CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rafiz28

Kisah hantu puaka bersiri siri..

Ok tt sambung pulak pengalaman di canberra

xtahumenahu replied at 25-3-2018 09:56 PM
Member aku dok air bnb sana...katil kena gegar okehhh

Jin Kristian kot gegar2 karna Islamphobic?  

Letih tt kena kacau hantu. Tido tak lena. Sambung lagi tt.

I is cannot wait. Cepatlah tt

tak sabar tunggu sambungan nih. hahahahaha

korg bercuti ber3 je ke?
len kali ajak la aku haha

Follow Us
Xde gambor ker...

tu ler ...cuba snap gambor sikit

Okey sambung sini yek...mna2 yg xrasa seram or klimaks cite tak sampai minta maaf byk..cite ni tidak di filem kan jadi jln cite n ending xde sampai jntung terangkat n tercampk gituuukn...

Okey trip aku ke canberra xbole nk bohong la klu kata ada hantu pulak or hantu ikut..sebab xmuat kete penuh dan dia terpaksa tinggal..kitaorg jln2 la happy lupa terus sgla bnda pelik2 semuanya ok je,mak pak aku la org pling happy sekali sbb canberra pd aku tmpt yg cntik sgt, bkn busy mcm kt bndr..tmpt kitaorg stay pun mabeles 2 bilik tpi tah la pehal kna 2 bilik sbb bkn aku tido dlm bilik pun..

So 29hb tu aku gerak blik,singgah city jp beli brg sikit, pusing2 cari mkn dan pusing2 sbb sesat barat xjumpa jln.. so sblm pukul 8 aku sampai bwh n parking, bpk aku lbih 10x tido bgun mak aku plk xhbis tnye kt mna dan bila nk sampai setiap selang minit ke 5..so bila sampai aku suruh tunggu bwh dulu rehat dlm kete aku angkt brg2 beg bwk naik, walaupun tingkat 2 satu beban utk org tua so aku angkt brg dulu nnti aku turun lg angkt brg kedua bru naik sekali..

Aku msukkn kunci dan tolak pintu, pintu mcm tersangkut pulk..berat..aku tolak tolak dan tolak..aku tolak kuat2 ada gap sikit aku raba kedlm nk rasa apa yg buat pintu stuck..nak tau apa? Beg besar mak aku yg mcm kotak tu terbaring antara pintu dan rak kasut, so dia tersangkut,aku tolak lgi aku dgr mcm bunyi something patah habis la roda beg mak aku..aku dpt msuk je rumah aku terus tercengang terpana habis mcm org bijak pandai..brg shopping kitaorg berterabur satu umh, keropok2 aku beli terbukak terburai merata2 mcm org dok hembur2 sambil ckp happy birthday!! Happy birthday!!! beg2 kt depan pintu siap ada yg terbukak baju terburai..aku ulang balik..baju terburai bkn perut terburai ye..aku msuk bilik, bilik kosong 1 brg pun xada semua dah dibwk keluar dri bilik..aku geram sgt aku call owner dia xpick up,mungkin sdg bercuti lgi atau dah pg pergi mati..

So aku kms sikit cmpak2 bju dlm beg sgla, sapu yg sepah mana yg xdan tolak je dgn kaki..beg mak aku yg dah kurang upaya tu aku sandarkan aje, aku terfikir kna cpt ni turun ajak diorg naik sbb dh mgrib..nk call xbole sebab 1 fone je kongsi 3, sekali dgr suara bpk aku bg salam, dia msuk umh terus aku kna fitnah " ko buat apa niiiiiiii sepah2? Meradang ke apa?" Adeh serius xreti nk jwb..mak aku msuk bilik tercengang dia..dah mak aku fitnah aku jgk.  " ko susah2 kluarkn beg tu knp?? Dah elok dlm bilik ni susun elok dah knp kluarkn dia?" Pergh anak harom ko iblis!! Aku dah kna fitnah!!!! Its oke aku xberdendam dgn iblis durjana..Aku ajk mak pak aku solat dulu niat nk cerita sikit la kn hal tadi..lps tu aku duduk fikir ada 3 hari lagi syrt nk dptkn depo by 2 hb tu 10 pg jiran umh ni akn dtg ambil kunci dan check rumah, dlm bbrpa hari aku akn dpt la depo aku tuh, skrg ni aku mcm buget jgk masa yg sama aku syg mak, bpk, diri aku dan duit jgk , nk2 dkt new year hotel yg xbrapa mhl mmg salu mmg penuh dihuni oleh puak2 kulit putih dan puak dari pelbagai negara angau nk tgok bunga api, aku survery byk peningnye aku..utk stay luar lbih kurg tiga hari mkn 5,6 rtus doler lgi..so aku bincg psl hal siang tdi dan minta pndgn lah mcm tu.. bpk aku pulak tiba2 xada perasaan or dirasuk gonderowo keluarkan buah fikiran dia" ala duduk je la sini 3 hari je lgi,duit tu buat beli jam abah masih ada banyak lgi baki tu" aku terus tepuk bahu bpk aku nk pastikn dia bpk aku bkn jelmaan..tanya mak aku pulak mak aku kata sbr je la..nnti klu tkut sgt kita mengaji la..

So mlm tu masing2 dpt lelap aku rasa faktor penat sgt dan serabut mungkin aku diganggu tapi aku xpedulik, mak abah aku bgun pagi tu..siap ckp haaa okey je xde apa pun jadi!! nak kemana kita ni??. tapi tiba2 mak aku ckp dia terhidu bau something bau pelik..aku try bau tapi xtahu bau apa bau dia mcm bau busuk dri binatang yg dh rotten..dlm satu bau ada mcm2 bau sekali susah nk explain..kitaorg keluar bau hilang, bila masuk bilik bau balik so aku berubah jadi anjing pengesan  cari punca tapi ttp xtau dari mana,mungkin belum thp anjing komando..so aku suruh siap2 je lah lepas solat subuh kul 6 pg gerak jauh jgk..

Mak ayah aku solat dlm bilik, aku memilih jadi yg terabai so aku solat kt ruang tamu..masa aku solat tu aku rasa lain mcm drh berderau sampai kemuka..aku solat je mcm biasa, masa aku rukuk aku terperasan ada sepasang kaki, kaki org berdiri sblh sejadah aku, berusaha utk teruskan jgk aku sujud dan selesai..so aku baca doa sikit elak gangguan jin iblis ni..msa aku nk bangun aku terdgr suara perempuan tua..suara dia halusss tapi ada getaran mungkin perempuan yg sgt tua mcm ckp ""goo!!!" Dia ulang ke 2x "Goo!!" Dua  kali dan lesap panjang slow dan garauuuu ternaik bulu tengkuk aku...aku terdiam je lah aku bgun kemas brg baju2 semua aku msukkan dlm kereta siap3 tinggalkan mana yg nk pakai je..mungkin mlm ni aku tido la dimana2 or dlm kete begitu..

Okey  aku bole flash dlm otak tntang kaki tu..kaki org tua,  putih dan kuku biru hitam..biasa kuku biru hitam ni klau org yg dah xada lagi rohnya or mungkin dia sng dikimo aku xpasti sgt..okey nnti sambung lgi..

Rate

1

Mana nk gambo2 tu xdapek la aku nk tepek..aku tepekkan pengalaman je ye..

rafiz28 replied at 26-3-2018 12:46 PM
Okey sambung sini yek...mna2 yg xrasa seram or klimaks cite tak sampai minta maaf byk..cite ni tid ...

perghh...kuat betul penangan hantu tu
sampai time solat pun ada kat sebelah
jadinya yg kacau tetiap malam tu, perempuan tua tu la
dia tak sabar nak suruh korang keluar dari situ la tu

Alaaa... mana sambungan.....

Dahsyat giler. Kalau aku dah lama aku blah.

kentalnye hati.. klo aku tak tau le cemane nak hadap walopon lagi 3 hari

Jap aku taip sambungan

mana2 ada je jin syaitan ni..tapi  bagus TT tak tunjuk takut or mengalah dgn dia..

Ipo replied at 25-3-2018 08:33 AM
ni lirik lagu dalam rancangan tv 'Meremang' tu
pernah satu malam, aku tengok citer apa ntah (d ...

bkn la ipo tu lagu cite hantu ceploss..

cite lawak kazar belakon tu

misc replied at 25-3-2018 04:14 PM
tak sabar nya nak tunggu sambungan....

yg aku tau hantu setan pun akan ikut lifestyle sesuatu neg ...

apa yg iols tau menurut dr ceramah yg iols dgr...setiap negara ni ada penghuni yg kita tak nampak..sbb bumi ni milik Allah dan jin ada merata termasuk la setan iblis... jin kita tau dorang pny teknologi lg canggih dr kita..

n mereka mmg berupaya menyerupai dan menyerap budaya dan sosiologi ikut kawasan setempat

sbb tu mat saleh pny jin setan berkot bagai kita plak mcm biasa la pocong n pontianak ...

rafiz28 replied at 25-3-2018 05:43 PM
Okey aku sambung..tpi yg ni xseram lah sgt..
Mlm tu nk dinner, aku ada beli daging siap2 dgn perenc ...

yg ending tu mmg seram kalau kene tuduhan tak semayang tu hahahaha

rafiz28 replied at 26-3-2018 12:46 PM
Okey sambung sini yek...mna2 yg xrasa seram or klimaks cite tak sampai minta maaf byk..cite ni tid ...

omaigoooddd teringat plak cite dorang htr kt misteri jam 12 pasal pengalaman kt oz dia cite dia dpt rumah tu dr majikan dia, dia br smpai dr msia, so dia sorang kolig lain blm smpai lg.. malam pertama kt situ dia dh kene kacau secara hardcore means bila dia masuk bilik tdo, esk nye bersusun kerusi meja secara selari smpai kepintu utama..uols rasa?

next day sbb kene bertahan gak sbb tak tau nk g mana..dia gagahkan gak la duk situ, kemuncak masa dia solat, n masa dia rukuk ada badan bertinggung n tgh tgk muka dia yg masa tgh rukuk tu,... uols rasa???