CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rafiz28

Kisah hantu puaka bersiri siri..

rafiz28 replied at 29-3-2018 04:56 PM
Terludah je punye psl sanggup bunuh ank buah..ini kira kes pling jahanam sekali..aku doakn pkcik d ...

wallahualam, tu la yang arwah cite kat aku dulu. masa tu arwah form 1, aku form 2. lama dah tahun 2001. tapi bapaknya cakap lain, cakap yg dia dapat tu saka keturunan, arwah anak sulung pompuan.

entah la pasal pakciknya tu. sebab aku pun kenal arwah beberapa minggu je. memang dari awal masuk hostel duduk sebelah katil tu aku dah curious katil elok cadar siap tapi nape orangnya takda. rupanya dia balik rumah sebab berubat gangguan.

jiji85 replied at 29-3-2018 03:37 PM
gla nice lady apa kalau jd hantu..aku kalau travel dgn kwn2 akan tdo awal..jenis aku tdo suboh baru  ...

hehe samalah masa duduk hostel zaman sekolah dulu. rasa lebih 'selamat' kalau kita tido dulu time orang lain masih terjaga

tt sambung cite lagi

idakamaruddin replied at 26-3-2018 03:49 PM
omaigoooddd teringat plak cite dorang htr kt misteri jam 12 pasal pengalaman kt oz dia cite dia dp ...

Uishh ngeri sis...yg ni lg ngeri tringat dl citer ape ntah meols tgk dlm tv die kena kacau time solat la sis...waduhh bikin seremmm

rafiz28 replied at 26-3-2018 07:12 PM
Okey, so kitaorg keluar pg buta 30 hb tu, siap aku dah angkt brg semua..sng sikit in case aku nk che ...

Dah mcm cter seram mat saleh..tp awatt tt jek yg kena kacau? Seremm gilerr goo awayyy go awayy...

doubleA replied at 29-3-2018 05:03 PM
hehe samalah masa duduk hostel zaman sekolah dulu. rasa lebih 'selamat' kalau kita tido dulu time  ...

kann...pernah training sebulan pasal kerja d sabah..lupa pula nama tmpt tp yg pasti tmpt tu mcm jbtan kta org sewa dgn rela sbb tu tmpt rela traning la..ala2 mcm dlm hutan pun ye juga sbb time dtg tgh mlm lepas tu lapor training terus x keluar2 dr tmpt tu so x tahu tmpt tu hutan d tepi bandar ke memang d hutan..masa training kecoh la kes2 mistik dah la asrama kta org wing sebelah
kiri dan 1-1 nya bilik yg berada d wing tersebut..mmg menakutkan la..kalau roll call mlm2 memang ada bnda kacau sampai kta org 3-4 kali body count pun still x betol..balik asrama masa ni kwn2 ada yg nak sembang2 la mandi la apa la aku dah sedap dlm selimut tidur takut punya pasal..haha..byk juga kisah mistik waktu ni tp syukur ya Allah kta org sebilik xda mengalami kes2 ngeri.

Follow Us
Best thread ni....

Aku selit sikit pengalaman yg terjadi dgn ex aku dulu..time ni aku bawak dia bercuti di cherating..okey cherating ni koorg bole tau kot tmpat peginapan dia mcm rumah kampung,cantik n old school jugak..aku masa ni ada kerja esoknye byk bnda nk kna buat di dewan,so aku dgn kwn2 aku lepak dlm bilik sorg lgi kawan aku siapkan slide show n bla2, sebenarnya otak mcm nk balik bilik..mengantuk aku dh la drive jauh dri kl..diorg mmg dh 2,3 hari dh kt situ siapkan keje..so aku cuma hadirkan diri dlm situasi msyuarat pura2 amek part..walhalnye dlm hati bila nk tamat..

Dlm pukul dua mcm tu aku dh mengantuk tahap gaban gila,gaban pun pengsan dgn segala hormat aku mintak diri..so diorg dgn muka yg mcm ketut dilepaskan perlahan lahan suruh aku pergi..dari bilik tu nk kebilik aku jauh sikit..jauh tak jauh sgt la cuma rasa mcm jauh dan sunyi..laluan kebilik tu pun mcm tah la lain mcm betol sunyi..bila aku menapak aku rasa mcm ada benda bergesel..ikut aku..aku fikir mungkin aku jln mcm penagih dadah meleset kasut..so aku angkat kaki aku sikit jalan..still ada bunyi melesetttt..sretttttt!! sretttttt!! Begitu la tapi jgn anggap bunyi cirit sbb xsama seakan tapi mmg xsama..bila sampai depan pintu bilik aku bukak pintu ex aku tak tido lgi tgh baring dlm gelap tgok tv..aku pun terus baring tertiarap..takut jgk la wehh..aku pgg  wife aku, aku tanya dia tunggu aku watpe tido la, mcm blackout terlelap sekejap..xlama  aku dgr  wife aku jerit dari dlm tandas.." yg!!! Ko dh gila ke kul 3 baru nk balik bilik,benciiiii,benci!!!!!!!!!" Aku yg terlelap xsampai 3 saat terus mengucapp...

Terduduk aku terus..terus aku masuk dlm tandas tgok wife aku..dia kta sakit perut, mungkin byk keropok udang beli kt stesen minyak..aku tanya bru masuk ke apa..dia kta xlah dlh 20 minit dlm tandas..aku teman dia kt situ sambil pura2 gosok gigi, basuh muka, pastu dia nk keluar aku tahan dia jgn keluar..tunggu aku mandi..siap mandi aku ajak dia keluar. Aku nk bukak lampu dia xkasi,jenis dia mmg tido dlm gelap tv pun xboleh bukak..aku nk cite kang dua2 tido dlm kete pulak..serius xbole tido..kepala aku dh sakit tertido terkejut ditambah pulak suasana bilik yg seram sgt lain mcm..part ni seram sgt..

Aku tertido lgi dlm stgh jam aku panggil wife aku.." dah tido ke?" Senyappp.. aku tanya lgi mcm berbisik " tido dh ke?" Dia balas tapi bunyi mcm kt atas " belum...ada kt sini!" Binatang hidung penyek ko!! Aku terus meronta2 mcm sawan mcm kucing kna racun tercungap aku terus..aku xpercaya klu ada org tgok bnda mcm ni boleh cool or bole ckp owh itu la hantunyee... perempuan tergantung kain berjurai rambut kusut masai..klu bg saloon mmg tukang kedai bakar terus rmbut dia....sape pnh tgok hantu suketi? Lakonan arwah suzanna tu..begitu la tapi solek muka yg mata kna tumbuk tu tak betol..dia ada muka tersendiri..wife aku terkejut..dia pun nampak sama!! Dah dua2 mcm mkn racun dlm pinggan yg sama, agaknya puas tgok misi dia tercapai..benda terbang keluar ikut celahan pintu..hebat kan??..ikut celahan pintu tuu..david cocofield klu tgok ni dia terus berguru la aku rasa..aku capai fone..call terus kwn2 aku kt bilik lg satu..mungkin ganggu projek mlm dgn org rumah haram jadah nk angkat..endingnya pagi2 mata mmbulat xbole tido..

Esoknya wife aku nk check out..dia tido kt lobby , aku masuk dewan dgn mengantuk gila smpai tertido2..sebagai balasan masuk bilik lewat dan bawak perempuan lain aku didenda..balik kl kitaorg tido hotel kt summit walhal rumah xsampai 20 minit drive dan..tipula klu ckp summit ada hantu pulak kacau haha..

Sambung kes di bandung..

Tapi ni hantu siang..ingt ye siang pun ada hantu..flight balik ptg so pagi tu dh siap2 la kms barang..barang apa nk kemas pun tak tahu bknnya berjalan n shopping..aku bgun awal..tabiat aku lepas subuh tak tido or jarang tido sebab mak aku pesan tido lepas subuh rezeki tak masuk..okey ini ayat pura2 alim..walhalnya aku lending kt sofa bukak tv santai mcm tu..lebih kurg pukul berapa tak ingt brapa lama terlelap tu aku dikejutkan oleh si k..

Aku xpaham aku klu kna ganggu time nk tido n time tido..mcm sengaja xbgi aku tido..dlm marah manja aku duduk tanya " woi ko nk bersiap ke awal lagi ni" k ckp.." tah la aku terjaga je ni bilik sejuk" aku pun haa okey lah mcm tu..aku sambung baring balik tapi dh xbole nk lelap bosan..teringt dpt free breakfast..boleh turun makan..aku masuk bilik balik tgok si k dah xde..celaka ko keluar tak ajak aku keliar pintu bilik pun xbunyi power gila..menggunakan Telefon bilik aku call bilik pakcik si k.." hello, hello uncle ni sy ni..k ada sana tak?" Si k sambut n ckp dia kt situ..aku amek card bilik n terus keluar dari situ..dlm hati penuh ayat2 menjahanamkan si k sbb tinggalkan aku..aku ketuk pintu, k bukak dan diorg tgh sibuk sembang2..aku tanya ko dh lama ke kat sini? Dia kta dh lama dri pukul 7 lebih dh..aku tnye knp tak kejut..dia ckp dia nk kejut tgok aku tido tapi dia dh tinggal nota kt bilik..hanat ko ingt nk drama ke bgun2 tido terlihat Nota cinta atas muka buku..habis sape yg kejut aku ckp bilik sejuk..haih

Tm ksh tt.. Ada citer lain sila la sambung.. Rs nk bc je sbb cara tt citer tu lawak dalam seram hehe

AkuMark replied at 29-3-2018 06:36 PM
Dah mcm cter seram mat saleh..tp awatt tt jek yg kena kacau? Seremm gilerr goo awayyy go awayy...

Aku byk dpt soalan ni..hahahha aku xtau knp agaknye dia tau kalau dia halau mak pak aku diorg follow aku cmne mak pak aku nk kluar..klu halau aku aku ckp okey kita keluar mak pak aku terpaksa la keluar..gituu

jiji85 replied at 29-3-2018 07:42 PM
kann...pernah training sebulan pasal kerja d sabah..lupa pula nama tmpt tp yg pasti tmpt tu mcm jb ...

Body count terlebih terkurg ni biasa aku dgr cerita ni..aku jenis xberapa nk masuk utan ke aktiviti lasak ni sume ku xsuka..jadi  kurang sikit bergangguan..

doubleA replied at 29-3-2018 05:02 PM
wallahualam, tu la yang arwah cite kat aku dulu. masa tu arwah form 1, aku form 2. lama dah tahun  ...

Aku klu dpt cari masa je mesti bermasalah iaitu...sbb free time aku pagi, aku duduk sorg so menyeramkan sbb bila menaip dpt mmbygkan balik keadaan suasana tu..dah satu mslh.. huhuhu..tapi cite ko best dan sedih la sbb muda2 dh ninggal akibat meludah..skrg nk meludah pun kna jaga bole kna santau smpai mati.

rafiz28 replied at 30-3-2018 03:02 AM
Aku byk dpt soalan ni..hahahha aku xtau knp agaknye dia tau kalau dia halau mak pak aku diorg foll ...

Aku rase ade benda yg ang buat yg acik jem xberkenan...tu marah bebeno suh go away...huhu tp yg rambut panjang atas siling tu seremm...awat aku rase yg nusantara lg serem dr yg barat pnya...

fairy_fairy replied at 27-3-2018 11:50 PM
Teringat pula my friend's mum kena kacau dengan hantu Cina vampire lompat2 masa sheols kat Beijing ...

ye ke?macam menarik ni..boleh fairy ceritakan tak?ingatkan dalam tv je rupanya real pun ada..

crozencoklat replied at 30-3-2018 11:18 AM
ye ke?macam menarik ni..boleh fairy ceritakan tak?ingatkan dalam tv je rupanya real pun ada..

Lama dah cerita ni. Masa tu her dad ada business meeting di Beijing so her mum pun ikut. Masa tu China baru mula2 expose dengan the outside world. Belum lagi maju macam sekarang ni.

Dipendekkan cerita, masa her dad  meeting, her mum stayed in dalam bilik hotel rehat2 sampailah dia tertidur. Her mum mimpi hantu Cina vampire ni datang marah2 and cekik dia. Dia berabis lah melawan dan paksa diri bangun. Bila terbangun, rupa2nya hantu tu ada dalam bilik dan bukan sekadar mimpi! Her mum dah nangis2 ketakutan sambil baca ayat-ayat yang dia ingat. Nasib hantu tu tak continue menyerang dan sekadar melompat menembusi dinding ke bilik sebelah. Dipendekkan cerita lagi, habis jer her dad meeting, terus her mum bawa balik Malaysia. Semua plan nak extend jalan2 di Beijing sheols cancel. Lepas kejadian ni, dia phobia nak pergi China.

AkuMark replied at 30-3-2018 08:38 AM
Aku rase ade benda yg ang buat yg acik jem xberkenan...tu marah bebeno suh go away...huhu tp yg ra ...

Betol la..aku pun rasa mcm tu..byk sbnrnye pglman aku dgn hantu..aku rasa hantu kt malaysia mmg win..

fairy_fairy replied at 30-3-2018 02:29 PM
Lama dah cerita ni. Masa tu her dad ada business meeting di Beijing so her mum pun ikut. Masa tu C ...

Dulu aku kecik2 mmg peminat betol hantu lompat2 ni nak2 llu budak kecik gemuk tu belakon..

rafiz28 replied at 30-3-2018 03:03 AM
Body count terlebih terkurg ni biasa aku dgr cerita ni..aku jenis xberapa nk masuk utan ke aktivit ...

selama sbln 30 hari tu aku rasa mcm ada 10 hari je kalau body count betol waktu malam..siang je betol tp bla mlm je body count akan terlebih..sedangkan penyelia dah minus org yg sakit hospital bla bla..dlm hati kta org yg dah mengantok everytime body count tu pandai juga bnda tu main kira2..aku kalau bkan pasal terpaksa untk confirmation kerja sumpah x hingin aku nak buat meletihkan menghitamkan diri sendiri buat buat aktiviti outdoor..tu la skrg kerja mereput je dlm opis.

rafiz28 replied at 29-3-2018 08:52 PM
Aku selit sikit pengalaman yg terjadi dgn ex aku dulu..time ni aku bawak dia bercuti di cherating..o ...

Xpaham.perenggan.last tu
Wife.ko kuar
Pastu ko bawak pompuan.lain.ke.mcmana