra sebab esok aku nk pg ke sana pulak berjalan suruh mak aku msk la sikit sebab nanti nk berhenti kt wollonggong tgok laut ke mcm tu, ini kejadian yg seram sikit lah pada aku..aku nk g canberra dlm 27-29 hb tempat pun xjauh sgt 3-4 jam drive bole smpai, cuma nk berhenti kt tgh2, tapi sebab aku dh letih jgk berjalan dri pg smpai ptg mak abh aku pun xbiasa dgn kepanasan kering yg lain mcm buat letih dia berganda..

so semua mcm mood xada sgt bpk aku awal2 dah baring dah, aku dgn mak aku je masih kt depan lagi, sebab nk siapkan bekal esok, aku ckp2 la dgn mak aku  mata aku tertancap kt tv sambil sembang2 sekali aku ternampak mak aku jalan dari bilik yg kosong tu masuk ke bilik bpk aku tido, ye betol2 nmpak mak aku berjln dri bilik kosong tu ke bilik bpk aku,cara jalan pun laju je nmpak sekali imbas, terus aku mcm cemas semacam sampai terduduk aku..aku bgun terus pg bilik dan bukak lampu tapi xada org..aku tanya mak aku dh siap ke? Mak aku kata dh nk siap aku pg dapo aku tanya apa lagi xsiap mak aku kta tunggu nasi sejuk sikit je pastu dh ok la,aku kata xapa lah mak pg la masuk bilik nanti aku pindahkan nasi dlm bekas, mak aku pun ok terus beredar masuk bilik air dan masuk bilik, aku berdiri kt dapo je mcm bodoh jadinya cemasnya perasaan aku masa tu..dup dap jantung aku..masa aku tgh sibuk siapkan final task mak aku beri tu aku terpandang seolah2 mak aku berdiri antara ruang tamu dgn dapo, dapo ni mcm satu lorong kecil yg dipisahkan dgn ruang tamu..aku tanya mak nak ambil apa2 ke? mak aku xjawab apa2 dan terus blah mcm tu..tapi cara dia pndg aku renung aku walaupun 5 saat mcm ada satu tarikan graviti dlm drh urat dan saraf ko semua sampai ko rasa menggigil2 teruk ah sudah dh la aku kna kacau masa yg sma mcm nk terkena Parkinson pulak..aku masukkan nasi dlm fridge dan cepat2 masuk bilik, tutup pintu dan lock dari dlm, tgok mak aku xtido lgi sibuk baca2 baru lepas solat..mak aku tanya ko dah kenapa? Aku ckp xada apa lah, mak aku tanya lagi ko dah kenapa? Aku ckp xada apa n aku ckp aku nk solat ni aku mintak tolong mak aku berdiri kt pintu bilik air teman aku kejap, aku solat dan terus baring2,  masa baring2 tu hati aku xkeruan sungguh, berderau teruk sgt..aku asyik panggil mak aku je " mak, mak dh tido ke?" Mak aku kata belum sampai setiap 5-10 min aku tanya mak dh tido ke,aku rasa mcm nk tido kt tgh2 je tapi sempit thp tergolek ke bwh bpk aku nnti..dpt jgk lelapkan mata..zzzz

Dlm pukul berapa tah aku terjaga mak aku kejut,dia xpanggil tapi mcm tolak2 blkg aku dan buat bunyik mcm batuk kecik2..aku pusing mengadap belakang tanya mak nk apa senyap pulak, aku duduk tgok mak aku mak aku elok tido mengadap dinding,bpk aku jgn ckp la dia punye sound generator tu kejap semput kejap okey bunyiknya..aku baring balik nk lelap aku rasa mcm ada org tolak bdn aku kali ni aku tau aku kna ganggu sebab bdn aku mengadap ke katil sebelum ni bdn aku belakangkan katil,aku diam n keraskan diri aku selubung sambil baca la ayat pape  dlm hati menyumpah jgk la aku kata aku ni dtg jauh2 nk bercuti dgn family aku ko pun pergi la bercuti mana2 jgn la kaco kami kan...aku xdpt tido langsung sebab aku bole rasa mcm org berjalan2 dlm bilik tu, 2 jam tu aku punye berpeluh jgn ckp mcm mandi wap aku dlm selimut, sampai subuh bila alarm bunyik lega sgt aku terus jerit " bgunnnn!!!! Dah subuh dahhh!!! Mari kita keluar!!" Berpisat bpk aku bgun..aku bukak lampu aku terus ckp jum lah lepas solat subuh kita terus gerak lah tapi mcm biasa keadaan xakan jdi mcm tu..aku suruh packing baju utk 2,3 hari je yg lain2 tinggal..bpk aku pun ckp" okey beres!!!" . Mmg xada sarapan kt umh ke apa, aku org lelaki bwk baju 2 lai suo 2 lai cukup dh la mak aku je berkemas punya la lama..aku ckp nnti aku berhenti2 beli coffee ke apa, bwk roti tuna je okey..kali ni aku fokus betol2 wallet aku brg aku,beg sume mata aku mmg tajam la tak nk tertinggal masuk dlm kete aku check lagi sekali..okey dh boleh dh beredar dgn baik..mak aku nk naik balik berus gigi tinggal la apa aku kata xyah berus gigi tu semua bole beli je..so berjalan la aku kt canberra dgn gumbira baru rasa bercuti bermakna sekali..ok smbung lagi naaa anggapla cerita hantu bersiri..

Rate

1

Binaweh punya tt, dalam kerisauan melampau 4 pasang sketchers dia rembat, cheh . Rock sempoi giler anak branak ni. Nak pinjam mak/pak tt lah len kali aku nak gi cuti. Mak/pak aku dah takder. Tengkiu tt, citer sempoi buat aku saspen, cuak sama.

ayohhhh mak baca cite uolls ni nak hampir pkl 12 mlm. tapi apa yg seramnya uolls????? mak tercari cari klimaks nya. apa2 pun teruskan penceritaan uolls.

Kalo tengokkan cite omputeh. Semua main bos2 setan macam lucifer.

Umat kite je dok main jaguh kampung mcm pocong dan pontianak